Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Stycznia 2020, 00:25

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Tha Grimm Teachaz - There's a Situation on the Homefront (1993/2011) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Tha Grimm Teachaz - There's a Situation on the Homefront (1993/2011)
  Wysłano: Poniedziałek, 2 Maja 2011, 09:24
Obrazek

Tracklista:

1. Got Our Own Thing
2. Whutchagonnado
3. I Getz feat. Son Doobie --> http://www.youtube.com/watch?v=qgRZ4_2I ... re=related
4. Melissa
5. Ay Muthafucka
6. Frontin feat. mc-17
7. Double M-2
8. Poobuts feat. mc-17
9. Snap Ya Neck
10. Grimm Sayvas feat. mc-17 --> http://www.youtube.com/watch?v=9WTngwJ3 ... re=related
11. Grimm Teachin feat. Fresh Greg
12. There's a Situation on the Homefront

Zaginiony, niewydany album grupy Tha Grimm Teachaz ( w składzie PMDF (Prince Midnight Dark Force), KDz (Kenny Dennis aka Tha Killa Deacon) oraz DJ Koufie) nagrany początkowo w 1993 roku w końcu ujrzy światło dziennie nakładem... anticona.
Dwa wygrzebane z archiwów Yo! MTV Raps klipy zapowiadają brzmienie w stylu Gravediggaz wyprodukowanych przez Dj Muggs'a. Piękny klimat early 90s w mrocznym wydaniu.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Post Re: Tha Grimm Teachaz - There's a Situation on the Homefront (1993/2011)
  Wysłano: Poniedziałek, 2 Maja 2011, 09:35
http://www.discogs.com/Tha-Grimm-Teacha ... se/2408187

chujnia, że nie tłoczone. Tak bym wziął, ale placki flaczki mnie nie interesują, choć materiał jest bangierem.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Maja 2011, 09:37
myślałem, że to widać na obrazku powyżej, ale to wyjdzie niedługo na kasecie w wytwórni anticon records.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Maja 2011, 09:39
Ok, nieogar jak zwykle. To co podesłałem to co innego. Czyli czekamy na CD i kaseciaka :) Brzmi obiecująco!

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Maja 2011, 09:40
nie będzie cd. czekamy na kaseciaka, bo jak mówi j-zone

Cytuj:
real g'z rock tapes!

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Maja 2011, 09:40
:nonono: no żesz kurwa...

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Maja 2011, 21:26
Co za news, piękne te klipy na jutube, dołp es skurwysyn, muszę sprawdzić

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 3 Maja 2011, 17:34
Anticon znowu odkopał zaginiony klasyk, tak jak z Darc Mind (album z 95 chyba), ten z 93, oby Grimm Teachaz uzyskali większy 'rozgłos' niż Kev Roc i X-ray.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 3 Maja 2011, 17:47
Darc Mind dobry slyszalem jakis ich singiel z polowy lat 90-tych ale o albumie z Anticonu nie slyszalem, propsy za info, trzeba ogarnac

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 3 Maja 2011, 22:46
Nigdy wcześniej o nich nie słyszałem a album jest hmmm dość ciekawy także propsy Hadero :) Jestem po pierwszym przesłuchaniu ale jeszcze muszę dosłuchać bo chłopaki za wyraźnie to nie jadą a słabej jakości kopia zadania nie ułatwia choć i tak wygląda na to że numery teledyskowe są najlepsze a szczególnie Grimm Savyas. Ja to bym ich styl bardziej określił jako mix Gravediggaz z Hyenas in the Desert a Son Doobie to wpadł tam zupełnie przypadkiem. Jeżeli coś mnie zaciekawi to lubię czasem znaleźć więcej info na dany temat i tak też było w tym przypadku.Dokopałem się do wywiadu i wtedy dopiero wyszło na jaw jak mocno zjechane mają czaszki hip hopowi bracia Grimm (nie ma co go oczywiście brać do końca na poważnie) :

The Grimm Teachaz

-sam temat wąsów to już przesada i KDz na tym zdjęciu (i nie tylko) wygląda jak kopia Scatman Johna lub Borata a nie Brian Dennehy a jak dołożyć do tego historię z Shaquiem :dunno: :lol:

-temat kariery zawodowej obu to już w ogóle jest przesada:ani słowem nie wspomnieli że te całe Friday Night to właśnie oni tylko pod innymi ksywkami bo Fidel to Hi-Fidel czyli PMDF a Geti to Serengeti czyli KDz i mają na koncie ze 3 albumy razem.KDz to w ogóle świr jakich mało bo jako Serengeti ma na koncie 9 albumów i jest jeszcze w innej kapeli - Yoome z Japończykiem Haiku. Nie mam pojęcia czemu odcinają kupony od swojej wcześniejszej twórczości ale przecież w necie nic nie da się zataić :)

-temat pracy KDz też jest niezły - czasem wykonuje piosenkę Dennehy przed Soldiers and Wrigley Field i pracuje na złomowisku,gdzie kolesie nakręcili film "Perculators" - a podał tytuły i plany zdjęciowe dwóch klipów Serengeti :D Co do PMDF to juhc go tam wie czy jest tym malarzem czy znowu jakaś ściema ...

Śmieszne typki może kiedyś pogrzebię w ich dyskografii,a na razie zobaczę jeszcze raz jak wygląda sytuacja na rodzimym froncie...

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Maja 2011, 17:57
Cytuj:
te całe Friday Night to właśnie oni tylko pod innymi ksywkami bo Fidel to Hi-Fidel czyli PMDF a Geti to Serengeti czyli KDz

:lol:

Hectic, skąd to info, z wiki.. sorry, wałopedii?

to jakieś bzdury są, grimm teachaz to 1993, wyraźnie chłopaki w wywiadzie mówią, że gdy nagrywali "there's a situation..." mieli 29 lat. a serengeti to jakiś debiutant, w anticonie płytę wydał dwa lata temu, to i pewnie emopedał z kwadratowym flow. dwie zupełnie inne osoby.

"there's a situation..." ukazało się w skromnych ilościach na bootlegu w 1993 roku, płyta jest, jak pisze rapcdmarket bangerem, wydaje ją na kasecie niedługo anticon (może stąd info, że serengeti to KDz?) - i każdy kto lubi takie zapomniane podziemne perełki z pierwszej połowy lat 90 powinien to znać. kropka.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Maja 2011, 18:23
hadero napisał(a):
Hectic, skąd to info, z wiki.. sorry, wałopedii?

:?:

Wywiad przeczytałem dokładnie,przyjrzałem się zarówno klipom jak i też zdjęciom ale żeby nie było to jest klip z paroma wstawkami z coveru:

Tha Grimm Teachaz - Melissa

a teraz porównaj (nie mówiąc o kontekście KDz :) ):

Serengeti - Perculators

Serengeti - Dennehy

Serengeti

Hi-Fidel

Wczoraj miałem trochę czasu to pogrzebałem w necie i wydało mi się to dziwne i szczerze nie sugerowałem się niczym ale teraz widzę,że nie tylko ja mam wątpliwości:

The Grimm Teachaz

Nie wiem może sobie jaja robili z Chorwatów "Then around 2000 I put out a rave-rap record with this group Kravetina in Dubrovnik. It was my only real success. All Europe." :lol: A może to ktoś z tej stronki dodał coś od siebie?
P.S. Kravetina to o ile się nie mylę krowa po chorwacku?

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Maja 2011, 18:38
nic nie porównuję, serengeti to jakiś emopedał, nie będę tego nawet słuchał, szkoda mi czasu.

you need some strict grimm teachin'!

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 24 Maja 2011, 14:06
Nie sądziłem, że trafię tu na tą perełkę.Już jakiś czas temu widziałem klip do i getz. Podjar by na maksa bo tak unikatowy brzmienie i styl spotyka się dość rzadko.Walić wizerunek kolesi,wielkie wąsy itp...śmieszniejszy jest mf doom w tej swojej maseczce,ale ja nie o tym.
Album jest z 93, żeby była jasność, ale wyszedł bodajże pod koiec 2010 albo na początku 11 nie pamiętam dokładnie.Także po i Getz spodziewałem się czegoś dobrego.I nie przeliczyłem się.Rewelki może nie ma bo niektóre kawaliny jakieś takie niedokończone się wydają a nawijki nie pod bit.Ale sumarycznie stosunek 60/40 na OK.Polecam albumik jak ktoś jeszcze nie słuchał.Jak ktoś starsze brzmienia lubi to powinien znaleźć coś dla siebie :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 1 Czerwca 2011, 12:24
Postanowiłem też pogrzebać i wszystko wygląda na to, że Hectic ma rację - Tha Grimm Teachaz to Serengeti i Hi-Fidel, ale czuję, że hadero się zgrywa :wink: Zresztą, Son Doobie mówi wszystko :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 20 Września 2011, 15:57
mały update, dla tych co są zamknięci na złote lata dziewięćdziesiate...

no i dla tych, co na złote lata dziewięćdziesiąte nie są zamknięci.

czyli dla wszystkich właściwie.

epkę tha grimm teachaz na winylu wyda wytwórnia chopped herring records specjalizująca się w wydawaniu starych, zagubionych klasyków z lat złotych.

Obrazek

limitowane wydawnictwo, 350 kopii.

i trochę historii dla tych, co błędnie uwierzyli Hecticowi na słowo:

Cytuj:
With the same dominance that he ran the ball courts of the NBA in the 1990's and with a similar abuse of power that brought about an unlikely record deal as an 'MC' with Jive Records, the re-writing of Golden Era Hip Hop was callously exercised by ball-bouncing giant Shaquille O'Neal to the detriment of our art form’s greatest never-was group, Tha Grimm Teachaz. Never heard of them? Blame it on Shaq Fu!

Fearful of the competition (mere acts like ATCQ and KRS-One were never seen as a serious threat) to his rapping monopoly, Shaq pressed delete on a career that might have dominated Hip Hop throughout its most vital phase. Rumour has it that, during a Jive Records show case in 1993, the Orlando Magic and LA Lakers hero heartlessly insulted Tha Grimm Teachaz' rapper KDz by referring to his moustache as something one might find at "some lesser Tom Selleck celebrity look-a-like agency". The full story, still hidden under a pile of OG Wild Pitch records is reputedly something a LOT more sinister; perhaps comparable with the fictional worlds of Orwell's 1984 and Bradbury's Fahrenheit 451.
Legal reasons prevent us from speculating further.

It was nothing short of a miracle when the original masters were excavated in 2010 by KDz' younger brother, the unfortunately named Tanya. While digging through the family storage unit in search of scraps of sustinance (this recession is a killer) he happened upon a decaying, almost entirely rotten cardboard box full of Tha Grimm Teachaz’ memorabilia, which contained the dead sea scrolls, if you will, of Hip Hop's greatest ever losers - the 1993 masters of their never-released long player 'There's a Situation on the Home Front'.

Chopped Herring Records' Pro Celebrity Golf was so ‘touched’ by this saddening and at the same time rapturous story that he personally contacted Tha Teachaz proclaiming a heartfelt desire to help with their sorry plight. We are now ecstatic to be able to announce that we will indeed be releasing these previously lost Hip Hop artefacts on vinyl for the very first time. This humongously dope six track EP includes what would've been the lead single and sure fire BET hit 'I Getz', which features none other than Funkdoobiest MC Son Doobie in his marijuana-doused prime, as well as five other boomin’ joints for your noggin

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]