Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 20 Sierpnia 2019, 21:52

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Lajkowanie postów - pomysły, sugestie, za i przeciw. 

Zmiana
Ankieta wygasła środa, 27 Lipca 2016, 10:02
Liczba głosów : 0

Lajkowanie postów - pomysły, sugestie, za i przeciw. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Lajkowanie postów - pomysły, sugestie, za i przeciw.
  Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 13:14
Jestem zdecydowanie przeciwko. Widzę, że ogólnie rozmowa koncentruje się wokół działu offtopic, to niedobrze, bo dział, który z założenia jest marginalnym zaczął być traktowany jako centralny wokół którego należy organizować zmiany, dla mnie wciąż to przede wszystkim forum dyskusyjne o muzyce, którego tożsamość opiera się na działach polski i zagraniczny hip-hop i moim zdaniem skutki tego systemu będą dla tych działów katastrofalne - jakiekolwiek kontrowersyjne opinie, które napędzają dyskusje będą z miejsca minusowane, do tego dojdą oczywiste na forum muzycznym rozbieżności w gustach, które spowodują dalsze plusy/minusy (przywołany przykład Koldiego), nie wspominając o sympatiach/antypatiach wobec określonych użytkowników (i mi też wydaje się po fali popularności tematów w stylu bitwa użytkowników, że to główny powód tej propozycji). Obecnie sytuacja jest dość zdrowa - wymiana zdań odbywa się między użytkownikami mającymi coś do powiedzenia, ci którzy nie mają nie piszą albo piszą i od razu widać, że jednak nie mają nic do powiedzenia, skutkiem tego rozwiązania będzie bezzasadne dopuszczenie do głosu tych drugich kosztem tych pierwszych.

Przytoczone plusy tego rozwiązania też wydają mi się wysoce wątpliwe: po pierwsze ślizg jest stosunkowo małym forum i nie ma problemu by przy rozsądnej ilości czasu pobieżnie ogarnąć wszystkie interesujące tematy (szczególnie mając opcję przeglądania postów innych użytkowników) a nie uważam by highlighty dla użytkowników wracających z urlopu były jakąś najważniejszą kwestią. Po drugie rozwiązanie wydaje mi pomyślane na kształt systemu Reddita, który ma inne zastosowanie niż forum dyskusyjne i służy raczej do przeglądania newsów i już tam, gdzie po pierwsze jest dużo większa anonimowość i po drugie dużo wyższy poziom wypowiedzi, system downvote'ów mocno zawęża przestrzeń dyskusyjną.

Prędzej znajdziesz szczęście w Google
Albo żonę na Roksie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 13:34
Mi się w opór nie podoba ten pomysł.
- Użytkownicy pokroju Paradoks, BX itp. będą wyłapywać najwięcej lajków, które mają odpowiadać bowdownom. A przypominam jak narzekaliście na przesadzaną ilość propsów. Po zmianie będzie jeszcze więcej.
- Póki co wszystkie posty były równe sobie. Może nie było to bliskie ideału, ale oddalimy się od niego jeszcze bardziej. [Tutaj ktoś pisze "lewak" i 10 lajków]. A lajki będą z reguły zdobywane nie za wartościowe posty, a za nick. To utrudni jeszcze bardziej wejście nowych użytkowników w świat ślizgu, a potrzebujemy ich w tym nudnym jak pizda forum.
- Domyślam się, że tapatalk tego nie obsłuży, co najwyżej proste lajki, a nie takie fejsbukowe. A to utrudni bardzo przeglądanie osobom, które zabijają czas w autobusach, poczekalniach itd. na ślizgu i głównie tak korzystają z forum.
- Nie wiem co to za argument, że ograniczyłoby ilość postów z jedną lub dwoma emotikonkami. Nawet jak cała strona się z nich składa (co nie zdarza się aż tak często) to ile wam zajmuję przescrollowanie tego (z patrzeniem na nicki)? 10 sek? A ile przeczytanie jakieś bezwartościowej opinii, których jest pełno? 1-2min. Nie wstyd wam?
- Ilość hejtu będzie ogromna.
- Komukolwiek będzie się chciało pod każdym postem rozwijać listę kto co dał?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 13:37
ja natomiast mam wypierdolone

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 13:43
a mnie się wydaje, że dorabiacie do tych "lajków" jakieś ideologie z dupy, które nie mają w ogóle pokrycia w rzeczywistości. funkcjonuje to na wielu forach i jakoś dyskusja tam nie umarła, a same nicki propsowane są i bez tego. a nawet jeśli paradoks i bx zbieraliby najwięcej plusów, to co?

poza tym - zawsze można z tego zrezygnować

Spoiler:

Powrót do góry
złodziej Fen

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 13:45
bx plusów?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 13:48
To już historia, nie wróci już nigdy.

