SLG FORUM
http://slizg.eu/

Ostrzeżenia
http://slizg.eu/viewtopic.php?f=14&t=23918
Strona 1 z 194

Autor:  nnm [ Wtorek, 20 Lipca 2010, 21:32 ]
Tytuł:  Ostrzeżenia

Jak wiecie, ostatnio na forum był niezły kocioł spowodowany głównie za sprawą mojej osoby. Skoro użytkownicy skarżą się na mnie, to czas, żebym i ja się poskarżył na nich. :wink:
Żeby moja wypowiedź miała ręce i nogi pozwolę sobie napisać kilka zdań w punktach. Nie jest to oczywiście oficjalne stanowisko moderacji i administracji, ale zwykła prośba ode mnie dla Was. Tak więc zaczynajmy. Nie są to sztywne zasady, których musicie się trzymać, ale dobrze by było gdyby choć trochę próbować się stosować do tego o czym napiszę.

1. Nikt nie lubi prowokacji. Ostatnio to bardzo często używane w internecie i przede wszystkim tutaj słowo. Jak sama nazwa mówi - prowokacja to "podstępne działanie mające na celu nakłonienie kogoś do określonego postępowania, zwykle szkodliwego dla niego i osób z nim związanych". Kiedy więc jakiś troll prowokuje użytkowników do kłótni, na przykład rzucając na lewo i prawo bluzgami (wszelkie chuje i kurwy zazwyczaj) i obrażając niebezpośrednio innych, nie dajcie się sprowokować i nie karmcie trolla. Troll się zadowoli, a Wy będziecie mieli niepotrzebne problemy. Nikt nie jest święty i każdy może nieświadomie "paść ofiarą". Chciałbym po prostu, żebyśmy wszyscy zwracali na to większą uwagę. Mimo, że forum jest zamknięte to zdarzają się nadal przypadki userów, którzy nagle zaczynają rzucać mięsem, a nie odzywali się przez kilka miesięcy.

2. Bardzo ważny dla mnie punkt, a mianowicie mowa o ostrzeżeniach. Owszem, zachowałem się nie w porządku pisząc, żeby część z was "nie płakała" nad ostrzeżeniami. Innymi słowy nerwy puszczały, ale człowiek uczy się na błędach. Rozwinięciem tej myśli (nie płakania) i głównym problemem tutaj jest to, że ostrzeżenia na slizgu są odbierane przez zdecydowaną większość nie do końca tak, jak zakładał sobie to autor forumowej netykiety czy nawet w tym wypadku twórca silnika forum - phpBB. Warto odwołać się tu do źródła i znaczenia tego słowa, tudzież synonimu - upomnienie. Nagana, przestroga przed czymś złym. Tymczasem wielu użytkowników zdaje się odbierać warny w nieco pompatyczny, nad wyraz ostry sposób. W rezultacie odwołania się do nich odbywają się na publicznym forum, a sprawa nabiera powagi, jakby użytkownik dostał perm bana na całe IP.
Fakt, ostrzeżenia piętnują na jakiś czas profil, a co za tym idzie, wypowiedzi użytkownika. Ale nie służą one do atakowania jego osoby tylko do upominania za niechlujne/agresywne/nic nie wnoszące do tematu/niezwiązane z tematem/etc posty. Chciałem załatwić tutaj porządek na ostro, bez zbędnego gadania upominając użytkowników, ale jak widać nie jest to dobry pomysł. W takim razie chciałbym wnieść o proste ultimatum. Ja upominam pisemnie (i np. przesadnie chamskie posty kasuję), jeżeli ktoś się z moim upomnieniem nie zgadza - może się od razu odwołać. Jeśli stwierdzę, że user ma rację - proszę bardzo, droga wolna. Jeśli nie - dam o tym znać, a następne posty będą karane upomnieniami.

3. Od razu ucinam punkt drugi, żeby nie zgubić wątku, ponieważ pewnie część z Was mogła pomyśleć, że jestem bezmyślnym chamem, który i tak zrobi po swojemu. Chciałbym przy tej okazji powiedzieć krótko - naprawdę jestem i staram się być coraz bardziej obiektywny. Przy okazji wspomnę o tym, że jakiś odsetek z Was uważa mnie za przydupasa i kogoś nie pasującego tutaj, ponieważ jestem z innego forum. :wink: Nie wiem jak ma się to do mojej oceny, ale póki co zdołałem wywnioskować, że przez to moje myślenie jest ograniczone i mocno subiektywne. Oczywiście nie mogę się z tym zgodzić, ponieważ traktuję Was wszystkich na równi. Dopiero jeśli ktoś wyraźnie zaczyna mnie atakować, a nie jestem w najlepszym humorze - rzeczywiście, coś co nieco Was dzieli to historia ostrzeżeń i banów, których kiedyś tam nałapaliście. Taka sytuacja miała miejsce tylko raz i nie sądzę, żeby miała szanse się powtórzyć. My bad. W każdym razie chcę Was zapewnić, że na co dzień oceniam Wasze posty w ten sam sposób. Nikogo i niczego (tak, asfaltu też) nie faworyzuję. I również nikogo też umyślnie nie karam za to, że kiedyś mieliśmy spięcie (nawet jeśli to spięcie ma miejsce nadal, a ja właśnie patrzę na post o zupełnie czym innym w zupełnie innym temacie :) ).

4. Po czwarte i zdaje się ostatnie. Proszę Was - szanujcie netykietę i polski język. Chyba każda przeglądarka posiada w tych czasach wbudowany słownik, który za nas wskazuje i poprawia błędy w pisowni. Wiem, że nie zawsze się chce i czasem zdarzają się problemy (jak mnie na przykład z klawiaturą), ale będziemy to wyjaśniać między sobą. Odnośnie netykiety i zasad pisania na forum sprawa jest jasna i znana wszystkim, dlatego każdy powinien się do tego stosować: zakaz spamowania, floodowania, cross-postowania (tudzież dobule-postingu), używanie emotikonek z rozwagą, zakaz pisania wszystkiego wielkimi literami itd. Dobrze by było też, wracając do języka, żebyśmy bardziej przykładali się do pisania postów. Nie mówię, że każdy ma pisać od razu epopeje czy ultra złożone zdania, chcąc powiedzieć coś prostego, ale fajnie by było gdyby forum nie roiło się od postów pisanych "na odwal się", byle coś powiedzieć. To nie szkoła i nie chcę narzucać nikomu tego w jaki sposób ma pisać, ale o wiele kulturalniej będzie, kiedy od czasu do czasu wtrącimy jakieś zdanie złożone i powiemy coś, co nie brzmi jak wycinek z czata na wp. :)

5. Jednak czwarte nie było ostatnie. Ostatnio na forum padł ciekawy post, a mianowicie coś w stylu "kontrowersyjny moderator to zły moderator". Odnosząc się już teraz tylko do mojej osoby muszę przyznać, że to trafne, ale niektórzy dali mi się poznać jako kontrowersyjni użytkownicy, więc i kontrowersyjny użytkownik to zły użytkownik. Szanujmy się nawzajem i ja będę bardziej pobłażliwy, i Wy nie będziecie musieli później mieć do nikogo pretensji za nic.

6. Na koniec dzięki wszystkim za przeczytanie tego wszystkiego, jeśli ktoś się w ogóle podjął. To moje oficjalne stanowisko w sprawie ostatnich dni i przypomnę się - nie narzucam tych zasada, ale miło by było dla nas Wszystkich gdybyśmy dali sobie szansę (Wy mnie, ja Wam), pomyśleli i może też porozmawiali na temat tego, co wyżej napisałem. Bo przecież nie będziemy się wiecznie gryźć, forum jest od dyskusji a nie od rzucania w siebie mięsem. :wink:

pozdrawiam, wujek stalin

Autor:  Benny Blanco [ Wtorek, 20 Lipca 2010, 21:44 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

doceniam Twój wkład, poświęcenie itd. w celu ułatwienia nam wspólnego "forumowania" ale pod palce aż ciśnie się pytanie "kim ty w ogóle . jesteś?" że ustalasz tutaj jakieś zasady, piszesz za co będziesz karać i jak to będziesz robić; proponuje Ci wejść do tematu z regulaminem, przejrzeć go sobie i zacząć się do niego stosować w wypełnianiu funkcji moderatora, to w zupełności wystarczy

Autor:  Paulie [ Wtorek, 20 Lipca 2010, 22:08 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

Ale w czwartym punkcie ma rację (pierwszy raz :mrgreen:).

Autor:  nnm [ Wtorek, 20 Lipca 2010, 22:13 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

Benny Blanco napisał(a):
"kim ty w ogóle . jesteś?"

Moderatorem.

Benny Blanco napisał(a):
ustalasz tutaj jakieś zasady, piszesz za co będziesz karać i jak to będziesz robić

:arrow:
nnm napisał(a):
przypomnę się - nie narzucam tych zasad


Dlatego niestety nie sądzę, żebyś raczył przeczytać to co napisałem. Nic do Ciebie nie mam, ale skoro wytykasz mi coś takiego to chociaż dobrze by było gdybyś przeczytał choć jeden z punktów, a szczególnie ostatni. A punkty to nie nakazy i zakazy, tylko łatwo uporządkowane wątki poruszone przeze mnie w tym temacie.

Autor:  vinsanity [ Wtorek, 20 Lipca 2010, 22:43 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

widzę nnm, że wziąłeś sobie do serca moją sugestię żeby zmienić styl dyskusji, cieszy mnie to

ale:
nnm napisał(a):
niektórzy dali mi się poznać jako kontrowersyjni użytkownicy, więc i kontrowersyjny użytkownik to zły użytkownik

nie, albo przynajmniej nie zawsze

Autor:  nnm [ Wtorek, 20 Lipca 2010, 22:57 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

vinsanity napisał(a):
nie, albo przynajmniej nie zawsze

Masz mnie. Zbyt ogólnikowo. Na przykład lygier jest świetną kontrowersją. A powyższy przykład pokazuje drugi medal kontrowersji userów. :wink:

ps nie chodzi o ciebie, vinsanity

Autor:  wodzu [ Wtorek, 20 Lipca 2010, 23:11 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

Tutaj się nie zgodzę. Kontrowersyjni użytkownicy są podstawą forum, wyróżniają się w dyskusji i nierzadko bywa że po 10 stronach bełkotu w temacie pojawia się wyróżniający/kontrowersyjny użytkownik który wnosi powiew świeżości do tematu <cut - FRESH>. Jeżeli wszyscy byliby jednakowi to forum by zaczęło wymierać bo kto by chciał czytać forum na którym wszyscy się ze sobą zgadzają. Kontrowersyjni użytkownicy wychodzą poza bariery myślenia ogółu i są nieodłączną częścią fajnego forum jakim był slizg. Niestety władza nie przepada za jednostkami które działają kontrowersyjnie i pokazują że można działać inaczej niż dotychczas myśleliśmy. Pozdrawiam

Autor:  FLoo [ Wtorek, 20 Lipca 2010, 23:15 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

zbanujcie tą prowokację nnm'a.

ogólnie to z dupy takie oświadczenie. niech każdy mod to napisze to już w ogólnie, nie wiadomo co będzie można.

ps. Podoba mi się określenia 'trolla', zawsze Tytus go używa.

Autor:  nnm [ Wtorek, 20 Lipca 2010, 23:29 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

FLoo napisał(a):
zbanujcie tą prowokację nnm'a.

ogólnie to z dupy takie oświadczenie. niech każdy mod to napisze to już w ogólnie, nie wiadomo co będzie można.

ps. Podoba mi się określenia 'trolla', zawsze Tytus go używa.


No właśnie, nic dodać, nic ująć. Ośmieszasz się, szczególnie w kontekście tego co napisałem, ale to twoja sprawa :roll:

Autor:  ja sie nie slizg`am [ Niedziela, 12 Grudnia 2010, 16:43 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

wezcie mi chlopaki zlikwidujcie te ostrzezenia dwa (ponad 2 miechy temu dostalem)

Autor:  sniper [ Niedziela, 12 Grudnia 2010, 16:46 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

teraz ostrzeżenia utrzymują się 3 miesiące

Autor:  kenny [ Niedziela, 12 Grudnia 2010, 16:50 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

czas po którym znika ostrzeżenie to 90 dni.

Autor:  ja sie nie slizg`am [ Niedziela, 12 Grudnia 2010, 16:55 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

okej, myslalem, ze 2. dzieki

Autor:  Mamflowilajt [ Sobota, 25 Grudnia 2010, 01:53 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

Można normalnie jechac userow od cytuje "gamoniów" , "głupolów" ? ? ?
http://img689.imageshack.us/img689/5300 ... lupolu.jpg
Obrazek

viewtopic.php?f=11&p=841824#p841824

Autor:  pin-king-pin [ Sobota, 25 Grudnia 2010, 01:55 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

to nie były inwektywy, a stwierdzenie faktów, a posty zgłasza się małym wykrzyknikiem w prawym dolnym rogu,
Spoiler:

Autor:  Mamflowilajt [ Sobota, 25 Grudnia 2010, 01:59 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

czyli rozumiem jak napisze "gamoniu" np. do zinna to sie nie obrazi?


(odsylam do obiektywizm moderatorow)

pozdr.

Autor:  pin-king-pin [ Sobota, 25 Grudnia 2010, 02:01 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

zrozum, że zinu nie jest gamoniem

Autor:  sniper [ Sobota, 25 Grudnia 2010, 02:02 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

a czy zin pyta, co to jest mata cytrynowa? :you_crazy:

Autor:  Mamflowilajt [ Sobota, 25 Grudnia 2010, 02:02 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

ale nie chodzi o to czy on gamoniem czy nie, tylko czy moge tak pisac do userow ogolnie pingwinie
(ps. beka jak we dwoch, osrani piszecie w tym temacie)

Autor:  MicBar [ Sobota, 25 Grudnia 2010, 15:40 ]
Tytuł:  Re: Ostrzeżenia

Beka jak się puszysz, że oni niby są osrani marna konfituro.

Strona 1 z 194 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/