Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 20 Września 2017, 10:13

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Za ile najwięcej sprzedaliście płytę ? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Za ile najwięcej sprzedaliście płytę ?
  Wysłano: Poniedziałek, 26 Października 2015, 12:19
ye ye napisał(a):
To akurat bardzo często spotykane i to nie tylko za granicą, ale również u Nas :) Jestem na diggin days w Berlinie praktycznie od początku istnienia i mniej więcej od roku 2006 za każdym razem jest rozmowa z właścielami jak jacys w dupe jebani frajerzy od Nas z kraju jadą tam po winyle, pieprzą głupoty jacy to oni nie są cool i w ogóle i zabierają po kilka sztuk jednej płyty ("sorry do you have any copies of this ones?". Po powrocie do kraju wystawiają to wszystko na ebay :) To samo tyczy się dwóch kmiotów, którzy teraz siedzą w Anglii (dobrze wiecie, ze to do was). Na g-funk.eu czy na innych stronach tez (nie oni a inni)wystawiali swoje unikaty a po otrzymaniu hajsu zawijali się i sluch po nich zaginął. Znaczy zaginał... pamietajcie smiecie, ze internet nie jest anonimowy i każdego sie znajdzie

Ja nie jestem aż tak wrogo nastawiony do resellerów, choć niestety przyczyniają się w dużym stopniu do ogromnego zwiększenia cen - tak jak chociażby Gus który dzięki swojej ogromnej wiedzy, ale też nakładom finansowym wykupuje dosłownie wszystko. Jednak jest wolny rynek i każdy ma prawo robić to co mu się żywnie podoba. Jeżeli znalazłbym gdzieś karton People Without Shoes za 20 dolców za sztukę to wykupiłbym wszystkie i bez zmrużenia oka puszczał co jakiś czas pojedynczo na beju z przebitką razy 10-15 co i tak wszystkich by ucieszyło, że tak tanio (ostatnio zresztą miało miejsce takie zjawisko kiedy jeden Francuz nie wiadomo jakim cudem położył łapy na 10 nowych, oryginalnych sztukach Concrete Click i puszczał wszystkie po 200 eryków). To moje znalezisko i mój deal proste. Choć jedna rzecz mnie cieszy, że ludzi z branży tak obeznanych w hip hopie jak Gus jest bardzo, bardzo mało i nawet ogólny dostęp do netu i możliwości handlowe nie załatwią tutaj sprawy ,bo trzeba jeszcze mieć odpowiednią wiedzę czego szukać a kilka, kilkanaście tytułów na krzyż ,które znają wszyscy (i przez co są wykupywane) to jednak za mało na robienie z tego biznesu na większą skalę , także wciąż są szanse dla zwykłych kolekcjonerów.

Druga sprawa o której piszesz to jacyś jebani złodzieje,którzy zasłużyli na porządnego lepa, także to całkowicie inna sytuacja.

ye ye napisał(a):
Wydajesz sie oczytany ale zeby nie wiedziec takich rzeczy hmmm.... w tych czasach plyty winylowe i cd kupuje sie na kilogramy z usa i w ten sposob ludzie dochodza do unikatow i to wlasnie w sklepach tzw "second hand" jest najwiecej tego stuffu.

Oczywiście że tak, ale naprawdę mało osób z Europy ma możliwość częstych wyjazdów na ditc do USA dlatego skupiłem się na rynku na Starym Kontynencie a szczególnie Londyn-Berlin-Paryż. Naprawdę ciężko znaleźć tam w sklepach branżowych w tej chwili pozycję wartą powyżej 100$ za grosze. Szczególnie, że sami właściciele to obecnie najczęściej ludzie w średnim wieku i młodzi, którzy na bieżąco śledzą ceny w internecie i doskonale są obeznani w temacie. Stany to zupełnie inna bajka ze względu na wielkość oraz prosty fakt że stamtąd to wszystko pochodzi, bo w takim mamas and papas stores albo gdzieś w record storze na jakimś wygwizdowiu w Wisconsin, które prowadzi stary Sam od czasów kiedy hip hopu nie było jeszcze na kartach historii można pewnie jeszcze wyłapać porządne kąski. Ogólnie jednak tendencja jest taka, że stacjonarnych sklepów jest coraz mniej i wszystko przenosi się do sieci, gdzie jak słusznie zauważyłeś powyżej nic się nie ukryje. Parę dni temu wróciłem z Londka i w ciągu kilku miesięcy znowu ubyło parę sklepów stacjonarnych a rozmowy z właścicielami tylko mnie upewniły, że ten trend niestety będzie postępował. Owszem znalazłem parę fajnych rzeczy, które pokazałem częściowo w ostatnich zakupach, ale nie były to też żadne białe kruki a te akurat wyłapałem tylko z netu.

Ogólnie zmusiłeś mnie trochę do odejścia z tematu, także na tym zakończę.

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry
admin

Wysłano: Poniedziałek, 26 Października 2015, 15:34
Hectic napisał(a):
Gdyby ludzie tutaj rzucali takimi tytułami to byłoby mistrzostwo świata Grabiszczy, ale w sumie nawet tego nie oczekuję, bo wiem że to niemożliwe

Hmmm, ale przeca jest dowód :)

viewtopic.php?t=15966

Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 26 Października 2015, 16:52
Hmmm no jest to post marudy i mój wpis sprzed 6 lat. Także przeca o tym właśnie mówiłem, może tylko nieco zawyżyłem procenty. Nawet niech będzie, że to ok 5% użytkowników, choć większość się już tu niestety prawie bądź w ogóle nie udziela ;) Tak czy siak takie tematy, szczególnie obecnie to ultra rzadkość.

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 27 Lipca 2016, 07:57
Właśnie pobiłem mój rekord, więc robię małe chwalonko, ale też nie chcę być zbyt dokładny.

Winylowy singiel OSTR - Kochana Polsko. Największa perełka, jaką kiedykolwiek miałem i zapewne już jej nie odzyskam. Sprzedany za czterocyfrową (!) sumę.
Widniał u mnie na półce przez jakieś 9 lat w stanie kolekcjonerskim. Sentyment jest spory.
Ciekawostka? Tego winylu nie ma nawet Tytus. Parę lat temu ode mnie pożyczał, żeby zrobić skan na poniższą koszulkę.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: środa, 27 Lipca 2016, 10:01
Nieźle, gratulacje. :D Jaki był tego nakład?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
admin

Wysłano: środa, 27 Lipca 2016, 11:16
Nie rozumiem niektórych w tym temacie, albo się chwalicie za ile dokładnie sprzedaliście płyte, albo darujcie sobie posty typu sprzedałem za dużo ale nie powiem ile dokładnie.

PATRONATY SLG:

AprAxjA - Nie Będzie Tego Na Żadnej Płycie

Nawaj/Barto'cut12 - Za Dnia Marnuję Talent

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: środa, 27 Lipca 2016, 12:12
ten placek to była twoja emerytura
za kilka lat wziąłbyś pewnie 10 razy tyle
także rozumiem, że musiało cie nieźle przycisnąć skoro go sprzedałeś

Powrót do góry

Wysłano: środa, 27 Lipca 2016, 12:14
tak, kupiłby sobie dom z ogrodem

Powrót do góry

Wysłano: środa, 27 Lipca 2016, 21:18
Poszedł do dobrego ziomka, który od dłuższego czasu mnie namawiał na sprzedaż. Wiedziałem, że mu okrutnie zależy, a sam już nie ta zajawka, co kiedyś, więc sprzedałem. Myślę, że więcej bym nigdy nie dostał, chociaż kto tam wie. Oferta mnie skusiła, choć gdybym nie potrzebował kasy, pewnie bym zostawił.

A co do nakładu, wydaje mi się, że kilkadziesiąt sztuk. Może Kedar będzie pamiętał, bo kiedyś na forum asfaltowym się poruszało takie kwestie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 27 Lipca 2016, 22:33
Czyli nie pochwalisz się za ile konkretnie poszła?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2016, 08:16
numerpierwszy napisał(a):
To nie tak, że robię z tego jakąś wielką tajemnicę. Gość brał ode mnie więcej płyt i nie precyzowaliśmy ceny za każdą z osobna. Skupywał część mojej kolekcji za jednym zamachem. Jedno jest pewne - jakkolwiek by nie liczyć, "Kochana Polsko" wyszła znacznie powyżej 1000 PLN.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2016, 08:40
LiM napisał(a):
numerpierwszy napisał(a):
To nie tak, że robię z tego jakąś wielką tajemnicę. Gość brał ode mnie więcej płyt i nie precyzowaliśmy ceny za każdą z osobna. Skupywał część mojej kolekcji za jednym zamachem. Jedno jest pewne - jakkolwiek by nie liczyć, "Kochana Polsko" wyszła znacznie powyżej 1000 PLN.

To może ta płyta jednak kosztowała 500 zł? :D

Wiesz, mnie to w sumie mało interesuje, jak chcesz powiedzieć to powiesz, jak nie to nie, ale trochę beka z tego wyszła teraz.

https://www.facebook.com/goodkidpl

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2016, 09:28
Łatwo się da wyliczyć za ile poszła w pakiecie, jeśli pozostałe płyty to nie mega unikaty. Wtedy precyzyjnie określi się ich uśrednioną wartość:) Nie mniej dziwne jak można sprzedawać pakiet płyt nie precyzując cen z osobna :) Chyba, że to było na zasadzie "Kup te 12" za tyle i tyle, dorzucę jeszcze parę płytek".

Z drugiej strony wierzę, że można to puścić za ponad 1000 zł. Przy takiej ilości fanów, jaką ma O.S.T.R., na pewno jest wielu, których stać na to bez problemu, a chcą mieć pełną winylową dyskografię.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2016, 10:15
jakbyś wystawił to na allegro za 2-3 klocki to jakiś psychofan na pewno by się znalazł ( o ile faktycznie byłą w idealnym stanie)
tysiaka to teraz za ten singiel na CD byś spokojnie dostał

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2016, 12:10
Za który niby xD?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2016, 15:29
Bambucza napisał(a):
jakbyś wystawił to na allegro za 2-3 klocki to jakiś psychofan na pewno by się znalazł ( o ile faktycznie byłą w idealnym stanie)
tysiaka to teraz za ten singiel na CD byś spokojnie dostał
Mylisz się. Aż tak drogo nie chodzi. Pewnie poszedłby za 600-1000. Do tej pory nigdy nie widziałem drożej, choć znam ludzi, którzy mają ten wosk i za 1k by nie oddali.
CD chodzi po ok. 500 zł (NA PEWNO nie 1000).

P.S. nigdzie nie powiedziałem, że była w idealnym stanie ;) ja jej nie używałem, ale nie była nowa

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2016, 19:50
Dla mnie zero zaskoczenia, jestem szczesliwym posiadaczem i odmowilem juz sprzedazy tego wosku x razy, rekordzista proponowal mi na poczatku tego roku 2 tysie gotowka dostarczana pod chate hehe

e: a propos koszulki, jako posiadacz katalogu AR na wosku miałem jedyny "ubraniowy" bol dupy w zyciu, ze mnie ominela, jakos zaraz po wysprzedaniu wszystkich sie ogarnalem... jakby ktos mial xl-ke najlepiej to moge za jakies asfaltowe woski wymienic ;)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2016, 20:52
a ja znam typka, który wymienił cd "Kochana Polsko" na CD "30 minut z życia" + 800PLN
te stare albumy Ostrego będą kiedyś warte w chuj więcej, bo fanów będzie już tylko przybywać

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8