Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 20 Stycznia 2020, 12:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kitty - Lyrical Gift (2009) 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Kitty - Lyrical Gift (2009)
  Wysłano: Czwartek, 18 Sierpnia 2011, 19:24
Obrazek

Cytuj:
01. Lyrical Gift
02. Playa's Life
03. Boss Bitch
04. Let's Go Coastin'
05. Love It Or Leave It (Ft. Daz Dillinger & Butch Cassidy)
06. Work My Kitty (Ft. Irocc)
07. Don't You Want To (Ft. Goldie Locc)
08. Sac 2 Dago (Ft. Marvaless)
09. Your Side (Ft. Mitchy Slick)
10. This Groove (Ft. Rachel Evans)
11. Gangsta Boogie (Ft. Bad Azz & E-White)
12. First Time
13. The Struggle
14. Can't Stop My Shine (Ft. Damu & Tommy Redding)

Słyszał ktoś? Ja przed chwilą usłyszałem jeden kawałek na YT i jestem rozjebany. :)

Nie wiem o tej raperce zbyt wiele. Wiem tylko, że pochodzi z San Diego i wydała ponoć dwa krążki, z których ten jest tym lepszym (nie wiem nawet jak nazywa się ten drugi). Za produkcję odpowiada ktoś, kto zwie się Lethal (nie wiem kto to, nie mam bladego pojęcia). Czytałem pozytywne opinie o tym albumie, więc sprawdzam, dam znać więcej jutro na ten temat.

Sprawdźcie sobie "Playa's life", mega vibe. :)

Powrót do góry

Banned
Post Re: Kitty - Lyrical Gift (2009)
  Wysłano: Piątek, 19 Sierpnia 2011, 18:53
Miałem napisać coś po przesłuchaniu.

Albom jest świetny. Artystka, jak wspomniałem wcześniej, pochodzi z San Diego, CA. Dość łatwo zatem wywnioskować skąd na tym albumie tyle znakomitych postaci reprezentujących dumnie ten słoneczny stan. Daz, Butch Cassidy, Goldie Loc, Mitchy Slick, Bad Azz, E-White, goście doprawy zacni, ale należy zauważyć, że nie przytłaczają, nie przyćmiewają głównej bohaterki, znakomicie za to urozmaicają album.

Trudno jest jednoznacznie określić ten krążek pod względem brzmienia. Słychać natomiast, że jakaś tam wizja konkretna była, w końcu całość wyprodukowana jest przez jednego producenta. Warto to sprawdzić, niby jakiś tam rozstrzał stylistyczny jest, ale to wszystko się przyjemnie zazębia. Dzięki temu możemy pobujać głową do funkującego jak ja pierdolę "Playa's life", odprężyć się przy laidbackowych "This groove" czy "First time" albo ponakurwiać dobrymi bangerami w stylu "Boss bitch", "Sac 2 Dago". No i na koniec zawsze mamy "Can't stop my shine" z przyjemnym pianinkiem, polecam.

Sama Kitty natomiast jest dość ciekawą raperką. Na ogół kobiecy rap męczy mnie na dłuższą metę, a jej słucha się przyjemnie. Nie jest to żaden no skill, a rzekłbym nawet, że rapuje bardzo solidnie, chociaż czasem zdarzają się jej wpadki (ale teraz nie potrafiłbym wskazać gdzie konkretnie, więc chyba nie zapadają aż tak w pamięć).

Ogólnie jestem pod wrażeniem, poznawszy jeden utwór postanowiłem sprawdzić momentalnie cały album i nie zawiodłem się. Wrażenie bardzo pozytywne, tym bardziej, że to kompletnie anonimowa dla mnie osoba i trudno znaleźć jakiekolwiek info o niej.

Kitty - Playa's Life
Kitty - Sac 2 Dago (Ft. Marvaless)
Kitty - Your Side (Ft. Mitchy Slick)

Gdyby ktoś chciał sprawdzić z czym to się je. A, nie sugerować się za bardzo pseudonimem tej artystki - brzmi niby cukierkowo, ale to żadne r&b. :)

Powrót do góry

Post Re: Kitty - Lyrical Gift (2009)
  Wysłano: Piątek, 19 Sierpnia 2011, 19:47
Mało znane, bo w dzisiejszych czasach takie produkcje z San Diego, bez jakiegokolwiek singla, klipu czy w ogóle echa promocyjnego, rozchodzą sie tylko w tamtejszych terenach i tylko fanatycy tamtejszego brzmienia wynajdą takie perełki, czego byliśmy świadkami przecie :lol: .

Album oscyluje w klimacie g-funkowym, no i takie leciutkie This Groove na chillout sprawdza się w sam raz. Kitty nie jest jakąś wybitną raperką, no ale trzyma poziom, nie ma co. Tracklista również robi wrażenie jak na taką underground'ową produkcję, wspaniałe featy zaliczyła Marvaless, anonimowy Damu również kozacko, tutaj również nie jest źle. Jedynie mam zastrzeżenia co do "Don't You Want To" , bo napewno nie będzie ten track na rotacji.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]