Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 20 Września 2017, 10:19

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 766 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
Gramofony. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Gramofony.
  Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 20:04
Napęd paskowy to jakieś przekleństwo dzisiejszych czasów. Nie ma szans, że będzie trzymał obroty jak stare japońskie konstrukcje. To wszystko w cenie 2000 zł. Słabo

Bolo napisał(a):
ziomek mi chce sprzedać za przeciętnego LP (7 dych) bernarda z nową wkładką ale jakieś kable trzeba przelutować, jako pierwszy gramofon ok?

Daj sobie luz z Bernardem.

Introvert napisał(a):
Przymierzam się do zakupu pierwszego gramofonu, tylko do odsłuchu. Ten będzie dobry? http://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-Pioneer-PL12D-belt-drive-turntable-Ortofon-F-FF-cartridge-2-speed-/152092770993?hash=item23696f82b1:g:iLMAAOSw41xXOcZt

Na start wymienić igłę?

No i jaki preamp do tego? Będzie grało w zestawie z Denonem DM 40DAB i Q Acoustics 2010.

Ja osobiście poleciłbym Tobie gramca z Direct Drive (Technics z DD ??), ten Pionek to porządny sprzęt, ale cena 90 funciaków to moim zdaniem za dużo. Wkładka tradycyjnie Audio-Technica. Jeśli chodzi o Preamp to mam DJ Pre II na Pianocrafcie daje radę, z twoim Denonem też z pewnościa da.

back to the 90s
Obrazek

Ostatnio edytowano środa, 29 Czerwca 2016, 20:10 przez smallec, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 8 Sierpnia 2016, 18:54
mam gramofon Reloop RP-4000 MK II jednak zdekompletowany, igła z headshellem juz do mnie leci, potrzebuje jeszcze wkręcaną przeciwwagę/ciężarek, gdzie to kupić ?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Sierpnia 2016, 16:06
http://allegro.pl/show_item.php?item=6446119361 Reloop RP-4000 m3d.

Gdyby ktoś był zainteresowany to zachęcam, można wpaść obejrzeć, pogadać.

http://soundcloud.com/mrpayne
http://www.facebook.com/Payne.rps
http://www.facebook.com/rpscissors

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Post Re: Off the record...
  Wysłano: Wtorek, 27 Września 2016, 13:39
Sopel808 napisał(a):
jogi napisał(a):

Cytując: "Końcówka igły znajduje się w osi prostego ramienia - i dzięki temu zapewnia, jak mówi producent, znakomity balans kanałów stereo... Dostarczana w zestawie wkładka elektromagnetyczna pozwala na łatwą regulację siły nacisku i balansu."

Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na temat wkładki i igły, a to one odpowiadają za jakość dźwięku. :dunno:
Trzeba by poczekać na jakikolwiek test, jak ze stabilnością talerza, oraz jaka jest ta jakość po włożeniu osprzętu "nie no name" :roll: Sam super mega przetwornik wiosny nie czyni, a skoro SONY nie podaje szczegółowych informacji na swojej stronie to nie ma się co spodziewać fajerwerków kupując tylko gramiak.

Sam przymierzam się do wymiany gramofonu na coś nowego i strasznie podchodzi mi ten Sony PS HX500. Dizajn pierwsza klasa!
Natomiast samo brzmienie i komponenty? Znalazłem info, że użyty tam system to Audio-Technica AT-91, więc podobnie jak w low-end sprzętach Rega czy Denon. Ramię to Jelco 250ST. Samo ramię to niecałe €400 kosztuje w zagranicznych sklepach hi-fi.
Jedynym problemem jak dla mnie to wyjście USB i wbudowany preamp - gdyby była wersja bez tego tańsza o 100 euro, to byłby to niezły deal, bo nie będę tego używał.
Tak najtaniej kosztuje ok. 1700 zł w Niemczech (Amazon wysyła za darmo zdaje się) w zależności od kursu. Jeśli dorzucić do tego lepszy system na wymianę za ok. 300 zł (np. Ortofon 2M) to mamy już 2 tys.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 27 Września 2016, 15:29
Jakieś propozycje gramofonów, które same zmieniają strony ? Wiecie o czym mowie

[list=]ye[/list][color=#404000]ye[/color]

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Września 2016, 15:39
Generalnie nie ma czegoś takiego oprócz jakiś egzotycznych wynalazków.
Ale popularnym rozwiązaniem jest gramofon automatyczny, to znaczy wciskasz play i ramię samo wjeżdża na płytę i odtwarza ją a po skończonej stronie, wraca do pozycji 0 lub odtwarza ponownie (z nowych sprzętów tego typu to Denon DP 300F tak działa).
Tu jest fajnie opisane o gramofonach podstawy:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=35

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: środa, 28 Września 2016, 10:36
Dzięki za odpowiedź i za link do forum, właśnie czytam może ktoś coś na ten temat wie. Chodzi mi właśnie o być może egzotyk wynalazek, mam nadzieję ze jest do dostania gdzies u Nas.

[list=]ye[/list][color=#404000]ye[/color]

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Października 2016, 19:24
Obadaj temat japońskich boombox ów z lat 80-tych. Miały opcję grania dwóch stron bez zmieniania ręcznego. Sharp VZ3500 lub VZ2000.

back to the 90s
Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: środa, 19 Października 2016, 20:59
Jeśli ktoś szuka gramofonu to mam do sprzedania bardzo fajnego Stantona. Szczegóły w aukcji:
http://allegro.pl/gramofon-stanton-t-90 ... 36659.html

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 24 Października 2016, 07:37
Spotkaliście się może kiedyś z następującym problemem?

Podłączam do aplitunera (Onkyo TX 8050) nowy gramofon (Pro-Ject Debut Carbon Phono USB) po Phono, podpinam też końcówki do uziemienia i w momencie kiedy igła dotyka płyty, z głośników wydobywa się przeraźliwy huk i buczenie. W sumie to nieistotne czy gramofon jest włączony czy wyłączony, wystarczy, że jest podłączony do ampli i igła dotknie czegokolwiek (płyty, paznokcia).

Wcześniej, z gramofonem Stanton nie miałem takich problemów, wszystko działało bez zarzutu. Próbowałem też podpiąć inne kable Phono (bez uziemienia) ale nadal to samo.

Sam gramofon płyty odtwarza, słychać cichutki dzwięk spod igły jeśli odłączę go od ampli.

Macie pomysł na to gdzie tkwi problem?

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Poniedziałek, 24 Października 2016, 07:57
U mnie takie coś tylko w przypadku źle podpiętego/niepodpiętego uziomu.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Sobota, 5 Listopada 2016, 18:06
U mnie gramolec podpięty do mpc, a ta do kompa. I mimo uziemienia gramek - mpc mam wrażenie, że ciągle wszystko jest pod prądem. Lekko kopie itd. Btw dziś przyszła myjka i mała kąpiel wosków:
Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Sobota, 5 Listopada 2016, 18:35
Roman, Monk, to wszystko problemy z uziemieniem tak jak Jogi mówi. Sprawdzcie czy kazdy wymagajacy tego element systemu jest uziemiony (gniazdko z bolcem) i kable uziemienia są podpięte. Jeśli teoretycznie wszystko powinno śmigać to sprawdźcie na innych gniazdkach, jeśli nie pomoże to podłączcie amplituner / wzmacniacz / mikser czy czego tam używacie do innego gniazdka niż gramofon. Poczytajcie o pętli masy, też może pomóc.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 6 Listopada 2016, 16:58
No właśnie czytałem o temacie i dalej nie wiem w czym problem. Już wcześniej w innych konfiguracjach było to samo. Gramofon sam w sobie nie ma wtyczki z bolcem. Komp równiez (choć poprzedni miał). Gniazdka rózne bo dwa różne mieszkania. Wcześniej też był w pętli gdzieśtam wzmacniacz do tego podłączony, który zdaje się miał bolec z uziemieniem. Może coś w gramofonie jest zwalone? Nic nie buczy itd, ale lekko kopie prądem więc nie jest fajnie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Listopada 2016, 17:28
Leci do mnie Technics SL-Q303 z wkładką Luxman 320C (to podobno tak naprawde przebrandowana Audio Technika 3200). Mam tez wzmacniacz Pioneer A209R, który ma preampa w sobie. Jakie polecacie do tego zestawu kolumny/monitory? Myslalem o czyms od KRK jako ze nie mam za wiele miejsca w pokoju. Czy sa jakies rzeczy ktore warto by wymienic w gramofonie na start? Np smary albo cos takiego? co jest moim najslabszym punktem w tym setupie?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 20 Listopada 2016, 18:19
To zależy czy do robienia muzy czy do słuchania muzy. Do obu KRK raczej średnie. Napisz przeznaczenie i budżet.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Listopada 2016, 18:31
Do słuchania, głównie house/techno/beats. Załóżmy 1000 zł chyba ze cos mega to moge troche naciagnac.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 22 Listopada 2016, 00:05
Nie podpowiem Ci konkretnego modelu bo nie mam zielonego pojęcia o tym jak ten wzmacniacz gra, ale jeśli sam bym szukał do niego kolumn to pewnie podpytałbym na forach w stylu audiostereo lub winyl.net. Raczej Ci poradzą coś używanego bo tysiak to niewiele.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 10 Grudnia 2016, 11:09
chlopy, jaki gramofon na poczatek, poleccie cos?

www.facebook.com/roniakajazwa

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 10 Grudnia 2016, 12:26
upoluj sobie telefukena sts1, jakoś 4 lata temu w odpowiedzi na dokładnie to samo pytanie ktoś mi polecił i za 4paki kupilem gramofon, dokupiłem igłe - gra do dziś :lol:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 766 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona