Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Października 2017, 21:34

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Łysienie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Łysienie
  Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 19:07
Wybija mi powoli 25 lat na karku i zauważyłem, że zaczęły mi się przerzedzać włosy z przodu. Stosujecie jakieś magiczne rzeczy?
Widziałem kilka pojedynczych postów w temacie "fryzury" ale tu pewnie będzie lepszy odzew.

Tak, wiem temat jak z jakiegoś wizazu :lol:

Pzdr

Powrót do góry

Post Re: Łysienie
  Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:04
Dobra podbijam bo ja zaraz 22 i też przerzedzone mocno z przodu już

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:14
pogodzić się z tym xD

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:18
Ogólnie z tego co czytam to jest w sumie z góry przegrana sprawa. O jakichś odrostach bez przeszczepu nie ma w sumie co marzyć. Jak toś chce z tym walczyć bez HT to niech sobie odpuści jakieś ziołowe wcierki czy inne pierdoły. Na ten moment jest kilka rzeczy które niby pomagają w walce. Mam tu na myśli finasteryd, dudasteryd, minoxidil, ru czy cb.

Ostatnio edytowano Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:24 przez Macu, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:20
Załóżmy że łysieję, robią mi przeszczep na zakola, ale co ze starymi włosami? Zakola się będą dalej pogłębiać więc się zacznie robić głupia sytuacja na głowie. Kolejny przeszczep i tak całe życie?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:28
Nieee zimsky to tak nie działa. Do przeszczepu pobiera się włosy z obszarów na które nie działa DHT (tył głowy). A zobacz ile to jest % ogólnego owłosienia na głowie. Każdy ma jakiś "donor" który może użyć do przeszczepu. Owszem jak masz dobry donor to może uda Ci się zakryć całą łepetynę zdrowymi włosami ale za to z mega chujową gęstością.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:38
Z serii Ślizg uczy to właściwie to jak to jest z tym łysieniem? Sprawa głównie genetyczna (nie licząc chorób) czy są jeszcze jakieś czynniki? Dla przykładu mój znajomy miał już spore zakola po 20, a jego ojciec przed 40 wyłysiał praktycznie kompletnie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:42
Też łysieje. Człowiek nie wie jak już się ścinać. Na jeżyka tylko zostaje. :mrgreen:

Miałem jakieś fiolki do wcierania, ale nic to tam nie dało. Jeszcze czasami zmagam się z zapaleniem skóry. Teraz jest właśnie taki okres jesienny, że mam podrażnioną skórę co tylko potęguje wypadanie włosów.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:42
W 99% genetyka. Oczywiście są jakieś inne rodzaje łysienia (np. plackowate) gdzie to nie jest stricte kwestia genetyczna.
Wiadomo, że jakaś chujowa dieta, stres, choroby, czy coś tam też może wpłynąć na łysienie przyśpieszając je, ale prawie nigdy to nie jest główny czynnik.

trezege napisał(a):
Też łysieje. Człowiek nie wie jak już się ścinać. Na jeżyka tylko zostaje. :mrgreen:

Miałem jakieś fiolki do wcierania, ale nic to tam nie dało. Jeszcze czasami zmagam się z zapaleniem skóry. Teraz jest właśnie taki okres jesienny, że mam podrażnioną skórę co tylko potęguje wypadanie włosów.

Co do zapalenia skóry poczytaj o emu oil lub saba gel. Pomaga na stany zapalne. Ewentualnie jakieś leki z terbinafiną.

Polecam też raz czy dwa razy w tygodniu używać szampon z kektonazolem (Zoxin Med lub Nizoral)
Tylko z tymi szamponami jest tak, że strasznie wysuszają, dlatego stosuje je się rzadko. Ale ogólnie pomagają na łupież i przetłuszczanie się włosów.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 20:55
Takie łysienie o którym mowa w temacie to sprawa genetyczna, jedyną opcją jest przeszczep. Jakieś wcierki czy suplementy mogą zadziałać jeśli ktoś jest chory bądź ma niedobory dostarczanych w suplementach substancji, ergo- jeśli komuś robią się zakola czy tam gniazdo to nie ma sensu czegoś takiego próbować, trzeba się przyzwyczaić, zaakceptować i tyle

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 21:00
Akurat gniazdo farmakologicznie można jeszcze odratować, gorzej ma się sprawa z linią i zakolami

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 21:04
Macu napisał(a):
W 99% genetyka. Oczywiście są jakieś inne rodzaje łysienia (np. plackowate) gdzie to nie jest stricte kwestia genetyczna.
Wiadomo, że jakaś chujowa dieta, stres, choroby, czy coś tam też może wpłynąć na łysienie przyśpieszając je, ale prawie nigdy to nie jest główny czynnik.

trezege napisał(a):

Co do zapalenia skóry poczytaj o emu oil lub saba gel. Pomaga na stany zapalne. Ewentualnie jakieś leki z terbinafiną.

Polecam też raz czy dwa razy w tygodniu używać szampon z kektonazolem (Zoxin Med lub Nizoral)
Tylko z tymi szamponami jest tak, że strasznie wysuszają, dlatego stosuje je się rzadko. Ale ogólnie pomagają na łupież i przetłuszczanie się włosów.

Byłem z tym problemem u dermatologa. Używam co jakiś czas tego zoxin med. Mocno wysusza głowę, więc trzeba uważać bo potem sypie się z ciebie(ale nie jak łupież), Jeszcze tam przyjmowałem antybiotyk, ale to tylko potrafi zaleczyć doraźnie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 21:17
Jak nie Zoxin Med to możesz pomyśleć o Selsun blue, zawiera co prawda inna substancje (siarczek selenu) ale działa na tej samej zasadzie co ketokonazol z tym, że nie wysusza włosów

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 21:21
Macu napisał(a):
Akurat gniazdo farmakologicznie można jeszcze odratować

coś więcej na temat gniazda możesz napisać

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 21:39
Ogólnie taka umowna i podstawowa "kuracja" powinna wyglądać tak:

bloker DHT + stymulator + coś przeciw zapalnego.

Bloker dht to np. finasteryd lub dudasteryd
Stymulator np. minoxidil (chociażby Loxon)
Coś przeciwzapalnego to np. właśnie wspomniany ketokonazol.

Żeby nie było za różowo, stosowanie blokerów dht to ingerencja w sferę hormonalną. Mogą występować różne skutki uboczne, począwszy od spadku nastroju, spadku libido do ginekomastii (to już raczej skrajny przypadek)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 21:49
ej, przerzedzanie czupryny idzie chyba najprościej poratować zgrabną dietą. internetek pęka od witryn ze spisem produktów sprzyjających gęstym włosom.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 21:49
U mnie raptem 24 lata na karku, zakola od dziecka (spuścizna po dziadku i ojcu) i z tym już jestem pogodzony - chociaż stosując wcierkę Jantar pojawiło się sporo baby hair. Gorzej, że mam coraz więcej siwych włosów :(

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Listopada 2016, 21:50
Tak jak kad pisze. Mi chodzi o łysienie androgenowe czyli genetyczne. Na takie zwykłe przerzedzenia czy wypadanie włosów spowodowane jesienną aurą to spokojnie dobra dieta/suplementy diety, jakieś ziołowe wcierki czy witaminki lajtowo powinny pomóc.

E: Na siwe włosy pomaga olejek rycynowy ;)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 16 Listopada 2016, 07:57
Jestem łysy, gole głowę golarką Wilkinson dwa razy w tygodniu. Normalna rzecz, nie ma się co wstydzić.

Nie każdy będzie miał piękną fryzurę - tak jak nie każdy będzie w związku z duperką 10/10, chwalił się wyrzeźbionymi mięśniami, kontem naładowanym siedmiocyfrowymi liczbami, bezproblemowym zdrowiem czy tym, że dożyje 110 lat (czy coś w tym stylu).

Naturalna kolej rzeczy - powietrze nie jest czyste, żarcie nie jest zdrowe, ludzi jest nadmiar, problemy na każdym kroku.

Spoko jest być łysym, polecam.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 16 Listopada 2016, 10:52
Gole głowę od 5 lat, zajebiscie jest nie mieć włosów.
Spoiler:

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona