Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 24 Lutego 2018, 03:34

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 427  Następna strona
Janusz Korwin Mikke 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Janusz Korwin Mikke
  Wysłano: Niedziela, 18 Października 2009, 21:49
Cytuj:
Tagi: partie20:23, 18.10.2009 /IAR
Korwin-Mikke odchodzi z UPR, bo się brzydzi
KONTROWERSYJNY POLITYK MÓWI "NIE" DECYZJOM PARTII
Janusz Korwin-Mikke opuszcza Unię Polityki Realnej - partię, którą sam kiedyś zakładał. Powód? Nie spodobało mu się, że ugrupowanie udzieliło absolutorium obecnemu szefowi. - Brzydzę się - skwitował decyzję Korwin-Mikke.

Decyzję o opuszczeniu partii Korwin-Mikke podjął podczas obrad konwentu UPR we Wrocławiu. To właśnie zatwierdzono działalność obecnego prezesa UPR Bolesława Witczaka.Brzydzi mnie bycie w jednej partii z ludźmi, którzy głosowali za udzieleniem absolutorium Bolesławowi Witczakowi - napisał na swojej stronie internetowej.

Ojciec partii odchodzi

Korwin-Mikke to jeden z najbarwniejszych polskich polityków. Zajadły krytyk socjalizmu, ekonomiczny liberał i ideologiczny konserwatysta oraz monarchista. Był posłem na Sejm pierwszej kadencji (lata 1991-1993) i prezesem UPR w latach 1990-97 i 1999-2002.

Założył tygodnik "Najwyższy CZAS!", pisuje felietony do "Angory" i "Dziennika Polskiego". Jest autorem jednego z najbardziej popularnych blogów politycznych w polskiej sieci. W działalności pozapolitycznej - mistrz Polski w brydżu.

mac//kdj

http://www.tvn24.pl/-1,1624557,0,1,korw ... omosc.html

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: Niedziela, 18 Października 2009, 21:50
JKM ma założyć P-JKM, ciekawe jak się nazwie, "Platforma" czy "Partia";

ja w sumie się cieszę, że odszedł z UPR-u, o ile UPR bez niego nie padnie; taka zmiana może wyjść tylko na dobre Unii Polityki Realnej na którą większość ludzi patrzyło jak na oszołomów nie przez program, a przez postać pana Janusza właśnie

"rano gapię się w lustro,
witam się z moją słodką buźką,
za pół roku będę jeździł a-szóstką"

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Października 2009, 21:51
Cytuj:
Ciekawe, jak UPR i P-JKM podzielą się tym jednym procentem swojego elektoratu? No chyba, że Korwin zmieni zdanie i wróci. Tego wcale byśmy nie wykluczali.

Ładne podsumowanie, szczególnie pierwsze zdanie. Poza tym to co Kamils, ale ja bym dodał jeszcze Junesa. Ale pewnie się nie doczekam, on chyba teraz pisze 'jedne z najlepszych tekstów w podziemiu'. ;)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 15:14
Człowiek który skompromitował w Polsce libertarianizm. Nie przeczę że media mu w tym nie pomogły, celowo cytując - zwykle wyrwane z kontekstu - jego najbardziej ekstremalne wypowiedzi... ALE, DO CHUJA, nawet najlepsze wizje gospodarcze są nic nie warte kiedy nie jest się w rządzie/Parlamencie. To już nawet cham Lepper zrozumiał że trzeba zatrudnić speca od wizerunku, ukierunkować się na polskich wyborców którzy w 90% są debilami, i tak dalej. A JKM przez 20 lat konsekwentnie psuje wizerunek UPR, jedynej polskiej partii prawicowej.

Warto wiedzieć że JKM był autorem ustawy lustracyjnej - jako jedyny spróbował zrobić coś do czego nawet PiS jaj nie miało... niestety potem był lewy czerwcowy i wszyscy wiemy jak to się skończyło.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 16:15
krzysiekbienio napisał(a):
i na jaką partię zagłosują teraz zwolennicy Korwina?

zaliczam się do sympatyków JKM, więc napiszę jak będzie to wyglądać z mojej perspektywy. na pewno poczekam przede wszystkim na założenia i programy partyjne Unii i Platformy. program UPR pokaże nam w jakim stopniu JKM miał jednostkowy wpływ na kształtowanie się ideologii i założeń partii w poprzednich latach. myślę, że ogromny, aczkolwiek zmiany w porównaniu do przeszłości nie będą pewnie aż tak drastyczne. UPR ma szansę pokazać, że nie jest tylko stowarzyszeniem miłośników JKM ślepo zapatrzonych w każde jego słowo. mam nadzieję, że udowodnią coś Polsce i samym sobie. jeśli będą prężnie działać to przy minimalnym poparciu mediów (bez JKM są na to większe szanse, acz dalej znikome) poparcie powinno nawet wzrosnąć względem minionych lat. P-JKM? odważny ruch, nie wiem czy trochę nie zbyt "drastyczny". poglądy JKM są mi doskonale znane (dodam tylko, że w około 80% się z nimi utożsamiam i zgadzam) i dlatego łatwo jest przewidzieć program Platformy. nie ulega wątpieniu, że między tymi dwoma partiami będę wybierał przy okazji nast. wyborów parlamentarnych.

PRECZ Z KOMUNĄ! :cool:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 16:21
To przełomowy moment.
Teraz są dwie możliwości oczywiście. Albo UPR zostanie zmarginalizowana już całkowicie, albo będzie tylko lepiej.
Prawda jest taka, że środowisko UPR od dawna było podzielone na zwolenników p. Janusza i na jego przeciwników. Od dawna pojawiały się głosy wzywające do usunięcia Go z partii. To oczywiście nie byłoby w porządku. Biorąc po uwagę, że jest jednym z głównym założycieli partii, oraz osobą, która sporo swoich pieniędzy w jej działalność włożyła. Dlatego; możliwe, że dobrze się stało. Odszedł sam, w momencie, w którym uznał to za stosowne.

Bezpośrednim powodem odejścia było udzielenie na konwencie absolutorium obecnemu prezesowi Witczakowi. Tutaj wyszła niemała afera. Okazało się, że ów prezes wykorzystał w sposób budzący spore wątpliwości wiele pieniędzy, które były zgromadzone na koncie.
Partia utrzymująca się ze składek, nie może sobie pozwolić na bezmyślne wydanie choćby 100 zł, to jasne. Prezes Witczak natomiast wydał np. 36000zł na spot wyborczy, który był emitowany w tv przed wyborami do PE. Kto widział ten spot, powinien teraz parsknąć śmiechem. Można go było zrealizować za 2000 śmiało. Oprócz tego dochodzą rachunki za telefon (1500zł miesięcznie), które opłacił z pieniędzy partyjnych.
W takich małych partiach działają ludzie, którzy mają pieniądze i wolny czas. Nikt nie idzie tam, żeby cokolwiek zarobić. Teraz ta święta reguła została złamana. Dlatego p. Janusz ma sporo racji.

"Wystąpiłem z UPR, ponieważ nie zgadzałem się z dominującą linią partii. Nie chodzi tu o stosunek do innych partyj – tu p.Prezes Bolesław Witczak zachowuje chwalebną ostrożność – choć wyraźnie widać łapki ludzi PiSu, którzy Go w stosownej chwili usuną, gdyby chciał przeszkadzać – lecz o generalną filozofię, która zaczęła tam dominować.

Filozofię, że należy w działaniach upodobniać się do innych partyj. Tak samo np. brać pieniądze z Brukseli – co, moim zdaniem, spowodowałoby, że po kilku latach takiej praktyki UPR nie mogłaby już istnieć bez brukselki. Traktować inne partie jako partnerów, a nie okupantów naszego pięknego kraju – i tak dalej."

Zobaczymy co dalej, jedno jest pewne. Dalej jest tam mnóstwo osób, którym leży na sercu dobro kraju, a które nie chcą złotówki za poświęcone godziny i przejechane kilometry po całej Polsce. Dalej jednoczy nas pewna idea, z p. Januszem, czy bez. To się nie zmieni na pewno. :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 18:24
TymoN napisał(a):
Okazało się, że ów prezes wykorzystał w sposób budzący spore wątpliwości wiele pieniędzy, które były zgromadzone na koncie.
Partia utrzymująca się ze składek, nie może sobie pozwolić na bezmyślne wydanie choćby 100 zł, to jasne. Prezes Witczak natomiast wydał np. 36000zł na spot wyborczy, który był emitowany w tv przed wyborami do PE. Kto widział ten spot, powinien teraz parsknąć śmiechem. Można go było zrealizować za 2000 śmiało. Oprócz tego dochodzą rachunki za telefon (1500zł miesięcznie), które opłacił z pieniędzy partyjnych.

Jak to jest, ze partia rzekomo tak swietnie znajaca sie na ekonomii i zarzadzaniu nie potrafi nawet efektywnie rozporzadzac swoim malutkim budzetem? To jest ta nadzieja na uratowanie Polski?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 18:26
Czemu JKM, jest uważany za oszołoma ? Bo jako jeden z niewielu jest przeciwny demokracji, i otwarcie to mówi, że jest zwolennikiem monarchii. A obecny stan, trzeba utrzymywać przecież jak najdłużej. Takie wartości jak państwo, ziemia, ojczyzna, honor ile procent posłów wyznaje ? 10 ? Przecież tu mamy sejmy, banki, niekończące się komisje, rady, sejmiki, zjazdy - raz się tam dostaniesz, i do końca życia możesz być figurantem jak np. Marcinkiewicz - to tu go wezmą, to tam - nic nie robi, ale ma pracę. Więc wcale się nie dziwię, że większość polityków, uważa JKM za wariata, przecież im skończyłyby się złote lata. Więc dla nich podstawowa rzecz - kontynuować za wszelką cenę współpracę z UE + nie pozwolić na żadne większe zmiany w Polsce. Jakieś ustawy o tym, że już można sprzedawać krzywe ogórki + podpisywanie jak najszybciej wszystkiego z Brukseli - to jest ich cel. Bo większość posłów, tak naprawdę nie ma żadnego pojęcia, na temat czego głosują, nie znają praw, konstytucji itd. Pozatym, tajemnicą poliszynela jest fakt, że wygrywa ten, kto wyda najwięcej na wyboru, a że partie zasiadające w sejmie, są sponorowane przez państwo, więc mają o wieele łątwiej. Zresztą, czy to są partie ? To są już raczej firmy PR-owskie. Z ostatnich sądaży wynika że 76 % elektoratu PO, oczekuje od nich państwa opiekuńczego. Od liberalnej partii ? Demokracja :wink: U fryzjera mówią, za Tuskiem, to trzeba głosować.

A co do samej Demokracji - jest to ustrój który promuje głupotę i zacofanie. Przecież w nim nie można nic zrobić, czas masz około 4 lata - czyli praktycznie nic sensownego nie zrobisz, a żeby stworzyć rząd musisz wejść w koalicje, czyli nie zrealizujesz swojego planu, bo druga partia też się musi na niego zgodzić. Ponadto - żeby wygrać nie liczy się wiedza, elokwencja, błyskotliwość tylko PR, wizerunek, ulotki i chwytliwy slogan. Dlatego, gdyby doszło do Monarchii, krajem rządziłaby intelektualna elita, byłby król, kilkunastu ministrów - wiadomo by było, kto za co odpowiada, każdy by odpowiadał, ża własny resort, i można by go było rozliczyć, bo np. nikt z nas nie ma pojęcia o gospodarce, wiec lepiej to powierzyć odrazu w ręce, kogoś kto się na tym zna, a nie tutaj kolega z SLD syna mi wziął do komisji, to go można wziąść, swój człowiek, my wam damy jeszcze ministerstwo sportu, wy nam takie, robimy koalicje, i wolne na 4 lata.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 18:37
ale przeciez w monarchii z zasady wszelkie patologie, ktore wymieniles sa zwielokrotnione. zamiast 4 lat, masz kilkadziesiat. tutaj wsadzenie gdzies synka grozi marginalizacja jezeli sie wyda, patrz zyta gilowska w platformie. a w monarchii co ci moze za to grozic? z monarchia jest dobrze, jezeli rzadzi naprawde madry wladca, ale jak takiego wybrac? skoro nie potrafimy wybrac kogos, kogo wladza nie zdemoralizuje w ciagu czterech lat, to jak mamy komus dac wladze dozywotnio i wierzyc, ze z czasem nie poczuje sie bezkarny.

Indeed, it has been said that democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time.

W. Churchill

i ja bym się tego trzymał. :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 18:38
Ev napisał(a):
Czemu JKM, jest uważany za oszołoma ? Bo jako jeden z niewielu jest przeciwny demokracji, i otwarcie to mówi, że jest zwolennikiem monarchii.

Takie deklaracje efektywnie przekreślają jego szanse wyborcze. Co z tego że ma rację, skoro Polacy zagłosują przeciwko "złym liberałom" albo przeciwko "kaczystom i moherom", a JKM będzie dla nich "tym pajacem który nienawidzi inwalidów a kobietom chce zabrać prawa wyborcze" ? Trzeba być debilem żeby jako twarz UPR promować osobę o takim stylu bycia i takiej wadzie wymowy jak JKM. Polityka to nie gra w brydża gdzie są jasno ustalone sprawiedliwe reguły i decyduje inteligencja gracza. Wyborca nie posłucha tych którzy mają rację ale tych którzy najładniej kłamią.

Ev: znasz jakiś kraj który od demokracji przeszedł na monarchię ?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 18:40
Ev napisał(a):
A co do samej Demokracji - jest to ustrój który promuje głupotę i zacofanie. Przecież w nim nie można nic zrobić, czas masz około 4 lata - czyli praktycznie nic sensownego nie zrobisz, a żeby stworzyć rząd musisz wejść w koalicje, czyli nie zrealizujesz swojego planu, bo druga partia też się musi na niego zgodzić. Ponadto - żeby wygrać nie liczy się wiedza, elokwencja, błyskotliwość tylko PR, wizerunek, ulotki i chwytliwy slogan. Dlatego, gdyby doszło do Monarchii, krajem rządziłaby intelektualna elita, byłby król, kilkunastu ministrów - wiadomo by było, kto za co odpowiada, każdy by odpowiadał, ża własny resort, i można by go było rozliczyć, bo np. nikt z nas nie ma pojęcia o gospodarce, wiec lepiej to powierzyć odrazu w ręce, kogoś kto się na tym zna, a nie tutaj kolega z SLD syna mi wziął do komisji, to go można wziąść, swój człowiek, my wam damy jeszcze ministerstwo sportu, wy nam takie, robimy koalicje, i wolne na 4 lata.

Poprosze o pare wspolczesnych przykladow monarchii konstytucyjnej albo absolutnej (bo przeciez nie parlamentarnej), ktora bylaby tak idylliczna jak piszesz.
Bo ja jestem w stanie wymienic conajmniej kilkanascie(dziesiat?) demokratycznych panstw, ktore radza sobie dobrze (bedac swiadomym oczywiscie wszystkich minusow tego ustroju, nikt lepszego nie wymyslil jak mowi klasyk)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 18:48
dokladnie. Ev zobacz sobie jakie panstwa obecnie na swiecie sa sterowane centralnie przez monarchow, dyktatorow itd ( nie mowimy o Wlk Brytani np w ktorej monarcha pelni wladze jedynie symboliczna i skupia sie jedynie na funkcji reprezentatywnej ) i zauwaz ze nie sa to panstwa zbyt rozwiniete. Korea Płn, Arabia Saudyjska, Kuba. chcialbys tam mieszkac jako zwykly czlowiek ( nie mowimy o elitach, ktore niejednokrotnie spia na pieniadzach)? Demokracja to najlepszy ustroj i tyle. ma wiele minusow, ale trudno, trzeba przebolec.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 19:08
http://www.przekroj.pl/wydarzenia_swiat ... ,5447.html

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 19:46
imo ciężko się nie zgodzić z Ev-em że rządzą nami w niewłaściwi ludzie, którzy na ogół nie mają większego pojęcia o tym za czym głosują, nie mają pojęcia o historii polski czy chociażby elementarnej wiedzy o społeczeństwie;

daleko szukać nie trzeba

i co, kiedy patrzycie na idiotów typu wielki brat czy jakiś tam aktor, nie jesteście za cenzusem wykształceniowym w sejmie? przecież to demokracja nas na nich skazała, nie wiem jak wam, ale mi nie odpowiada sytuacja w której takie barany decydują o kraju w którym żyjemy

bliżej mi więc do poglądów JKM i samego UPR-u niż do jakiejś tam demokracji

"rano gapię się w lustro,
witam się z moją słodką buźką,
za pół roku będę jeździł a-szóstką"

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 19:59
Panter napisał(a):
TymoN napisał(a):
Okazało się, że ów prezes wykorzystał w sposób budzący spore wątpliwości wiele pieniędzy, które były zgromadzone na koncie.

Jak to jest, ze partia rzekomo tak swietnie znajaca sie na ekonomii i zarzadzaniu nie potrafi nawet efektywnie rozporzadzac swoim malutkim budzetem? To jest ta nadzieja na uratowanie Polski?

Masz rację oczywiście, to się wydaje dziwne. Sądzę, że powodem jest butność niektórych osób, oraz pozostawienie im zbyt wiele swobody.
Zna się na ekonomii, ale nie chce regulować, a te regulacje znosić. To różnica. Zresztą UPR opiera się niemal całkowicie na Austriackiej Szkole Ekonomii.

Podbijam Ev'a. Jasne, że chodzi im o zachowanie status Quo. Jeśli ktoś jest na uprzywilejowanej pozycji, to po jaką cholerę mu zmiana? Wyborcy tego nie rozumieją, bo większość to totalni idioci - można mówić mniej, czy bardziej delikatnie, ale to prawda. Już tyle razy mieliśmy tego dowód, że trzeba to jasno powiedzieć. Demokracja zamienia się bardzo szybko w ochlokracje. A tam już nic dobrego się zrobić nie da.

Kamils napisał(a):
ale przeciez w monarchii z zasady wszelkie patologie, ktore wymieniles sa zwielokrotnione. zamiast 4 lat, masz kilkadziesiat. tutaj wsadzenie gdzies synka grozi marginalizacja jezeli sie wyda, patrz zyta gilowska w platformie. a w monarchii co ci moze za to grozic? z monarchia jest dobrze, jezeli rzadzi naprawde madry wladca, ale jak takiego wybrac? skoro nie potrafimy wybrac kogos, kogo wladza nie zdemoralizuje w ciagu czterech lat, to jak mamy komus dac wladze dozywotnio i wierzyc, ze z czasem nie poczuje sie bezkarny.

Indeed, it has been said that democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time.

W. Churchill

i ja bym się tego trzymał. :wink:

Wystarczy jasno określić w konstytucji co może, a czego nie może władca. Wtedy będzie całkowicie nieszkodliwy, choćby nawet bardzo chciał nabroić. Nie będzie mógł ingerować w wolny rynek chociażby.
To nam się wydaje, że demokracja jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Wydaje nam się tak, bo żyjemy w demokratycznym świecie. Uwierz, że gdybyś miał nad sobą jednego króla, to w życiu by Ci do głowy nie przyszło, że każdy mógłby mieć udział w rządzeniu. Od menela, przez zwyczajnego kretyna, po Profesora. To po prostu zbędne. Niech będzie jedna osoba, ale pozostawi tyle swobody, aby każdy mógł żyć tak jak chce.

Ostatnio edytowano Czwartek, 22 Października 2009, 14:09 przez TymoN, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 22:01
Padło wiele kontrargumetów w stronę Monarchii, więc ja podam jeden argument wielki przeciw demokracji - jest zadłużona, i co gorsza - dług z każdą chwilą się powiększa, w niektórych krajach zadłużenie niedługo będzie sięgało 100 % PKB. A jedyny pomysł jaki mają obecne rządy jest jeden - telefon do mennicy, tfu, do prywatnych banków, bo teraz podaż pieniądza kontrolują prywatne osoby. Ciekawe, ja zareagowali by ludzie, gdyby oficjalnie w telewizji powiedziano, że prywatne osoby mogą kreować środki płatnicze bez żadnego pokrycia ( kiedyś, mogłeś wymienić je na złoto lub srebro ). Po co to piszę ? Ponieważ zadłużenie jest tak ogromne, że nie jesteśmy tego w stanie spłacić, i tak naprawdę - nie wiadomo co się stanie.

A i tak na marginesie - jak można mówić o demokracji, jeżeli państwo finansuje pewne opcje polityczne ? Obecnie mamy oligarchię, a głosowania są tylko po to, żeby ludzie mieli złudzenie, że mają wpływ na państwo. Przecież wszystko dążdy do tego, żeby nad organami państwowymi były niewybieralne organy Unijne, które zastąpią naszą władzę wykonawczą ( rząd Unii Europejskiej - KE, Prezydent ), a Polska ma być w tej grze tylko małym trybikiem, bez żadnego wpływu na swoją przyszłość. Nasze głosy, są im potrzebne tylko po to, żeby to zalegalizować, i teoretycznie nie można im nic zarzucić, ale plan działania mają już ułożony kilkanaście lat do przodu.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 22:09
tylko zobacz, ze polska nie może być samotną wyspą. bo jest za słaba. ostatnio się spotkałem z ciekawą opinią. jeden z ekspertów stwierdził, ze jedyna racjonalnie dajaca sie obronic funkcją wojska jest awans spoleczny ludzi z nizszych warstw, jezeli wykluczyc oczywiscie misje zagraniczne. dlaczego? zadne z sasiednich panstw, przed którym moglibysmy sie obronic nam realnie nie zagraza. w wypadku wojny z rosja? bez pomocy z USA. nie mamy zadnych szans. nie jestesmy górzystym afganistanem, ani czeczenia. te organizacje, w ktorych jestesmy tylko trybikiem, sa naszym jedynym gwarantem bezpieczenstwa.

podaj mi panstwo, ktore nie jest zadluzone, i dwa uwaga, ktore nie jest eksporterem ropy. bez wzgledu na ustrój.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 22:12
tak w praktyce, to ja wolę, żeby o moim losie decydowała jakaś grupa profesorów, nad gospodarką np. koło proferoskie z ekonomii. no chuj, nie będę miał wpływu na swój los, ale mam chociaż pewność, że to ktoś, kto się na tym zna.

w demokracji mam prawo wyboru, decyduję o swoim losie! zajebiście! ale, ale... o moim losie w takim samym wymiarze o mnie decyduje około 20 mln ludzi, idiotów w większości.w demokracji pan Zeniu, który wygrał wybory, na ministra finansów mianuje pana Stefka z masarni, bo mu w czasie kampanii kiełbasę wyborczą wydawał. To się Stefciowi należy. szczerze? ja już wolę tych zamordystycznych profesorów

Król (władca) desgynuje sobie doradców. będzie to zbiór największych specjalistów danej dziedziny, opłaci się ich, trudno, i tak będzie taniej, niż dzisiejsza machina biurokratyczna, a niech się ktoryś z tych doradców sprzeda i zacznie machlojki robić! nie będzie kolejnej "afery x", tylko kutasowi łeb obetniemy! ciekawe, czy jego następca będzie na tyle odważny co poprzednik? :)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 22:15
Za każdym razem, kiedy już nie ma dobrych argumentów, przytaczany jest ten, że "nie jesteśmy samotną wyspą". :wink:
Przecież nikt tu się nie chce od Stanów odseparować, od Unii też !
Tworząc PRAWDZIWIE wolny rynek, w 20 lat będziemy POTĘGĄ GOSPODARCZĄ. To nie jest żadne bezpodstawne gadanie.

Jak można dzisiaj mówić o zdrowych społeczeństwach, skoro wszystkie kraje się zadłużają, co przytoczył Ev. Oczywiście możemy wyjść z założenia, że na dłuższą metę - wszyscy umrzemy, przytaczając słowa wypowiedziane przez pupilka dzisiejszych ekonomistów - Keynesa. W takim razie powstaje pytanie. Warto coś z tym robić i zaryzykować, choć ja specjalnego ryzyka nie widzę, czy tkwić w gównie po samą szyje licząc, że poziom gówna nie sięgnie wlotu dróg oddechowych.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Października 2009, 22:26
Spyder napisał(a):
Król (władca) desgynuje sobie doradców. będzie to zbiór największych specjalistów danej dziedziny, opłaci się ich, trudno, i tak będzie taniej, niż dzisiejsza machina biurokratyczna, a niech się ktoryś z tych doradców sprzeda i zacznie machlojki robić! nie będzie kolejnej "afery x", tylko kutasowi łeb obetniemy! ciekawe, czy jego następca będzie na tyle odważny co poprzednik?

ale jaka masz gwarancje, ze tym ministrem nie zostanie pan mieciu z którym to ten król lubi sobie wódeczke wypić. no przecież mu się nalezy, bo dobry ziomek jest. no powiedz mi jaka masz gwarancje??? w konstytucji zapiszesz, ze ma byc ekspertem. a jak odroznisz eksperta od nieeksperta? dyplom uczelni? no bez jaj. to nie problem. ej bez kitu, wielcy monarchisci, zachowuja sie jak socjalisci. wybierzmy geniusza, ktory zabierze od nas wszelkie nasze problemy i swymi madrymi, nieomylnymi radami, niczym niesmiertelny wodz rewolucji lenin, zapewni dobrobyt. przeciez ten madry król otoczony rownie madrymi doradcami to jest taka sama utopia jak komunizm.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 427  Następna strona