Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 24 Stycznia 2020, 02:42

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Muneshine & Vinyl Frontiers - Larger Than Life EP (2011) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Muneshine & Vinyl Frontiers - Larger Than Life EP (2011)
  Wysłano: środa, 3 Sierpnia 2011, 23:44
Obrazek Obrazek

Tracklista:

01. Freeze
02. Out Of Towners (feat. The Get By)
03. Easy Does It
04. Get So High (feat. D-Sisive)
05. Be The One
06. Larger Than Life (feat. Ghettosocks, Timbuktu & Rich Kidd)
07. Grown Man Rap (Vinyl Frontiers Remix)
08. What Now? (feat. Sean Price & Termanology) (Vinyl Frontiers Remix)

Muneshine to człowiek mocno zapracowany i fakt pojawienia się kolejnego wydawnictwa sygnowanego jego ksywką nie jest specjalnie niczym zaskakującym ale za to z pewnością pozytywnym. Niewiele osób z kolei wie kto kryje się pod ksywką Vinyl Frontiers więc może warto tym tematem że tak powiem trochę ich rozreklamować. Muneshine to Kanadyjczyk,były członek bardzo znanego undergroundowego zespołu Lightheaded ,oprócz tego jest on powiązany z masą innych projektów min. chociażby z gośćmi którzy udzielają się na w/w projekcie. Vinyl Frontiers to duo producenckie z Holandii , nie są znane szerszemu gronu słuchaczy ale myślę że jest duża szansa na to że to się wkrótce zmieni bo są naprawdę dobrzy. Jak już jesteśmy przy Holandii to warto dodać, że wszystkie cuty i scratche są autorstwa ziomka VF czyli Dj Frissa. Tak z grubsza przedstawienie głównego personelu mamy za sobą więc przejdźmy do dania głównego. Epka składa się z 8 numerów (nie pytajcie czemu 8 track nie jest opisany na okładce,podejrzewam że został nagrany jako ostatni i po prostu nie zdążyli tego zmienić) które w dosyć przekrojowy sposób pokazują popularne hip hopowe tematy,a więc mamy trochę rymów o zadowoleniu z życia, patriotyzmie lokalnym, paleniu blantów (rodowód producentów zobowiązuje :joint: ) , kobietach, hip hopie no i oczywiście masa bragga. Pojawiło się tutaj sporo gości, z których najlepiej wypadli moim zdaniem D-Sisive oraz Ghettosocks,który tworzy z Muneshine Twin Peaks , jako ciekawostkę warto też wspomnieć o szwedzkim raperze Timbuktu którego swojego czasu trochę słuchałem kiedy miałem zajawkę na Skånska rap.O Seanie czy Termie nie ma w sumie co pisać, gdyż po prostu zrobili swoją robotę ani specjalnie nie wspinając się na wyżyny swoich umiejętności ani nie niszcząc numeru (co raczej za często im się nie zdarza).Jednak najważniejszy jest tu gospodarz i to on zdecydowanie ciągnie tą Epkę do przodu,sporo jest tu ciekawych linijek a że rozrzut tematyczny jak wspomniałem jest dość spory a numerów zaledwie 8 dlatego całość wchodzi gładko i przyjemnie. Vinyl Frontiers idealnie stworzyli numery pod Mune'a i niektóre brzmią jakby były robione przez niego samego ale absolutnie w niczym to nie przeszkadza. Ciepłe, pełne różnego rodzaju sampli brzmienia okraszone sporą dawką cutów (Meth jest tu wyjątkowo lubiany :) ) nie mogą się po prostu nie podobać.

Moje ulubione numery:

Muneshine & Vinyl Frontiers - Easy Does It

Muneshine & Vinyl Frontiers feat. Ghettosocks, Timbuktu & Rich Kidd - Larger Than Life

A teraz najważniejsze:

Muneshine & Vinyl Frontiers - Larger Than Life EP (free download)

lub jak kogoś męczy ten email to po prostu:

http://www.multiupload.com/5G9PZ1OGLR

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Post Re: Muneshine & Vinyl Frontiers - Larger Than Life EP (2011)
  Wysłano: Czwartek, 4 Sierpnia 2011, 11:36
D-Sisive leży już na dysku jakiś czas i czeka na odsłuch. Co do Epki to jak najbardziej zasługuje na osobny temat bo wraz z Dangerous Adventures Parkera bije na głowę dużą część pełnych, tegorocznych wydawnictw.

HecticMuzik

Powrót do góry

Post Re: Muneshine & Vinyl Frontiers - Larger Than Life EP (2011)
  Wysłano: Poniedziałek, 22 Sierpnia 2011, 16:17
Dobra jestem fanem ulicznych klipów, jednak potrafię docenić jeżeli ktoś wychodzi poza oklepany schemat i ma dystans do samego siebie ale tutaj Mune chyba trochę przesadził. Nie wiem kogo to bawi ,może jakichś opryszczonych ,małych nerdów w brylach: "Oh he looks like some kind old school evil magician soooo cool,no can't you see? he follows up Dr Jekyll and Mr Hyde,no come on it must be The Penguin!".Rzadko mi się to zdarza bo zazwyczaj lepiej mi wchodzi numer z klipem ale tutaj to jest zdecydowanie najlepszy numer z epki i można było zrobić coś o wiele fajniejszego pewnie dlatego tak mnie to zawiodło.

HecticMuzik

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]