Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 17 Października 2019, 23:34

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 891 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Następna strona
Dziary Polskich Raperów 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Dziary Polskich Raperów
  Wysłano: Niedziela, 3 Maja 2009, 23:10
na pewno czesto mu przypomina na plecach;

"rano gapię się w lustro,
witam się z moją słodką buźką,
za pół roku będę jeździł a-szóstką"

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Maja 2009, 23:19
Dafnicki napisał(a):
lukasz.u napisał(a):
jebnij sie w leb ,co to znaczy "wiocha zalatuje ta fascynacja powstaniem u HG " to nie sa kurwa ludzie ?zastanow sie ,bo przez te swoje uprzedzenia zes pierdolna teraz najglupsza rzecz jaka widzialem tu na forumie.

Cytuj:
To że chłopaki z wwa kultywują powstańczy etos, choćby w taki sposób zasługuje raczej na uznanie.

Ho ho.
Samo powstanie uważam za zupełnie bezsensowny zryw, nie pozbawiony pewnego uroku, ale o skutkach wysoce tragicznych i maksymalnie niepotrzebnych. Stąd nie widzę nic superfajnego w gloryfikowaniu akcji, która doprowadziła do niepotrzebnej śmierci tylu ludzi i zniszczenia ogromnego dorobku kulturalnego.
A co do fascynacji HG - złego określenia użyłem - nie wiocha, ale mimo wszystko mnie to jakoś razi sztucznością. Kojarzy mi się mimowolnie z Patriotą Zipery, niezbyt fortunnym trackiem. Wszystkich urażonych przepraszam :roll:

Tu nie chodzi o to, czy powstanie było dobre/złe z perpektywy politycznej czy kurwa światopoglądowej. Osobiście jestem przeciwnikiem polskiej mentalności "machania szabelką" i tej sferze mam na ten temat podobne zdanie. Tutaj chodzi o ludzi, bohaterów, pewne zasady i wartości które niesie za sobą powstańczy etos i które ja cholernie szanuje, mimo że na temat sensowności samego powstania mam zdanie o którym napisałem wyżej. Po prostu, mam ogromny szacunek do tych ludzi ZA TO CO ZROBILI, dla nich nie było ważne czy to ma sens/szanse powodzenia, dla nich to było coś więcej niż walka.

A ten dżizas na plecach ? Cóż, podbijam bennego. Dla mnie kurwa typ który tatuuje sobie wielkiego Jezusa na plerach, a potem widzę go w klipie obściskującego się dwiema pół nagimi dziwkami jest śmieszny w chuj. Półnagie dziwki zawsze spoko, ale to właśnie polska mentalność, kurwa płytka, obłudna wiara i trzymanie się zasad religii według własnego widzimisię.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 04:58
chaos napisał(a):
Tutaj chodzi o ludzi, bohaterów, pewne zasady i wartości które niesie za sobą powstańczy etos i które ja cholernie szanuje, mimo że na temat sensowności samego powstania mam zdanie o którym napisałem wyżej. Po prostu, mam ogromny szacunek do tych ludzi ZA TO CO ZROBILI, dla nich nie było ważne czy to ma sens/szanse powodzenia, dla nich to było coś więcej niż walka.

OK, OK, nie mam NIC przeciwko propagowaniu bohaterstwa - bo nie mam wątpliwości, że powstańcy bohaterami byli. Z tym, że w wypadku powstania powoduje to gloryfikowanie w opinii publicznej osób odpowiedzialnych za wybuch - Monter czy Komorowski to wielcy bohaterowie, którym IMO należały się i sznur i gałąź pod ciężarem zgięta, tak samo jak Kościuszce, Wysockiemu, czy Bobrowskiemu.
Z powstaniem łączy się jeszcze jedna bardzo drażliwa sprawa - gloryfikowanie walczących dzieci, które naprawdę powinny wtedy robić zupełnie co innego - zamiast budować przyszłe elity, wysłano je na bezsensowną hekatombę.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 06:23
chaos napisał(a):
A ten dżizas na plecach ? Cóż, podbijam bennego. Dla mnie kurwa typ który tatuuje sobie wielkiego Jezusa na plerach, a potem widzę go w klipie obściskującego się dwiema pół nagimi dziwkami jest śmieszny w chuj. Półnagie dziwki zawsze spoko, ale to właśnie polska mentalność, kurwa płytka, obłudna wiara i trzymanie się zasad religii według własnego widzimisię.

no i z tym się np mogę zgodzić, bo mi też się ten tatuaż nie podoba, a wcześniej napisalam ze
Small napisał(a):
a ten Jezus nie moze miec dla niego jakiegos znaczenia ?
dobra, mi tez sie ten tatuaz nie podoba, ale argumentacja durna, bo akurat to moze miec dla niego znaczenie, przypominac mu o czyms, czy cos soba przekazywac.

bo argumentacja ze tatuaz powinien cos znaczyc, byla durna bo akurat jezus cos znaczy i czy on w to wierzy, czy nie, to cos znaczy. na plecach, na kostce, co to za roznica? z Twoim zdaniem sie ciezko nie zgodzic, ale z tym, ze to idiota bo tatuaz cos powinien znaczyc, to jednak bym sie zastanowila.
a idiota moze byc swoja droga, z powodow podanych przez chaosa bardziej :wink:
zreszta niewazne, tez mi sie nie podoba ten tatuaz ale ogarnijmy sie momentami, bo niektorzy cos z zasady juz hejtuja.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 06:44
tu akurat argument z dziwkami jest slaby - typ ma wydziarany wizerunek tworcy religii, ktora opiera sie na w duzej mierze na milosierdziu, instytucji spowiedzi i odpuszczeniu grzechow, takze nagie dziwki ok, poki czujesz zal za grzechy, uczynisz zadosc i spelnisz pokute. a potem mozesz smigac od nowa i tak w kolko - Jezus wybaczy, tym bardziej, ze siedzi ci na plecach.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 08:34
.....

Ostatnio edytowano Czwartek, 21 Stycznia 2016, 13:11 przez mesoteric, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 13:21
mesoteric napisał(a):
no wlasnie nie, zeby ateista musial tlumaczyc. jak robisz cos zlego, przepraszasz ale robisz to znowu to jest to obludne bardzo, bo liczysz ze i tak bedzie ci odpuszczone, to jest instrumentalne traktowanie religii, nie majace nic wspolnego z prawdziwa wiara katolicka.

Dokładnie, rzecz w tym, że jednym z warunków spowiedzi jest postanowienie poprawy - a tego chyba nie ma, jeśli wiesz, że za dni parę znów będziesz grzeszył.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 13:24
no ale wlasnie prawdziwa wiara katolicka daje piekne pole do popisu instrumentalnemu traktowaniu, poza tym ta instrumentalnosc moze byc w stu procentach podswiadoma i nie kalkulowana na zimno - robie zle, bo w mojej sferze nieuswiadomionej (na ktora religia, o ile byla wdrazana od dziecka, ma ogromny wplyw) istnieje przekonanie, ze grzech, jaki by nie byl, bedzie odpuszczony o ile wyraze zal, ergo - moge sobie pofolgowac. Zupelnie inaczej ma sie sprawa w protestantyzmie czy, idac dalej, buddyzmie. Zero spowiedzi, zero instytucjonalnego odpuszczenia grzechow, co w moim mniemaniu jest duzo uczciwsze wobec samego czlowieka. w kazdym razie przyszlo mi do glowy, ze jesli ten Jezus na plecach to Jezus protestancki to delikwent faktycznie moze miec problemy i ciezkie wyrzuty sumienia, ale moze za to jest bardziej zorientowany na ciezka prace i gromadzenie kapitalu ;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 13:37
Ten Jezus na plerach to taki sam fail jak z koszulką Stopro.
Rozumiem mały tatuaż, ale to przesada (moim zdaniem).

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 16:40
Dafnicki napisał(a):
Monter czy Komorowski to wielcy bohaterowie, którym IMO należały się i sznur i gałąź pod ciężarem zgięta, tak samo jak Kościuszce, Wysockiemu, czy Bobrowskiemu.

wina montera i komorowskiego jest to, że zbyt wiele ich planu zalezalo od ruskich. jakby te skurwy**** nie zatrzymaly ofensywy, powstanie nie skonczyloby sie klęską.

wysocki? wina to, ze nie mial poparcia wsrod generalów. gdyby ci zamiast pertraktowac z carem walczyli, to powstanie mialoby szanse na powodzenie. a ci zaczeli walczyc jak bylo za pozno. ryzykowali duzo i przegrali, ale nie nazywalbym tego rzucaniem sie na cos ponad sily.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 17:06
jak spiewal Kaczmarski - jeszcze Polska wtedy zyla, gdy za nia gineli.

I chociaz nie lubie polskiej szalenczej martyrologii, to ostatnio po zapoznaniu sie ze szczegolami szarzy pod Somosierra powoli sie przekonuje, ze byc moze to wlasnie konstytuuje dusze polska. Martyrologia i psychologia przedmurza, bardzo mozliwe ze bez tych opowiesci polskiej historiozofii juz by nas nie bylo.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 17:52
Kamils napisał(a):
wina montera i komorowskiego jest to, że zbyt wiele ich planu zalezalo od ruskich. jakby te skurwy**** nie zatrzymaly ofensywy, powstanie nie skonczyloby sie klęską.

Ale właśnie cała w tym wina, że zrobili to bez większego przygotowania - a konsekwencje były ogromne. Pół biedy ludzie - ci na wojnie giną. Ale nie mogę wybaczyć organizującym powstanie pochopne skazanie polskiej kultury i stolicy z jej architekturą na zatracenie. No i te dzieci - nie wiem, czy wobec tego można czymkolwiek usprawiedliwiać Komorowskiego. Jego rozkaz rozpoczęcia był nierozsądny i IMO czapa się należała. :roll:
Cytuj:
wysocki? wina to, ze nie mial poparcia wsrod generalów. gdyby ci zamiast pertraktowac z carem walczyli, to powstanie mialoby szanse na powodzenie. a ci zaczeli walczyc jak bylo za pozno. ryzykowali duzo i przegrali, ale nie nazywalbym tego rzucaniem sie na cos ponad sily.

Nie żartuj. Wysocki spieprzył to, co chciał robić Drucki-Lubecki, patriota większy niż oni wszyscy. Tak, jak lat kilkadziesiąt potem Bobrowski zjebał całą robotę Wielopolskiego. Nie ma co się oszukiwać - najlepszym rozwiązaniem wtedy była symbioza z Rosją. Dostaliśmy liberalną konstytucję (owszem, nie w pełni przestrzeganą, ale to i tak bardzo dużo), to trzeba było się cieszyć i kształcić ELITY. A nie rzucać się na silniejszą Rosję (ba, detronizować jej cara) bez sojuszników (liczono tylko na Francję, jak zawsze). Można gadać o tym, że armia Królestwa była najlepiej wyszkoloną w Europie - ale nie była ostrzelana, a Rosjanie to często weterani z wojen napoleońskich albo tureckich.
Powstanie 1830 miało małe szanse powodzenia, ale styczniowe to już istna komedia.

Choć z polskich powstań XIX wieku i tak nic głupotą nie dorównuje krakowskiemu 1846.

Jeszcze w sprawie 1830 - nie dziwię się wcale tym generałom, że nie chcieli wtedy walczyć. Nie świadczy to wcale o ich niemiłowaniu ojczyzny - sam Chłopicki, najwybitniejszy dowódca tamtego czasu, stwierdził, że "półgłówki zrobiły burdę". Burdę niestety bardzo szkodliwą, jeśli wziąć pod uwagę konsekwencję.
Cytuj:
I chociaz nie lubie polskiej szalenczej martyrologii, to ostatnio po zapoznaniu sie ze szczegolami szarzy pod Somosierra powoli sie przekonuje, ze byc moze to wlasnie konstytuuje dusze polska.

Somosierra to zajebista sprawa, piękna szarża, a co najważniejsze - skuteczna (w przeciwieństwie do np. szarży Lekkiej Brygady).

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 18:03
ja najbardziej podniecam sie faktem, ze wyslano ich na rzez, a nasze dzielne Polaczyszki rozjebaly 4 stanowiska armatnie w przeleczy(!) przy stratach chyba 50 szwolezerow. I to jest argument na to, ze czasem warto sie porwac z motyka na slonce, ale z drugiej strony czesto nam to porywanie sie nie wychodzilo z katastrofalnymi skutkami. czasami juz sam nie wiem co o tym myslec ;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 18:38
Keyser napisał(a):
ja najbardziej podniecam sie faktem, ze wyslano ich na rzez, a nasze dzielne Polaczyszki rozjebaly 4 stanowiska armatnie w przeleczy(!) przy stratach chyba 50 szwolezerow.

Na rzeź to ich nie wysłano, szarża jak najbardziej miała szanse powodzenia. ;)
Cytuj:
I to jest argument na to, ze czasem warto sie porwac z motyka na slonce, ale z drugiej strony czesto nam to porywanie sie nie wychodzilo z katastrofalnymi skutkami. czasami juz sam nie wiem co o tym myslec ;)

No bez przesady - jest różnica, jak zginie Ci szwadron, a jest różnica, jak wysyłasz armię do walki z cesarstwem rosyjskim. :D

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 19:43
Dafnicki napisał(a):
- sam Chłopicki, najwybitniejszy dowódca tamtego czasu, stwierdził, że "półgłówki zrobiły burdę". Burdę niestety bardzo szkodliwą, jeśli wziąć pod uwagę konsekwencję.

a pozniej w pamietnikach sie kajał, bo z perspektywy czasu uznał, ze gdyby zacząc dzialać zdecydowanie od poczatku mozna bylo wygrac.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 20:01
A to wszystko z powodu dziary Wilka.

EDIT: żeby nie siac offtopu:

Obrazek

Większa wersja na okładce Zamachu, ale nie chciało mi się wyciągać okładki z pudełka żeby zeskanować.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 20:30
Kamils napisał(a):
a pozniej w pamietnikach sie kajał, bo z perspektywy czasu uznał, ze gdyby zacząc dzialać zdecydowanie od poczatku mozna bylo wygrac.
Nie czytałem, więc nie będę się autorytatywnie wypowiadał. Ale ogółem Chłopickiemu potem trochę było żal, że zrobili z niego jakiegoś kolaboranta i zdrajcę - wystarczy wspomnieć słynne słowa pod Kopcem Kościuszki - "A mogłem mieć taki sam". Stąd pewnie takie twierdzenia.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 20:31
Te, historycy, spierdalać :lol:

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 20:38
dobra przeczytałem całe, a teraz wejde na hip-hop.pl poszukać jakiejś normalnej dyskusji :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 20:42
Kompletnie nie podoba mi się ta Dziara Mesa. Tandetna jest.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 891 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Następna strona