Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 15 Listopada 2018, 22:16

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Battle rap z polskimi napisami 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Battle rap z polskimi napisami
  Wysłano: Niedziela, 10 Czerwca 2018, 21:44
Siemano.

15.10.17 miała miejsce walka "battlerap",
pomiędzy dwoma faworytami w swoich krajowych ligach.
Oxxxymiron (Rosja) i Dizaster (USA) dali świetne szoł,
które na pewno wielu przypadło do gustu.

Battlerapsy w Polsce niestety
nie są jeszcze na tyle spopularyzowane na
ile bym chciał.
Szukam przyczyn w barierze językowej.
Z tego powodu podjąłem się przetłumaczenia wyżej wymienionej,
prawie że godzinnej walki (jak i kilku innych - zarówno w języku angielskim i rosyjskim),
która zainspirowała mnie do działania,

Mając cichą nadzieję,
że dzięki temu zaszczepie w kimś zajawkę na
battlerapsy, puszczam to w eter.
Niech to będzie nawet jedna czy dwie osoby.
Może w bliskiej lub też bardziej odległej
przyszłości to zainspiruję kogoś,
żeby tłumaczyć inne walki, a może nawet żeby zorganizować w
końcu podobną ligę u nas.

Zrobiłem co w mojej sile, żeby napisy były
przejrzyste, a punche zrozumiałe.
Niestety nie udało mi się zmienić koloru czcionki i
pewnie też nie ustrzegłem się kilku błędów przy tłumaczeniu.
Mimo wszystko myślę, że umożliwią udany seans!
Życzę miłego oglądania, a także proszę o udostępnianie
linków i materiałów dalej!
Podklep to ziomkom.
Powiedz na osiedlu.
Pokaż mamie.

OXXXYMIRON VS DIZASTER (WALKA W JĘZYKU ANGIELSKIM)

https://www.youtube.com/watch?v=sQ5pYJiukj4

Pozostałe walki z polskimi napisami:

DIZASTER VS CANIBUS (WALKA W JĘZYKU ANGIELSKIM)
https://www.youtube.com/watch?v=Xfuv36RlcR0

OXXXYMIRON VS ST (WALKA W JĘZYKU ROSYJSKIM)
https://www.youtube.com/watch?v=2CzD4lo34cE

CALICOE VS LOADED LUX (WALKA W JĘZYKU ANGIELSKIM)
https://www.youtube.com/watch?v=b572EX_Rk0I

HOLLOW DA DON VS DIZASTER (WALKA W JĘZYKU ANGIELSKIM)
https://www.youtube.com/watch?v=w7bqg1i4XfU

SLAVA KPSS VS OXXXYMIRON (WALKA W JĘZYKU ROSYJSKIM)
https://www.youtube.com/watch?v=tuIWtYA_pKc

CASSIDY VS DIZASTER (WALKA W JĘZYKU ANGIELSKIM)
https://www.youtube.com/watch?v=0hupEzpBNoE

Ostatnio edytowano Niedziela, 16 Września 2018, 12:19 przez massivewp, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Banned
Post Re: Battle rap z polskimi napisami. Dizaster, Canibus, Oxxxymiron, Loaded Lux, Calicoe, Hollow Da Don
  Wysłano: Poniedziałek, 11 Czerwca 2018, 13:39
Zajebista robota. Battle są ciężkie do zrozumienia w całości nawet dla osób sprawnie posługujących się angielskim. Powodem są wg mnie bardzo częste odwołania do szeroko pojętej 'popkultury' i slang. Propsy za pracę dlatego!

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 11 Czerwca 2018, 14:59 przez RegulatorG, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Post Re: Battle rap z polskimi napisami. Dizaster, Canibus, Oxxxymiron, Loaded Lux, Calicoe, Hollow Da Don
  Wysłano: Poniedziałek, 11 Czerwca 2018, 13:49
Czy to jest robione na serio?

Pytam poważnie. Odpaliłem sobie tę ostatnią walkę Cassidiego z jakimś grubym Yelawolfem i przez cały czas miałem wrażenie, że oglądam film Supa Hot Fire. Totalnie przerysowane linijki, jakieś komiczne postacie pokrzykujące w tle i co chwile Cassidy patrzy w stronę kamerzysty z miną, jakby chciałby wpierdolić oglądającemu.

Tchórz zanim umrze ginie wiele razy

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 11 Czerwca 2018, 13:54
chodzą ploty, że user piramjida przygotowuje angielskie napisy do walki oset vs filipek

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Czerwca 2018, 14:07
kaz>dizaster

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Czerwca 2018, 14:14
Dobrze ktoś na yt podsumował, że Bajorson by ich wszystkich lirycznie wyjaśnił :p

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Czerwca 2018, 15:57
Szanuję tą inicjatywę i to mocno.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 12 Czerwca 2018, 20:04
Jeżeli ktoś chciałby tłumaczyć walki w jakimkolwiek języku, a nie nosi się z zamiarem zakładania własnego kanału, to jest opcja wrzuty na "Massive Word Play". Nie zawsze mam czas na to, a może ktoś z zajawką by też chciał dołożyć swoją cegiełkę do poszerzania battlerapowych horyzontów po polsku. Elo

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Lipca 2018, 14:17
NOWA WALKA

Kolejny battle z polskimi napisami.

Pewny siebie Calicoe z Detroit, z powiązaniami z Black Mafia Family, debiutujący w kanadyjskiej lidze King Of The Dot, zmierzył się tym razem z trzymającym w tamtym czasie mistrzowski pas KOTD Pat Stay'em z kanadyjskiego Dartmouth w Nowej Szkocji.

Potyczka określona mianem "bully battle" - czyli walką tyranów. Nie mogło się w niej obyć bez podwyższonego ciśnienia... Z resztą zobaczcie sami!"

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=VI7EMr8qy5A

Ostatnio edytowano Wtorek, 14 Sierpnia 2018, 08:32 przez massivewp, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Lipca 2018, 18:54
Może będzie coś od DNA? Huh...? Fajnie by było.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Lipca 2018, 22:36
Biorę go pod uwagę. Chciałbym przybliżyć większość czołówki ze Stanów ludziom, typu Murda Mook, K-Shine, Aye Verb, Arsonal etc. i taki mam plan żeby sukcesywnie odsłaniać jakąś "nową" sylwetkę z każdym filmem. Najcenniejszym surowcem jest jednak czas, którego zazwyczaj jest za mało. Ale przyjdzie czas i na DNA:) Ogólnie zapraszam i zachęcam do opiniowania wyników walki, jak i również sugerowania jakichś dobrych battli do przetłumaczenia. Mam swoje typy co prawda, ale z chęcią przyjrzę się innym. Pozdro

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Lipca 2018, 23:07
............

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 15 Października 2018, 18:12 przez ToMojaNowaKsywka, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Sierpnia 2018, 09:59
Obrazek

https://youtu.be/FzBu3lYHGyw

Starcie następnego, mainstream'owego rapera z jednym z najbardziej kontrowersyjnych battlerów czołówki.

Madchild z Kanady, członek Swollen Member, należący również od 1993 roku do legendarnego Rock Steady Crew,
Powiązany z motocyklowym klubem Hell Angels, który według Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości
jest organizacją przestępczą, zmierzył się w szalonej potyczce z mistrzem gier słownych i często potrójnych znaczeń,
posiadaczem osobliwego tatuażu na twarzy, sympatykiem "antic'sów",
kojarzonym z "Grape Street Crips", Daylyt'em z Watts w Kaliforni.
Jak sam Daylyt pokreślił po walce w wywiadzie,
to był battle wieczoru. Sprawdźcie to!

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 31 Sierpnia 2018, 11:22
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=tY6FQU_cjKw

B Magic z St. Louis stanu Missouri kontra Rum Nitty z Phoenix stanu Arizona. Dwóch battlerów znanych z rund przepełnionych potężnymi punchline'nami i imponującą grą słów.

Czy okrzyknięty przez battlerapowy pół światek "Król Gun Barsów" - B Magic zatrzyma koronę, czy może wschodzący w tamtym czasie talent - Rum Nitty, strąci mu ją z głowy jakimś potężnym "hook'iem"?

Ta walka jest jedną z krótszych na kanale. Jednakże wypełniona jest po brzegi prawdziwym battlerapem w najlepszej jakości, dzięki tym dwóm wyrazistym postaciom. Tutaj możemy zauważyć wyraźną przewagę dostępnych możliwości nad klasyczną dziedziną walk wolnostylowych. Z resztą oceńcie sami!

Ostatnio edytowano Niedziela, 16 Września 2018, 12:17 przez massivewp, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Post COMPLIMENT BATTLE, MC Pohoronil vs Halloween
  Wysłano: Sobota, 15 Września 2018, 19:25
https://youtu.be/XawDabJBZGc

Po czempionach gier słownych, czas na coś lżejszego. Obiecywany, rosyjski battle!

Format battlów, którego jeszcze nie było na kanale, czyli
COMPLIMENT BATTLE (battle komplementów)!

Czy na pewno prawienie komuś komplementów jest łatwiejsze niż obrzucanie go mięsem i punchlinenami? A może zupełnie odwrotnie?

Sprawdźcie jak z tym zadaniem poradzili sobie dwaj kumple w specjalnej walce rosyjskiej ligi VERSUS.

Należy też uprzedzić, że battle ze względu na swoją nietypową specyfikę i osobliwość relacji uczestników zawiera absurdalny, często wulgarny humor, więc zalecane jest uzbrojenie się w duży dystans. Walka została opublikowana pierwszego kwietnia 2018 roku, kiedy to w Rosji obchodzony jest "Dzień Śmiechu", czyli polski Prima Aprilis.

MC Pohoronil VS Halloween

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Października 2018, 11:18
No to mordy będzie polska liga, z patronatem Wojtka - znanego battlerapera z Francji. Ogień!

http://rapnokaut.com/

Powrót do góry

Post Re: Battle rap z polskimi napisami
  Wysłano: Wtorek, 9 Października 2018, 12:00
Dzięki Byku za to co robisz, mocno propsuje. A co do rapnokaut, to nie wiem czy sprawdzi się to w PL patrząc na obecny poziom punchliny, i ogólnie teksty w polszy. Nawet freestyle rapowe na których są pisanki, są przeruchane i przerobione. Ale mam cichą nadzieję, że znajdzie się paru dobrych kotów nieznanych, do podejmie rękawice i zrobią coś fajnego, bo temat ambitny i naprawdę jestem ciekaw. Byleby nie było to zażenowanie i o wiele wiele gorsze od zagranicznych eventów, pozdro i trzymam kciuki.

"Zaczęło się od Jazzu, a skończyło na popie"

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Października 2018, 23:49
Spoko. Dzieki tobie i wszystkim za dobre slowo, mam nadzieje ze to pyknie. Tak jak napisalem gdzies indziej, rewolucja nastąpi. Najważniejsze, że zostaje podjęta próba organizacji takiego przedsięwzięcia. Temat ten osiągnął sukces na całym świecie, więc jeżeli znajdą się prawdziwi zajawkowicze, którzy kumają kwestie i zostanie to podane w sensownej formie, to nie może skończyć się inaczej niż dobrze! Zeby nie bylo watpliwosci - ja nadal robie to wszystko dla zajawki, wiec jak i ty czujesz zajawke i potencjal to podklep to ziomkom czy udostepnij, zeby to gowno nie zginelo w natloku informacji... PEACE

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Października 2018, 12:46
Jeżeli potrzebujecie jakichś grafik związanych z wydarzeniem, mogę coś tam pomóc w wolnym czasie za friko. Pozdro

"Zaczęło się od Jazzu, a skończyło na popie"

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Października 2018, 23:37
massivewp napisał(a):
No to mordy będzie polska liga, z patronatem Wojtka - znanego battlerapera z Francji. Ogień!

http://rapnokaut.com/

Pomysl wydaje sie super i chętnie bym to zobaczył. Choć troche wydaje mi się, że nie jestesmy na to gotowi. Może to dziwnie zabrzmi ale naprawdę nie potrafie sobie wyobrazic żeby u nas ktoś był w stanie rymować naprawdę dobrze w takiej stylistyce, bo u nas przyszly czasy jakichs bezbeków (wystarczy popatrzec na wbw). Gdyby to byly czasy Muflona itd. to byłbym spokojny, a tak obecnie w Polsce bardzo trudno o mc który nawet na swoją własną płytę jest w stanie napisać coś z sensem. Po prostu obawiam się, że uczestnicy nie staną na wysokosci zadania i może wyglądać to dośc słabo (choć mimo wszystko troche lepiej niż freestylowe: "a twoja niunia" :mrgreen: ).
Po prostu nie widze w tych nowych mc za grosz jakiegos abstrakcyjnego, nieszablonowego myslenia, wszystko jest podjebane, od flow poprzez ubiór itd. No ogólnie nie spodziewam się za dużo. Stricte stand up'erzy zrobiliby na chwilę obecną na bank lepszy show w takiej formule mimo być może gorszej umiejętności rapowania.

PS. dajcie temat o tej imprezie do dzialu PL Hip Hop bo tu go malo kto zobaczy

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona