Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 21 Lutego 2020, 11:11

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Wiz Khalifa - Show And Prove (2006) 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Wiz Khalifa - Show And Prove (2006)
  Wysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2011, 12:25
Obrazek

Cytuj:
01. Intro
02. Pittsburgh Sound (All in My Blood)
03. Bout Mine
04. I Choose You
05. Damn Thing
06. Keep The Conversation (Ft. Boaz)
07. Stay In Ur Lane
08. Stand Up (Ft. Kev Da Hustler)
09. Too Late
10. I'm Gonna Ride
11. Gotta Be A Star (Remix) (Ft. Johnny Juliano & S. Money)
12. Let Em Know
13. Sometimes (Ft. Vali Porter)
14. Locked And Loaded (Ft. Kev Da Hustler)
15. Burn Sumthin
16. Crazy Since The 80's
17. History In The Making

Dobra okładka, co? Jakiś lamusowaty szczurek w koszulce po starszym bracie. Niewiarygodną wizerunkowo przemianę przeszedł Wiz na przestrzeni tych pięciu lat, swag bije od niego na kilometr. Trzeba też przyznać, że oprócz wizerunku, zmieniła się mocno muzyka tego artysty i sposób, w jaki rapuje.

Wiele osób czeka na nowy album Wiza i podświadomie wmawia sobie, że to freshman, że dopiero zadebiutuje, bo i szum większy o nim zaledwie od, hmm, dwóch lat? A przecież Wiz nie zadebiutuje, ma już na koncie wszak dwa legalne wydawnictwa, a omawiane w tym temacie to oficjalny debiut Wiza.

Album został w całości wyprodukowany przez Johnny'ego Juliano, więc można się spodziewać zróżnicowanego, mocnego brzmienia na wysokim poziomie. Singiel był jeden, ale za to jaki. "Pittsburgh sound" to klasyczny anthem, Wiz pokazuje w nim, jak powinno się godnie reprezentować swoje miasto. Oprócz przepięknych bangerów, takich jak "Damn thing", "Locked and loaded", "Crazy since the 80's", są też sampelki różnorakie z najmocniej rzucającym się chyba po uszach "I choose you" opartym na utworze Willego Hutcha, na którym oparto także "Int'l Players Anthem (I Choose You)" UGK.

Oprócz tego, że brzmienie inne, to i rap zupełnie inny, niż dziś. Wielu fanów Wiza narzeka na to, w jakim kierunku poszedł i chciałoby powrotu Wiza z 2006, co jest w pewnym stopniu zrozumiałe. Mniej fajerwerków wokalnych, prosty zwykły rap bez udziwnień, niektórzy wolą tak o. Album warto sprawdzić, bo wiele osób może nie zdawać sobie nawet sprawy z tego, że Wiz nie zawsze był takim maninstreamowym cudakiem. Ja tam szczerze polecam, bo choć wolę Wiza w nowym wydaniu, nie nazwałbym tego albumu słabym (na co wskazywałoby, zdawać by się mogło, niewielkie zainteresowanie albumem i kiepska sprzedaż).

Powrót do góry

Post Re: Wiz Khalifa - Show and Prove (2006)
  Wysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2011, 13:38
Też wolę nowego wiza ale ta płyta to było coś, niby prosty rap ale mega świerzy, ciekawe, czasami naprawde mocne bity i melodyjność. Polacam sprawdzic pokaz umiejętnosci wiza na "im gonna ride", coś dla wszystkich ktorzy zaczeli go sluchac po black n yellow i uwazają ze technicznie jest sredni :lol:

Powrót do góry

Post Re: Wiz Khalifa - Show and Prove (2006)
  Wysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2011, 14:18
Ojoj, nie było tematu? Obiektywnie patrząc, chyba najlepsze wydawnictwo Wiza, choc ja lubię jego obydwa wcielenia. Przede wszystkim bardzo dobre bity, Johnny Juliano to jeden z tych producentów, którzy mogliby siekac singla za singlem mainstreamowym tuzom, ale jakimś cudem dalej siedzi na Soundclicku. Sam Prince potrafił jeszcze wtedy nawinąc naprawdę agresywanie, z niemalże truskulowym zacięciem, w sposób podobny Dipsetowi łączył klasyczne brzmienie z bangierkami, a wszystko to podparte nienaganną techniką. Osobiście, oprócz "Pittsburgh Sound" bardzo lubię i często wracam do "Keep The Conversation", "Gotta Be A Star" oraz "Crazy Since The 80's".
Warto zwrócic także uwagę na singiel "Youngin' On His Grind", który Khalifa wydał w tamtym okresie, lecz nie trafił on na żadną płytę, chyba jeden z moich ulubionych numerów utrzymanych w tej "klasycznej" konwencji. Na pewno warto sprawdzic przed "Rolling Papers", jeśli ktoś jeszcze nie słyszał.

Wiz Khalifa - Pittsburgh Sound (VIDEO)

Wiz Khalifa - Youngin On His Grind (VIDEO)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Post Re: Wiz Khalifa - Show And Prove (2006)
  Wysłano: środa, 2 Marca 2011, 18:53
Ja tam się jaram w chuj tą płytką od pierwszego odsłuchu, choć są kawałki które się wyróżniają najbardziej to cała płyta przyjemna, ja tam wolę młodszego Wiza niż obecnego, no ale może po nowej płycie zmienię zdanie. Keep The Conversation, Damn Thing, Too Late moje ulubione kawałki chyba.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Marca 2011, 19:02
Naprawdę dobra płyta, Damn Thing mocno buja głową. Ta płyta nie ma słabego numeru, jak słucham to nic nie skipuję. Dość zróżnicowana, jeśli idzie o bity. Po bangerze trochę spokojniejszy numer. Nie wszystko na jedno kopyto. Chyba najlepsza rzecz od niego.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 3 Marca 2011, 13:55
Dopiero niedawno Wiz sprawdziłem w czasie hype'u Black and Yellow i się do niego przekonałem że jednak dobre skillsy ma ale jednak ten debiut mi gdzieś uciekł i sprawdziłem pier Deal or Not Deal które mnie nie zajarało zbytnio więc sięgnałem po "Show And Prove" i też stwierdze że jednak to najlepsze co słyszałem od niego dotychczas najlepsze wałki Intro, Pittsburgh Sound, I Choose U, Damn Thing, Too Late, Sometimes.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Czwartek, 3 Marca 2011, 13:57
Uch, nie znałem wcześniej "Youngin on his grind", ale znakomity utwór, cały dzień dzisiaj go męczę. Jeden z lepszych Wiza, przyznaję.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Marca 2011, 11:06
Cytuj:
"I choose you" opartym na utworze Willego Hutcha, na którym oparto także "Int'l Players Anthem (I Choose You)" UGK.

Jeszcze Choose U Project Pata chyba jako pierwsze. Płyta całkiem całkiem jestem po pierwszym odsłuchu ściągnąłem bo byłem ciekawy całego szumu wokół tego typka i powiem, że nie jest wcale nieuzasadniony. Więcej napiszę jak ją bardziej obkminie.

Screwhead
Deeper depths of hell

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ]