Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 24 Listopada 2017, 06:40

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Portal/Miniportal Ślizg? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Portal/Miniportal Ślizg?
  Wysłano: Sobota, 19 Stycznia 2013, 17:25
Siema wszystkim.

Zanim mnie przekopiecie to ogar, że jestem nowy. Szukałem po forum ale nic na ten temat nie znalazłem. Jeśli coś na ten temat już było to możecie mnie zamknąć.

Od razu zaznaczam, że będzie to zamach na pewną "elitarność" i "undergroundowość" niektórych z was. Myślałem sobie dzisiaj o portalach rapowych w Polsce. Na Ślizg trafiłem po konsekwentnym trafianiu i opuszczaniu kolejnych portali i nigdzie indziej się nie wybieram. Ślizg ma swoją tradycję i renomę. Mimo, że dla wielu ludzi w necie to forum takie samo jak wszystkie, wielu raperów traktuje SLG poważnie tak jak ostatnio wspominany Sokół propsujący forum.

Zastanawiałem się czy nie można by zrobić strony portalowej. Nie chciałbym burzyć głównej domeny jaką jest Forum ale portal opierałby się na odpowiednim prezentowaniu i wyświetlaniu wybranych tematów z Forum. W eleganckiej, graficznej formie można by stworzyć skrypt który wczytywałby najbardziej aktywne tematy z forum, dodawał do nich obrazek i umożliwiał innym przystępne wejście do tego wszystkiego. Dodatkowo portal taki byłby zapleczem do tworzenia choćby trochę poważniejszej edycji Ślizgerów. Wiadomo, że nie wszystkie sekcje forum byłyby brane pod uwagę do uwzględnienia na takiej stronie głównej.

Co ciekawe na forum masa ludzi krytykuje recenzje pisane na innych portalach. Jestem święcie przekonany, żę na forum znaleźliby się ludzie chętni do pisania artykułów o rapie. Niekoniecznie recenzji(choć czemu nie) ale felietonów i artykułów jak choćby z dawnego papierowego wydawania.

Dodatkowo można by dzięki temu stworzyć jasny katalog plików które ktoś wrzuca do "rzadkie numery". Oczywiście legalnych. Mając stronę można by to jakoś ładnie uporządkować. Oczywiście wciąż uważam, że Rejestracja na SLG powinna działać tak jak działa teraz.

Każdy forumowicz potrafi się poruszać po Forum ale trzeba niestety przyznać, że forma ta nie jest najlepszym przykładem architektury informacji. Ważne tematy giną gdzieś w stertach innych i czasami ciężko trafić na coś czego się szukało. Nawet przy użyciu "Szukaj"

Nie myślę o stworzeniu drugiego Popkillera ale czegoś bardziej konkretnego bez miliarda informacji dziennie tylko bardziej miejsca gdzie można znaleźć coś, czego nigdzie indziej nie ma. Ja osobiście na codzień zajmuje się Web-Designem oraz User-Experience. Z chęcią podjąłbym się nawet stworzenia projektu takiej strony i współpracą przy jego tworzeniu. Wiadomo potrzeba jeszcze koderów, skrypterów ale trochę nas jest na forum więc w kupie siła. Wszystko byłoby do ogarnięcia. Forum w zupełności mi wystarcza, ale ja już taki jestem, że lubię "trochę więcej".

Jeszcze raz:

+
Przejrzystość informacji
Podniesienie renomy SLG
Wyróżnienie ważnych tematów dyskusji
Możliwość tworzenia nowych sekcji

-

?

Bez hejtów proszę. Ciekawy jestem co kto o tym myśli.

Ostatnio edytowano Sobota, 19 Stycznia 2013, 17:29 przez Viveroth, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Post Re: Portal/Miniportal Ślizg?
  Wysłano: Sobota, 19 Stycznia 2013, 17:27
viewtopic.php?f=14&t=7003

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 19 Stycznia 2013, 17:28
nie widzę sensu - na forum jest wszystko, każdy link do klipu po minucie ląduje w temacie, poza tym wszystko jest na facebooku - idea portali informacyjnych się wyczerpuje, by ją ciągnąć trzeba generować dużo własnego contentu, robić interesujące wywiady, przeprowadzać jakieś akcje, relacje z koncertów i się ogólnie w to angażować. nikomu się nie będzie chciało, bo łatwiej jest wrzucić już wcześniej wspomniany link do klipu do tematu, napisać dwa zdania, później dorzucić jeszcze coś od siebie i tyle, niż pisać newsa, dołączać obrazki i się jebać z czymś, co i tak interesuje jakąś garstkę osób, którą i tak ciężko zaskoczyć, bo ten klip widziała już na facebooku

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Stycznia 2013, 17:30
<facepalm> Jak mogłem tego nie znaleźć. Dzięki Gonzo. Jakiś mod może wywalić ten temat. Ja się poudzielam tam gdzie reszta.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 19 Stycznia 2013, 17:33
Przecież i tak czytalibyśmy to tylko MY. Trzeba było by sie sprzedac marnie za bluzy i klepac pedałów po pleckach, żeby promowali portal w swoich fanbejsikach, nie czuje tego.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Stycznia 2013, 17:34
Zależy Yerba co masz na myśli, pisząc o portalu. Rzeczywiście formuła strony czysto informacyjnej mija się z celem, ale popatrz, że jest trochę tematów na forum, w których opisuje się pewne zjawiska w bardziej ogólnym sensie i można byłoby się pokusić o przedstawienie tych różnych punktów widzenia na portalu.

Można po prostu przenieść te posty.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Stycznia 2013, 18:07
gonzo napisał(a):
Zależy Yerba co masz na myśli, pisząc o portalu. Rzeczywiście formuła strony czysto informacyjnej mija się z celem, ale popatrz, że jest trochę tematów na forum, w których opisuje się pewne zjawiska w bardziej ogólnym sensie i można byłoby się pokusić o przedstawienie tych różnych punktów widzenia na portalu.

Można po prostu przenieść te posty.

+ z tego, co pamiętam to Ślizg zajmował się także szeroko pojętym lajstajlem, zajawkami, etc., a w tych dziedzinach zawsze coś się dzieje i zawsze można coś naskrobać. może są także osoby bardziej ambitne, które napisałyby parę felietonów, czy czegoś takiego.

ja byłbym za.

Powrót do góry
admin

Wysłano: Czwartek, 24 Stycznia 2013, 00:00
Proszę o spokój (i cierpliwość).

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 24 Stycznia 2013, 01:21
chodzi też o to, że może jakaś pomoc jest potrzebna i każdy chętny może dołożyć jakąś cegiełkę :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 24 Stycznia 2013, 19:06
co potrafisz?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 24 Stycznia 2013, 23:59
Już widzę jak ktoś odjebie ładny lay za friko, potnie, zakoduje, ofiaruje porządny serwer, zrobi ładną bazę nie sypiącą się i nie podatną na ataki gówniarzy co przeczytali o najprostszym sposobie włamania do bazy danych. $$ Byłem administratorem pewnego forum. Były też wielkie ambicje na portal. Czekaj na czym to się skończyło? No tak, technik który zobowiązał się zrobić wszystko(zorganizować ludzi i wszystko inne) był zwykłym leniem, a że robił to za darmo miał tak naprawdę wyjebane co kto mówi i jak komuś nie pasowały jego metody, to otwarcie mówił, że wystarczy jeden przycisk wyjebie to co jest zrobione i skończy nad tym pracę - zrobił to.

Spoiler:

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 26 Stycznia 2013, 14:32
Ja mogę się pisać na to by odjebać lay. Zajmuje się tym parę lat.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Sierpnia 2013, 13:21
leon napisał(a):
co potrafisz?

ja mogę pisać o rapie.

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Sierpnia 2013, 14:05
kand napisał(a):
leon napisał(a):
co potrafisz?

ja mogę pisać o rapie.

trzymam za slowo, bede sie odzywac do ciebie;]

Powrót do góry
  Wysłano: środa, 21 Sierpnia 2013, 15:49
Tez moglbym jakies newsy o zagranicznym podrzucac, jakies krotkie notki, narazie nic dluzszego.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Sierpnia 2013, 21:01
ja mogę wyrabiać cotygodniowe recenzje po 6 akapitów za sztukę.
oczywiście te pozytywne nie będą argumentami na to, że płyta jest dobra, ale będę się cieszył z tego, że płyta zdobyła moje uznanie. #1/200

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Banned
  Wysłano: środa, 21 Sierpnia 2013, 21:06
zamawiam dział MOSH IT do kucowanka

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Czwartek, 22 Sierpnia 2013, 11:25
Moja wiedza o zagranicznym nie jest w żadnym stopniu taka jak u najbardziej zasłużonych użytkowników tego działu ale też jakieś teksty mógłbym rzucać z dużą przyjemnością.

wierzę w rap, za naiwność mnie zabij kurwo

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Sierpnia 2013, 17:36
2 lata do Glamrapu pisałem, hehe

Powrót do góry
  Wysłano: Czwartek, 12 Września 2013, 14:31
na powaznie, moglibysmy to ogarnac? Jaki jest koszt domeny? Gdzies na forum przewinela sie strona, ktora propnuje rok darmowej strony z koncowka .pl. Teraz gdy hip-hop umarl, oprocz kiczowatego glamrapu i popkillera, ktory ma zabojcze tempo dodawania newsow nie ma zadnej strony ktora by dawala rzetelne informacje o rapie.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona