Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 26 Września 2017, 06:45

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Stanton str150, podłączenie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Stanton str150, podłączenie
  Wysłano: Wtorek, 12 Stycznia 2016, 18:05
Witam,

przez długi czas korzystałem z tego gramofonu w zestawie gramofon plus mikser Rane plus komputer i głośniki od kompa. Ostatnio się przeprowadziłem i musiałem kompa dać do innego pokoju i teraz mam pytanie.

Jak i w jakim zestawie najlepiej podłączyć gramofon? Co muszę kupić, żeby mi fajnie grał? Nie mówię tu o jakiś dużych sumach, po prostu co muszę dokładnie mieć do tego, żeby sobie posłuchać muzyki w salonie, moze być bez miksera, jeżeli da się coś skompletować do gramofonu.

Dzięki.

Powrót do góry

Post Re: Stanton str150, podłączenie
  Wysłano: Wtorek, 2 Lutego 2016, 18:51
Gramofon ma mały poziom wyjściowy sygnału, więc musisz go podłączyć do wzmacniacza z wejściem phono albo do przedwzmacniacza gramofonowego i wtedy do normalnego wejścia w zmaku, wcześniej sygnał wzmacniał Ci mixer. No i oczywiście jakieś głośniki też muszą od tego wzmaka iść ;) Sprzęt nie musi być jakiś super drogi, żeby nieźle zagrać ale w szajs też nie warto się ładować.

Powrót do góry

Post Re: Stanton str150, podłączenie
  Wysłano: Poniedziałek, 7 Marca 2016, 19:31
Stanton 150 ma przełącznik line/phono (czyli w praktyce wbudowany przedwzmacniacz), więc w trybie line możesz śmiało podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza, albo głośników aktywnych i będzie git. Igła jakaś przyzwoita się przyda i ustawić ją tak żeby nie orała płyt i tyle.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]