Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 19 Października 2019, 18:30

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona
Okulary czy soczewki? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Okulary czy soczewki?
  Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2012, 14:09
z tego co zrozumiałam po laserowej korekcji nie można przez orku prawiąc sportów? jakich? przypał troche... nie mogłabym zrezygnować z biegania czy pływania

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2012, 14:12
Zdecydowanie soczewki. Kiedyś jak miałem mniejszą wadę musiałem latać w okularach, ale że bardzo tego nie lubiłem to nosiłem je tylko w domu, ewentualnie do jakiegoś kina. Źle się czułem mając je na nosie poza mieszkaniem. Od 5 lat noszę soczewki i nie wyobrażam sobie teraz innej możliwości. Mega wygodne, zero problemów z czymkolwiek, robisz co chcesz. A żeby było jeszcze wygodniej używam miesięcznych Air Optix Aqua Night & Day. Czemu wygodniej ? Bo zakładasz je raz w miesiącu i zdejmujesz dopiero przy wymianie na nową parę. Możesz w nich spać i nie robi to żadnego problemu. A żeby było śmieszniej tam gdzie je kupuję wychodzi za nie taniej niż za zwykłe + płyn. Przez pierwsze kilka miesięcy używałem takich co trzeba zdejmować codziennie, ale przespałem się kilka razy w nich niechcący i później ostro mnie oczy napierdalały. Zresztą jak za długo nosiłem (ponad 16 godzin) efekt był podobny. Teraz nie mam takiego problemu. Polecam każdemu kto może nosić Night & Day, najlepszy wybór. Aha, nigdy nie miałem problemu z zapaleniem spojówek czy czymś takim podczas ich używania.

Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2012, 14:29
i nie męczą Ci się oczy? normalnie zdrowe to non toper śmigać w soczewkach?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2012, 14:33
Obrazek
soczewy (-2,25) zamawiam przez neta, bo o wiele taniej niż w stacjonarce, w której kupowałem wcześniej. noszę cały miesiąc bez ściągania. jakoś nie mógłbym przyzwyczaić się do noszenia oksów, więc soczewki zajebista sprawa. co do sportu, to nie ma problemu można grać spokojnie, na basen jak szedłem to też nie ściągałem.
w ogóle to nie wiem o co niektórym chodzi z tym wkładaniem palców do oczu, przecież to nic strasznego..

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2012, 14:33
Właśnie mam dosyć tych wymian, i efektu uczucia wypadania po dziennej drzemce, i zamówiłem te air optix night and day. Czekam w sumie, też bym nigdy w życiu nie wykurwił w oksach bo kojarzą mi się z czasem gimbusiarkism kiedy dopełniały mój wizerunek lapsa do potęgi.

Generalnie w chuj wygodniejsze bo nic ci nie paruje, a wkładanie palca do oka to coś do czego idzie się przyzwyczaić. przez 2 lata noszenia żadnych problemów z spojówkami, nawet pływać idzie tylko wiadomo ze przy nurze oczy szeroko zamknięte raczej.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2012, 14:43
a nosiliście kiedyś jakieś kolorowe soczewki? ja zielone i niebieskie kiedyś kupiłem, niezła faza nawet, ale oczy szybciej się męczyły, więc przerzuciłem się na normalne. kiedyś miałem ochotę na jakieś wymyślne, ale zazwyczaj wszystkie to są "zerówki".. a szkoda.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2012, 14:44
E tam, mi się zdarzało otwierać pod wodą i nie pogubiłem :wink:
Galdi napisał(a):
i nie męczą Ci się oczy? normalnie zdrowe to non toper śmigać w soczewkach?

Nie wiem czy zdrowe, pewnie niejeden okulista by powiedział, że nie, ale w sumie nie mam problemów żadnych z tym, więc się jakoś nie przejmuję. Nawet nie wiem gdzie moje okulary leżą. Ogólnie nie potrafiłbym do nich wrócić. Owszem, czasami się meczą, głównie jak zdarzy mi się cały dzień przed kompem posiedzieć, ale to nie jest regułą. Poza tym i bez soczewek by się zmęczył wzrok po tylu godzinach, więc na soczewki za bardzo nie ma co tego zwalać. Prześpię się i wszystko wraca do normy.

Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 14 Lutego 2012, 20:18
Stop inwigilacji.

Ostatnio edytowano Czwartek, 6 Czerwca 2019, 04:22 przez kr0pka, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Lutego 2012, 17:27
a jak wygląda sytuacja z jaraniem podczas noszenia soczewek? nie ma żadnego dyskomfortu gdy oczy będą przekrwione?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Lutego 2012, 21:05
raczej nie, przynajmniej ja nie czułam dyskomfortu i łatwiej się je ściąga :D

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Lutego 2012, 21:41
zazwyczaj nosze okulary, soczewek nie powinienem, więc tylko jednodniowe zakładam na gierke

33stopni - haha pamietam jak sie zjarałem i strasznie mi się oczy wysuszyły, więc zakropiłem, chwilowa wkręta mi się włączyła, ze płacze więc szlochnąłem po czym wybuchłem z beki :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 26 Lutego 2012, 14:53
Jak to jest z soczewkami , opłaca sie kupować miesięczne ? jakie opcje wychodzą najtaniej ? Wkurwiają mnie moje okulary , podrażniają mi skóre plus i tak pogorszył mi się wzrok więc musiałbym wymieniać szkła.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 26 Lutego 2012, 15:58
ja kupuje na allegro, 3 razy taniej niz u okulisty. okulary tylko do kompa.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 26 Lutego 2012, 22:13
mam pytanie do okularników, robi wam się taki zielony nalot na tych pypkach na nos i na złączeniu soczewki z oprawką? (to jest albo pleśń albo patyna) Ostatnio próbowałem to wyjebać to rozebrałem na części, wyczyściłem, ale już spomiędzy szkieł i oprawki tego nie udało mi się wyjąć

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 26 Lutego 2012, 22:41
przy soczewkach day&night trzeba zakraplać oczy jakoś regularnie czy tylko opcjonalnie?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Lutego 2012, 14:15
-33 stopni napisał(a):
a jak wygląda sytuacja z jaraniem podczas noszenia soczewek? nie ma żadnego dyskomfortu gdy oczy będą przekrwione?

ja wlasnie zauwazylem, ze jak jaram z soczewkami, to odczuwam dyskomfort przy mruganiu, ale nie jest to zbytnio uciazliwe.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 8 Marca 2012, 13:53
pytanie do tych co noszą soczewki...

byłem wczoraj na badaniu wzroku, prywatnie u lekarza (wizyta 60zł), po badaniu okulistka zapisała mi jakie mam wady wzroku i pod tym kątem kazała dobierać okulary, ja zaś bardziej się skłaniam ku soczewką więc jej tak powiedziałem - ona na to że powinienem to powiedzieć wcześniej ale mam szczęście, bo to co się tyczy okularów jest też pod soczewki.
dzisiaj byłem w galerii w jakimś salonie optycznym i powiedziałem że chciałbym kupić jakieś soczewki na próbę i do tego płyn, bo nigdy jeszcze szkieł kontaktowych nie miałem na oczach. powiedzieli mi że to tak nie można, że trzeba przejść specjalne badania pod kątem noszenia soczewek, żeby dobrać rozmiar itp.
wróciłem więc do salonu gdzie przyjmuje pani okulistka u której miałem badany wzrok i ekspedientka za ladą, powiedziała, że to nie ma znaczenia jakie było badanie i że mogę bez problemu nosić soczewki, ona mi pokaże jak się je zakłada ściąga itp.

jak to wkońcu jest? jak było u was? proszę o pomoc!

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 8 Marca 2012, 14:48
musisz mieć specjalne badania, żeby sprawdzić czy mozesz nosić soczewki. Podobno 1% ludzi z jakiegoś powodu nie może.

W gabinecie lekarz powinien założyć Ci soczewki na próbę, odczekać z 15-30 min i zobaczyć przez swój super-specjalistyczny sprzęt jak wygląda Twoje oko. W sumie to ja nie wiem od czego zależy to, czy możesz nosić soczewki, czy nie.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 8 Marca 2012, 15:51
potwierdzam, miałam tak samo. jeśli idziesz na wizytę to od razu mówisz, że chodzi o soczewki. pokazują ci wtedy jak je zakładać i robią te wszystkie super badania. z resztą moc okularów nie pokrywa się z mocą soczewek. mając przykładowo -3 w okularach nie bierze się tyle samo w soczewkach. przynajmniej tak jest u mnie.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 8 Marca 2012, 15:52
tzn w soczewkach wychodzi "mniejsza" wada czy większa?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona