Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 18 Grudnia 2017, 11:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Następna strona
Zarost na twarzy 

Zarost
Tak 43%  43%  [ 173 ]
Nie 6%  6%  [ 26 ]
Tylko u kobiet 51%  51%  [ 207 ]
Liczba głosów : 406

Zarost na twarzy 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Zarost na twarzy
  Wysłano: Wtorek, 6 Grudnia 2016, 13:06
3A napisał(a):
Spoiler:

Ale znowu zapuszczam.

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 6 Grudnia 2016, 22:06
Ziomy brodate, poleci ktoś jakąś szczotkę do brody z dość miękkim włosem? Mam jakąś z zestawu z maszynki ale jest fest sztywna i trochę drapie.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 10 Grudnia 2016, 20:39
Nie wiem czy szczotkę ze szczeciny dzika znajdziesz miękką; wydaje mi się, że one wszystkie takie są bo to naturalna właściwość włosia dziczego, dzięki temu dobrze rozczesują brodę i usuwają martwy naskórek i martwe włosy. Stuprocentowej pewności nie mam, sam korzystam ze szczotki polskiej firmy Zew i w sumie jest spoko, skóra się przyzwyczaja do drapania, poza tym tego się nie robi pół godziny tylko chwilę, a reszta włosów co odstaje to albo do przystrzyżenia, albo naturalna właściwość danej brody, że odstają i chuj.

Ja mam inne pytanie: czy jakiś brodacz/wąsacz używa wosku do wąsa? Jakieś marki, opinie, oparte na własnych doświadczeniach?

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 15 Grudnia 2016, 22:08
Nie wiedziałem gdzie napisać, to daje tutaj. Chce kupić dziewczynie depilator, ale kompletnie nie znam się na tym. Poleciłby ktoś coś konkretnego, w miarę rozsądnej cenie?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Grudnia 2016, 23:42
żyrafa napisał(a):
Nie wiem czy szczotkę ze szczeciny dzika znajdziesz miękką; wydaje mi się, że one wszystkie takie są bo to naturalna właściwość włosia dziczego, dzięki temu dobrze rozczesują brodę i usuwają martwy naskórek i martwe włosy. Stuprocentowej pewności nie mam, sam korzystam ze szczotki polskiej firmy Zew i w sumie jest spoko, skóra się przyzwyczaja do drapania, poza tym tego się nie robi pół godziny tylko chwilę, a reszta włosów co odstaje to albo do przystrzyżenia, albo naturalna właściwość danej brody, że odstają i chuj.
No tak przeglądam sklepy internetowe i przy niektórych pisze miękka/twarda itd. Może nawet nie o samo drapanie chodzi, bardziej obawiam się wręcz wyrywania włosów przy tej co mam.

Tutaj np. widzę twardość włosia: niska link
Tutaj średnia: link
Tutaj wysoka: link

Pytanie czy ta z niską twardością nie będzie wręcz miziać brody zamiast ją rozczesywać :mrgreen:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 19:50
Brodacze co wybrać na początek ? Balsam czy olejek ? Jakie są zasadnicze róznice ?

Chodzi mi głównie o zmiękczenie brody ale spoko też jakby można ją było trochę "ułożyć" (tu raczej balsam c'nie?)
Poza tym czy owe specyfiki wyeliminuja odstające włoski czy tylko przycinanie ?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Grudnia 2016, 17:22
Olejek lepiej nawilży, łatwiej go wmasować w brodę i dojdzie w najróżniejsze zakamarki zarostu, przede wszystkim do skóry.
Balsamu aż tak nie rozprowadzisz po skórze pod brodą, z kolei same włosy też dobrze nawilża, nadaje im swoistą ochronna warstewkę (chroni włosy przed uszkodzeniem czy zapachami) oraz jest na tyle plastyczny, że można łatwiej dzięki niemu wymodelować brodę - choć to zależy od składników które zawiera, z tego co czytałem to najlepsze modelujące właściwości dają masło shea i wosk pszczeli, więc możesz pod tym kątem obczajać składniki poszczególnych balsamów.

Jeśli chcesz zainwestować tylko w jeden specyfik to na pewno balsam, skoro zależy ci na zmiękczeniu brody i lekkim ułożeniu, a przy okazji możesz zabrać ze sobą gdzieś w podróż bez obawy, że szklana buteleczka się rozbije przy niefortunnym przerzuceniu bagażu itp.

Olejkiem nie ułożysz brody wcale, do tego tylko balsam + kartacz (must have) + przycinanie, a i tak zawsze coś będzie odstawać, bo to prawdziwe życie a nie zdjęcia ucharakteryzowanych brodatych modeli z pięknie ułożonymi brodami. Cały dzień chodzisz, siedzisz w pracy, coś jesz, tu dotkniesz, tam się zwichrzy; jak jesteś na mieście to przygładzisz ręką/przeczeszesz paznokciami, jak jesteś w domu to przeczeszesz kartaczem i jest git. Dodatkowo niektórzy mają taka genetykę, że niektóre włosy im prostu rosną tak jak rosną i ciężko coś na to poradzić. Tak samo jak na głowie zresztą, jeden ma kręcone, inny proste, jeden gęste, drugi rzadkie... Trzeba regularnie pielęgnować (odżywki + szczotkowanie + przycinanie) aby osiągnąć jak najlepsze efekty się da, a reszta jest jaka jest i trzeba się przyzwyczaić.

Baku$ napisał(a):
Balsamem z męskiej wyspy nie ułożysz brody. Bardzo dobrze nawilża ale praktycznie zero trzymania.

Którego dokładnie używałeś? Bo widzę, że mają trzy różne rodzaje balsamów (krokoszowy, arganowy i Lux), a każdy z nich ma nieco inne właściwości.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 22 Grudnia 2016, 18:32
Jak używałem balsamu z męskiej wyspy to mieli tylko jeden rodzaj. Mr Borda się nazywał czy jakoś tak. Od dobrych kilku miesięcy używam Uppercut Beard Balm i z pełną świadomością stwierdzam że jest o niebo lepszy. Nawilżenie na tym samym poziomie, dużo lepszy hold i imo ciekawszy zapach. Będę musiał spróbować tych nowych balsamów z MW.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 26 Grudnia 2016, 13:55
A coś takiego?

http://allegro.pl/bearded-man-angielski ... 16549.html

Ostatnio edytowano Piątek, 13 Stycznia 2017, 02:20 przez Mater, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na myspace

Wysłano: Piątek, 6 Stycznia 2017, 19:26
Kupiłem w końcu szczotkę od Captain Fawcett() i nawet nie ma porównania do mojej starej szczotki z zestawu Remingtona. Capt Fawcett dokładniej wyczesuje dzięki nierównomiernemu włosiu a przy tym jest miększy i nie czuję się jakbym przykładał do twarzy szczotkę drucianą.

Wziąłem jeszcze balsam Damn Good Soap Original i również propsuję mocno. Zapach mega(taki full orzeźwiający cytrus, ale nie jakiś słodki), chwyt też niczego sobie. Polecam!

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 13 Stycznia 2017, 02:20

Ponawiam pytanie. Czy miał ktoś styczność z tym balsamem? Głownie chodzi mi o to czy ma dobry chwyt i zapach

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na myspace

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2017, 03:34
Byłem dzisiaj u kanaryjskiego barbera. Lokal gdzieś na uboczu, niewiele się tam dzieje, kilku homo-barberów robi brodę, taki lokalny klimat. Piszę o tym, bo to moja pierwsza wizyta u barbera, wcześniej moja broda wyglądała chujowo, a Hiszpanie akurat przywiązują do tego sporą wagę. Zajebałem sobie brodę na 3 mm, wszystko pięknie wyszło, sam bym nie odjebał tego w domu. Dałem 7 euro, więc raczej śmieszna kwota, zważywszy na to, ze w Polsce kasują i po 50 zł za taką usługę. Chciałem zapytać jak oceniacie polskich barberów? Czy w tym kraju coś mogą zrobić czy jednak jest to rynek pań 60+, które golą w dwóch stylach: "na zero" i "nie golą"?

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2017, 09:59
No 7 euro to wychodzi 40pln około, to różnica jest. I jak czytam ten temat to mi smutno bo zarost nie chce rosnąć :(

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2017, 11:10
Ale to chyba nie tak powinieneś przeliczać te 7 ojro na polską walutę ;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2017, 11:27
DeDoK napisał(a):
No 7 euro to wychodzi 40pln około, to różnica jest. I jak czytam ten temat to mi smutno bo zarost nie chce rosnąć :(

7 euro to około 40 pln? Chyba 30 jak już. :)

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2017, 12:47
Faktycznie, my bad

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2017, 13:00
Życia w obcej walucie nie ma sensu przeliczać na tę w ojczyźnie. Można ewentualnie h przepracowanych potrzebnych na zapłacenie rachunku. Wtedy widać.

To łódzka ziemia i łódzki styl życia /
Czyli upadły przemysł i przewóz po kryzysach...

Warny spłacę paypassem, a resztę mam w kutasie /
Możesz nie zrozumieć za co go dostałeś kiedy tracę zasięg...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2017, 13:07
No mi bardziej chodziło o to że np jak bym był na "wycieczce" i chciał zajść do lokalnego to wtedy mogę sobie przeliczyć, no bo w pozostałych wypadkach to oczywiście macie rację :)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2017, 14:40
benek187 napisał(a):
Chciałem zapytać jak oceniacie polskich barberów? Czy w tym kraju coś mogą zrobić czy jednak jest to rynek pań 60+, które golą w dwóch stylach: "na zero" i "nie golą"?

w Polsce jest mnóstwo świetnych barberów, głównie w wiekszych miastach, ale i w tych mniejszych co raz częściej można spotkać konkretne salony ;)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2017, 21:11
Jak już jesteśmy przy temacie barberów w PL to poleci ktoś coś w Kato?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Następna strona