Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 23 Września 2017, 10:03

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Wysyłka - pytania, sugestie etc. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Wysyłka - pytania, sugestie etc.
  Wysłano: Sobota, 6 Listopada 2010, 00:01
Myśle że taki temat jak najbardziej się tutaj sprawdzi,
sprzedaje ktoś i wysyła płyty za pośrednictwem poczty polskiej? pytam bo niebawem bede musial wyslac siedem plytek i za cholere nie wiem ile będzie kosztować wysyłka, jakby ktoś się orientował to niech da znać z ceną paczki ekonomicznej, tj. i priorytetowej

------------------------------------

Hectic napisał(a):
Najgorszy jest zawsze podatek VAT a nie cło. Można rozróżnić właściwie trzy grupy wysyłek spoza EU:

1.Od osoby fizycznej do osoby fizycznej -> zwolnione od cła i podatku do wartości 45EUR (nie doliczają kosztów transportu i ubezpieczenia). Od 45EUR do 700EUR płacisz standardową stawkę cła 2,5% plus później od całości jeszcze VAT 23% a powyżej 700EUR stawki celne są określone we Wspólnej Taryfie Celnej (dla płyt kompaktowych i winylowych jest to bodajże 3,5%) plus od całości VAT 23%.

2.Od firmy do osoby fizycznej -> zwolnione od cła i podatku do wartości 22EUR (w tym bodajże koszty transportu i ubezpieczenia). Od 22EUR do 150EUR nie płacisz cła ale płacisz VAT 23% a powyżej 150EUR stawki celne określone we Wspólnej Taryfie Celnej (dla płyt kompaktowych i winylowych jest to bodajże 3,5%) plus od całości VAT 23%.

3.Od towarów zakupionych w drodze zamówienia wysyłkowego (np. w sklepie internetowym) nie ma zwolnienia od podatku. Zawsze pobiera się podatek, niezależnie od wartości przesyłanego towar a stawki celne są określone we Wspólnej Taryfie Celnej (dla płyt kompaktowych i winylowych jest to bodajże 3,5%)

Jaki jest z tego wniosek? Osobiście jak tylko mogę unikam zamówień ze oficjalnych sklepów internetowych i staram się zamawiać od osób fizycznych. Zawsze też proszę nadawcę, żeby na paczce opisał 5-10$ z dopiskiem used records/cds. Większość ludzi w branży doskonale rozumie temat i nie ma z tym problemu, jednak oczywiście czasem zdarzy się jakiś łeb, który chce być nadgorliwy albo jest zwyczajnie tępy. Żeby ubiegać się o zwrot pieniędzy za zgubioną paczkę to i tak trzeba ją odpowidnio ubezpieczyć albo wpadasz w standardowe widełki poczty, które oferują grosze czyli tak naprawdę taki zakuty łeb działa tylko na twoją niekorzyść. Jeżeli wartość towarów w paczce jest wyższa to ja zawsze proszę o dodatkowy tracking, ale uwaga koszty transportu również liczą się przy zamawianiu od firm. Zamawiając przez chociażby amazon japoński nie ma właściwie szans, żeby uniknąć podatku /cła. Niedawno ebay wprowadził największe ścierwo tzw.global shipping program i tutaj też już nie ma szans uniknięcia podatku - korzystają z tego tylko leszcze, którzy nie kumają branży kolekcjonerskiej. Nie poczuwam się do odpowiedzialności, żeby za zwykłą używaną płytą hip hopową, która normalnie kosztowałaby kilka baksów a za którą płacę sporo pieniędzy tylko dlatego, że ma metkę bycia rzadką i poszukiwaną wśród kolekcjonerów bulić dodatkowo rządowi, no fucking way! Ostatnio się na to gówno naciąłem a typ był tępy jak but i nie chciał mi podać adresu paypal, żebym mu zwyczajnie przelał pieniądze, bo ebay mu nie pozwala[sic!] Say whaaat? Przecież to nie ebay będzie arbitrem w sprawie ewentualnej refundacji na podstawie zguby/zniszczenia/źle opisanego produktu, tylko właśnie paypal. Wszystko zależy też od konkretnego urzędu celnego a być może i nawet od celnika. W Anglii nie zdarzyło mi się to nigdy ale kumplowi już parę razy (chociaż przy tych ilościach co on kupuje to i tak mały procent.W Niemczech natomiast prawie każda paczka była sprawdzana a w Polsce to jest loteria.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Post Re: Wysyłka - pytania, sugestie etc.
  Wysłano: Sobota, 6 Listopada 2010, 00:26
http://tinyurl.com/2en7qwd

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Listopada 2010, 10:00
j.w.
do 1 kg paczka ekonomiczna 9,50 zł, priorytet 11 zł
list polecony ok. 4 zł za ekonomiczną, 5 priorytet (zalezy od wagi)

a masz leniu

Ten Typ Mes - Wjaazd (singiel radiowy)
Tymon - Szelma (kaseta)
Wiele CT - Owoce miasta

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Listopada 2010, 14:26
Nie wiedziałem w jakim temacie napisać, więc piszę tu.

Czy też ostatnio coś zamówiliście, wysyłka przez pocztę i czekacie dłuuuugo i nic?
Zamówiłem sport tedeusza, sprzedający wysłał potwierdzenie nadania 15.10 priorytetem a do dzisiaj nie mam paczki ;/

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Listopada 2010, 14:44
priorytet idzie 1,2 dni robocze
już dawno powinieneś iść z numerem nadania paczki na pocztę i wyjaśnić sprawę
no chyba, że wysyłający zrobił cie w chuja

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Listopada 2010, 15:10
bodajze po 2 tyg od wyslania listu mozna zlozyc reklamacje wiec on powinien isc z kwitkiem i to zalatwic

Ten Typ Mes - Wjaazd (singiel radiowy)
Tymon - Szelma (kaseta)
Wiele CT - Owoce miasta

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: Sobota, 13 Listopada 2010, 16:58
pamietam, ze jak wysylalem shovanego tetrisa, to wziela 4,90 (digi, 2 plyty, ksiazeczka, pudelko)
wysylajac 36 zaplaciem pare groszy ponizej 3 zl

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Listopada 2010, 17:27
Lowrider napisał(a):
pamietam, ze jak wysylalem shovanego tetrisa, to wziela 4,90 (digi, 2 plyty, ksiazeczka, pudelko)
wysylajac 36 zaplaciem pare groszy ponizej 3 zl

to chyba wysyłałeś zwykły list a nie polecony?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Listopada 2010, 22:34
dobra, po weekendzie ścisne sprzedawcę i poczte bo kurwa sport tedego na drzewie nie rośnie

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2010, 16:02
Czy jeśli priorytet ze Stanów nie doszedł w ciągu miesiąca to powinienem się zacząć martwić?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Listopada 2010, 11:49
złożyłem zamówienie na stonesthrow na sto dolarów, za przesyłkę wzięło mi 11 dolców. na drugi dzień mi piszą, że mieli błąd systemu i, że potrzebują jeszcze 10 dolarów. i się pytają czy mogą mi pociągnąć z konta. mieliście kiedyś taką sytuację? co zrobiliście, albo macie może jakąś złotą radę, żeby nie płacić im tych 10 dolców?:D

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 18 Listopada 2010, 16:47
kleryk69 napisał(a):
złożyłem zamówienie na stonesthrow na sto dolarów, za przesyłkę wzięło mi 11 dolców. na drugi dzień mi piszą, że mieli błąd systemu i, że potrzebują jeszcze 10 dolarów. i się pytają czy mogą mi pociągnąć z konta. mieliście kiedyś taką sytuację? co zrobiliście, albo macie może jakąś złotą radę, żeby nie płacić im tych 10 dolców?:D

wartosc zamowienia ma niewielkie znaczenie (ewentualnie wzrasta cena za przesylke jak trzeba ubezpieczyc), znaczenie ma w tym wypadku ilosc plyt czyli rozmiar i waga. 11 dolcow to na bank za malo aby plyty dotarly do PL z USA.
ja bym probowal wmowic im ze powod.dla ktorego robiles zakupy to niska cena za produkt i przesylke (ktora okazala sie za niska przez ich blad). cena konkurencyjna do innych i teraz czujesz sie oszukany :)
wiec ewentualnie doplacisz te 10 dolcow ale musisz dostac jakies bonusy,ktore zrekompensuja twoje zalamanie nerwowe z powodu utraty dodatkowych 10 zielonych papierkow.itp itd.
moze sie uda :)

druga strona medalu jest fakt,ze nie spotkalem sie z sytuacja aby jakas firma miala dostep do cudzego konta i miala mozliwosc sobie pobrac np. 10 $.
chyba ze cos zle zrozumialem?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 18 Listopada 2010, 18:01
marudaone napisał(a):
kleryk69 napisał(a):

wartosc zamowienia ma niewielkie znaczenie (ewentualnie wzrasta cena za przesylke jak trzeba ubezpieczyc), znaczenie ma w tym wypadku ilosc plyt czyli rozmiar i waga. 11 dolcow to na bank za malo aby plyty dotarly do PL z USA.
ja bym probowal wmowic im ze powod.dla ktorego robiles zakupy to niska cena za produkt i przesylke (ktora okazala sie za niska przez ich blad). cena konkurencyjna do innych i teraz czujesz sie oszukany :)
wiec ewentualnie doplacisz te 10 dolcow ale musisz dostac jakies bonusy,ktore zrekompensuja twoje zalamanie nerwowe z powodu utraty dodatkowych 10 zielonych papierkow.itp itd.
moze sie uda :)

na początku im tak napisałem. To mi odpisał, że zmniejszy mi do 5 dolców. Ja mu odpisałem, że zgadzam się na te 5 dolarów, ale cały czas uważam, że to był ich błąd. Potem mi z nutką pretensji odpisali, żebym się nie martwił o te 5$, więc spoko:D tylko pewnie bonusowych 7" nie dostanę:P
marudaone napisał(a):
druga strona medalu jest fakt,ze nie spotkalem sie z sytuacja aby jakas firma miala dostep do cudzego konta i miala mozliwosc sobie pobrac np. 10 $.
chyba ze cos zle zrozumialem?

Napisali mi coś takiego dokładnie. Nie wiem czy mają dostęp do danych z mojej karty, ale chyba tak skoro zapytali o zgodę.

Thank you for your order. Unfortunately, due to an error in our system, you
were not properly charged for shipping. You were charged $11, but we will
need an additional $10 for shipping. Do we have your permission to charge
your card for this?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 18 Listopada 2010, 19:01
z karty kredytowej moga sciagac jak im sie podoba, tak samo moga robic ewentualne uznania.

jak podales numer, date waznosci i cvs to nic nie stoi na przeszkodzie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 24 Listopada 2010, 17:21
mam pytanie bo sie wkurwilem dzisiaj.
zamawialem plyty od goscia z USA i zaplacilem 101 + 60 dolcow za przesylke.
dostalem awizo i kurwa do zaplaty 828 PLNow !!!
czy to jest kurwa mozliwe?!?
wartosc tych plyt nie jest nawet polowa cla.
oczywiscie nie moge sie dodzwonic do nich.jutro bede probowal na pewno.
mial kto taka akcje moze kiedys?
bo zdarzalo mi sie zaplacic clo ale ikurwa nie az tyle ;/

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 24 Listopada 2010, 23:09
nie gadaj :shock: :shock:
dużo za tą przesyłke (no chyba ze jakiś ekspres, najlepszy i najszybszy z możliwych)
z jakiej paki taka horrendalna suma? (na jakiej podstawie oni ustalają kwotę cła?)
btw. może sprzedawca napisał sumę tranzakcji na deklaracji (bo mysle że musiał takową wypełnić) - mógł wpisać dużo mniejszą ew. promo records itp
takiej akcji nie miałem nigdy - obojętnie czy zamawiałem jedną, kilka czy nawet kilkanaście płyt (np. z japońskiego hmv) (nie mieszkam obecnie w Polsce ale wątpie by to miało jakiekolwiek znaczenie)..

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 25 Listopada 2010, 04:54
Jak dlugo kupuje plyty a kupuje nie od wczoraj,nigdy nie zdarzylo mi sie zaplacic wiecej niz wartosc paczki.a zdarzylo mi sie placic clo moze 4 razy w zyciu i nawet mieszkajac za granica tez.
za przesylke sporo bo to nie jedna plyta byla tylko 11 w tym 2xLP...
nie wiem jak wyslal ale wysyla sie zawsze jako promo albo gift.
nawet jesli to sa to uzywane plyty wiec nie moga naliczyc sporo.
jak sie dowiem wiecej to napisze.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 25 Listopada 2010, 07:16
od czego zależy to czy dopierdzielą cło? zamawiałem mnóóóóstwo płyt, aczkolwiek nie więcej niż kilkanaście w jednej paczce i nigdy się nie spotkałem z tym by ktokolwiek dorzucił mi cło do zapłaty.. 'nie wiem jak wysłał' - otóż to, aczkolwiek sądze że tak czy inaczej to skanują paczki.. no napisz, napisz bo ciekawi mnie to cało 'zajście'

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 26 Listopada 2010, 04:56
ok.ja juz swoja sprawe "wyjasnilem"...
milion telefonow i w koncu dotarlem do "milego" pana,ktory sprawdzil co i jak.okazalo sie ze jest to zle wyliczenie ale to w USA sie pomylono.zle policzyli.
nie wierze oczywiscie bo clo naliczane jest w PL.
paczka zawiera 11 plyt o lacznej wartosci 99 $ (total value).
jednak dla pana zza telefonu "value" oznacza nic innego jak ...UWAGA!!! :"waluta" :roll:

kurwa jego mac.

a teraz o tym jak zostalo to obliczone:
zamiast obliczac % od total value czyli 99 $ policzyli tak :

11 plyt X "waluta" ("value")...
czyli 11 x 99
:you_crazy:

i tak oto z 1089 zielonych naliczone jest clo.
oczywiscie to nie polscy urzednicy-poligloci sie pomylili tylko w Stanach.

w kazdym razie w drodze wyjatku musze napisac PROSBE (kurwa,jeszcze musze sie prosic) o ponowne rozpatrzenie.

MISTRZ. only in Poland.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
アドミン

Wysłano: Piątek, 26 Listopada 2010, 14:34
Masakra, trzymam kciuki, że szybko wszystko się wyjaśni. Powodzenia.

Mi największe cło jakie dowalili to około 35 funtów za paczkę z Japonii (6cds). Cały dzień na wykurwie, bo w sumie oddajesz hajs za nic tak naprawdę.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona