Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 20 Listopada 2019, 08:13

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Okulary czy soczewki? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: okulary czy soczewki?
  Wysłano: środa, 8 Października 2008, 17:42
Ile kosztuje samochód? I czy mogę nim jeździć?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Października 2008, 18:46
Cytuj:
Duzo bardziej praktyczne sa soczewki, wszyscy pisza ze nie wyobrazaja sobie wsadzania palcow do oka [...]

Praktyczne? Może dla osoby, która nosi jedną parę. Jeśli np. do czytania, czy komputera musisz miec inne, to soczewki odpadają na starcie, chyba, że będziesz wymieniał co pięc minut. Po drugie, soczewki bardziej męczą oczy, dodatkowo były jakieś afery z tymi płynami, że powodowały grzybice, czy coś.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Banned
  Wysłano: środa, 8 Października 2008, 19:34
okulary, chociaz mam ochote czasami na soczewki, jak udaje mi sie wyrywac dupy bez okularow

I'm on some KRS, Ice Cube, Chris Wallace shit
Main Source, De La Soul, bumpin' 2Pacalypse Now"

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Października 2008, 20:46
bryle raczej chociaż i tak nosze w torebce

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Października 2008, 22:24
najlepiej walnąć białe soczewki to dopiero mozna straszyć ludzi

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 17 Października 2008, 17:06
Jose napisał(a):
Ja mam okulary i jest mi dobrze. Ile kosztują soczewki? I czy krótkowidze mogą je nosić?

Hm, wybierz się do swojego okulisty, on zrobi Ci potrzebne badania i jeśli wszystko będzie w porządku to dobierze Ci odpowiednie soczewki.
A cena? Zależy od tego czy zdecydujesz się na soczewki jednorazowe, czy miesięczne. Jednorazowe są świetne, w ogóle nie czuć, że coś masz w oku :lol: ich koszt to okolo 160 zł na miesiąc, ale warto się poświęcić i wydać ten hajs. Ja np. używałam przez jakiś czas miesięcznych i 2 razy miałam zapalenie spojówki, nieciekawa sprawa.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2012, 17:20
Podbijam temat, bo zbieram się do przejścia z okularów na soczewki.
Mam astygmatyzm i krótkowzroczność, czy ktoś może używa soczewek przy takiej wadzie? Jak wrażenia? no i jak to wychodzi cenowo?

Raczej wybrałbym dwutygodniowe, bo jednorazowe za dużo by mnie kosztowały.

pzdr

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2012, 18:20
Mam okulary na co dzień i dla mnie to ogromna męka. Szybko się brudzą, parują w zimę no i wiadomo, okulary poprawiają większą część obrazu, a nie cały co też komfortem nie jest. Soczewki również miałem, ale strasznie męczyły oczy. A więc okulary czy soczewki? Najlepiej brak wady :) Ale jeśli już muszą to okulary.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2012, 18:27
marvell napisał(a):
Mam astygmatyzm i krótkowzroczność, czy ktoś może używa soczewek przy takiej wadzie? Jak wrażenia? no i jak to wychodzi cenowo?

pzdr

mam tak samo jak Ty, ale astygmatyzm tylko w 1 oku.

takie coś Ci starczy na 3 miesiące, a nawet dłużej jeśli będziesz sobie robił jakieś przerwy między wymianą soczewek:
http://alesoczewki.com/p/7/14/air-optix ... yczne.html
i do tego płyn:
http://alesoczewki.com/p/11/45/solocare ... cyjne.html

Sam używam tych Air Optixów i fajnie się je nosi. Na początku wkurwiały trochę, ale teraz jest w spoko, nawet ich nie czuję.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2012, 18:29
ja jestem krótkowidzem, noszę soczewki miesięczne od kilku lat, z tym, że na chacie śmigam w okularach, jak wychodzę to zakładam soczewki, kiedyś chodziłem całymi dniami, ale to jest niezdrowe dla oczu, męczą się po pewnym czasie; co do zakładania, to nie ma problemu, trzeba się po prostu nauczyć, raz na ruski rok się dłużej pomęczysz, ale na codzień spokojnie do minuty czasu założysz; ogółem fajna opcja, nie czujesz, że masz coś na oczach, a wszystko widzisz, minus taki, że trzeba pamiętać o ich zdejmowaniu, nie to co z okularami; cenowo: ktoś pisał w tym temacie, że 40 zł miesięcznie, można nawet taniej chyba, poszukaj w necie, bo są różne soczewki, polecam przejść się do okulisty i zapytać go pod tym kątem, zbada i powie, czy możesz nosić i jakie będą najlepsze dla ciebie

a ja mam inne pytanie: robił ktoś laserową korekcję i mógłby coś o tym napisać?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2012, 20:28
ja mam taką wadę, że w domu zwykle chodzę bez okularów, chyba że do kompa lub telewizora to wtedy zakładam. Ale jak już wychodzę gdzieś to biorę prawie zawsze, bo widzę dużo lepiej.
Noszenie na przemian oksów i soczewek wydaje się niezłym pomysłem.

Kiedyś jedna okulistka mi powiedziała, że ogólnie soczewki są niewskazane do komputera, ale od innych słyszałem, że to bez różnicy praktycznie.

Laserowa korekcja wydaje się najlepszą opcją, ale to chyba wada musi przestać się pogłębiać, żeby można było takowy zabieg wykonać.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Lutego 2012, 21:41
miałem kilka prób przejścia na soczewki, ale zostąłem przy okularach, bo po prostu dupeczki mi powiedziały, że bez oksów wyglądam jak kret, bo mam małe oczy i głebokie oczodoły, więc w sumie zostałem przy oksach

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 00:47
nosze soczewki jakoś od połowy podstawówki i nie wyobrażam sobie żebym miała ubierać okulary. na początku miałam nosić ale wkurzały mnie ramki i do dziś się nie mogę przemóc, jestem w stanie chodzić w nich tylko po domu. ostatnio wyszłam do sklepu i myślałam że dostanę oczopląsu. : D poza tym, że soczewki korygują wadę wzroku nawet do jednego dioptria dlatego, że SA bezpośrednio na oku. ja mam małą wadę ale faktycznie, podciągnęło mi to o 0.5.
aktualnie noszę niebieskie z korekcją, są przepiękne.

kupuję w stacjonarnym http://www.twojesoczewki.com , mają duży wybór i czasem nawet fajne promocje, chociaż jeśli chodzi o płyn, to dobry i tani jest w rossmanie.
a, i jeszcze jedno: to, że soczewki są miesięczne wcale nie oznacza, że trzeba je nosić równo 30 dni. zdarza mi się miesięczne nosić 2 miesiące; wystarczy się im codziennie przyglądać i używać tabletek odbiałczających. jeśli soczewki są czyste i bez uszczerbków to nie ma sensu ich wyrzucać, zwłaszcza że 2 miesiące to jeszcze nie dużo.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 01:55
obserwujesz soczewki pod mikroskopem?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 10:34
marvell napisał(a):

pzdr

też mam krótkowzroczność i astygmatyzm w jednym oku, ale u mnie soczewki sie nie przyjely, jestem skazany na okulary :(

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 11:16
Jakoś nie przekonują mnie soczewy, mimo że bez oksów wyglądam lepiej, to jednak z nimi mniej roboty i problemów, wgl muszę wymienić okulary, ale ceny straszne, a chciałbym mieć takie o Obrazek
żadnych wielkich, grubych opraw, jak najmniej rzucające się w oczy.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 11:29
mam dosc dużą wadę (minusy) i noszenie okularów cały dzień byłoby zwyczajnie męczące, troche jednak ważą. Soczewki są dla mnie wybawieniem. Też stawiam na opcję w domu okulary, jak wychodze soczewki. Kupuję na allegro acuvue advance albo acuvue oasys johnsnonna, ok 60zł za 3 pary, jedną noszę ok 1,5miesiaca, czasem przedużam ;) jak nie sa mocno zabrudzone. Wypróbowałakm kilka rodzajów i polecam te advance, lepsze niż air optix jak dla mnie i iwear dostepne w salonach vision express, tych to w ogle nie dam rady nosić dłużej niz 2 godz. Płyny nie różnią się za bardzo, kupuję taki granatowy guży w rossmanie, starcza na bardzo długo.
Ale i tak najchętniej dokonałabym laserowej korekcji, wadę mam ustabilizowaną, ale mnie nie stać jak na razie

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 12:49
cyniu napisał(a):
też mam krótkowzroczność i astygmatyzm w jednym oku, ale u mnie soczewki sie nie przyjely, jestem skazany na okulary :(

Dlaczego się nie przyjęły? Niewygodnie było czy coś innego?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 15:58
Dostałem zapalenia spojówek, pomimo, że zakładałem pierwszy raz u okulistki. Powiedziała, iż tak po prostu jest czasem, że niektóre oczy nie tolerują soczewek i jedynym wyjściem są okulary. Wprawdzie jestem krótkowidzem, ale wady nie mam jakiejś porażającej (0.75 i 1). Okulary zakładam do komputera i telewizora tylko.

edit. i do jazdy samochodem, zapomniałem

Ostatnio edytowano Niedziela, 12 Lutego 2012, 12:19 przez cyniu, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Lutego 2012, 22:42
Soczewki, za małolata nosiłem okulary i bardzo tego nie lubię bo strasznie nie mogłem się przyzwyczaić i denerwował mnie każdy brud na szkłach co wiązało się z ciągłym czyszczeniem. Dziwię się niektórym jak mają bardzo brudne (aż obraz jest zamglony) i ich to nie denerwuje. Co do soczewek to od ponad półtora roku noszę i jak na razie nie miałem żadnego zapalenia itp. Noszę soczewki miesięczne, kupuję paczkę 6szt. i starczają na 3 miesiące (koszt w moim przypadku to 180zł, ponieważ mam astygmatyzm).

Jeżeli osoba się decyduje na soczewki to trzeba pamiętać o pewnych kłopotach, że płyn, higiena rąk przy wyjmowaniu i zakładaniu oraz jak zostajesz gdzieś nagle na kimę to wypadałoby wyjąć bo w czasie snu zdarza się, że wypadnie. Przy drzemce w ciągu dnia można bez obaw, po otwarciu oczu zaraz się przykleją z powrotem i jest ok. Wiele osób ma także problem z tzw. wkładaniem palca do oka i ciągle mrugają.

Przy zakupie soczewek broń boże nie bierzcie od razu jakichś z Allegro bo taką mieliście wadę wzroku w okularach czy coś. Są różne średnice soczewek, firmy i przy danej średnicy lub typie soczewek mogą Cię po prostu drażnić i będzie to dla Ciebie niewygodne. Najlepiej udać się do okulisty, wykonać pierwszy zakup taki jakie doradzą i dopiero szukać ewentualnie w tańszych źródłach. Płyn także ma dosyć duże znaczenie, ponieważ obecnie mam innej firmy niż zawsze i soczewki są nieodpowiednio nawilżone jak dla mnie oraz często zdarza się, że oko szczypie po włożeniu, więc na dniach będę musiał zakupić inny.

Jeżeli macie jakieś pytania to pytajcie, jestem użytkownikiem więc mogę coś powiedzieć na ten temat :)

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona