Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 04:54

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Kawa Czy Herbata ? 

Kawa Czy Herbata ?
Kawa 15%  15%  [ 52 ]
Kawa 15%  15%  [ 52 ]
Herbata 35%  35%  [ 125 ]
Herbata 35%  35%  [ 125 ]
Liczba głosów : 354

Kawa Czy Herbata ? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Kawa Czy Herbata ?
  Wysłano: środa, 3 Lutego 2016, 22:12
adamadas napisał(a):
nie pije kawy, kawa jest dla mnie ZJEBANA (no ok, lubię aromat)
tylko zielona herbata, czarna ewentualnie ale to w odpowiednich sytuacjach

dla mnie nie jest zjebana, ale również nie piję
herbata za to wjeżdża w bardzo dużych ilościach, zakupiłem nawet dzbanek (+-1,5l), żeby nie latać co chwilę gotować wody

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Lutego 2016, 08:37
No więc IMHO:

Zielona herbata jest bez smaku. Woda z odrobiną trawy.
Yerba to już w ogóle. Woda w której chwilę moczyła się deska. Jak Yerba to tylko ten za mikrofonem.
A biała herbata to już w ogóle-w ogóle. Lepiej już chyba pić przegotowaną wodę.

Czarną herbatę piję tylko jak ktoś mi zrobi ale nie pogardzę, kojarzy mi się z dzieciństwem. Zanim odkryłem kawę to przy nauce wspierałem się mega-siekierą-prawie-esencją.

A kawę kocham. Jak ktoś sobie gdzieś parzy to zaraz nozdrza wyczuwają i nabieram ochoty. Tak z 3 dziennie piję teraz.
Jak espresso to z cukrem, jak zwykła to z mlekiem.

Oczywiście kawa "po turecku" i ekspresy przepływowe to syf. Miałem kiedyś ręczny ekspres ciśnieniowy, i mimo że był dość dobrej firmy (Gaggia) to kawa za każdym razem wychodziła inaczej, fusy się rozsypywały, człowiek się parzył przy ich opróżnianiu, trzeba było czyścić dziurkowaną tackę, a młynek był dodatkowym meblem na stole. Teraz mam full automatyczny z wbudowanym młynkiem (Jura) i rzadko kiedy w jakiejkolwiek restauracji podadzą mi lepszą kawę. I zawsze wychodzi identyczna.

(Kawa z kawiarki też jest spoko, ale za dużo zabawy z czyszczeniem).

No i jest jeszcze czerwona herbata Pu-erh do której się przyzwyczaiłem i którą pijam litrami, mimo że normalnych ludzi jej zapach odrzuca... ponoć zbija tłuszcz.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Lutego 2016, 08:48
Ja nakurwiam ahmadda, ale napar robię z luźnych liści, a nie zjebanych torebek. Bardziej opłacalne no i zdrowsze podobno.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Lutego 2016, 09:10
strobe napisał(a):
adamadas napisał(a):
nie pije kawy, kawa jest dla mnie ZJEBANA (no ok, lubię aromat)
tylko zielona herbata, czarna ewentualnie ale to w odpowiednich sytuacjach

dla mnie nie jest zjebana, ale również nie piję
herbata za to wjeżdża w bardzo dużych ilościach, zakupiłem nawet dzbanek (+-1,5l), żeby nie latać co chwilę gotować wody

źle się czuje po kawie, ogólnie kofeina wywołuje u mnie negatywne działanie

zieloną herbatę pije już trochę nałogowo, działa na mnie super - pobudzająco, odprężająco, bardzo dobrze "rusza" układ trawienny, świetnie gasi pragnienie
@Luxair - IMHO z herbatką jest podobnie jak z piwem (kupując zieloną herbate w cenie 3zł/100g to trochę tak jak delektować się eurolagerem), kiedyś piłem i też smakowała mi jak glon, no ale przestałem ją zalewać wrzątkiem, co spowodowało, że już nie jest gorzka
do tego jest masę dodatków do herbat i herbat z dodatkami, które powalają swoim aromatem

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Lutego 2016, 09:21
adamadas napisał(a):
@Luxair - IMHO z herbatką jest podobnie jak z piwem (kupując zieloną herbate w cenie 3zł/100g to trochę tak jak delektować się eurolagerem), kiedyś piłem i też smakowała mi jak glon, no ale przestałem ją zalewać wrzątkiem, co spowodowało, że już nie jest gorzka
do tego jest masę dodatków do herbat i herbat z dodatkami, które powalają swoim aromatem

No jakąś świąteczną sobie chętnie wypiję z hibiscusem, cynamonem itp. Albo z kwiatami jaśminu.
Ja nie mam problemu z goryczą, raczej z tym że herbaty inne niż czarna są dla mnie za mało aromatyczne. A beergeecy raczej szukają coraz ostrzejszych doznań smakowych niż coraz łagodniejszych :)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Lutego 2016, 16:21
modeltoja kuźwa większego tego obrazka nie mogłeś wkleić.

Ogólnie to pije dużo kawy a herbaty to już śmiało można powiedzieć ze bardzo dużo. Kawa koniecznie ziarnista, sam se zmiele i wsypie do kawiarki faktycznie jak Lux zauważył to minus że trzeba myć ale to jedyny bo kupię nową uszczelke co jakiś czas kawiarkę zmienię i wuala.
Herbata pu erh rzeczywiście jebie rybą(chociaż lubię rybki) i czymś zgniłym lub pleśnią dlatego próbowałem różnych czerwonych no i dodatków i nadal pozostaje jedyną której nie mogę pić.
Co do herbat to na codzień zielona chińska z jaśminem to ważne żeby nie była to torebkowa czy jakaś tania z aromatem tylko np ja taką lubię oraz ważne by parzyć odpowiedni czas i w odpowiedniej temp. drugie i trzecie parzenie jest chyba lepsze.
Poza zieloną to lubię zwykłą czarną ekspresową torebkowa ceylon zwykle jakiś dilmah gold czy trochę 'droższa' niż saga ostatnio firmy impra pijam. Mimo że większość herbaciarzy może uważać że to najniższy lvl herbat to mi pasuje że jest mocna tzn przy krótkim parzeniu w stosunku do grubszych liści daję mocny aromat i zadowalający mnie smak(chociaż ja np zwykłego dilmaha nie mogę wypić za to gold lubię tak samo jak tetley celyon jest nie pijalny dla mnie mimo że też torebki). Mieszanki jak Lipton czy Eanglish Brekfast też pijam często. Lubię też earl grey z olejem z bergamotki a nie jakimś dodatkiem chemii zwykle twinings czy ahmad.
Biała herbata jest również dobra ale dla mnie zbyt łagodna bo w sumie przyzwycziłem się do mocniejszych
Ogólnie to bez herbaty ciężko by mi było przetrwać a poranki to zawsze kawka sam zapach mielonej kawy to już duży plus a co do smaku to właśnie co Luxair za kawę pijesz i jaką polecasz?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Lutego 2016, 16:26
Kawy raczej nie lubię, piję naprawdę sporadycznie.
Za to herbat to z 5 dziennie, uwielbiam w sumie wszystkie rodzaje. Najbardziej zielona wchodzi, no i jak herba to koniecznie z miodem.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Lutego 2016, 23:38
zielona herbata z jakims pomelo albo pigwa mi bardzo smakuje

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Sobota, 6 Lutego 2016, 00:01
Herbata w różnych wersjach; na co dzień zielona Big-Active w torebkach, od czasu do czasu czarna (Ahmad rządzi, jeśli chodzi o torebkowe), choć coraz rzadziej. Ale i tak nic nie przebije takich sypanych herbat najróżniejszych rodzajów parzonych najlepiej w dzbanku z sitkiem, kupionych w różnych herbaciarniach, z dodatkami różnych owoców suszonych, itd. Generalnie herbata sypana lepsza, nawet taka ze zwykłego marketu, tylko bez sitka do parzenia to się niewygodnie pije z pływającymi fusami.

Odkąd zacząłem robić kawę w ekspresie, rozpuszczalnej właściwie nie tykam. Niby wydaje mi się, że wielkiej różnicy nie będzie, ale pewnie jakbym sobie teraz taką przygotował, tobym jej nie wypił. :lol: Najczęściej z niedużą ilością mleka, ale w sumie czarna siekiera czasem też spoko.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Lutego 2016, 01:32
Herbata napój bogów, od kiedy przestałem pić hektolitry słodkich gównosoków, stała się praktycznie moim jedynym napojem, anielskie łąki, hojicha, keemun - jak na razie ulubione
Generalnie kiedyś w którymś temacie pytałem o herbaciarnie w krakowie - dzięki Mr Burns za czarke, świetna jest, zostawiłem już tam kupę kasy i zostawie jeszcze dużo. Jedyna herbata na której się zawiodłem tam to Bai Mu Dan, nie wiem czy przez to że mi nie smakuje, czy przez to że była stara(nie czuję wyraźnego aromatu)

@mzigrod - nie zostawiaj "fusów" bo herbaty nie można za długo parzyć, robi sie gorzka i traci własciwosci :wink: . Ogarnij sobie chociaż gumowe sitko, warto.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Sobota, 6 Lutego 2016, 14:41
No wiem, ja jak parzę sypaną, to tylko z sitka, ale mam osoby w rodzinie, które piją z fusami, mi to przeszkadza, jak np. na jakiejś wizycie, rodzinnym spotkaniu taką dostanę.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Maja 2016, 06:25
Kawa z rana jak śmietana.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Lipca 2017, 16:53
Robiliście kiedyś cold brew?

Jak to smakuje w porównaniu do zwykłego espresso?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 5 Listopada 2017, 13:32
Jakim sposobem w domu przyrządzacie kawę i z jakim dodatkami? Ja od jakiegoś czasu dodaje cynamonu, smaku mało zmienia, ale fajnie pachnie. Oprócz tego czasem z czekoladą/kakaem.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 5 Listopada 2017, 14:05
bez niczego, czarna, nierozpuszczalna, bez cukru, dwa razy dziennie, wrzucam jedną skurwysyńską łyżeczkę, taką, że ile dam rady na nią nabrać, czasem myślę, że zjebałem i mogłem więcej nabrać, gdybym się postarał, więc dorzucam szczyptę dodatkowo, kiedyś piłem z takich dwóch łyżeczek, ale zdarzało się, że serce mnie bolało i pomyślałem, że to może od tego, od kiedy zmieniłem ilość łyżeczek serce nie boli, więc zakładam, że miałem rację
herbatę piję bardzo rzadko, na co dzień tylko woda niegazowana, kawa i piwo, niektórzy na mnie patrzą jak na popierdoleńca, bo śmigam z 1,5l butelką wody, a nie pepsicola
napoje słodzone i soki jedynie do wódki, bo mi te gówna wgl nie smakują, ale i tak wolę popijać wodą, bo po wspomnianych gównach bolą mnie zęby

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Listopada 2017, 10:55
Kingpin & Praska Bourbon Barrel-Aged Coffee, czyli pierwsza w Polsce kawa barrel-aged.
Dziękuję pan Sidd

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Listopada 2017, 11:10
Luxair napisał(a):
adamadas napisał(a):

No jakąś świąteczną sobie chętnie wypiję z hibiscusem, cynamonem itp. Albo z kwiatami jaśminu.
Ja nie mam problemu z goryczą, raczej z tym że herbaty inne niż czarna są dla mnie za mało aromatyczne. A beergeecy raczej szukają coraz ostrzejszych doznań smakowych niż coraz łagodniejszych :)

jak chcesz aromatów to nie wlewaj mleka czy cukru do kawy tylko kup dobrą kawę single origin, młynek, i albo kawiarka albo drip, a najlepiej idź do dobrej kawiarni, będzie mniej jebania

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Listopada 2017, 12:12
@Alexmahone dobra rozkmina z łyżeczką, chyba wszyscy tak robimy :D i propsy za picie wody a nie picie coli #syf

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Listopada 2017, 14:25
Co myślicie o tzw "bawarce", czyli herbacie z mlekiem? Moj znajomek jak bylem ostatnio u niego mnie namawial do sprobowania, ale no nie bylem jakos przekonany zeby skosztowac tego, props czy hejt waszym zdaniem?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Listopada 2017, 14:31
niedobre dla mnie

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona