Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 25 Stycznia 2020, 21:57

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Rashad & Confidence - The Element of Surprise (2011) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Rashad & Confidence - The Element of Surprise (2011)
  Wysłano: Piątek, 2 Grudnia 2011, 00:52
Obrazek
Obrazek

klasyczna opcja duet mc + producent, rashad rapuje, confidence robi bity i już po okładce widać, że stęsknionym okiem patrzą na lata dziewięćdziesiąte, patrz lord finesse & mike smooth.

tytuł krążka bardzo adekwatny, z jednej strony dlatego, że absolutne nołnejmy nagrały przepiękny album w stylu "golden era", z drugiej strony dlatego, że tak klasycznie brzmiąca produkcja wciąż potrafi zachwycić.

tracklista nie kłamie, nie ma gości, nie ma bitu premiera i nie byłoby się czym jarać właściwie, gdyby nie to, że płyta jest po prostu znakomita.

jeszcze kilka suchych faktów na koniec, czyli

a. jest fizyk,
b. jak płyta się przyjmie to wydadzą winyl,
c. jest w sieci
d. zmieniam top 5 roku.

press release napisał(a):
Push the play button and get taken back to a time when hip-hop only produced classic albums.

co za rok, omg.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Post Re: Rashad x Confidence - The Element of Suprise (2011)
  Wysłano: Piątek, 2 Grudnia 2011, 01:10
Jak widzę, że Hadero założył temat to wiem, że śmiało mogę płytę nawet nie tyle ściągnąć co kupować bez przesłuchania. Kolejny raz utwierdzam się w tym przekonaniu. Przesłuchałem na razie tylko jeden numer i wiem, że się jaram już całym albumem.

http://www.youtube.com/watch?v=PqUXIdD-gtM

PŁYTY NA SPRZEDAŻ

Powrót do góry

Post Re: Rashad x Confidence - The Element of Surprise (2011)
  Wysłano: Piątek, 2 Grudnia 2011, 13:03
Przesłuchałem i wszystko mi się na razie zlewa, bardzo dobrze, jest wysoki poziom i trudno wyhaczyć faworytów. Obecnie jeden utwór się zapętla - Pass Me By.
Obrazek

e: tak sobie słucham i jest pięknie, rozprokurwiatorozpierdol™
Spoiler:

Seen the devil give a sermon in the church
Seen an angel dancing in the club

Powrót do góry

Post Re: Rashad & Confidence - The Element of Surprise (2011)
  Wysłano: Piątek, 2 Grudnia 2011, 15:09
W ostatnim czasie chyba wszystkie materiały, o których czytałem, że są "powrotami do złotej ery" niemiłosiernie mnie nudziły i miałem już nawet takich rzeczy nie sprawdzać. Tym razem zrobiłem wyjątek, bo album polecił hadero, a jak wiadomo, jego tegoroczne odkrycia zjadają cały mainstream. I co? I chyba nie zejdzie dziś z głośników, piękna płyta, lata dziewięćdziesiąte pełną gębą. Słuchając Rashada mam wrażenie, że to stary Nas. Nie mam pojęcia kim jest Confidence, ale każdy stary gracz, który chce jeszcze zarobić trochę pieniędzy przed emeryturą, a przy tym dać trochę radości fanom, powinien błagać go o bity. TO JEST PRAWDZIWY HIP HOP.

hadero - propsy
reszta - sprawdzać

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Grudnia 2011, 21:41
całości nie sprawdziłem narazie ,kawałek pass me by który odrazu mi sie skojarzył z http://www.youtube.com/watch?v=t6_Q3hQBjZ0

Polskie Nielegale http://podziemiehhpl.blogspot.com/
http://www.youtube.com/user/szyszkin19
"...nie trać mocy na konflikt bo szkoda jej..."

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Piątek, 2 Grudnia 2011, 23:31
hehe, klasyk.
faktycznie, bardzo podobna, jeśli nie ta sama pętla basu.

element of suprise to taki odpowiednik ubiegłorocznego sztosa, czyli płyty the left - gas mask, nawet dwa kawałki (odpowiednio: break up song i frozen) oparte są na tym samym, samplowanym dziesiątki razy break'u z honey drippers.

to w zasadzie nie powinno robić wrażenia, niby nic nowego tu nie ma, to tylko doskonałe boom-bapowe bity, bogactwo soulowo-jazzowych sampli i bardzo dobre, choć mało finezyjne rapy, that's all folks.

ale działa, bo to klasyczny hip hop doprowadzony do perfekcji, który na tle innych zacnych płyt tego typu ad 2011, a więc puts, j-live, hassan mackey x apollo brown, j rawls, alexander green project, lewis parker i kilku innych wypada najkorzystniej.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Grudnia 2011, 19:45
Zapowiada się świetnie a co do Pass Me By :

Ménélik - Manège

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Grudnia 2011, 23:45
Kadłub napisał(a):
Ale przynajmniej o warstwę muzyczną jestem spokojny bo pamiętam do dzisiaj jakie remixy Confidence zaserwował w zeszłym roku na ReCon.

sprawdziłem te remiksy - bity nie są w połowie tak dobre jak te na the element of suprise.
z jednym wyjątkiem, bo ten w najlepszym remiksie, czyli DWYCK się powtarza na obu materiałach.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Grudnia 2011, 19:23
Z czego jest sampel z początku utworu Let Me Explain.

Dla mnie to już raczej pewne, pozycja nr 2 tuż za Lamarem. Nic mi nie przeszkadza u Rashaad'a, ale gdyby <twój_ulubiony_nieskrzeczący_żyjący_raper> (/ <zależy_od_formy> :wink:) nagrał pod bity Confidence'a, płyta stałaby się z miejsca instant klasykiem.

Seen the devil give a sermon in the church
Seen an angel dancing in the club

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 14 Stycznia 2012, 17:36
Jestem pod wrażeniem tego krążka bo faktycznie jest to klasyczny boom bap na najwyższym poziomie. Wszechobecny klimat lat 90-tych od razu uruchomił lawinę skojarzeń. Choć miałem na końcu języka ksywę rapera z którym kojarzy mi się głos Rashada to nie mogłem go sobie zwizualizować do czasu aż usłyszałem The City. Wtedy lampka się zapaliła i wiedziałem że to musi być ktoś powiązany z QB lub ogólnie Queens a taki "miękki" wokal ma tylko Mic Geronimo (przy okazji 10pkt dla tego kto napisze kto użył sampla z The City - męczy mnie to strasznie i podejrzewając jakiś track Mobów przeskanowałem w głowie kilkanaście pasujących tytułów ale po kolejnej z rzędu porażce musiałem się poddać).

Wracając do Rashada to niewątpliwie Mc na dobrym poziomie - nie wybija się może wyjątkowo ponad resztę ale czuć że wraz z Confidencem tworzy idealny duet dlatego słucha się go całkiem przyjemnie. Nie wiem czy taki sam efekt miałby miejsce gdyby musiał nawijać do bitów mniej uzdolnionego producenta ale posiłkując się terminem synergii uważam,że właśnie z tym zjawiskiem mamy tu do czynienia i dlatego ta płyta jest aż tak dobra. Hadero porównał tą płytę do zeszłorocznego The Left i poprzez podobieństwo klimatu podkładów Confidence'a do Apollo Browna trudno się z tym nie zgodzić ale ten konkretny przypadek bardziej przywodzi mi na myśl kooperację Fashawn z Exile w "Boy Meets World".Spektrum tematów nie jest jakoś wyjątkowo bogate - w większości numerów na płycie Rashad opowiada w starym stylu o prawdziwości dla gry, oryginalności, miłości do hip hopu, o chęci bycia najlepszym i ciężkiej pracy w to włożonej,przeciwstawia się też komercjalizacji ("Diamond rings can poison the rap star") chociaż wie że nie pomoże mu to w zrobieniu kariery ("stay true to yourself or compromise with the devil?"). Chociaż jest to temat przewodni tego krążka to Rashad potrafi też ładnie nawinąć o swoim przywiązaniu do dużego miasta (NYC-Brooklyn w przypadku Rashada i Phillie w przypadku Confidence'a żeby już być dokładnym) ale także przestrzec przed jego zagrożeniami oraz dobitnie je skrytykować, czy wspomnieć o swoim codziennym życiu i pogoni za marzeniami lub powodami rozstania ze swoją dziewczyną. Płyta stanowi solidną całość i ciężko tutaj znaleźć numer który mocno wybijałby się ponad resztę.Jednak dwa moje ulubione tracki również tematycznie odchodzą od typowego a bragga i hop hopowych rozkminek.Nalewając sobie szklaneczkę czegoś mocniejszego i myśląc o wszechobecnym kryzysie finansowym i ofiarach niekończących się wojen w " Rumors Of War" Rashad zastanawia się nie tylko nad przyszłością swojego kraju ale także całego świata. "Days Of My Youth" to typowy reminiscencyjny numer opowiadający historię młodego czarnoskórego chłopaka wychowywanego przez samotną matkę (ciężko zliczyć ile to już razy słyszeliśmy,no i jest kolejne skojarzenie z Fashawnem), goniącego ciężarówkę z lodami, zajaranego Michaelem Jacksonem który później zarzuca pika Helly Hansena by bujać się do "Who's Got The Props" Black Moon.Ogólnie niby nic nowego ale z luzem, szczerze i bez wpadek.

Warstwa muzyczna to krótko mówiąc najwyższa półka. Ilość sampli, cutów i odwołań do złotej ery jaką Confidence wycisnął ze swojego mpc z każdego miłośnika tego typu brzmień uczyni natychmiast jego fana. Jednak jakość wykonania oraz dopracowanie pozwoli złapać również tych,którzy po prostu doceniają dobrą producencką robotę. Nie zdziwiłem się zbytnio gdy z wywiadu z Confidencem dowiedziałem się,że jego ulubionym producentem jest Pete Rock i ceni sobie również takich wykonawców jak DJ Premier, K-Def, Large Professor, Diamond D, Beatnuts. Jego głównym inspiracją są lata 90-te i chociaż odrzuca komercyjny hip hop jako ten który jakościowo ma nikłe szanse żeby go zadowolić to stawia sobie dość wysoko poprzeczkę bo wie,że samo bycie w undergroundzie nie oznacza dobrej muzyki i wielkich umiejętności. Warto wspomnieć,że album ukazał się nakładem ll Adrenaline Records ,które wypuściło również całkiem niezły i przespany zupełnie na forum debiut ziomka z New Jeruz Beneficence – Sidewalk Science. W każdym bądź razie album Rashada i Confidence'a to z pewnością pozytywne zaskoczenie.To słychać,to buja, to jest właśnie hip hop.

Dodatki:

Interview with Confidence

Beat Making: Confidence shows you how to make a soulful hip hop beat part1

Beat Making: Confidence shows you how to make a soulful hip hop beat part2

A tak przy okazji skojarzeń to mistrzowski sampel z The Persuaders - If You Feel Like I Do ,któy Confidence wykorzystał w All Year Round na zawsze jednak będzie mi się kojarzył z Styles P - How We Live - jednej z nielicznych naprawdę świetnych produkcji Havoca w przeciągu ostatnich ładnych kilku lat.

© 2012 by Hectic

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 14 Stycznia 2012, 22:17
Hectic napisał(a):
przy okazji 10pkt dla tego kto napisze kto użył sampla z The City

whosampled podaje, że to gloria scott - love me or leave me
i użył jej też madlib u dudleya: http://www.whosampled.com/sample/view/3 ... eave%20Me/

oraz beanie sigel x freeway x young chris: http://www.whosampled.com/sample/view/1 ... eave%20Me/

a z głosu rashad to przecież dead ringer późniejszego az jest.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 14 Stycznia 2012, 23:21
Spoko Hadero masz 5 pkt , bo jest oryginał ale wciąż słyszę to pianino (pomiędzy 9 a 16 sec) u kogoś najprawdopodobniej z QB i najprawdopodobniej jest to Mobb (i to raczej nie z ich albumu) ale nie mogę złapać tytułu chociaż numer mógłbym prawie zanucić :hardasfuck: Znacie te wkurzające uczucie... A co do Rashada i Az to też mógłby pasować tyle, że ma trochę zbyt chropowaty głos dlatego bardziej mi pasuje Mic z Naturala (haha w ogóle dobra rozkmina :) ). Po obejrzeniu tych filmów z Confidencem wielu "wielkich" producentów ze studiem za tysiące baksów musiało zsinieć ,że zjadł ich jakiś newcomer ,który wciśnięty gdzieś w róg pokoju swojej córki trzaska bity pod kwiatkami i motylkami :lol: Ale trudno się z nim nie zgodzić,że wszystko jest tu: :search_neutral:

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 10 Maja 2012, 22:13
Przypomnę, że lada chwila illadrenalinerecords zaczyna realizować preordery na wosk.

Na stronie http://illadrenalinerecords.com możesz sobie zamówić:

- edycję na złotych woskach - za 20 dolców,
- edycję na czarnych woskach - za 17 dolców,

Ja wziąłem obydwie edycje i z wysyłką wychodzi 55 dolarów...

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 8 Czerwca 2014, 00:11
Info dla diggerów, na dniach ma wyjść reedycja krążka na winylu. Tzw. za ok. miesiąc.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ]