Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 22 Sierpnia 2019, 23:00

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
jakie przydały by sie zmiany na forum? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: jakie przydały by sie zmiany na forum?
  Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2005, 16:09
Cytuj:
hehe, musimy chyba molestować skrzynke pocztową cess albo flinta

dobry molestetor nie jest zły
zaraz go włączę

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 2 Sierpnia 2005, 07:47
ja bym na forum wprowadzil kilka zmian :
- Przetlumaczenie [ buttony, panel (na gorze ) ]
- Shoutbox [fajna zabawka , mozna by pogadac :) ] lub Czat

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
admin

Wysłano: Wtorek, 2 Sierpnia 2005, 09:11
perlas napisał(a):
ja bym na forum wprowadzil kilka zmian :
- Przetlumaczenie [ buttony, panel (na gorze ) ]
- Shoutbox [fajna zabawka , mozna by pogadac :) ] lub Czat
w sumie do angielskich buttonów się przyzwyczaiłem, ale rzeczywiście mogliby to zrobić:P

co do shoutboxa to jestem na nie. wydłużyło by to tylko ładowanie się strony. czat z tego co pamiętam miał powstać ale z powodu problemów z właścicielem serwera (czy z kimś tam jeszcze) narazie nie powstanie.

...miał być przecież ten zapowiadany czat z gwiazdami 8) :lol:

pozdro

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Wtorek, 2 Sierpnia 2005, 13:11
Cytuj:
miał być przecież ten zapowiadany czat z gwiazdami

tak jest! flint, czy wy tam cos robicie w tym kierunku?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 2 Sierpnia 2005, 13:27
przeciez czat to nie duzo pracy :D .... no chyba ze chcecie napisac autorski skrypt to troche wiecej pracy i starania bedzie potrzeba a jak nie to zapraszam do hotscripts.pl :D i znalezc najlepszy :D ...... pozostanie jedynie grafika :D

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 3 Sierpnia 2005, 01:12
Dalibyście darmowego PolChata i po kłopocie 8)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 10 Grudnia 2005, 21:12
Nie czytałem wszystkiego co było napisane przed moim postem.
Jak dla mnie powinny być avatary.
Przetłumaczone wszystkie opcje.
Chyba to polskie forum.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 10 Grudnia 2005, 21:58
Po co tlumaczyc buttony. Nauczcie sie porzadnie angielskiego. Wszystkim wyjdzie na dobre :-)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 7 Stycznia 2006, 15:58
"I from where niggas pull your car, and argue all day about
Who's the best MC's, Biggie, Jay-Z, and Nas"

Jay-Z-'Where I'm From' z albumu 'In My Lifetime...'

Ja przewrotnie :twisted: powiem, co mi się podoba, a podoba mi się, że mogę robić to co ci 'Niggas' w tym cytacie ziom a nie pierdolić bzdury jak na innych 'pseudospecjalistycznych forach'. pozdro pozdro elo elo

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg YIM
Dziad Ślizgowy

Wysłano: Niedziela, 8 Stycznia 2006, 02:38
Cytuj:
Po co tlumaczyc buttony. Nauczcie sie porzadnie angielskiego. Wszystkim wyjdzie na dobre

Drogi Murzynie, zwany w niektórych kręgach Czarnuchem - nie mogę się z Tobą bardziej zgodzić. Uczyć się i już. Zresztą szykuję artykulik, który co niektórych zmusi do sięgnięcia po słowniki. Pozdro.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 8 Stycznia 2006, 11:37
ja już się pryzwyczaiłem nie warto zmieniać tym bardziej że prawie każde forum ma po polsku i wystarczy być odrobine bystrym i domyśleć się co tam jest napisane...

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 8 Stycznia 2006, 12:31
Hehe, czy trudno jest domyśleć się jakie polskie słówko kryje się pod napisem "Profile" czy "Search" albo "Register"? ;) Nie, no ludzie - nie dobijajcie mnie

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 8 Stycznia 2006, 22:30
A jak ktoś nie wie ocb niech kliknie i sprawdzi ;)

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 9 Stycznia 2006, 18:48
Kurwa nawet jak macie problem z angielskimi słówkami [rozumiem, bo np ktoś mógł się nie uczyć angola tylko niemca] to jak macie dostęp do tego forum, tzn ze macie dostęp to internetu a tam sa słowniki przecież!

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Stycznia 2006, 19:27
No to zaczynam wymieniać :P
1. Avatary. To już jest standard praktycznie na każdym szanującym się forum, odrazu rzuca się w oczy kto napisał dany post, takie miłe urozmaicenie :)
2. Osobny dział o nazwie np. "Prośby i sugestie do administratorów". Wszelkie problemy i propozycje dotyczące tylko forum można by było tam zamieszczać.
3. Jeżeli chodzi o shoutbox i chat. SB potrafi naprawde zamulić forum a i tak najczęściej rozmowy prowadzone w nim nie mają większego sensu. Chat mi się tylko kojarzy z napalonymi 13-stkami i wogóle jest strasznie prymitywny i również nie chodzi płynnie tak jak trzeba. Ja bym zaproponował założyć kanał IRC np. #slizg albo #ślizg-forum, nazwa do ustalenia. Dla tych którym się nie chce ściągać klienta do IRCa to można na forum wrzucić aplet w javie do IRCa obsługiwany przez przeglądarke (IE, Firefox itp.) więc jednym kliknięciem można tam się dostać :) IRC jest bardzo przejrzysty, łatwy w obsłudze, baaaardzo rozbudowany. Jeżeli trzeba to moge zrobić taki aplet i założyć kanał i później któryś z adminów wrzuci tylko odnośnik na forum czy stronie głównej. Moge go umieścić na osobnym serwerze ftp więc nie będzie wogóle wpływać na szybkość działania forum.
4. Wprowadzić system ostrzeżeń. Każdy użytkownik który złamie regulamin otrzymywał by jedno ostrzeżenie i np. jakby zebrał określoną ich liczbe dostawałby bana na 7 dni i później czyste konto. Teraz jak ktoś zostanie upomniany to gówno sobie z tego robi a jakby otrzymał ostrzeżenie to dużo większa szansa jest ,że zastanowi się nad tym co robi. W phpBB jest możliwość wprowadzenia tego więc gadanie ,że się nie da nie wchodzą w gre :P
5. Ktoś tam kiedyś pisał o rangach, nie jest to dobrym pomysłem bo wtedy robi się naprawde dużo spamu, każdy pisze co bądź, gdziekolwiek ,żeby mieć range którą wybrał sobie za cel. Wogóle dla mnie licznik postów mógłby nie istnieć a zastąpić go systemem reputacji. Jak ktoś udziela się na forum w dużym stopniu, pomaga innym to napewno znajdą się osoby które mu dadzą punkt do reputacji. Liczba postów wtedy nie będzie błędnie pokazywać ,że osobe z 3000 tysiącami postów trzeba szanować bo tyle razy już pisał posty. Osoba która ma 200 postów może być dużo lepsza od tej co ma kilka tysięcy ale napisanych na siłe nic nie wnosząc/spamując. To takie małe moje spostrzeżenia.
6. Awansować kogoś na tzw. Junior admina któremu zablokować dostęp do bazy MySQL po przez panel admina. No i oczywiście ,żeby to była osoba zaufana i najlepiej ta która już długo przesiaduje tutaj na forum.
7. Można by wprowadzić pare skinów (skórek, zmieniają wygląd i interfejs forum) aby każdy mógł dopasować sobie wygląd do własnych upodobań :)
8. Mówicie coś ,że brakuje modów. Nie wiem czy jest możliwość ale na forum IPB jest taka opcja przy każdym poście "Raport". Dzięki niemu możemy napisać np. "Post niezgodny z regulaminem" i zostaje on wysłany odrazu do moderatorów, przyśpieszyło by to sprzątanie forum.

Pewnie pomyślicie ,że chce robić jakieś wielke rewolucje na forum :P Są to poprostu moje spostrzeżenia i ułatwienia i sposoby zwiększenia atrakcyjności forum. Wiem z własnego doświadczenia ,że w.w możliwości są bardzo przydatne i doceniane przez użytkowników. Jak już pisałem każde większe, szanujące się i ambitne forum w większości to posiada. Wykonanie tego wszystkiego zajmuje tylko chwilę czasu i nie są jakimiś trudnymi rzeczami które wykonać mogą tylko hardcorowcy phpBB. Pomyślcie nad tym bo atrakcyjność również wpływa na popularność forum, troszke pracy a efekty będą większe.

Tym postem nie mam i nie miałem zamiaru żebrać o junior admina, moderatora. Żeby później nie było ,że jestem sępem :P Jeśli będzie potrzebna pomoc to wystarczy ,że podam wskazówki itp. a osoba odpowiednia je zastosuje. Albo podam je zinowi (mój ziom z osiedla :D ) i on przekaże gdzie trzeba :)

Pozdro dla tych którzy przeczytali mój cały post :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace YIM

Wysłano: Czwartek, 12 Stycznia 2006, 20:12
ZabaTHC napisał(a):

Pozdro dla tych którzy przeczytali mój cały post :lol:

wytrwałem do połowy....:D

a wsumie to te avarty mi wiszą bo i tak nie wiem co bym sobie dał..

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Stycznia 2006, 20:54
Davids1 napisał(a):
a wsumie to te avarty mi wiszą bo i tak nie wiem co bym sobie dał..

Na przykład coś takiego :D
Obrazek
(oczywiście jakbyś wstawił to jako avatar to ten gif by się automatycznie pomniejszył do odpowiedniego rozmiaru ;) )

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Stycznia 2006, 21:59
Avatary nie powinny nikomu przeszkadzać, więc ja jestem za. Osobny dział na sugestie? A jeden temat nie wystarczy? IRC fajna sprawa, wiadomo, i większy lans niż chat haha, system ostrzeżeń to też niegłupi pomył, będziemy banować :twisted:
Rangi mogą być, przeciez nikt nie mówił, że one mają świadczyć o poziomie wypowiedzi danego użytkownika, a jeśli chcemy avatary, to rangi tysz, bo to tysz standart xD. Co do junior admina, to przecież zin nim jest (czy tam super modem czy jak to się dzisiaj nazywa, nie wiem czy ta sie dać komuś jeszcze większą "władzę" nad forum). Co do raportu i skinów - szczerze to mi to wszystko jedno. I tak dużo siedze, to chyba zauważę jak coś jest nie tak, a skiny? No co kto lubi, ale ja się już przyzwyczaiłem do tego tutaj i bym sobie zostawił, o.

Powrót do góry
Zobacz profil numer skype WWW

Wysłano: Czwartek, 12 Stycznia 2006, 22:22
Jeśli zin ma dostęp do acp (admin control panel) to luz, jeśli nie to pasowało by to zrobić :P
Wiesz, dla ciebie liczba postów nie świadczy o poziomie wiedzy/inteligencji/itp. ale dla niektórych tak i im raczej nie przegadasz ;/ Dużo osób kieruje się zasadą "im więcej postów tym dłuższy kutas" :F A co do rang to w sumie nie zaszkodziły by w odczuwalny sposób, dla mnie mogą być hehe. Licznik postów też zapewne zostanie bo oprócz mnie to chyba nikt by nie chciał ,żeby go wyłączyć :lol:

Co do twojej propozycji aby zrobić jeden topic o sugestiach a nie dział. A pomyśl jak temat będzie miał 50 stron i duża część postów nie będzie odpowiedzią na dany problem, będzie to mało przejrzyste i mało praktyczne. A tak jeden topic na jeden problem, jak problem rozwiązany zamknąć a jak się pojawi następny o tym samym to te drugi całkiem usunąć. Takie moje zdanie o tym.

Skiny zajmują b. mało ale w sumie każdy jest przyzwyczajony do tego i jest spoko więc też małe istotne to jest.

Aaaaa i sobie o czymś jeszcze przypomniałem :P Fajnie by było jakby zainstalowano moda który umożliwia "Quick Reply". Polega on na tym ,że aby napisać posta nie trzeba przechodzić do innej strony tak jak teraz jest tylko po wciśnięciu tego przycisku powoduje pojawienie się poniżej okienka na stronie topica w normalnej formie więc dla tych którzy mają wolniejszy internet lub podczas przeglądania coś ściągają umożliwia to szybsze pisanie postów :) Mam nadzieje ,że wiecie o co mi chodzi :P Jak nie to mówić to wrzuce foto z innego forum jak to działa xD

Zresztą tutaj http://www.phpbb2.pl/download.php?cat=2 jest mnóstwo modyfikacji zamieszczonych więc sami sprawdźcie :) Od dłuuuugiego czasu forum pod względem technicznym stoji w miejscu a nie wydaje mi się ,że to dobry pomysł... Jeżeli zin ma możliwość instalowania modów a nikt z adminów nie ma czasu to moge wpaść do zina na chate i razem w mgnieniu oka zainstalujemy xD Wydaje mi się ,że jeśli ma największe prawa to zaufanie do niego jest największe. I wtedy każdy będzie zadowolony ^^

Ostatnio edytowano Czwartek, 12 Stycznia 2006, 22:36 przez Don Zabson, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Stycznia 2006, 22:27
Cytuj:
Jeśli zin ma dostęp do acp (admin control panel) to luz, jeśli nie to pasowało by to zrobić

no własnie nie wiem, rozmawiałem z nim o tym kiedyś, ale coś było, że dla większego bezpieczeństwa admin jest wyłącznie dla ip flint'a, cośtam cośtam , także to by trzeba było jeszcze wyjaśnić, bo ja nie będę plotek siał, nie xD

Powrót do góry
Zobacz profil numer skype WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona