Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 21 Lutego 2020, 10:03

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Count Bass D & Insight - The Risk Takers (2011) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Count Bass D & Insight - The Risk Takers (2011)
  Wysłano: Wtorek, 17 Maja 2011, 23:06
Obrazek

01. Which One
02. War
03. In Charge
04. Risk Taker
05. Not My Style
06. Sight Boom Blam
07. Snakes
08. King Of Life
09. Seem Phoney
10. Seize The Moment
11. Dinner Is Served (feat. Dagha)
12. Be Rocking It (feat. Pacewon)
13. Break Suckas
14. Second Ambush
15. Leverage Of Comba

"We can find here what made us thrill on the first Pharcyde or Deltron 3030. An innocence and a certain Hip-Hop classicism which paradoxically get the agreement of all and overtake the divides of the genre. Maybe this is what means having style and brio"

http://www.youtube.com/watch?v=Tbo5SDHOdYE
http://www.youtube.com/watch?v=5mfTZknEoZU

nie wiem co to jest juz sam. czy to studyjny album czy chuj wie co. Insight kosi na majku, produkcja jest przepiekna. KURWA KSYWY !! TO JEST KURWA PIEKNE ZIOMY

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs profil na lastfm

Post Re: Count Bass D & Insight - The Risk Takers (2011)
  Wysłano: Wtorek, 17 Maja 2011, 23:46
Wyszło to? Wyjdzie? Kiedy? Dawać to ku#$a! :bowdown:

Obrazek[color=#0040FF]

https://soundcloud.com/datkidiabolik/sets/4-sell <-SZUKASZ BITÓW RAPERZE?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 18 Maja 2011, 09:35
Studyjny album, Label: Ascetic Music

szeroki opis: http://www.undergroundhiphop.com/store/ ... C=MOD035CD

Ale Insight ma forme na tej plycie :bowdown:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: środa, 18 Maja 2011, 17:18
o insightu zawsze nic nieslychac a tu nagle cos wychodzi od niego

Polskie Nielegale http://podziemiehhpl.blogspot.com/
http://www.youtube.com/user/szyszkin19
"...nie trać mocy na konflikt bo szkoda jej..."

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Niedziela, 22 Maja 2011, 21:17
I co tyko tyle osób sprawdziło ten projekt? Przecież to jest miazga. Przesłuchałem dzisiaj po raz pierwszy i muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem i jak na razie spokojnie jest to czołówka tego roku a tytułowy Risk Taker trafił od razu do moich ulubionych numerów 2011 obok Black Hand Side i Dreamin' .Po pierwszym odsłuchu album skojarzył mi się trochę z kolabo Johna Robinsona i Lewisa Parkera z zeszłego roku ale tylko trochę :) Nic później coś skrobnę bo muszę jeszcze dosłuchać porządnie na słuchawkach - gdyby tylko Insight poprawił dykcję... ale spoko coś czuję że trochę tą płytkę jeszcze pomęczę :)

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 23 Maja 2011, 21:46
Przesłuchałem ze 3 razy i coś czuje, że nieprędko zejdzie z głośników. Niewyjebywalny klimat, Insight w sumie całkiem przyzwoicie leci na bitach. Też muszę porządnie dosłuchać na słuchafonach :)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Czerwca 2011, 20:13
Wow, rozjebała mnie ta płyta. Przedni klimat choć Count Bass D dużo gorzej wypadł niż Insight. Yup, yup. Hidden Gem 2011.

Powrót do góry
Zobacz profil numer skype WWW

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2011, 20:08
A mnie nie rozjebała.
Insight fajnie jedzie, dobra technika, dobre flow, jest najmocniejszą stroną tej płyty.
Fajne sample i całkiem sporo znośnych podkładów, które przyćmiewają na szczęście te mniej udane ("Snakes", oni tak na serio?), brakuje im jednak czegoś takiego, by określić je mianem "rozwalające". Wkrada się tu coś, co niestety bije od tej płyty. Słowo na "n".
Count Bass D ze swoim leniwym, powolnym flow na początku kazał mi myśleć, że to prowokacja, jakieś parodiowanie znanego mainstreamowca, a tymczasem on tak na serio. Czasem na szczęście zdarzają mu się dobre zwrotki (np. "Leverage of Combat"), ale bardzo odstaje od energicznego kolegi.
Mieli chłopaki szansę napisać coś chyba lepszego, niż kolejne linijki o przewadze swojego warsztatu nad warsztatem innych. Warstwa tekstowa jest tak samo nudna, jak muzyczna
"N" trochę za bardzo bije od tej płyty. Niespecjalnie odkrywcza tekstowo, w miarę solidnie wyprodukowana, z nierówną formą Counta nie ma szans z tak przemyślanymi i dopracowanymi płytami, jak "Cinemetropolis" czy "Handshakes and Middle Fingers".
Nie wiem, do jakiego targetu uderzali panowie, ale nuda skreśla ich poczynania na samym początku.

Ocena 3/5

Grabiszczy powiedział kiedyś, że Lil Dap jest dużo lepszy od 2Paca, ciekawe, co stwierdzi w pojedynku Shakur vs. CBD.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2011, 20:30
Cytuj:
Grabiszczy powiedział kiedyś, że Lil Dap jest dużo lepszy od 2Paca

nie wierzę :lol:
kawałki u góry całkiem zachęcające, muszę sprawdzić.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2011, 20:41
sieah. napisał(a):
Fajne sample i całkiem sporo znośnych podkładów, które przyćmiewają na szczęście te mniej udane ("Snakes", oni tak na serio?)

bardziej bym zadał to pytanie przy "War". Przecież ten bit brzmi arcykomicznie. :lol:

Obrazek[color=#0040FF]

https://soundcloud.com/datkidiabolik/sets/4-sell <-SZUKASZ BITÓW RAPERZE?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Czerwca 2011, 00:08
Count Bass D i Insight to dwóch tyranów pracy,hip hopowych zajawkowiczów którzy nie boją się wyjść na przeciw różnym artystycznym wyzwaniom.Tym razem podjęli ryzyko by stworzyć razem album ,który z jednej strony będzie dawał im możliwość swobody i niezależności a z drugiej będzie te dwa tak różne przecież style scalał w jedność. Z pewnością nie będzie to album dla każdego i ci kochający proste, łatwe brzmienia szybko dadzą sobie spokój , jednak jeżeli ktoś uchwyci ten unikalny klimat tego krążka to już się od niego nie oderwie.Warto przypomnieć,że obaj to produkujący Mc lub rapujący producenci jak kto woli jednak ze względu przewagę mikrofonu w twórczości obydwu określiłem ich właśnie tak.Zdecydowana większość płyty jest więc ich wspólnym dziełem nie tylko pod względem wokalu ale również muzyki (za wyjątkiem jednego z lepszych na płycie "Second Ambush" którego współautorem jest Sondu-ziom Insighta z Bostonu ,znany chociażby z drugiego albumu Shinsight Trio) choć nie ma niestety jak na razie żadnych dostępnych info na temat poszczególnych produkcji.

Wróćmy więc na chwilę do czołowych postaci tego collabo.Insight-człowiek orkiestra, multitalent,jeden z lepszych podziemnych Mc z niezłymi tekstami,fajnym flow i ... fatalną dykcją.Muszę się niestety do niego o to przyczepić bo osobiście dla mnie gdyby nie ten ten drobny szczegół byłby absolutnie w ścisłej czołówce i wiem wiem był Oldek , jest Lil' Fame ale ciężko go naprawdę zrozumieć szczególnie że nawija w bardzo szybkim tempie.Count natomiast jest jego absolutną przeciwnością jeżeli chodzi o flow bo swoje wersy w niektórych momentach wręcz recytuje ,do tego ma niską barwę głosu za to jego linijki są o wiele bardziej pokręcone od tych Sighta.Ta fuzja kontrastów przypomina mi jedną starą, dobrą ,na wpół-zapomnianą już niestety grupę czyli Nice & Smooth a żeby było ciekawiej w "Break Suckas" Count rymuje: "Slow down like yellow, sometimes I rhyme soft sometimes my rhymes bellow/although mellow never below the status quo.." :razz: Faktem jest,że płyta jest monotematyczna i zdecydowana większość numerów to braggi i wszelkiego rodzaju aspekty mcingu ale z drugiej strony wychodzi im to świetnie i czy kiedykolwiek zarzucił ktoś Pięknemu Tonemu że przez ostatnich 15 lat nawija w kółko o rybach,wizirze i dupie(ach) Maryny? Jedynym wyjątkiem potwierdzającym regułę jest Seize The Moment w którym panowie próbują przekonać słuchaczy,ze warto iść za marzeniami i nigdy się nie poddawać (całkiem fajna zwrota CBD).A poza tym to Count i Sight liczą wszystkie słabe wersy i widzą wszystkie wady wack Mc's,wypowiadają im wojnę i nie mogą się zdecydować którym z opanowanych przez siebie stylów mają ich pokonać choć i tak jest to bez znaczenia bo zawsze są jeden krok do przodu i prowadzą w tym peletonie.Ryzyko jakie podejmują jest więc stosunkowo niewielkie bo są po prostu dobrzy i mogą sobie pozwolić nawet na hipnotyczny taniec z ulicznymi wężami a i tak jakiekolwiek odpowiedzi słabych Mc będą brzmiały sztucznie.Swoich przeciwników połamią nawet gdyby potrzebowali do tego zasadzki a chwila w momencie sukcesu będzie bezcenna.To co wyprawia Insight chociażby w Dinner Is Served przechodzi wszelkie pojęcie...Do współpracy zaprosili starego znajomego Daghę,który trochę wbrew oczekiwaniom dał moim zdaniem najlepszą gościnną zwrotkę ,oraz dwóch starych wyjadaczy Pacewona i Kool Keitha,którego wręcz podejrzewam że miał coś wspólnego z produkcją numeru na którym się znalazł bo jest on jakby żywcem wyjęty z któregoś z jego albumów.

Skoro doszliśmy do podkładów to muszę powiedzieć,że jest to jedna z najlepiej wyprodukowanych płyt w tym roku.Stary,dobry sampling ale na najwyższym poziomie.Jak już wspomniałem powyżej tytułowy track z tym lekkim orientalnym klimatem w tle wchodzi od razu do pierwszej piątki moich ulubionych numerów w tym roku.Jest tu parę numerów bitewnych: oparte na zagrzewających do boju dęciakach i filmowych cutach "War",mistrzowskie,"cyrkowe :) ",napędzające "Diner is Served" czy wbijające w fotel "Second Ambush",które kojarzy mi się z filmami katastroficznymi typu Godzilla (pewnie stąd min skojarzenie z Johnem Robinsonem i Lewisem Parkerem),do tego część linii melodycznej jest według mnie wysamplowana z "I run this" Slick Ricka (jeden z moich ulubionych jointów jednookiego playboya) a jak do tego doda się cut z hooka GZA'y w "On The Eve Of War" to otrzyma się cios w prosto w podbródek.Są tracki typowe pod bragga jak "Which One","Not My Style","Break Suckas" ,kosmiczne jak "Leverage Of Combat",spokojne jak "In Charge" czy "Be Rocking It",jest wspomniane "Snakes" które swoim wschodnim klimatem od razu przywodzi na myśl "Worldwind" Black Moon i idealnie wpisuje się w klimat albumu,jest świetne "Seize The Moment" które równie dobrze mogło znaleźć się na płycie Shinsight Trio (ciekawe czy Shin Ski nie maczał tam swoich zdolnych paluszków :) ) czy wykręcone,nieco rozwlekłe i moim zdaniem najmniej pasujące do całości Seem Phoney.W przeciwieństwie do tematyki muzycznie płyta jest bardzo mocno zróżnicowana i po prostu nie może się nudzić a co najważniejsze podstawowym słowem jest tu klimat,klimat i jeszcze raz klimat coś czego nie stworzy się ot tak bo on jest albo go nie ma (tak po prostu) i dotyczy to zarówno pozycji mainstreemowych jak i undergroundowych bez względu na pochodzenie czy gatunek muzyki.

Podsumowując warto sprawdzić ten albumik choć jak wspomniałem z góry podejrzewam że wielu może przez niego nie przebrnąć :) Natomiast ci którym przypadnie do gustu szybko go ze słuchawek nie zdejmą,bo jest to jedna z lepszych pozycji w tym roku.Oceny jakoś nigdy mnie nie bawiły ale idąc za ciosem ode mnie bardzo mocna czwórka.Warto sprawdzić bo to w końcu żadne ryzyko!

© 2011 by Hectic

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 1 Sierpnia 2011, 16:54 przez Hectic, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Czerwca 2011, 00:34
Postarałeś się z tą minirecenzją Hectic. :D Szkoda, że nie mam czasu, ale przeczytam jutro.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Czerwca 2011, 00:54
szczerze pisząc znudziła mnie ta płyta, jak mało co w tym roku.
słuchałem całości chyba ze trzy razy i na dobrą ani razu nie złapałem się na tym, by wywołała u mnie reakcję inną niż obojętna.
żadnego ryzyka tutaj insight z count'em nie podjęli, wszystko już gdzieś kiedyś było i to co gorsza w lepszej wersji (bo insight miał bardzo dobre solo w postaci "blast radius", bo count stworzył fajny klimat na "dwight spitz").
ciekawy, orientalny bit do "risk taker" i kilka lepszych zwrotek insighta (zwłaszcza "dinner is served"), to jedyne godne przesłuchania fragmenty.

płyty takie jak ta, powinny mieć naklejkę o treści "płyta jest nudna, sprawdzasz na własne ryzyko".

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Czwartek, 29 Marca 2012, 19:58
kto nawija ostatni w kawałku "Dinner is Served"? pytam, bo nie znam żadnego z trzech występujących tam a spoko zwrotka.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 29 Marca 2012, 20:08
insight

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]