Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 13 Października 2019, 21:49

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona
Okulary czy soczewki? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: okulary czy soczewki?
  Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 23:27
może głupie pytanie, nie wiem nie znam się na tym ale... czy soczewki można nosić w trakcie uprawiania sportu? konkretnie piłka nożna, tylko bardziej na poważnie, nie żadne tam granie pod blokiem z kumplami

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 23:38
A przy komputerze też nie ma jakiegoś dyskomfortu? Kiedyś okulistka mi odradzała właśnie z tego względu, że nie ma soczewek z antyrefleksem i oczy bardziej się męczą przy wpatrywaniu w monitor.

180 za 3 pary to cena od optyka jakiegoś stacjonarnego czy z allegro tańsza opcja?

Często zdarza się, że soczewka wypadnie w dzień podczas zwykłych czynności? Nie zauważyłeś pogorszenia wzroku przez to, że przez cały dzień je nosisz? Oko wtedy nie robi wysiłku, po zdjęciu szkieł pewnie ciężko się przyzwyczaić do 'standardowego' obrazu ;)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 23:40
Ase One napisał(a):
może głupie pytanie, nie wiem nie znam się na tym ale... czy soczewki można nosić w trakcie uprawiania sportu? konkretnie piłka nożna, tylko bardziej na poważnie, nie żadne tam granie pod blokiem z kumplami

Nie wiem jak z piłką nożną, ale wiem, że Giba grał z soczewkami.

Powrót do góry

Post Re: Okulary czy soczewki?
  Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 23:46
a jakie moglbys miec przeciwskazania? jedyny problem jest wtedy, gdy ktos ci wlozy palca do oka i ci soczewka wypadnie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 00:23
Ase One napisał(a):

Z tego co mi wiadomo to można, musiałbyś narazić się raczej na kontakt fizyczny w oko, żeby wypadła. Jedynie pływać nie powinno się, chyba, że jesteś pewny, iż woda Ci do oka nie wpłynie.

marvell napisał(a):
A przy komputerze też nie ma jakiegoś dyskomfortu? Kiedyś okulistka mi odradzała właśnie z tego względu, że nie ma soczewek z antyrefleksem i oczy bardziej się męczą przy wpatrywaniu w monitor.

180 za 3 pary to cena od optyka jakiegoś stacjonarnego czy z allegro tańsza opcja?

Często zdarza się, że soczewka wypadnie w dzień podczas zwykłych czynności? Nie zauważyłeś pogorszenia wzroku przez to, że przez cały dzień je nosisz? Oko wtedy nie robi wysiłku, po zdjęciu szkieł pewnie ciężko się przyzwyczaić do 'standardowego' obrazu ;)

Nie odczuwam żadnego dyskomfortu, jestem przyzwyczajony do wielogodzinnej pracy przy komputerze i nie odczuwam żadnych dolegliwości z tego powodu. Co do antyrefleksu to nie wiem, ale nie zauważyłem, żeby wzrok mi się pogorszył, wręcz zauważyłem, że trochę mi się poprawił. Z tego co mi wiadomo soczewki są lepszy przy korekcji wzroku, ponieważ są bezpośrednio na oku, a nie w odległości od oka.

180zł za 3 pary od optyka stacjonarnego. Moich soczewek nie można znaleźć na Allegro, pewnie problem dystrybucji lub muszą być od lekarza.

Tak, zdarza mi się, że soczewka wypadnie, ale bardzo rzadko, głównie zdarzało to w początkowych fazach zakładania, raz nawet nie zauważyłem, że mi wypadła i wyschła. Po kilkugodzinnym moczeniu w płynie wróciła do poprzedniego stanu. Czasem zdarzało się podczas zaśnięcia z soczewkami na oczach, ale tego nie powinno się przecież robić :) (nie mówię o krótkiej drzemce)

The Madman napisał(a):
a jakie moglbys miec przeciwskazania? jedyny problem jest wtedy, gdy ktos ci wlozy palca do oka i ci soczewka wypadnie.

Z takich ogólnych to wstręt (lęk) przed wkładaniem palców do oka. Z początku możesz odczuwać dyskomfort, że masz coś na oku, ale przy dobrze dobranych soczewkach po krótkim czasie się przyzwyczaisz. Ogólnie nie powinno nic Cię drapać i uwierać.

Tak w ogóle to przez długi czas chodziłem bez okularów i po założeniu soczewek czułem się jakbym odzyskał wzrok i patrzyłem się na wszystko, że jest takie wyraźne i zajebiste :D

EDIT: Z tego co widzę to jest coś takiego jak antyrefleks w soczewkach, niestety nie wiem czy moje takowy mają, lecz przy badaniu byłem pytany czy moja praca jest przy komputerze. Link - http://www.bielanski-optyk.pl/index.php?id=slownik#ant

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 00:44
Może ktoś przybliżyć mi jak działają optyki, w których można przebadać sobie wzrok? Zwyczajnie przychodzisz z ulicy bez wcześniejszego umawiania się telefonicznie i mówisz, że chcesz przebadać sobie wzrok? Co dalej? Wyniki są tuż po skończeniu badania?

Ostatnio przebadałem się u okulisty w szpitalu (po kurewsko długiej kolejce) i babcia stwierdziła, że mam -0.25 na każde oko i okulary są mi kompletnie zbędne, przy czym wszystko co jest ode mnie oddalone co najmniej 2 metry widzę kompletnie rozmazane. Czasami zdarzy mi się nałożyć oksy koleżanki (-1.75) i widzę w nich doskonale, ot paradoks. Jebać NFZ.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 00:47
ja sam nosze soczewki, a odpowiadalem Ase One'owi cd. soczewek i pilki noznej.

Powrót do góry

Post Re: Re: Okulary czy soczewki?
  Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 00:59
MWT napisał(a):
Może ktoś przybliżyć mi jak działają optyki, w których można przebadać sobie wzrok? Zwyczajnie przychodzisz z ulicy bez wcześniejszego umawiania się telefonicznie i mówisz, że chcesz przebadać sobie wzrok? Co dalej? Wyniki są tuż po skończeniu badania?

Ostatnio przebadałem się u okulisty w szpitalu (po kurewsko długiej kolejce) i babcia stwierdziła, że mam -0.25 na każde oko i okulary są mi kompletnie zbędne, przy czym wszystko co jest ode mnie oddalone co najmniej 2 metry widzę kompletnie rozmazane. Czasami zdarzy mi się nałożyć oksy koleżanki (-1.75) i widzę w nich doskonale, ot paradoks. Jebać NFZ.
ja przez wakacje badalem wzrok w vision express + kupowalem okulary. Na poczatku wypelniasz jakis tam formularz z danymi, mila pani czy pan odbieraja od ciebie te karte, zanosza do okulisty, ktory wlasnie przyjmuje, czekasz w kolejce potem idziesz do gabinetu na badanie i wszystko odrazu na karcie zapisuje i oni na tej podstawie juz ci np. ogarniaja kwestie szkla itp. Ew. trzeba sie zorientowac, kiedy i od ktorej przyjmuje okulista, bo wiadomo, ze nie siedzi tam 24/h

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 01:44
ok dzięki, jeszcze z ciekawości zapytam ile wyniósł cię koszt takich oksów?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 09:51
w vison express mozna się zarejestrować na wizytę przez internet, szukaj na ich stronie
na plus dla mnie jest to, że mają placówki w galeriach i możesz iść na wizytę w niedzielę nawet, pod warunkiem, że okulista pracuje wtedy, ze względu na moją pracę i jej godziny normalni optycy byli dla mnie nieosiągalni
cenowo to wiadomo, że jedne z droższych oprawek tam mają (moja subiektywna opinia, nie interesują mnie zadne raybany ani guccci itp ale u normalnych optyków chyba jest taniej)
ja za soczewki kontaktowe dałam 155 zł (3 paty + jedna gratis)
oprawki ze znizką 25% i soczewki okularowe 436 zł

jak kupujesz okulary to badanie jest jakby gratis, czy tam 1zł kosztuje

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 10:00
MWT napisał(a):
ok dzięki, jeszcze z ciekawości zapytam ile wyniósł cię koszt takich oksów?

400 zł z jakimś groszem + promocja, że miałem dwie pary okularów gratis(dla siebie i jakiejś drugiej osoby) tylko wiadomo, ten gratis obejmował zwykłe szkła i raczej słabe oprawki, więc żeby coś sensownego wziąć trzeba trochę dołozyć, ale fajna opcja, żeby sobie ogarnąć przeciwsłoneczne w fajnej cenie.
no i badanie za tą symboliczną złotówke.

ktoś tutaj na ślizgu poddał się laserowej korekcji wzroku? jak to wygląda wszystko?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 14:14
http://www.wykop.pl/link/645201/laserow ... -pacjenta/ - OPIS OSOBY

http://www.wykop.pl/link/572919/laserow ... e-ciekawe/ - A tak wygląda

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 14:22
Źle wyglądam w okularach, więc kupiłem soczewki i po trzech dniach poszedłem się najebać i zgubiłem :neutral: nie polecam

--
sprzedam problem winyle i kompakty oraz inne drogie płyty w tanich cenach
zapraszam do działu giełda winyl i giełda cd
data: 17 KWI 2019

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 14:51
Ase One napisał(a):

gram w halową (+ pod blokiem z kumplami tez) i nie ma zadnych problemow.

Wyższe_Dobro napisał(a):
aktualnie noszę niebieskie z korekcją, są przepiękne.

rozumiem, ze nosisz soczewki kolorowe ktore zmieniaja barwe teczowki? Czy jest jakas roznica w stosunku do tych bezbarwnych? np oko szybciej sie meczy lub zauwazalna gorsza ostrosc obrazu?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 15:18
hejterow_mijam napisał(a):
http://www.wykop.pl/link/645201/laserowa-korekcja-wzroku-oczami-pacjenta/ - OPIS OSOBY

http://www.wykop.pl/link/572919/laserow ... e-ciekawe/ - A tak wygląda

o kurwa, nieźle pierdolenia z tym :you_crazy:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 16:32
ja krótkowidz, oksy mam, ale zakładam jak już muszę koniecznie coś z daleka zobaczyć, a tak to się turlają po torebce, wadę mam niewielką póki co.

a soczewki? pewnie jakby gorzej z oczami było, to bym brała. zawsze to jakoś wygodniej :)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 19:20
a dla mnie soczewki to najlepszy wynalazek wszechczasów. serio. jest kilka ale, ale on się nie liczą wśród morza plusów. fakt faktem, jak ktoś pisał na poprzedniej stronie, trzeba dbać o higiene. w gimnazjum, po melanżu wsadziłem dwie soczewki do kubeczków z wodą, rano założyłem na oczy i papa, zapelenie spojówek. aktualnie dbam o oczy, noszę soczewki na wszystkie melanże, sporty, etc. nie można jedynie w saunie i ja nie mogę przed komputerem bo od razu mi siadają oczy, choć znam osoby, którym w ogóle nie przeszkadza monitor.
w każdem razie okularki tylko po domu i komputer.
tymbardziej teraz, gdzie zajebiste soczewki na miesiąc to koszt ~25zł, płyn ze 30 taki lepszy no i za 50 dych miesięcznie mam luz. (ktoś pisał 180zł?-nie wiem kurwa chyba w visionekspres) jak kupujesz hurtowo to w ogóle tanioszka. ze 120zł na 3 miechy z płynami. jak ktoś ma obawy i strach i cokolwiek - pierdol to. jest niebo a ziemia.
a na wakacje (wyjazd,melanże) kupuję paczkę jednorazowych i bajeczka. zmęczony jestem, idę spać, wypierdalam do kosza i z głowy.
p.s. na kempie w tym roku nie zrobiłem tego i wziąłem miesięczne, w namiocie wysuszył mi się płyn w pojemniku i wysłchy,skleiły soczewki. musiałem w okularach po kempie popierdalać, błąd! :bag:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 20:40
wiadomo, że dla noszącego okulary soczewki są zajebistą opcją, ale fakt trzeba dbać o higienę, nie polecam soczewek miesięcznych bo pod koniec miesiąca tracą na jakości i jak się je nosi jest większe prawdopodobieństwo np.zapalenia spojówek

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Lutego 2012, 22:35
Galdi napisał(a):
tymbardziej teraz, gdzie zajebiste soczewki na miesiąc to koszt ~25zł, płyn ze 30 taki lepszy no i za 50 dych miesięcznie mam luz. (ktoś pisał 180zł?-nie wiem kurwa chyba w visionekspres) jak kupujesz hurtowo to w ogóle tanioszka. ze 120zł na 3 miechy z płynami.

Nie porównuj normalnych soczewek do soczewek bardziej specjalistycznych np. torycznych dla ludzi z astygmatyzmem itp.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2012, 00:19
a fakt fakt, zwracam honor :wink:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona