Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 24 Stycznia 2020, 02:15

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Mohammad Dangerfield - Mohammad Dangerfield (2011) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Mohammad Dangerfield - Mohammad Dangerfield (2011)
  Wysłano: Wtorek, 15 Marca 2011, 23:54
Obrazek
1 Express Intro
2 Mo Danger
3 Hero Sandwich
4 Deep Shadows
5 The Gospel
6 Rhyme
7 See You Again
8 Break Of A Star (Feat. Immortal Technique)
9 Mo Danger Intermission
10 Valley Of The Kings
11 Truly Yours
12 The Bbq Joint
13 Generation Kill
14 One The Creep
15 Unredeemed
16 Wrek Center
17 Rodney Outro

Tak nazywa się duet Hasan Salaam i Rugged N Raw
Tu można przeczytać więcej:
http://mohammaddangerfield.com/about/

Baardzo ładny singiel
The BBQ Joint
i inny track
Break Of Star ft. Immortal Technique

Później wysłucham, i zobaczy się, co panowie oferują.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Post Re: Mohammad Dangerfield - Mohammad Dangerfield (2011)
  Wysłano: środa, 16 Marca 2011, 11:45
Ja slyszalem od nich tylko EPke 'FREE .99' z bodajze zeszlego roku i calkiem niezle bylo, choc nie jakies powalajace, za to ten singiel BBQ Joint bardzo mocny, w innym klimacie utrzymany niz EP. sprawdze calosc w najblizszym czasie to pewnie napisze cos wiecej

Powrót do góry

Wysłano: środa, 16 Marca 2011, 17:37
po 1 przesłuchaniu - dobre to

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Grudnia 2011, 03:13
Może Hasan Salaam i Rugged N Raw nie są tak powalający jak Mohammad Ali ani tak zabawni jak Rodney Dangerfield (ten pan,który jest w outro,dla fanów komedii znany chociażby jako "fanzonun" z Golfiarzy albo szatan-ojciec małego Nickiego) ale z pewnością dostarczają masę rozrywki. Większość artystów nie lubi być szufladkowana a tym bardziej porównywana do innych chcąc podkreślić i zachować swoją indywidualność i oryginalność kiedy wielu krytyków oraz doświadczonych słuchaczy wręcz uwielbia to robić i sam do nich pod tym względem należę , ale po tych kilku tysiącach przesłuchanych płyt przychodzi to po prostu samoistnie i nie można się już tego pozbyć. Bardzo często przy przesłuchiwaniu nowej płyty pojawiają się pytania:zaraz zaraz gdzie ja już to kiedyś słyszałem lub chwila kogo mi on/ona przypomina? Tak więc jeżeli miałbym trochę wkurzyć chłopaków to powiedziałbym że koleś sepleniący jak R.A. the Rugged Man z kaznodziejską manierą Brothera Ali nagrał z Ice Cubem płytę w klimatach Dead Prez. Takie stwierdzenie byłoby jednak szczególnie w tym przypadku mocno krzywdzące i zaledwie ocierało się o powierzchnię bo tak naprawdę Mohammad Dangerfield jest duetem wyróżniającym się spośród wielu innych. Pomijając same wokale lekko przypominające wspomnianych przeze mnie powyżej raperów to przede wszystkim synergia kontrastów jaka jest słyszalna przez cały album. Hasan - mroczny,ciężki i dobitny w przemyśleniach versus zadziorny,obdarzony humorem i ciętym językiem Rugged to naprawdę udane duo,które świetnie się uzupełnia.
Spektrum tematów jakie poruszają jest spore:jest trochę bragga : Mo Danger, Rhyme Like No One, Valley Of The Kings czy old schoolowo brzmiące Wrek Center. Wpomniałem o klimacie Dead Prez bo płyta jest mocno nacechowana polityczno-społecznymi odnośnikami co podkreśla obecność Immortal Technique :The Gospel (poruszający lekko sprawę niewolnictwa choć mimo wszystko to z pewnością nie ten level co mistrzowskie The Travelers wspomnianego wcześniej Brothera),Break Of A Star ze wspomnianym wcześniej Immortalem ,singlowy Truly Yours czy Generation Kill. Są numery osobiste Deep Shadows gdzie Hasan wspomina problemy ojca z alkoholem czy ciekawe tracki koncepcyjne jak Unredeemed,gdzie Rugged występuje w roli swojego nienarodzonego syna lub One The Creep z gościnnym udziałem Swave Sevah,gdzie każdy z Mc opowiada historię w której dał się skusić do popełnienia błędu i każda z tych historii kończy się ich złapaniem na gorącym uczynku.W sumie płyta jest dość ciężka i mroczna ale numery które je rozjaśniają (za wyjątkiem intra,outra i skitu na podstawie którego powstała okładka) są jednymi z lepszych :See You Again - opowieść o kobiecie idealnej, której może nigdy już się nie spotka bo zapomniało się wziąć numer telefonu,oraz kapitalny,czilujący The Bbq Joint,który od razu stał się jednym z moich ulubionych tegorocznych numerów
Pod względem muzycznym płyta jest również mocno zróżnicowana od ciężkich marszowych bębnów,celtyckie skrzypce, poprzez latynoską gitarę i ciepły dźwięk saksofonu do przestrzennych elektronicznych wizji a'la Kno. Niestety nie znalazłem pełnej tracklisty z wymienionymi producentami i wiem tylko że wśród nich pojawili się:Chum Zilla, DJ Insite oraz DJ Static którzy wykonali naprawdę świetną robotę. Myślę,że gdyby wyciąć z tej płyty ze 3-4 numery byłaby troszkę łatwiejsza w odbiorze co nie znaczy że nie jest ale zwykle tak jest że materiał nieco krótszy,jest bardziej wyselekcjonowany i tym samym stanowi pewną zwartą całość ale i tak jest to bardzo dobry materiał ,który śmiało można polecać.

Klipy:

Mohammad Dangerfield feat. Kendal Good - The BBQ Joint

Mohammad Dangerfield feat.I.mpaq - Truly Yours

Live:

Mohammad Dangerfield feat.Immortal Technique - Break of A Star (Paid Dues 2011)

Do odsłuchu ( szkoda,że nikt nie wrzucił (On The Creep czy Unredeemed...) :

Mohammad Dangerfield - Hero Sandwich

Mohammad Dangerfield - Deep Shadows

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ]