Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 26 Maja 2018, 05:18

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
EUTANAZJA 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post EUTANAZJA
  Wysłano: Piątek, 12 Listopada 2004, 10:32
wasze opine w temacie zabiegow eutanazji.

Powrót do góry

Post Re: EUTANAZJA
  Wysłano: Piątek, 12 Listopada 2004, 11:22
Według mnie nie są w jakis sposób sprzeczne z człowieczeństwem, normami etycznymi, czy innymi takimi sprawami. Co więcej, uważam, iż powinny zostać zalegalizowane we wszystkich krajach na świecie. Jeśli, ktoś chce ukrócić sobie cierpienia na łożu smierci, albo ktoś chce w ten sposób pomóc bliskiej osobie, aby nie męczyła się, to jak najbardziej jestem za. Oczywiście, zabiegi te, powinny być wykonywane w ekstremalnych przypadkach, jeśli w ogóle można te czynności nazwać zabiegiem...

Powrót do góry
admin

Wysłano: Piątek, 12 Listopada 2004, 14:32
polacy bardzo mocno się boją śmierci. Bóg jest jakimś schronieniem przed śmiercią, chociaż przeczy to sobie. bo po śmierci możemy być wiecznie zbawieni?

bałbym się powiedzieć - uśmierć mnie. chociaż nie wiem, zalezy od każdej sytuacji, zastój typu zupełnej 'roślinki' chyba zmusiłby człowieka od odłączenia się od jakiegoś respiratora. czeka się na śmierć? nie wiem. znam przypadek, człwoeik mocno chory, zpaominał kim jest, gdzie żyje, z kim żyje. nie mógł nic zrobić, nie był na tyle silny. i popełnił samobójstwo. to troche inna sprawa, ale się łączy.

właśnie, eutanazja byłaby często źle wykorzystywana. źle by się działo, tak jak w łódzkim pogotowiu. ukracanie, ale czemu i kiedy.

People you grew up with, layin in a coffin

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer komunikatora tlen profil na lastfm WWW

Wysłano: Piątek, 12 Listopada 2004, 14:38
jak ktos chce , to moge was zabic:) to oczywiscie zarcik , ale co do tematu to po co ktos ma cierpiec jak mozna mu ulzyc . jesliby zaszla taka potrzeba w moim zycieu i bylbym smietelmie chory (Boze uchowaj!) to poproilbym ,zeby mi wyswiadczono ta przysluge . mnie im ojej rodzinie, no bo po co ona ma tez sie meczyc ze mna, tracic kase na leki jesl by mi nie pomagaly.

jestem jeszcze mlody , i kkto wie moze w przyszlosci z wiekim zmienie zdanie i jak to napisala Enemy zaczne bac sie smierci jak inny Polacy.

Powrót do góry
admin

Wysłano: Piątek, 12 Listopada 2004, 14:45
to znaczy czy ja się w taki sam sposób jak większość polaków boje śmierci? nie chyba nie.

wielu polaków ma mentalność lprowską. no właśnie cholernie bogobojnie ludzie, którzy sądzą, że Bóg uchroni ich przed śmiercią.

jeżelibym był śmiertelnie chory, to zrobiłbym rzeczy, na które nie mógłbym pozwolić sobie z pewnością życia jeszcze kilku/nastu/dziesięciu lat.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 12:20
Możliwe, że się mylę, ale uważam, że częścią życia tak samo jak śmiech, radość, zabawa jest ból i umieranie... Obym nigdy nie miał takiej myśli, że chcę umrzeć... Ale w końcu każdy miewa kryzysy i chwile słabości. Co nie znaczy, że 2 dni później też by powiedział "tak, chcę umrzeć". A decyzja w tym przypadku jest nieodwracalna. Zresztą znam kilka przypadków godnej śmierci nawet w bólu i są one dla mnie wzorem jak mam umierać kiedy przyjdzie na mnie czas i będę miał świadomość, że za jakiś określony czas umrę. Wiadomo wypadków losowych nikt nie przewidzi i mogę umrzeć jutro pod kołami tira.

Eutanazja kojarzy mi się z grą SIMS albo Tamagotchi - babcia już nie jest fajna to przestaniemy ją karmić. Jak dla mnie zbyt pierwotne. Tak jakby nam cały wytwór cywilizacji był zbędny, bo i tak każdy patrzy na siebie.

Flint co do spadków masz całkowitą rację, ale moim zdaniem wina leży po stronie roszczeniowej postawy większości społeczeństa, która wynika chyba z przyzwyczajeń do reglamentacyjnego systemu przez minione kilkadziesiąt lat. Mieszkanie daj, samochód daj, pracę daj. Niestety większość ludzi zamiast brać sprawy w swoje ręce czeka aż im coś skapnie - choćby spadek.

Mój post nabrał jakże defetystycznego tonu ;) A przekaz miał być taki - cieszmy się życiem takim jakie jest ze wszystkimi jego zaletami i wadami.

Pozdrawiam! PAX!

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 14:11
To moze zaczniemy od samego poczatku- jak rozumiecie eutanazje. Definicyjnie mniej wiecej oznaca to "dobra/lagodna smierc", przytaczajac wyjasnienie z encyklopedii PWN to powodowane wspolczuciem przyspieszenie lub nie zapobieganie smierci w celu skrocenia cierpien chorego czlowieka (najczesciej na jego zyczenie)- zeby nam rozmowa nie zchodzila na opcje typu "usmiercimy babcie, bo jest nam juz niepotrzebna". Oczywiscie jak w kazdym przypadku w naszym kraju jest to pole do naduzyc- nie znam dziedziny w ktorej nie dazymy do omijania czegos, dopisywania,czy nadinterpretowania...
Zgodnie wiec z taka definicja eutanazja dotyczy ludzi (nieuleczalnie) chorych, cierpiacych. Gdyby ktos z moich bliskich lezal, jak to warzywo , badz niemal jak warzywo bez szans na ratunek i perspektyw na poprawe i tak ciezko byloby mi z pelna swiadomoscia powiedziec "skonczmy wiec to". Popieram eutanazje na zyczenie chorego. Odmawianie takiego ulzenia komus, kto ledwo kontaktuje, nie rusza sie, albo zwija sie z bolu kiedy tylko nie dostaje morfiny jest zwierzece.
Problm dla mnie zaczyna sie kiedy eutanazja nie dotyczy 80-letniego dziadka, tylko 25-letniej dziewczyny albo 16-letniego dziecka- chorych na raka, stwardnienie rozsiane, sparalizowanych, bedacych w spiaczce.
Oczywiscie nie ma jednego schematu, sa tacy, co wpadaja w depresje kliniczna po amputacji piersi, a sa tez i tacy, co ciesza sie zyciem majac w perspektywie rok-dwa przepelnione bolem i uzaleznieniem od najciezszych narkotykow jako jedynych srodkow chocby na chwile uwalniajacych czlowieka od cierpienia fizycznego.
Po prostu jesli chodzi o wszelkie kontrowersyjne tematy zwiazane z usmiercaniem (czy to eutanazja, czy aborcja) jestem relatywistka.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 16:54
każde morderstwo wynika z braku miłości i mówcie sobie co chcecie, ale TAK JEST!!! w dzisiejszym popierdolonym do ostatecznosci świecie coś takiego jak miłość, nie tylko do bliźnich, ale i do obcych nam- taka bezinteresowna, z pełnym oddaniem- nie istnieje, a jak jest to w niewielkiej ilości.. może gdyby miłość rządziła światem ten wygłądałby inaczej. bez zabójstw.. nawet tych na życzenie.

niestety światem rządzi diabeł

wydaje się, że ludzie to jego marionetki

sory jeżeli końcówka kogoś z was wkurwiła, ale tak mi się wydaje

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 17:02
ten temat wydaje się do bólu smutny

a z życiem podobno trzeba brać się za rogi

nie po to nas Bóg stworzył, żebyśmy zaczęli się uważać za panów Życia i Śmierci hmm?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 17:02
Sabo, gdybym wierzył w "B"oga to przyznałbym ci racje co do tego diabła, ale że w niego nie wierze ( w "B"oga) to przyznam ci racje co do samej idei, pomysłu .... nie wiem jak to nazwać, ale masz racje, ludzie zachowuje sie jakby byli marionetkami diabła

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 20:13
Sabo-k to ja ci przytocze inny argument czesto podsuwany w podobnych dyskusjach

Gdyby Bog nie zakladal pewnego marginesu manipulacji zyciem i smiercia z naszej strony nie obdarzal by nas inteligencja, intelektem, wolna wola. Nie doszlibysmy do etapu rozwoju technicznomedycznego, ktory pozwalalby na ratowanie ludzi (=>dawanie im zycia).

To jest opcja do przemyslenia.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 20:55
i widzisz tutaj masz racje..

a co do wolnej woli- rozeznanie co jest dobre, a co zle to kwestia sumienia kazdego czlowieka.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 16 Listopada 2004, 11:55
polecam trzecia z serii antologie polskiego komiksu "czlowiek w probowce" tam pojawia sie sporo tego typu dylematow.

Powrót do góry
admin

Wysłano: Wtorek, 16 Listopada 2004, 13:02
muszę przyznać, że wyżej wymieniona antologia wywarła na mnie spore wrażenie. naprawde godne polecenia.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Listopada 2004, 13:23
aby zapobiec chaosowi, do dyskusji o antologii zapraszam tutaj

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: środa, 21 Lutego 2007, 19:23
sprawa wraca przy tej okazji:
http://www.wp.pl/r/KB209

jestem za, znaczy nie tutaj, tylko ogólnie, każdy ma prawo decydować o własnym życiu. oczywiście wszystko musiałoby być uregulowane prawnie, zagwarantowane sesje z psychologami itd.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: środa, 21 Lutego 2007, 20:48
Cytuj:
jestem za, znaczy nie tutaj, tylko ogólnie, każdy ma prawo decydować o własnym życiu. oczywiście wszystko musiałoby być uregulowane prawnie, zagwarantowane sesje z psychologami itd.

http://potworow.bandcamp.com/ <- ściągać, kupować, jarać się

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 2 Lipca 2011, 13:10
W sumie byłbym za, tylko boje się że wtedy mogą być jakieś nadużycia.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona