Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 21 Lutego 2020, 11:23

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Ice Cube - The Predator (1992) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Ice Cube - The Predator (1992)
  Wysłano: Piątek, 7 Października 2011, 11:53
Obrazek

Cytuj:
1. First Day of School (Intro)
2. When Will They Shoot?
3. I'm Scared (Insert)
4. Wicked
5. Now I Gotta Wet 'Cha
6. The Predator
7. It Was a Good Day
8. We Had to Tear This Mothafucka Up
9. Fuck 'Em [Insert]
10. Dirty Mack
11. Don't Trust 'Em
12. Gangsta's Fairytale, Pt. 2
13. Check Yo Self
14. Who Got the Camera?
15. Integration (Insert)
16. Say Hi to the Bad Guy

Ice Cube drugie moje podejście. Kiedy zrobiłem pierwsze do AMW, murzyn mnie nie do końca przekonał do siebie tamtą płytą. Wtedy odłożyłem sobie Jacksona na później. Teraz znowu przesłuchałem debiut, potem jego drugi album i w końcu Predatora. Najbardziej mi podeszła ta płytka z tych trzech, pomimo że połowę bitów serwują nam znowu Ice Cube i Sir Jinx. Pojawiąją się też m. in. Dj Muggs i Dj Pooh, który wyjebuje w kosmos bitem do It Was A Good Day, które słyszałem juz wcześniej - chyba nawet w kilku wersjach, ale oryginału i tak nic nie przebije. Oczywiście dalej czujemy konwencje funkową głównie za sprawą sampli z Funkadelic. Za majkiem Ice Cube i rap społeczny niebezpieczny, czyli: policja, rasizm, gangsterka, białasy itd.
W Say Hi to the Bad Guy jest fajne intro, kojarzące się z gierkami, po którym wchodzi eleganckie biciwo. Ice napierdala jak naćpany jakiś i to mi sie podoba. Polecam.

Powrót do góry

Post Re: Ice Cube - The Predator (1992)
  Wysłano: Piątek, 7 Października 2011, 14:05
Najlepsza z płyt Cube'a, choć muszę przyznać, że kiedy jej słucham, to często jest to na zasadzie "o już za 2 kawałki It Was A Good Day", ewentualnie "szkoda że It Was A Good Day już przeleciało", po prostu jest to kawałek który absolutnie nigdy mi się nie znudzi i za każdym jednym razem cieszy niemal jak za pierwszym przesłuchaniem. "The Predator" to na szczęście nie tylko płyta jednego numeru, w końcu takie petardy jak "When Will They Shoot?", "Wicked" czy "Check Yo Self" serwują rozrywkę na niewiele tylko niższym poziomie. Płyta pozbawiona słabego numeru i jeden z moich ulubionych krążków z zachodu, 5.5/6

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 7 Października 2011, 14:29
Klasyk, nie ma co. Wiadomo, "It Was A Good Day" najbardziej znany utwór Ice Cube'a. Ale tak jak kolega wyżej napisał, to nie płyta jednego utworu, takie kawałki jak "When Will They Shot", "Dirty Mack" czy "Check Yo Self" powinien kojarzyć każdy słuchacz rapu.

Ogólnie jednak uważam, że to najsłabsza płyta spośród 4 pierwszych solówek Kostki. Nawet Lethal Injection stawiam wyżej, choć nie jest tak klasyczna jak Predator.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 7 Października 2011, 18:44
Ciężko coś ciekawego napisać o takich płytach jak ta, bo wszystko już zostało powiedziane. Klasyk i tyle, ze sztandarowym numerem jakim jest It Was a Good Day.

Ostatnio edytowano Wtorek, 19 Listopada 2013, 19:18 przez PKPL, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Lipca 2016, 21:02
Odkopuję.
Dzisiaj katowałem tę płytę, którą jednocześnie przez lata niedoceniałem.
Nie ma słabych trackow. Ludzie generalnie jaraja sie It Was A Good Day, ale cala plyta trzyma rowny, wysoki poziom.
Ja osobiscie jaram sie bardzo Dirty Mack, Gangstas Fairytale 2, czy Who Got The Camera.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Lipca 2016, 21:11
.......

Ostatnio edytowano Niedziela, 7 Lipca 2019, 13:41 przez E-42, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2016, 22:30
Spośród wszystkich wypowiedzi tylko kzn. wspomniał o Check Yo Self, a jednak nie zapominajmy o tym niepowtarzalnym numerze. Cube to Cube, bezpośredni skurczybyk from the start. Za to go trzeba cenić.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]