Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 22 Listopada 2017, 15:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3798 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 190  Następna strona
Ostrzeżenia 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Ostrzeżenia
  Wysłano: Wtorek, 20 Lipca 2010, 21:32
Jak wiecie, ostatnio na forum był niezły kocioł spowodowany głównie za sprawą mojej osoby. Skoro użytkownicy skarżą się na mnie, to czas, żebym i ja się poskarżył na nich. :wink:
Żeby moja wypowiedź miała ręce i nogi pozwolę sobie napisać kilka zdań w punktach. Nie jest to oczywiście oficjalne stanowisko moderacji i administracji, ale zwykła prośba ode mnie dla Was. Tak więc zaczynajmy. Nie są to sztywne zasady, których musicie się trzymać, ale dobrze by było gdyby choć trochę próbować się stosować do tego o czym napiszę.

1. Nikt nie lubi prowokacji. Ostatnio to bardzo często używane w internecie i przede wszystkim tutaj słowo. Jak sama nazwa mówi - prowokacja to "podstępne działanie mające na celu nakłonienie kogoś do określonego postępowania, zwykle szkodliwego dla niego i osób z nim związanych". Kiedy więc jakiś troll prowokuje użytkowników do kłótni, na przykład rzucając na lewo i prawo bluzgami (wszelkie chuje i kurwy zazwyczaj) i obrażając niebezpośrednio innych, nie dajcie się sprowokować i nie karmcie trolla. Troll się zadowoli, a Wy będziecie mieli niepotrzebne problemy. Nikt nie jest święty i każdy może nieświadomie "paść ofiarą". Chciałbym po prostu, żebyśmy wszyscy zwracali na to większą uwagę. Mimo, że forum jest zamknięte to zdarzają się nadal przypadki userów, którzy nagle zaczynają rzucać mięsem, a nie odzywali się przez kilka miesięcy.

2. Bardzo ważny dla mnie punkt, a mianowicie mowa o ostrzeżeniach. Owszem, zachowałem się nie w porządku pisząc, żeby część z was "nie płakała" nad ostrzeżeniami. Innymi słowy nerwy puszczały, ale człowiek uczy się na błędach. Rozwinięciem tej myśli (nie płakania) i głównym problemem tutaj jest to, że ostrzeżenia na slizgu są odbierane przez zdecydowaną większość nie do końca tak, jak zakładał sobie to autor forumowej netykiety czy nawet w tym wypadku twórca silnika forum - phpBB. Warto odwołać się tu do źródła i znaczenia tego słowa, tudzież synonimu - upomnienie. Nagana, przestroga przed czymś złym. Tymczasem wielu użytkowników zdaje się odbierać warny w nieco pompatyczny, nad wyraz ostry sposób. W rezultacie odwołania się do nich odbywają się na publicznym forum, a sprawa nabiera powagi, jakby użytkownik dostał perm bana na całe IP.
Fakt, ostrzeżenia piętnują na jakiś czas profil, a co za tym idzie, wypowiedzi użytkownika. Ale nie służą one do atakowania jego osoby tylko do upominania za niechlujne/agresywne/nic nie wnoszące do tematu/niezwiązane z tematem/etc posty. Chciałem załatwić tutaj porządek na ostro, bez zbędnego gadania upominając użytkowników, ale jak widać nie jest to dobry pomysł. W takim razie chciałbym wnieść o proste ultimatum. Ja upominam pisemnie (i np. przesadnie chamskie posty kasuję), jeżeli ktoś się z moim upomnieniem nie zgadza - może się od razu odwołać. Jeśli stwierdzę, że user ma rację - proszę bardzo, droga wolna. Jeśli nie - dam o tym znać, a następne posty będą karane upomnieniami.

3. Od razu ucinam punkt drugi, żeby nie zgubić wątku, ponieważ pewnie część z Was mogła pomyśleć, że jestem bezmyślnym chamem, który i tak zrobi po swojemu. Chciałbym przy tej okazji powiedzieć krótko - naprawdę jestem i staram się być coraz bardziej obiektywny. Przy okazji wspomnę o tym, że jakiś odsetek z Was uważa mnie za przydupasa i kogoś nie pasującego tutaj, ponieważ jestem z innego forum. :wink: Nie wiem jak ma się to do mojej oceny, ale póki co zdołałem wywnioskować, że przez to moje myślenie jest ograniczone i mocno subiektywne. Oczywiście nie mogę się z tym zgodzić, ponieważ traktuję Was wszystkich na równi. Dopiero jeśli ktoś wyraźnie zaczyna mnie atakować, a nie jestem w najlepszym humorze - rzeczywiście, coś co nieco Was dzieli to historia ostrzeżeń i banów, których kiedyś tam nałapaliście. Taka sytuacja miała miejsce tylko raz i nie sądzę, żeby miała szanse się powtórzyć. My bad. W każdym razie chcę Was zapewnić, że na co dzień oceniam Wasze posty w ten sam sposób. Nikogo i niczego (tak, asfaltu też) nie faworyzuję. I również nikogo też umyślnie nie karam za to, że kiedyś mieliśmy spięcie (nawet jeśli to spięcie ma miejsce nadal, a ja właśnie patrzę na post o zupełnie czym innym w zupełnie innym temacie :) ).

4. Po czwarte i zdaje się ostatnie. Proszę Was - szanujcie netykietę i polski język. Chyba każda przeglądarka posiada w tych czasach wbudowany słownik, który za nas wskazuje i poprawia błędy w pisowni. Wiem, że nie zawsze się chce i czasem zdarzają się problemy (jak mnie na przykład z klawiaturą), ale będziemy to wyjaśniać między sobą. Odnośnie netykiety i zasad pisania na forum sprawa jest jasna i znana wszystkim, dlatego każdy powinien się do tego stosować: zakaz spamowania, floodowania, cross-postowania (tudzież dobule-postingu), używanie emotikonek z rozwagą, zakaz pisania wszystkiego wielkimi literami itd. Dobrze by było też, wracając do języka, żebyśmy bardziej przykładali się do pisania postów. Nie mówię, że każdy ma pisać od razu epopeje czy ultra złożone zdania, chcąc powiedzieć coś prostego, ale fajnie by było gdyby forum nie roiło się od postów pisanych "na odwal się", byle coś powiedzieć. To nie szkoła i nie chcę narzucać nikomu tego w jaki sposób ma pisać, ale o wiele kulturalniej będzie, kiedy od czasu do czasu wtrącimy jakieś zdanie złożone i powiemy coś, co nie brzmi jak wycinek z czata na wp. :)

5. Jednak czwarte nie było ostatnie. Ostatnio na forum padł ciekawy post, a mianowicie coś w stylu "kontrowersyjny moderator to zły moderator". Odnosząc się już teraz tylko do mojej osoby muszę przyznać, że to trafne, ale niektórzy dali mi się poznać jako kontrowersyjni użytkownicy, więc i kontrowersyjny użytkownik to zły użytkownik. Szanujmy się nawzajem i ja będę bardziej pobłażliwy, i Wy nie będziecie musieli później mieć do nikogo pretensji za nic.

6. Na koniec dzięki wszystkim za przeczytanie tego wszystkiego, jeśli ktoś się w ogóle podjął. To moje oficjalne stanowisko w sprawie ostatnich dni i przypomnę się - nie narzucam tych zasada, ale miło by było dla nas Wszystkich gdybyśmy dali sobie szansę (Wy mnie, ja Wam), pomyśleli i może też porozmawiali na temat tego, co wyżej napisałem. Bo przecież nie będziemy się wiecznie gryźć, forum jest od dyskusji a nie od rzucania w siebie mięsem. :wink:

pozdrawiam, wujek stalin

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Post Re: Ostrzeżenia
  Wysłano: Wtorek, 20 Lipca 2010, 21:44
doceniam Twój wkład, poświęcenie itd. w celu ułatwienia nam wspólnego "forumowania" ale pod palce aż ciśnie się pytanie "kim ty w ogóle . jesteś?" że ustalasz tutaj jakieś zasady, piszesz za co będziesz karać i jak to będziesz robić; proponuje Ci wejść do tematu z regulaminem, przejrzeć go sobie i zacząć się do niego stosować w wypełnianiu funkcji moderatora, to w zupełności wystarczy

"rano gapię się w lustro,
witam się z moją słodką buźką,
za pół roku będę jeździł a-szóstką"

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Wtorek, 20 Lipca 2010, 22:08
Ale w czwartym punkcie ma rację (pierwszy raz :mrgreen:).

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 20 Lipca 2010, 22:13
Benny Blanco napisał(a):
"kim ty w ogóle . jesteś?"

Moderatorem.

Benny Blanco napisał(a):
ustalasz tutaj jakieś zasady, piszesz za co będziesz karać i jak to będziesz robić

:arrow:
nnm napisał(a):
przypomnę się - nie narzucam tych zasad

Dlatego niestety nie sądzę, żebyś raczył przeczytać to co napisałem. Nic do Ciebie nie mam, ale skoro wytykasz mi coś takiego to chociaż dobrze by było gdybyś przeczytał choć jeden z punktów, a szczególnie ostatni. A punkty to nie nakazy i zakazy, tylko łatwo uporządkowane wątki poruszone przeze mnie w tym temacie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Lipca 2010, 22:43
widzę nnm, że wziąłeś sobie do serca moją sugestię żeby zmienić styl dyskusji, cieszy mnie to

ale:
nnm napisał(a):
niektórzy dali mi się poznać jako kontrowersyjni użytkownicy, więc i kontrowersyjny użytkownik to zły użytkownik

nie, albo przynajmniej nie zawsze

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 20 Lipca 2010, 22:57
vinsanity napisał(a):
nie, albo przynajmniej nie zawsze

Masz mnie. Zbyt ogólnikowo. Na przykład lygier jest świetną kontrowersją. A powyższy przykład pokazuje drugi medal kontrowersji userów. :wink:

ps nie chodzi o ciebie, vinsanity

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Lipca 2010, 23:11
Tutaj się nie zgodzę. Kontrowersyjni użytkownicy są podstawą forum, wyróżniają się w dyskusji i nierzadko bywa że po 10 stronach bełkotu w temacie pojawia się wyróżniający/kontrowersyjny użytkownik który wnosi powiew świeżości do tematu <cut - FRESH>. Jeżeli wszyscy byliby jednakowi to forum by zaczęło wymierać bo kto by chciał czytać forum na którym wszyscy się ze sobą zgadzają. Kontrowersyjni użytkownicy wychodzą poza bariery myślenia ogółu i są nieodłączną częścią fajnego forum jakim był slizg. Niestety władza nie przepada za jednostkami które działają kontrowersyjnie i pokazują że można działać inaczej niż dotychczas myśleliśmy. Pozdrawiam

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 20 Lipca 2010, 23:15
zbanujcie tą prowokację nnm'a.

ogólnie to z dupy takie oświadczenie. niech każdy mod to napisze to już w ogólnie, nie wiadomo co będzie można.

ps. Podoba mi się określenia 'trolla', zawsze Tytus go używa.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Lipca 2010, 23:29
FLoo napisał(a):
zbanujcie tą prowokację nnm'a.

ogólnie to z dupy takie oświadczenie. niech każdy mod to napisze to już w ogólnie, nie wiadomo co będzie można.

ps. Podoba mi się określenia 'trolla', zawsze Tytus go używa.

No właśnie, nic dodać, nic ująć. Ośmieszasz się, szczególnie w kontekście tego co napisałem, ale to twoja sprawa :roll:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Grudnia 2010, 16:43
wezcie mi chlopaki zlikwidujcie te ostrzezenia dwa (ponad 2 miechy temu dostalem)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Grudnia 2010, 16:46
teraz ostrzeżenia utrzymują się 3 miesiące

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Grudnia 2010, 16:50
czas po którym znika ostrzeżenie to 90 dni.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Grudnia 2010, 16:55
okej, myslalem, ze 2. dzieki

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Grudnia 2010, 01:53
Można normalnie jechac userow od cytuje "gamoniów" , "głupolów" ? ? ?

http://img689.imageshack.us/img689/5300 ... lupolu.jpg
Obrazek

viewtopic.php?f=11&p=841824#p841824

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Grudnia 2010, 01:55
to nie były inwektywy, a stwierdzenie faktów, a posty zgłasza się małym wykrzyknikiem w prawym dolnym rogu,
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Grudnia 2010, 01:59
czyli rozumiem jak napisze "gamoniu" np. do zinna to sie nie obrazi?

(odsylam do obiektywizm moderatorow)

pozdr.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Grudnia 2010, 02:01
zrozum, że zinu nie jest gamoniem

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Grudnia 2010, 02:02
a czy zin pyta, co to jest mata cytrynowa? :you_crazy:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Grudnia 2010, 02:02
ale nie chodzi o to czy on gamoniem czy nie, tylko czy moge tak pisac do userow ogolnie pingwinie

(ps. beka jak we dwoch, osrani piszecie w tym temacie)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Grudnia 2010, 15:40
Beka jak się puszysz, że oni niby są osrani marna konfituro.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3798 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 190  Następna strona