Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 22 Października 2017, 00:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123  Następna strona
Kanye West - T.L.O.P. (2016) 
Autor Wiadomość

Ostrzeżenia: 1
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Kanye West - T.L.O.P. (2016)
  Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 19:21
Czekam na jakieś uzasadnienie dlaczego nie jest to dobra płyta. Przypomnę Ci, że wcześniej powoływałeś się na krytyków i tak dalej a na metacritic jej ocena oparta właśnie na recenzjach* to 75/100.

*A te recenzje w większości były pewnie pisane dość świeżo po premierze i tak jak pisałem wcześniej podejrzewam, że średnia teraz byłaby jeszcze wyższa.

Ostatnio edytowano środa, 5 Kwietnia 2017, 19:34 przez Ablazir, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 19:32
Nie można 808s & Heartbreak stawiać tak nisko, była to mimo wszystko płyta przełomowa w karierze Kanyego, która odcisnęła duże piętno na jego późniejszych projektach. Zresztą o czym my mówimy, wielu recenzentów podkreśla wpływ tej płyty ogólnie na to, jak wyglądał hip-hop w późniejszych latach, bardzo dużo artystów inspirowało się na tych dźwiękach, LA Times pisało nawet, że pierwsze muzyczne lata Drake'a zostały przez tę płytę praktycznie nakreślone.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 19:40
carbON napisał(a):
Nie można 808s & Heartbreak stawiać tak nisko, była to mimo wszystko płyta przełomowa w karierze Kanyego, która odcisnęła duże piętno na jego późniejszych projektach. .

W sumie to słowo klucz. Rozumiem, że komuś ta płyta może się nie podobać ale nazywanie jej słabą jest po prostu trochę nie na miejscu.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 19:42
dobra przesadziłem z tym, że nie jest to dobra płyta, ale powiedzmy sobie szczerze, że 75/100 to 3,75 w skali od 1 do 5, czyli tak jak jest oceniona na discogs
tylko tutaj jest problem z discogs, bo przeważnie jakieś komercyjne rzeczy są tam dużo niżej oceniane, ale to już swoją drogą

czyli to, że napisałem, że jest niedobra oznacza, że jest przeciętna, ale w jakiś sposób świeża

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 23 Kwietnia 2017, 11:43
Cytuj:
Billboard podaje jednak, że Kanye West zaczął od niedawna sprzedawać również wersję fizyczną "TLOP" za 20 dolarów na swojej stronie internetowej.

Jakieś zbiorowe zamówienie?

https://music.kanyewest.com/

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 23 Kwietnia 2017, 11:45
Byś chociaż wszedł na stronę i zweryfikował to info.

To łódzka ziemia i łódzki styl życia /
Czyli upadły przemysł i przewóz po kryzysach...

Warny spłacę paypassem, a resztę mam w kutasie /
Możesz nie zrozumieć za co go dostałeś kiedy tracę zasięg...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Wtorek, 1 Sierpnia 2017, 13:03
Wolves > Runaway

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Sierpnia 2017, 13:22
Nie rozumiem podjarki Wolves. Porównanie swojego związku z Kim do Marii i Józefa jest tak kiczowate, że nawet po nim bym się nie spodziewał. (Tak, muzycznie ładne)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 1 Sierpnia 2017, 13:32
Jak nie lubisz tego porównania to zawsze możesz odpalić wersję utworu bez niego.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Sierpnia 2017, 14:30
I know it's corny, soomal, you wish you could unfollow

https://streamable.com/9szx - ultralight beam pięknie na żywo, chance :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Sierpnia 2017, 18:17
Pablo Honey > Ok Computer
tak się ma porównanie Wolves do czegokolwiek z MBDTF

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 14:51
Little Idiot napisał(a):
Pablo Honey > Ok Computer
tak się ma porównanie Wolves do czegokolwiek z MBDTF

A dlaczego miałoby tak być? Nie podzielam opinii do której się odniosłeś, ale Wolves jest przepiękne i z wszystkimi kawałkami z MBDTF może na luzie konkurować, a od wielu jest po prostu lepsze (choćby tak na szybko Monster czy Hell Of A Life)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 16:23
Wolves lepsze od Monster :lol: Zacząć należy od podstawowej kwestii, MBDTF było wydane raz i odniosło zasłużony sukces od razu. Tutaj przechodzimy do epicentrum żenady, czyli to, że Kanye traci kontakt z rzeczywistością, jakby się naćpał tonę LSD, ta jego zarozumiałość i uważanie się za nie wiadomo kogo urosło już do rangi internetowego żartu. Podstawowym problemem tego krążka jest jego 5krotne zmienianie, wypuszczanie "poprawionych wersji" - po co to komu? Artysta nie będący pewny swojej twórczości od A-Z, zmieniający koncept nie może być traktowany poważnie. Ale podkreślam, sam dałem tej płycie 3/5, gdzie MBDTF ma u mnie 4, bo to nie jest płyta idealna, ale lepsza mimo wszystko. Ale nawet w tej chwili nie wiem, której wersji, czy te utwory których nazwy sobie zapisałem, to są te same utwory co w obecnej, ostatecznej wersji. Ściągnąłem sobie wersję OG, która była tą pierwszą - okazało się, że słuchałem zupełnie innej płyty - przepraszam bardzo, ale jakbym miał kupować każdą kolejną poprawkę do jego "boskiego" krążka, który nie był idealny, to bym chyba zgłupiał do reszty.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 16:28
Stronger miało około 50 wersji zanim Kanye był zadowolony z efektu(w ogóle oskarżasz go o bycie perfekcjonistą jak tak można), a o stracie kontaktu z rzeczywistością ludzie śpiewali jeszcze nawet przed premierą MBDTF. 808's zostało docenione po latach dopiero. I nic nie musisz kupować, bo tego na fizyku nie było(chyba, że w końcu wydał bo nie śledziłem w sumie).

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 16:48
W byciu perfekcjonistą nie ma nic złego, ale nie wydaje mi się, żeby Kanye w przypadku MBDTF wypuszczał ten krążek 5 czy 6 razy, co więcej, każdy z tych krążków, oprócz kilku utworów powtarzających się jest zupełnie inny od poprzedniego - i w tej chwili płyta, która u mnie dostała 3, prawdopodobnie już nie istnieje.

e: https://rateyourmusic.com/release/album/kanye-west/the-life-of-pablo-1/ mówię dokładnie o tej wersji, a to nawet nie jest OG, bo tytuły są zupełnie inne.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 17:31
po 1 przecież to nie wyszło do kupienia na fizyku więc o czym ta rozmowa
po 2 te trzy updaty (+ pierwszy release) mają kosmetycznie różnice (mam wszystkie wersje na dysku) więc jakie kurwa inne tytuły gościu, o czym ty pierdolisz :dunno:
zmieniany był minimalnie mix dodający kilka dźwięków m.in. do Freestyle 4, Wolves było zmieniane (dodanie featuringów których nie było w pierwszym wydaniu + oddzielenie Frank's Track) i finalnie dodali jeszcze Saint Pablo jako ostatni numer na trackliscie

Ostatnio edytowano środa, 2 Sierpnia 2017, 18:00 przez instinct, łącznie edytowano 4 razy

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 17:35
Ezio, twoja recenzja MBDTF jest moim zdaniem bardzo słabo napisana, może teraz jak wyrobiło ci się pióro to podszedłbyś ponownie do tematu?

http://musicxperience.blog.pl/2013/03/0 ... ta-5-2010/

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 18:05
zgadzam się, że komuś takiemu jak Kanye nie przystoi wydać coś, a potem jeszcze nanosić poprawki, jak nie jest pewny swojego dzieła to podsyła to komuś obeznanego, pyta co zmienić, a nie po premierze dopiero
a co do Wolves to jest ładny track, ale jest kilka lepszych na TLOP jak ten Ultralight Beam, Real Friends, 30 Hours czy cudne No More Parties in La

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 18:18
Ezio_Wroclaw napisał(a):
Wolves lepsze od Monster :lol: Zacząć należy od podstawowej kwestii, MBDTF było wydane raz i odniosło zasłużony sukces od razu. Tutaj przechodzimy do epicentrum żenady, czyli to, że Kanye traci kontakt z rzeczywistością, jakby się naćpał tonę LSD, ta jego zarozumiałość i uważanie się za nie wiadomo kogo urosło już do rangi internetowego żartu. Podstawowym problemem tego krążka jest jego 5krotne zmienianie, wypuszczanie "poprawionych wersji" - po co to komu? Artysta nie będący pewny swojej twórczości od A-Z, zmieniający koncept nie może być traktowany poważnie. Ale podkreślam, sam dałem tej płycie 3/5, gdzie MBDTF ma u mnie 4, bo to nie jest płyta idealna, ale lepsza mimo wszystko. Ale nawet w tej chwili nie wiem, której wersji, czy te utwory których nazwy sobie zapisałem, to są te same utwory co w obecnej, ostatecznej wersji. Ściągnąłem sobie wersję OG, która była tą pierwszą - okazało się, że słuchałem zupełnie innej płyty - przepraszam bardzo, ale jakbym miał kupować każdą kolejną poprawkę do jego "boskiego" krążka, który nie był idealny, to bym chyba zgłupiał do reszty.

Wersja OG z całkiem innymi numerami o której mówisz to przecież leak a nie coś oficjalnie wydanego :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 18:44
Little Idiot napisał(a):
komuś takiemu jak Kanye nie przystoi wydać coś, a potem jeszcze nanosić poprawki

wydaje mi się że błędnie odbierasz ten projekt (albo to ja kurwa dorabiam do tego ideologie)

sama płyta nie jest idealna, ale jest bardzo dobra i jakkolwiek to śmiesznie nie zabrzmi - jest jak życie i to jest jej moc

jak ktoś śledził co tam się u Kanye dzieje, był nahypowany na tą premiere przy okazji Yeezy Season 3, oglądał tego strimka na jakimś chujowym mirrorze razem z milionami innych osób bo na tym chujowym Tidalu wyjebało serwery w kosmos + wcześniej śledził te akcje ze wstępnymi tracklistami, postami na twitterze i ogólnie dość otwartym i publicznym procesem powstawania tej płyty, w końcu BLAMEował CHANCEa przez to że była obsuwa oraz ogarniał to co było już po wydaniu czyli updaty czy ta akcja z koncertem co zablokowali dzielnice w NY (czy gdzie tam to było gdzie Kanye chciał premierowo z zaskoczki zagrać cały album) znacznie inaczej będzie tą płyte odbierał czy teraz czy za pare kolejnych lat niż taka osoba która miała na to wyjebane i po prostu chce posłuchać muzyczki - tak myśle

to nie jest zwykła płyta, ten projekt jest jak życie - nie idealne, pełne żmij jak Taylor Swift i innych rzeczy które zostały zawarte w jej treści a o których mi sie nie chce teraz pisać bo i tak ten post jest tl;dr
cały obraz tej "zyciowości" dopełnia też to że on tą płyte w finalnej fazie robił w specyficzny sposób i kluczowe decyzje które kształtowały ten projekt były podejmowane z doskoku w krótkim czasie pod wpływem różnych bodźców, nie do końca przemyślanie i nie bezbłędnie - właśnie jak w życiu

finalnie ta płyta nie jest rzeczą która zmienia gre ani nic z tych rzeczy ale sam proces w jakim to powstawało nadaje tej produkcji pewnej wyjątkowości i smaku - przynajmniej ja to tak widze i odbieram, jest to dla mnie dość specjalny projekt

i dobrze że dodali te Saint Pablo bo to piękne podsumowanie tej płyty, płacze jak słucham

Ostatnio edytowano środa, 2 Sierpnia 2017, 21:13 przez instinct, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123  Następna strona