Ostatnio edytowano Wtorek, 4 Czerwca 2019, 17:43 przez MoTyW, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 13:49
Pinky F. napisał(a):
bx plusów?
taki przykład, poza tym

Mr LSD napisał(a):
- Nie wiem co to za argument, że ograniczyłoby ilość postów z jedną lub dwoma emotikonkami. Nawet jak cała strona się z nich składa (co nie zdarza się aż tak często) to ile wam zajmuję przescrollowanie tego (z patrzeniem na nicki)? 10 sek? A ile przeczytanie jakieś bezwartościowej opinii, których jest pełno? 1-2min. Nie wstyd wam?

to chyba najdurniejsze argumenty

dla mnie przewijanie loli i bowdownów na telefonie to katorga
jakiego hejtu? minusów? jesli post na to zasluzył, to dobrze, jeśli nie, to pewnie napisał to ktoś, kto i tak ma to w dupie
czemu sie o to martwisz? jednym tak, innym nie. chcesz - rozwijasz, nie chcesz - nie rozwijasz

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 13:50
Obrazek

Ostatnio edytowano Wtorek, 23 Kwietnia 2019, 13:38 przez 40 minut easy, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:02
Ale jakie kurwa sto godzin nad kodem, przecież to byle przedszkolak by zainstalował i skonfigurował, to jest jebane phpBB, wszystko się w dziesięć minut robi.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:08
Mr LSD napisał(a):
Mi się w opór nie podoba ten pomysł.
- Użytkownicy pokroju Paradoks, BX itp. będą wyłapywać najwięcej lajków, które mają odpowiadać bowdownom. A przypominam jak narzekaliście na przesadzaną ilość propsów. Po zmianie będzie jeszcze więcej.
- Póki co wszystkie posty były równe sobie. Może nie było to bliskie ideału, ale oddalimy się od niego jeszcze bardziej. [Tutaj ktoś pisze "lewak" i 10 lajków]. A lajki będą z reguły zdobywane nie za wartościowe posty, a za nick. To utrudni jeszcze bardziej wejście nowych użytkowników w świat ślizgu, a potrzebujemy ich w tym nudnym jak pizda forum.
- Domyślam się, że tapatalk tego nie obsłuży, co najwyżej proste lajki, a nie takie fejsbukowe. A to utrudni bardzo przeglądanie osobom, które zabijają czas w autobusach, poczekalniach itd. na ślizgu i głównie tak korzystają z forum.

abstrahując już od całego pomysłu (mi się podoba, ale ten post nie ma na celu jego obrony), to twoje argumenty mogą co najwyżej przemawiać za tym, żeby zajebać ci grupę inwalidzką i dodatkową godzinę napisanie matury z polaka, a nie być kamyczkiem w dyskusji nt. lajków na ślizgu. po kolei:

Cytuj:
1) Użytkownicy pokroju Paradoks, BX itp. będą wyłapywać najwięcej lajków, które mają odpowiadać bowdownom. A przypominam jak narzekaliście na przesadzaną ilość propsów. Po zmianie będzie jeszcze więcej.

no i co z tego? xD poza tym, jeżeli jakaś jebana zielona cyferka/emotka przy poście ma zastąpić pięć postów :bowdown: to chyba dobrze? no i dalej nie rozumiem, dlaczego to, że niektórzy userzy mieliby wyłapywać więcej lajków miałoby być czymś złym
Cytuj:
Póki co wszystkie posty były równe sobie. Może nie było to bliskie ideału, ale oddalimy się od niego jeszcze bardziej. [Tutaj ktoś pisze "lewak" i 10 lajków]. A lajki będą z reguły zdobywane nie za wartościowe posty, a za nick. To utrudni jeszcze bardziej wejście nowych użytkowników w świat ślizgu, a potrzebujemy ich w tym nudnym jak pizda forum.

jak ktoś da dobry post, to dostanie lajka. jak paradoks da posta, to też dostanie lajka. jak napiszesz takie chujostwo jak cytowany przeze mnie post, do dostaniesz downvote'a z szansą na sztachetę. dla mnei same plusy. w ostatnich rejestracjach pojawili się userzy, ktorzy nie mieli problemu ze zgraniem się z forumkiem i jeżeli w przyszłości ma tu być jakaś przeszkoda, to będzie to chujowość danego użytkownika, a nie system lajków
Cytuj:

no mi wstyd w chuj, ale że nie wiem o co ci chodzi.
yerba podrzucił fajny pomysł z lajkami, wymęczył do tego jakąś argumentację żeby to jakoś wyglądało i nie chodziło tylko o 'bo będzie fajnie wtedy' i tyle :dunno:
Cytuj:

HEJTERZY DALI MI MINUSA ZA MÓJ POST STOP HEATING
Cytuj:

jak ci się nie chce rozwijać to nie rozwijaj, kurwa proste. nie chcesz dawać lajków, nie dawaj, nic to nie zmieni w twoim życiu

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:12
Zgadzam się z lowriderem. :bag:

Sam pomysł jest mi kompletnie obojętny ale nie widzę sensownych argumentów na minus.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:13
pozdro cywil nagramy coś wierzę

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:31
O NIE ZNOWU HEJT I BOWDOWNY POD PARADOKSEM CO JA ZROBIE. Lowrider inteligencie, mój post raczej na celu pokazanie, że będziecie jeszcze bardziej narzekać, a nie przedstawiać co mnie irytuje. Jeśli nie zrozumiałeś nadal to jeszcze prościej: to post o użytkownikach ślizgu, a nie o mnie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:39
ja nie widzę żadnych sensownych argumentów na plus, jak bardzo chcecie okazać swoje uwielbienie dla tzw. "popularnych" użytkowników, to umówcie się z nimi na priv w ustronnym miejscu, a nie robicie fejsbuka z forum :roll:

carbON napisał(a):
chuj tam z łatką, każda myśląca osoba by wolała wydać innych, by samemu dostać mały wyrok.

eykey napisał(a):
Jesli miałbym mieć syna, który byłby tak głupi jak Aka M, to już wolę córkę świecącą dupą na instagramie.

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:39
piramjida napisał(a):
Jestem zdecydowanie przeciwko. Widzę, że ogólnie rozmowa koncentruje się wokół działu offtopic, to niedobrze, bo dział, który z założenia jest marginalnym zaczął być traktowany jako centralny wokół którego należy organizować zmiany, dla mnie wciąż to przede wszystkim forum dyskusyjne o muzyce, którego tożsamość opiera się na działach polski i zagraniczny hip-hop i moim zdaniem skutki tego systemu będą dla tych działów katastrofalne - jakiekolwiek kontrowersyjne opinie, które napędzają dyskusje będą z miejsca minusowane, do tego dojdą oczywiste na forum muzycznym rozbieżności w gustach, które spowodują dalsze plusy/minusy (przywołany przykład Koldiego), nie wspominając o sympatiach/antypatiach wobec określonych użytkowników (i mi też wydaje się po fali popularności tematów w stylu bitwa użytkowników, że to główny powód tej propozycji). Obecnie sytuacja jest dość zdrowa - wymiana zdań odbywa się między użytkownikami mającymi coś do powiedzenia, ci którzy nie mają nie piszą albo piszą i od razu widać, że jednak nie mają nic do powiedzenia, skutkiem tego rozwiązania będzie bezzasadne dopuszczenie do głosu tych drugich kosztem tych pierwszych.
w hip hopie można wyłączyć, pyk

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:42
Obrazek

Ostatnio edytowano Wtorek, 23 Kwietnia 2019, 13:38 przez 40 minut easy, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:43
na innych forach zamiast lajka jest postaw piwo i to jakoś lepiej wygląda, mimo że to praktycznie to samo.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:44
Obrazek

Ostatnio edytowano Wtorek, 23 Kwietnia 2019, 13:38 przez 40 minut easy, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 14:47
To już historia, nie wróci już nigdy.

Ostatnio edytowano Wtorek, 4 Czerwca 2019, 17:43 przez MoTyW, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 16:33
Jarekk napisał(a):
a mnie się wydaje, że dorabiacie do tych "lajków" jakieś ideologie z dupy, które nie mają w ogóle pokrycia w rzeczywistości. funkcjonuje to na wielu forach i jakoś dyskusja tam nie umarła, a same nicki propsowane są i bez tego. a nawet jeśli paradoks i bx zbieraliby najwięcej plusów, to co?

Przyznam, że nie widziałem forum wykorzystującego system downvote'ów, więc się nie odniosę jak tam wygląda kwestia przestrzeni dyskusyjnej ani jak można porównać ślizg do nich (śledzę natomiast parę Redditów i nie wygląda to dobrze).

Nie sądzę natomiast, że są "dorabianiem ideologii z dupy do lajków" fakty widoczne nawet w tym temacie, to znaczy to, że odsiewanie dobrych postów od złych będzie się odbywało według kryterium zgadzam się -> upvote/nie zgadzam się -> downvote, ewentualnie nie zgadzam się -> argumentacja jest przeze mnie arbitralnie uznana za niedojebaną/prowokację -> downvote co na forum dyskusyjnym, którego konstytutywną jest różnorodność opinii jest patologią albo na zasadzie lubię cię -> upvote/nie lubię -> downvote. Już teraz widać, że gdyby system już istniał to z dużym prawdopodobieństwem ze wszystkich postów w tym temacie obejmującego również spam nie na temat zdownvotowany byłby post Mr LSD przedstawiający nieliczny, mniejszościowy pogląd - moim zdaniem nie jest to dobra zmiana. Nie jest też według mnie jakimś irracjonalnym założeniem, że na forum organizującym konkursy popularności wśród użytkowników i marginalizującym użytkowników kontrowersyjnych (swego czasu kand, djniemal, xou) proponującym nawet swego czasu głosowanie za banem, będzie powszechną praktyką plusowanie czy minusowanie nicków.

Nie jest to problem tylko działów z muzyką, choć oczywiście na tych mi głównie zależy bo nie ma wobec nich dobrych alternatyw w Internecie. Załóżmy, że w temacie NBA widzę dwie strony powielania tych samych opinii a ja mam zupełnie inną - dla mnie takie posty są najcenniejsze na forum i sam najbardziej lubię takie czytać - obecnie mogę swobodnie wyrazić swoją opinię, liczyć na rzeczową odpowiedź a ktoś kto normalnie nie mając żadnych argumentów by mnie zdownvote'ował może najwyżej napisać jakiegoś jednozdaniowca, ewentualnie sobie odpuścić (JAK MASZ KURWA COŚ DO DODANIA NIECH TA OPINIA NIE BĘDZIE Z CHUJA SSANA). Po wprowadzeniu systemu muszę się liczyć z tym, że mój post zobaczy ograniczona ilość osób przez minusy (tak, przeszkadza mi to, naturalne, że nie piszę postów do samego siebie), dużo osób zamiast dodać jakąś uwagę od siebie ograniczy się do plusa a dużo osób będzie po prostu zniechęconych do odpowiadania na masowy circle jerk gdy będą ciągle masowo minusowani. Osobiście bym pisał takie same posty, ale sam mechanizm jest zły bo przełoży się na pewne ograniczenie pluralizmu (wybaczcie, że nie pokładam zaufania w niektórych użytkownikach, których tutaj czytam, że będą na tyle dojrzali, że czytając post kogoś w temacie o polityce ze skrajnie odmiennym poglądem nie będą go minusować bo wnosi coś do dyskusji), który jest istotą forum a będzie promował pewien wizerunek modelowego ślizgera. No i jak zauważył ergiees: nie wiem konkretnie w imię czego bo ten argument z powrotem z urlopu (ilu osób on dotyczy?) jest tak bagatelny, że wydaje mi się wymyślony na wolno by nie przyznać o co naprawdę tu chodzi.

Prędzej znajdziesz szczęście w Google
Albo żonę na Roksie

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona