Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 26 Września 2017, 04:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Lajkowanie postów - pomysły, sugestie, za i przeciw. 

Zmiana
Ankieta wygasła środa, 27 Lipca 2016, 10:02
Tak 50%  50%  [ 77 ]
Nie 50%  50%  [ 77 ]
Liczba głosów : 154

Lajkowanie postów - pomysły, sugestie, za i przeciw. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Lajkowanie postów - pomysły, sugestie, za i przeciw.
  Wysłano: Poniedziałek, 11 Lipca 2016, 23:49
Mjonsz wyjaśnił, nad czym kurwa Wy tu rozkminiacie to ja nie wiem.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 00:10
Jarekk napisał(a):
mówiąc krótko - najbanalniejsza dyskusja zjada dupą 3/4 dyskusji na tym forum. Wysyłając tam post dwa razy go analizujesz - czy na pewno masz rację, czy nie palnąłeś jakiejś głupoty, czy to, co chcesz napisać, ma sens.

Fajnie, że od razu wyjaśniłeś dlaczego tam można a tutaj nie

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 00:21
Jarekk napisał(a):
Wysyłając tam post dwa razy go analizujesz - czy na pewno masz rację, czy nie palnąłeś jakiejś głupoty, czy to, co chcesz napisać, ma sens.

Dobrze, że o tym wspomniałeś, bo to ukazuje główną różnicę między skyscrapercity a znaczną częścią użytkowników forum slizg.eu. Jak sam napisałeś, na SSC panuje bardzo wysoka kultura dyskusji, więc nie ma tam zbyt szerokiego pola do nadużyć - a nawet jeśli takie się pojawiają, to traktowane są jako margines.

Dla odmiany na ślizgu mamy masę szczyli, dla których nobilitacją jest sam fakt posiadania konta na tym forum (wow!); mamy afery o to, że ludzie rzekomo zakładają sobie dla zabawy multikonta, podpierdalają się wzajemnie do administracji, a administracja na fali wczuwki wdaje się z tego powodu w karczemne pyskówki z użytkownikami. Jeśli coś zbytnio uogólniłem to sorry, nie chciało mi się śledzić sprawy od deski do deski.

Lajki, jak każde narzędzie, same w sobie nie są ani dobre ani złe. Wszystko zależy od tego, w czyje ręce trafią. Podobnie jak ze sztućcami - niby niegroźne, ale jak dasz idiocie, to się pokaleczy. Żeby była jasność, ja nie jestem przeciwnikiem lajków - można to wypróbować i zobaczyć jak wyjdzie, a nuż wyjdzie spoko. Z tym, że jestem też w stanie zrozumieć tych, którzy są przeciw.

Powrót do góry
złodziej Fen

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 00:25
ja jestem przeciwko z jednego prostego względu

lajki nie wniosą nic (jeśli już to wspomniany przez pynchona system jak na fb), a znając część użytkowników tutaj to wiele dyskusji sprowadzi do "nie wiem po co w ogóle ci odpisuje, chyba widac kto ma wiecej lajkow ;]"

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 00:42
Adler napisał(a):
Jarekk napisał(a):
Wysyłając tam post dwa razy go analizujesz - czy na pewno masz rację, czy nie palnąłeś jakiejś głupoty, czy to, co chcesz napisać, ma sens.

Dobrze, że o tym wspomniałeś, bo to ukazuje główną różnicę między skyscrapercity a znaczną częścią użytkowników forum slizg.eu. Jak sam napisałeś, na SSC panuje bardzo wysoka kultura dyskusji, więc nie ma tam zbyt szerokiego pola do nadużyć - a nawet jeśli takie się pojawiają, to traktowane są jako margines.

Dla odmiany na ślizgu mamy masę szczyli, dla których nobilitacją jest sam fakt posiadania konta na tym forum (wow!); mamy afery o to, że ludzie rzekomo zakładają sobie dla zabawy multikonta, podpierdalają się wzajemnie do administracji, a administracja na fali wczuwki wdaje się z tego powodu w karczemne pyskówki z użytkownikami. Jeśli coś zbytnio uogólniłem to sorry, nie chciało mi się śledzić sprawy od deski do deski.

zgadzam się, ale dla mnie nie ma to nic wspólnego z lajkami

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 13:52
Pinky F. napisał(a):
ja jestem przeciwko z jednego prostego względu

lajki nie wniosą nic

Myślę ze lajki mogłyby zastąpić posty wyglądające tak:
Cytuj:
:bowdown: (lajk)

lub tak:
Cytuj:
:wall: (anlajk)

...i to tyle.

Można sobie oczywiście wyobrazić ustawienie w profilu "Nie wyświetlaj postów które mają więcej niż [X] anlajków", ale jak uczy życie, ślizgerzy klikają ukryte posty swoich Wrogów bo ich korci.
A przeglądanie/cenzura najbardziej anlajkowanych postów przez administrację o tyle nie ma sensu, że jest już mechanizm zgłaszania.

PS. Ja tam bym chciał tag [youtube], no plizzz

Powrót do góry
złodziej Fen

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 14:28
no dobra, ale skąd wiesz czy lajk oznacza bowdown czy lol czy coś jeszcze innego. dlatego forma z pokazaniem ile emotek zebrał dany post ma jeszcze sens, ale sam podział plusów i minusów jest imo niepraktyczny.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 15:00
smiley. napisał(a):
radhew przeciez ty jestes najglupszym userem na slizgu

Wróżę rychłego perma za sianie fermentu i multikonto, pzdr ;] Poza tym słucham Balmondziaka i Malika Montanę, a to z miejsca wyklucza twoje stwierdzenie bez żadnego pokrycia.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 16:23
pynchon napisał(a):
Może dałoby się zrobić coś podobnego do systemu z facebooka? Oczywiście o ile jest coś takiego dla phpbb.
Wtedy pod postem mogłoby być coś w stylu:

Spoiler:

Najlepszy pomysł, lajki i dislajki chujowe z przyczyn, które już zostały wymienione we wcześniejszych postach.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 18:54
W ankiecie dałem na nie, taka opcja niepotrzebna imo

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 21:33
dobra, podsumujmy.

Śmiałem się bardzo z postu użytkownika Pinky F., bardzo zabawny, więc przyznaję minus ewentualnie :rotfl:. Nie wiem jak daleko trzeba odlecieć chłopaku, żeby insynuować, że jakiś ślizger będzie sprowadzał dyskusję do bitwy na lajki, sugeruję z taką wyobraźnią zabrać się za pisanie jakichś książek bo ja nawet nie ogarniam jak można coś takiego wymyślić przeglądając to forum. Sprawa jest jasna: na forum o inwestycjach skyscrapercity.com, gdzie średnia wieku jest gdzieś dwa razy wyższa a przeciętny użytkownik jest poważnym człowiekiem skupionym stricte na poszerzeniu swojej wiedzy w oparciu o którą potencjalnie będzie zarabiał pieniądze nie nadużywa się tego systemu, więc na ślizgu również nie będzie się go nadużywać, to porównanie nie ma żadnych luk a zestawienie tamtej społeczności z ślizgerami, których wyjściowym argumentem w połowie dyskusji jest "a kim ty kurwa jesteś?" jest całkowicie sensowne.

Nie śmiałem się z postu użytkownika Luxair, bo poruszył śmiertelnie poważną kwestię, więc przyznaję plus ewentualnie :bowdown:. Użytkownicy działu o niczym, którym przyznano w zasadzie nieograniczoną swobodę wypowiedzi nagle zorientowali się, że niektórym z nich/większości to jednak nie służy i chujowo się przegląda śmietnik, którzy sami robią, wobec tego na podstawie tego fundamentalnego problemu, z którego nie ma dobrego wyjścia trzeba wprowadzić nowe rozwiązanie systemowe, które zreorganizuje całe forum tak by jednak jakoś uwzględniać te bowdowny i walle bez których ogromnej wartości merytorycznej nie można się obejść. Rzecz jasna nie ma rozwiązań idealnych i nie jest pewne czy rozwiąże to problem bo niektóre lotne umysły tego działu już teraz deklarują, że ich rewolucyjne bowdowny nie będą cenzurowane, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

wszystko to ma sens......... rozsądne argumenty........

zamykam

Bezsens i ta pierdolona wczutka
Takie mam przekminy jak się ziołem nastukafszy
Kodeks karny wykonawczy za to by mnie zamknął w kratki
W imię czego?
W imię prawa? Wy leszcze
Od A do C do A do B ewidentnie

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Lipca 2016, 21:52
tak czytam te wszystkie "przeciw" i zastanawiam się czy gdzieś po drodze Kadłub nie zaproponował jakiejś znaczącej zmiany w funkcjonowaniu forum, a ja tego nie zauważyłem

ok, jak widać wczuta jest tak ogromna, że nie ma sensu dalej się wypowiadać. już nie chodzi mi o te lajki - będą to spoko, nie będzie trudno, ale te argumenty są niesamowite. o taką błahostkę...

nadużywanie plusików i minusików zabije to forum, ślizg nie dorósł, nie ma tu miejsca na zabawę

Spoiler:

Powrót do góry
admin

Wysłano: Czwartek, 21 Lipca 2016, 20:23
Wszystko się rozchodzi o to, że ślizg ma tendencję do przesady i potrafi zajechać nawet najlepszy żart/tekst/cokolwiek powtarzając go naście razy na godzinę. To samo może być z lajkami, głupkowaty post zbierze ich dziesiątki bo beka, a merytoryczna ściana tekstu Hectica ze 3. Dislajki to samo, już widzę jak będziecie minusować moje posty, tylko dlatego, że to ja jestem ich autorem. I to będzie szło lawinowo. Ale do rzeczy, ankieta która pokazuje wyniki rozłożone niemal po równo nie zachęca do tej zmiany i jest chyba zaskoczeniem dla orędowników tego pomysłu. Ja jestem zdania, że zrobilibyśmy to na okres próbny, powiedzmy na miesiąc i wyglądałoby to następująco:

- po 5 lajków + dislajków do wykorzystania na usera w ciągu 24 godzin, z zastrzeżeniem, że jeśli limit Ci się skończy i zaczniesz pisać posty w stylu dałbym Ci lajka, ale już mi się na dzisiaj skończyły to od razu WARN
- lajki/dislajki wprowadzimy m.in. po to żeby wyparły posty z samymi emotkami (za takowe też od razu WARN), dlatego będą się rozwijały a wzór tych z fb, czyli będzie widać kto lajka/dislajka dał i z jaką emotką, chodzi o to co zobrazował pynch
Spoiler:

- lajki/dislajki nie będą miały żadnego wpływu na hierarchizacje postów, żadne posty nie będę podnoszone ze względu na dużą ilość lajków, żadne też nie będę spychane w dół lub całkowicie usuwane przez dislajki

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej i czy da się zrobić takie rozwinięcie jak na fb, dopiero porozmawiam o tym z leonem. Jeśli o czymś zapomniałem to pisać. Można też pomyśleć o wyłączeniu tej funkcji w niektórych działach. Chociaż z drugiej mańki, jak już robić to chyba wszędzie, nie?

PATRONATY SLG:

AprAxjA - Nie Będzie Tego Na Żadnej Płycie

Nawaj/Barto'cut12 - Za Dnia Marnuję Talent

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Lipca 2016, 20:44
Trzeźwe podejście do tematu (ograniczenia dobowe, warny za posty z emotek) oraz wzięcie pod uwagę najbardziej propsowanej propozycji. Gratulację Kadłub.

Ostatnio taka trochę propaganda mająca na celu ocieplić wizerunek moderacji, takie mam wrażenie. Uważajcie na pułapki, cenzurę* i akcje policyjne, pzdr.

*Bolo

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 22 Lipca 2016, 06:57
Kadłub napisał(a):
To samo może być z lajkami, głupkowaty post zbierze ich dziesiątki bo beka, a merytoryczna ściana tekstu Hectica ze 3.

No ale co z tego? Przeciez to nic nie zmienia. A kto bedzie chcial wyciagnac cos z postow, to i tak, to zrobi.

Kadłub napisał(a):
- po 5 lajków + dislajków do wykorzystania na usera w ciągu 24 godzin, z zastrzeżeniem, że jeśli limit Ci się skończy i zaczniesz pisać posty w stylu dałbym Ci lajka, ale już mi się na dzisiaj skończyły to od razu WARN
- lajki/dislajki wprowadzimy m.in. po to żeby wyparły posty z samymi emotkami (za takowe też od razu WARN), dlatego będą się rozwijały a wzór tych z fb, czyli będzie widać kto lajka/dislajka dał i z jaką emotką, chodzi o to co zobrazował pynch
Spoiler:

- lajki/dislajki nie będą miały żadnego wpływu na hierarchizacje postów, żadne posty nie będę podnoszone ze względu na dużą ilość lajków, żadne też nie będę spychane w dół lub całkowicie usuwane przez dislajki

No i super, zgadzam sie ze wszystkim. Osobiscie bylbym za 10 glosami na dzien ale 5 tez moze byc w sumie. Warnowanie i ucinanie postow z emotkami tez bardzo dobre!

Kadłub napisał(a):
Można też pomyśleć o wyłączeniu tej funkcji w niektórych działach. Chociaż z drugiej mańki, jak już robić to chyba wszędzie, nie?

Tez mysle ze skoro juz to wprowadzamy, to wszedzie. Bo co - w dzialach, gdzie by nie bylo takiej mozliwosci, dozwolone bylyby posty z samymi emotkami?;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 22 Lipca 2016, 11:19
A ja proponuje wiecej ruchów niz pierdolenia bo przez ten cały czas jak rozkminiacie juz dawno byśmy mieli to przetestowane i mogli decydować czy to zostawić czy nie.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 22 Lipca 2016, 11:21
Swoja droga, rozsadniej by bylo wprowadzic te +/- na miesiac-dwa i po tym zrobic ankiete, no ale...

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 22 Lipca 2016, 11:24
Kadłub, a może zrezygnować z dislików po prostu? same lajki i heja. Ale i tak najlepszym rozwiązaniem będzie to zaproponowane przez pynchona

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 22 Lipca 2016, 17:20
Kiedy to bedzie dostepne jarek ?

bleeee

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2016, 12:53
Ankieta zakonczona - rowniotki remis w glosowaniu. Co robimy?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona