Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 21 Września 2017, 02:29

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
De La Soul - And The Anonymous Nobody (2016) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post De La Soul - And The Anonymous Nobody (2016)
  Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 11:40
De La Soul - da się ich nie lubić? Mają zamiar wrócić z nową płytą, ale potrzebują waszej kasy. Muszą mieć 110 tyś. baksów, a już przekroczyli ten pułap o prawie 50% - jest ponad 150 tysi. A jeszcze 32 dni zbiórki.

Trochę czekam, ale kasy w ciemno nie daje. Na albumie znajdą się Damon Albarn, 2 Chainz, Little Dragon i David Byrne.

Info: https://www.kickstarter.com/projects/15 ... -new-album

https://www.facebook.com/goodkidpl

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
admin

Post Re: De La Soul - TBA (2015?)
  Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 11:44
Właśnie widziałem wczoraj, że bodaj 45 dolarów za winyl i 25 dolarów za CD sobie życzą. Ja podziękuję i cierpliwie poczekam. Duet Plug1 & Plug2 wypadł kilka lat temu bardzo przeciętnie, nie widzę więc powodów do optymizmu i tym razem.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
  Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 13:37
To straszne jak legendy sceny mogą za pośrednictwem internetu żerować na swoich fanach, praktycznie nie dając żadnego zapewnienia jakości. Z drugiej strony to smutne że muszą prosić fanów o pieniądze przed wydaniem albumu. Kickstarter to już potęga, ostatnio za pośrednictwem tego serwisu firma zebrała milion dolarów w mniej niż godzinę. Czekam dnia aż każdy raper zacznie tylko tak wypuszczać swoje albumy, przecież dla nich to komfortowa sytuacja.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 13:47
Skąd wiadomo, że muszą, a nie po prostu chcą? I co w tym smutnego?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 14:10
Smutne jest to, że nie odnajdują się w wolnorynkowym świecie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 14:14
Jak to nie.

Powrót do góry
  Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 14:15
sniper napisał(a):
Skąd wiadomo, że muszą, a nie po prostu chcą? I co w tym smutnego?

Sami napisali że dosłownie nie mogą tego zrobić bez wsparcia fanów, czyli nikt poważny nie zainwestuje w ten album, zostaje im tylko liczyć na oddanie fanów(które jak widać jest wielkie). Smutne jest to, że historyczna grupa nie może pozwolić sobie na normalne wydanie albumu, a gówno które wychodzi z Chicago dostaje na tacy wszystko co jest potrzebne do nagrania i promocji krążków.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 14:24
tekst o "niemożności zrobienia tego bez wsparcia fanów", to taka klasyczna formuła pojawiająca się w każdej crowdfundingowej kampanii. nie widzę nic żenującego w tym, kampania na kickstarterze pozwala znacznie lepiej wybadać rynek i daje gwarancje, że się im opłaci. bardzo dobry krok, lepszy niż wydawanie w ciemno i sprzedaż 4 tysięcy płyt w pierwszym tygodniu
a z tym chicago to o kim mówisz? o imbecylu chief keefie, który podpisał niekorzystny dla niego deal z interscope, byle tylko wydać w majorsie?

co do płyty to obiecująca jest ta wizja płyty opartej na samplach ze specjalnie przeprowadzonych na potrzeby albumu sesji. preemo zrobił coś podobnego na prhyme i dzięki temu zyskał co nieco na świeżości

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 14:34
6element: No tak, ale sam zauważyłeś, że Kickstarter to już potęga, ostatnio za pośrednictwem tego serwisu firma zebrała milion dolarów w mniej niż godzinę, więc coraz mniej uprawnione wydaje się porównywanie tego typu finansowania do wymuszonego skrajną nędzą żebrania o drobne. Krzyknęli kwotę, która ich zadowala, szybko ją zebrali, dostali jeszcze duży napiwek, który ciągle rośnie - nie widzę powodów do smutku.

PS A zdanie:
Cytuj:
To straszne jak legendy sceny mogą za pośrednictwem internetu żerować na swoich fanach, praktycznie nie dając żadnego zapewnienia jakości
wydaje się wymierzone w całą ideę crowdfundingu i równie dobrze mogłoby brzmieć: to strasznie jak niektórzy mogą za pośrednictwem internetu żerować na ludziach, praktycznie nie dając żadnego zapewnienia jakości :???:

Powrót do góry
  Wysłano: Wtorek, 31 Marca 2015, 14:46
Chojny napisał(a):
a z tym chicago to o kim mówisz?

Chociażby Soulja Boy czy nawet SD, już nawet nie wspomnę o kolejnych anonimowych dla mnie ksywkach jak Lil Durk czy Lil Reese(nie wiem czy tam nadal ma podpisany ten deal z Def Jamem). Nie chodzi mi o jakość promocji, chodzi mi o same możliwości, to że nie muszą nikogo prosić.
Może i jest to klasyczna formuła, jednak dla mnie ta sytuacja wydaję się dosyć jasna. Opłacić im na pewno się opłaci, nic nie ryzykują, mogą jedynie rozczarować swoich fanów.

Tak, tylko ten milion który zebrała firma produkująca smart watche był potrzebny na rozpoczęcie produkcji na większą skalę tego zegarka, wszystkie jego funkcje, parametry zostały opisane oraz przedstawione już na gotowych produktach. Raperzy nie powiedzą Ci że w trzecim kawałku będzie taki refren że będziesz tańczył ze szczęścia. Inaczej sprawa ma się z rzeczami materialnymi jak np. mikrodrukarka 3D(która już została przygotowana, przetestowana, ogólnie wiesz wszystko o niej przed zainwestowaniem), a inaczej ze sztuką, której po pierwsze jeszcze nie ma, a po drugie jest zupełnie odrębnym tworem niż rzeczy materialne. Jasne że w każdym przypadku możesz być niezadowolony z efektu końcowego, ale wydaję mi się że w przypadku rzeczy sprawa ma się o wiele uczciwiej bo zostałeś zapoznany z prawie wszystkimi informacjami które są potrzebne do podjęcia decyzji. De La Soul nie krzyknęło kwoty która ich zadowala, krzyknęli kwotę która wystarczy do przygotowania albumu i jego promocji, według mnie to dwie zupełnie inne sprawy.

Powrót do góry

Post Re: De La Soul - TBA (201?)
  Wysłano: środa, 1 Kwietnia 2015, 13:48
w pierwsze dwa dni (a 31 jeszcze do końca) zebrali już 255 tys dolarów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż potrzebowali. nie odnajdują się na wolnym rynku, biedaki :(

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: środa, 1 Kwietnia 2015, 16:46
6element: mnie się wydaje, że sztuka w ogóle opiera się na nieuczciwości, bo idąc na koncert czy do kina, musisz z góry zapłacić za bilet, a potem może się okazać, że artysta schodzi ze sceny po trzecim kawałku, bo coś go wkurwiło, a film okazuje się dziesięć razy gorszy niż trailer :( Na szczęście możesz trzymać się od tego z dala.
Cytuj:
De La Soul nie krzyknęło kwoty która ich zadowala, krzyknęli kwotę która wystarczy do przygotowania albumu i jego promocji, według mnie to dwie zupełnie inne sprawy.
Tego to już w ogóle nie rozumiem.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 1 Kwietnia 2015, 18:30
sniper napisał(a):
Cytuj:
De La Soul nie krzyknęło kwoty która ich zadowala, krzyknęli kwotę która wystarczy do przygotowania albumu i jego promocji, według mnie to dwie zupełnie inne sprawy.
Tego to już w ogóle nie rozumiem.

czzego nie rozumiesz? oni zbierają siano tak jakby sprzedawali wcześniejszy preorder, każdy kto daje siano dostanie kopie albumu po wypuszczeniu (albo co innego, zależy ile wpłaci, jest infografika co za ile można dostać) a płyta nie będzie free download tylko będzie normalną płytą do kupienia, siano jakie ustalili jest potrzebne do nagrania albumu i zrobienia promocji aby sprzedać to normalnie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 1 Kwietnia 2015, 18:47
Czy ja napisałem coś sprzecznego z tym? :dunno:

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 1 Kwietnia 2015, 21:17
Propsy za akcję. Only in Amerika. Sprawdzę na stówcię bo wielbię ich i wtedy może zakupię. Only in Cebulandia.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 2 Kwietnia 2015, 23:35
Ja wplacilem z 60 dolcow

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 3 Kwietnia 2015, 07:44
ładnie nazbierali sianka, a jeszcze tyle dni do końca, mam nadzieje że nie zawiodą

Powrót do góry
  Wysłano: Wtorek, 7 Kwietnia 2015, 19:19
sniper napisał(a):
mnie się wydaje, że sztuka w ogóle opiera się na nieuczciwości, bo idąc na koncert czy do kina, musisz z góry zapłacić za bilet, a potem może się okazać, że artysta schodzi ze sceny po trzecim kawałku, bo coś go wkurwiło, a film okazuje się dziesięć razy gorszy niż trailer Na szczęście możesz trzymać się od tego z dala.

Idąc na koncert wiesz przynajmniej pobieżnie czego się spodziewać, nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego. Film, oczywiście jeśli byłby robiony dzięki takim metodom, również jest dla mnie żerowaniem, bo nie masz NIC co by Ci chociaż po części pokazało to z czym będziesz miał potem do czynienia. W przypadku filmu sprawa ma się trochę prościej bo nawet krótki trailer w pewnym stopniu pokazuje jak ten film będzie wyglądał, De La Soul musiałoby wypuścić przynajmniej trailery wszystkich kawałków żeby osiągnąć taki sam efekt. Po drugie, jeśli idziesz na film za który masz zamiar zapłacić możesz polegać na zdaniu osób które już na nim były, bo jest to już gotowe dzieło, w przypadku tego albumu nie możesz bo jego jeszcze nie ma, a przynajmniej nikt go nie usłyszał i nie wydał o nim żadnej recenzji.

Chcą pieniądze za coś co jeszcze nie jest gotowe wykorzystując swoją przeszłość, w dodatku bez żadnego muzycznego podparcia które dałoby pobieżny wgląd w tę płytę, dla mnie jest to żerowanie na swoich fanach i myślę że więcej nic tutaj nie trzeba tłumaczyć.

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: Wtorek, 7 Kwietnia 2015, 19:35
Te opcje z kickstartera są ciekawe (zwłaszcza te najdroższe), cenowo polecieli prawdę powiedziawszy z CD i woskiem, na luzie można wytłoczyć i sprzedawać płyty o połowę taniej bez pomocy labelu; ale doliczając koszta mix/master, promo itd to idzie zrozumieć. popyt jest. "The Grind Date" miało świetne/świeże momenty, także ciekawy jestem jak nowe LP będzie brzmiało, zwłaszcza od strony bitów

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: środa, 8 Kwietnia 2015, 11:21
De La Soul "And The Anonymous Nobody" Studio Session

https://www.youtube.com/watch?v=EV-rtFdLH-U

mamy pierwszy bit i nazwę albumu

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona