Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 18 Października 2017, 08:16

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Broń Palna 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: PRAWO DO POSIADANIA BRONI
  Wysłano: Wtorek, 31 Sierpnia 2010, 12:12
sniper napisał(a):
zamiast ćwiczyć strzelanie możesz trenować krav mage i chodzić na siłkę, cokolwiek

Najlepszą obroną przed nożem jest ucieczka albo odbezpieczony pistolet.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 2 Września 2010, 17:42
albo kopniak.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 3 Września 2010, 02:19
Kaaban napisał(a):
no właśnie wcale nie wracamy do punktu wyjścia, bo jeżeli masz na przeciwko siebie napastnika jak masz 150cm/50kg, a on 2x2m i powiedzmy kose to nie masz żadnych szans, przy prawie do posiadania broni jest 1:1

W takim przypadku napastnik majac na wzgledzie to ze mozesz miec bron nie bedzie sie z toba pierdolil tylko jebnie ci kulke w leb.
Bron nie daje Ci zadnej ochrony, wrecz przeciwnie, wymusza na napastniku o wiele wieksza agresje co w przypadku Twojego oporu (wyciagnieciu broni w celu oborny) oznacza czyjas smierc (najczesciej twoja (no chyba ze jestes zajebiscie wyszkolony i potrafisz szybciej wyjac bron niz napastnik nacisnac na spust :D)).

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 3 Września 2010, 02:27
na pewno nie byłoby od razu tak, że polski naród wyginąłby mając prawo do posiadania broni, ale wydaje mi się, że jeżeli napastnik ma broń palną, to nie masz z nim szans niezależnie od tego czy sam masz jakąkolwiek broń - możesz być obwieszony granatami i mieć ze sobą działo przeciwpancerne, ale jeżeli nie jesteś przygotowany (w przeciwieństwie do agresora), to nie masz szans

broń palna dawałby przewagę, gdyby napastnik jej nie posiadał (chociaż jeżeli jest wyjątkowo sprawny, albo ma nóż i jest zdecydowany oraz szybki, to też nie masz szans), tyle że wprowadzenie powszechnego prawa do posiadania broni sprawi, że atakować będą głównie ci, którzy takową broń będą akurat mieli

dlatego moim zdaniem o wiele lepiej jest teraz, kiedy pozwolenie na broń możesz dostać (jeżeli jesteś ogarnięty), a np. jakiś patus nie może

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 3 Września 2010, 02:38
Dokladnie. Wtedy mielibysmy wyscig zbrojen, kazdy nosilby giwere wiec napastnik nosilby "jeszcze wieksza" a przy napadzie najpierw by strzelal a pozniej pytal.

Od razu dodam, ze nie wierze w to, ze liczba napadow jakos znaczaco by spadla. Wszystko utrzymaloby sie na podobnym poziomie natomiast liczba przypadkow smiertelnych przy takich napadach zwiekszylaby sie drastycznie.

Zupełnie nie trafia do mnie stwierdzenie, ze napastnik zrezygnuje z rabunku bojac sie tego, ze osoba broniaca sie moze miec bron. Jak ktos chce kogos obrabowac to i tak to zrobi, w takim przypadku poprostu uzyje o wiele wiekszej sily co o wiele czesciej konczyloby sie czyjas smiercia (zazwyczaj broniacego sie bo bylby brany z zaskoczenia).

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Września 2010, 16:38
Spacerowali z kałasznikowem w reklamówce
16 września 2010, godz. 11:40

Obrazek
Rozłożonego na część kałasznikowa mężczyźni nieśli w reklamówce.

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy szli ulicą z karabinem automatycznym "kałasznikow" w reklamówce.
Mężczyźni zwrócili uwagę policjantów w środę wieczorem, gdy przebiegali przez ul. Głęboką . Podczas kontroli okazało się, że jeden z nich ma przy sobie niewielkie ilości narkotyków, drugi zaś w reklamówce niesie... broń.

Była ona rozłożona na części, ale sprawna. Kontrolowani mężczyźni nie byli w stanie powiedzieć policjantom ani do kogo należy karabin, ani w jakim celu go niosą. Dlatego wszyscy trzej noc spędzili w policyjnym areszcie.

- Śledczy będą sprawdzali pochodzenie zabezpieczonej broni i ustalali jej właściciela. Karabin automatyczny i susz roślinny zostaną zbadane przez biegłych. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn było już wcześniej karanych za kradzieże i posiadanie narkotyków - mówi sierż. Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Za posiadanie broni bez zezwolenia grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to czyn zagrożony karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: Czwartek, 16 Września 2010, 16:46
z tego miejsca pozdrawiam wszytkich ktorzy probowali mi wmowic ze zakaz posiadania broni poprawia bezpieczenstwo uczciwych obywateli. Swoja droga: jakim debilem trzba byc zeby smigac po ulicy z kalachem bedac wczesniej karanym i znanym policji. Malo tego gosc robiac transfer broni automatycznej przebiegal przez ulice niepotrzebnie sie narazajac, mogl jeszcze sobie ubrac koszulke z napisem "przetrzepcie mi reklamowke". Skoro taki debil ma kalacha to boje sie zapytac z czym biegaja inteligentni "przestempcy".

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Września 2010, 17:17
Niebezpiecznie blisko zamieszkania mojej znajomej :???:

leon - Inteligentni przestępcy likwidują konkurencje jak dexter, czasy podkładania bomb i sprzelania się na ulicach raczej mamy już za sobą. Poza tym jakbyś spotkał kolesia z kałachem w reklamówce to przedej byś go przekował albo uciekł niż on złożył ten karabin i dodał do ciebie chodz jedny strzał.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Września 2010, 17:43
ja jestem jak najbardziej za ale... najpierw testy psychologiczne, które zadecydują czy możesz mieć broń czy nie, poza tym ktoś ci wyskakuje z kosą "dawaj komórkę i portfel" to sięgasz do wewnętrznej kieszeni gdzie trzymasz i skąd koleś może się spodziewać, że masz guna? byłoby o wiele bezpieczniej jakby wprowadzili prawo tak jak w usa, że w obronie własnej, bądź na swojej posiadłości jak ktoś nielegalnie wtargnął to możesz zabić, bo u nas chyba jest tak, że nawet w obronie własnej to hujnia i idziesz siedzieć nie? byłoby o wiele bezpieczniej i pewniej poruszać się po mieście jak stare miasto, a ja byłem głupi, że zrezygnowałem z jednostek specjalnych... :bag:

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 17 Września 2010, 09:42
leon napisał(a):
z tego miejsca pozdrawiam wszytkich ktorzy probowali mi wmowic ze zakaz posiadania broni poprawia bezpieczenstwo uczciwych obywateli. Swoja droga: jakim debilem trzba byc zeby smigac po ulicy z kalachem bedac wczesniej karanym i znanym policji. Malo tego gosc robiac transfer broni automatycznej przebiegal przez ulice niepotrzebnie sie narazajac, mogl jeszcze sobie ubrac koszulke z napisem "przetrzepcie mi reklamowke". Skoro taki debil ma kalacha to boje sie zapytac z czym biegaja inteligentni "przestempcy".

dokładnie tak, ale co tam, dalej myślcie, że jak nie ma prawa do posiadania broni to jest bezpieczniej

kto chce ten ma, tak w skrócie

Powrót do góry

Post Re: Broń Palna|Strzały w okolicach Gliwic. Jedna osoba nie żyje
  Wysłano: Wtorek, 2 Listopada 2010, 18:13
Cytuj:
13:25, 02.11.2010 /PAP, TVN24
Areszt dla napastnika
z Gdańska
TOMASZ L. PODEJRZANY O NAPAŚĆ NA POLICJANTÓW

[wideo]
http://www.tvn24.pl/-1,1680564,0,1,ares ... omosc.html

Gdański sąd aresztował na trzy miesiące Tomasza L., podejrzanego o kradzież samochodu i napaść na policjantów, do której doszło w niedzielę. Mężczyźnie towarzyszyło dwóch innych napastników, z których jeden wciąż jest poszukiwany przez policję. Drugi został śmiertelnie postrzelony podczas pościgu. Rannych zostało dwóch policjantów.
Jak poinformował PAP szef Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, Witold Niesiołowski, gdański sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Tomasza L. na trzy miesiące. - W naszym wniosku wskazywaliśmy na dwie przesłanki - zagrożenie wysoką karą oraz obawę matactwa ze strony podejrzanego - wyjaśnił Niesiołowski.

Tomasz L. jest podejrzany o to, że w nocy z piątku na sobotę brał udział w kradzieży z jednego z gdańskich osiedli auta marki ford galaxy. Policja zlokalizowała skradziony samochód na jednej z ulic gdańskiej dzielnicy Brzeźno. Funkcjonariusze obserwowali forda.

W niedzielę, przy aucie pojawiło się trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn (wśród nich Tomasz L.), którzy wsiedli do samochodu. Gdy funkcjonariusze ruszyli w ich kierunku, próbując zablokować forda trzema radiowozami z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, skradzione auto staranowało jeden z policyjnych samochodów. Ranni zostali dwaj funkcjonariusze. Jeden z nich doznał m.in. obrażeń kręgosłupa oraz nogi i nadal przebywa w szpitalu.

Odpowie za napaść na policjantów

Po staranowaniu policyjnego wozu przestępcy zaczęli uciekać na piechotę. W trakcie pościgu jeden z policjantów użył broni. Najpierw oddał kilka strzałów ostrzegawczych, potem strzelił do jednego z uciekających mężczyzn raniąc go. Mimo reanimacji, mężczyzna ten zmarł po przewiezieniu do szpitala. Do szpitala trafił także Tomasz L., który uskarżał się na bóle klatki piersiowej.

W poniedziałek prokuratura przesłuchała Tomasza L. Śledczy postawili mu zarzuty kradzieży samochodu i czynnej napaści na policjantów, w tym spowodowania uszkodzenia ciała. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia.

amk/tr

tvn24.pl napisał(a):
17:37, 02.11.2010 /TVN24
Strzały w okolicach Gliwic. Jedna osoba nie żyje
POLICJA ZATRZYMAŁA MĘŻCZYZNĘ
Obrazek
Szczegóły zdarzenia nie są na razie znane

Strzelanina w miejscowości Paniówki w Gliwicach. Nie żyje 30-letni mężczyzna. Drugiego zatrzymała w tej sprawie policja.

Jak powiedział Marek Słomski z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, na razie nie można mówić o okolicznościach zdarzenia.

Wiadomo, że jeden mężczyzna nie żyje, a policja zatrzymała drugiego mężczyznę, który postrzelił ofiarę. Nie wiadomo na razie, czy było to postrzelenie celowe czy przypadkowe.

Na miejscu zdarzenia pracuje ekipa dochodzeniowa i śledcza.

Nie wiadomo, kto poinformował policję.

jk//kdj

Powrót do góry

Post Re: Broń Palna|Strzelanina w Jankach Jedna osoba nie żyje
  Wysłano: Poniedziałek, 8 Listopada 2010, 15:08
tvnwarszawa.pl napisał(a):
Strzelanina w Jankach Jedna osoba nie żyje
14:27 08.11.2010 / tvnwarszawa.pl

W poniedziałek po południu w podwarszawskich Jankach doszło do strzelaniny, w wyniku której jedna osoba została śmiertelnie postrzelona. Na miejscu jest już policja.
- Jedna osoba nie żyje – powiedział w rozmowie z TVN Warszawa Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. Trwają poszukiwania sprawców strzelaniny. W akcji bierze udział policyjny helikopter.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Grudnia 2010, 23:04
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3

W ostatnim czasie jakby coraz więcej zabójstw przy użyciu broni palnej.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Grudnia 2010, 04:37
mediatakeout.com napisał(a):
WTF??? RAPPER 50 CENT POSTS PICS ONLINE OF HIMSELF WITH A LOADED 9 MILLI . . . AND HE PUTS IT TO HIS HEAD!!!

Obrazek

December 11, 2010. We're not sure what's going on with 50 . . . he's bee doing a lot of CRAZY ISH on Twitter. Hope he's good . . .

Obrazek
Obrazek

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Niedziela, 12 Grudnia 2010, 13:37
Ale grozna mine zrobil, wychodze z tego watku :(

Takie same jak Janusz Korwin Mikke na zostanie prezydentem Polski.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Marca 2011, 23:04
Akurat oglądam dokument "Zabawy z Bronią", oczywiście polecam film bo jest moim zdaniem świetny, choć może czasami zbytnio stronniczy.
Lecz wracając do głównego pytania, Jesteście za wprowadzeniem legalnej broni w naszym kraju?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 14 Marca 2011, 11:41
Jak najbardziej. Niedawno sobie uświadomiłem, że jeszcze tylko 11 miesięcy do pozwolenia mi zostało :D

Tzn, nie wprowadzenia legalnej, tylko szerszej dostępności raczej.

Powrót do góry

Post Re: Broń Palna
  Wysłano: Niedziela, 8 Lipca 2012, 00:52
Cytuj:
Crunchy Black's 1st Interview Since Being Shot In The Face!
http://www.worldstarhiphop.com/videos/v ... HpoBj4M5F1

Crunchy Black speaks to toorealfortv 1 day after his shooting

Total Views : 119171
Video Added : 2012-07-07

Powrót do góry

Wysłano: środa, 11 Lipca 2012, 13:12
"Wciąż jestem czysty i wciąż pieprzę giwerę, nie chcę celować i nie chcę stać się celem."

Włodi: A Eldo to jest pedał, chuj, dupa, cwel do potęgi.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: środa, 11 Lipca 2012, 18:30
A ja zawsze marzyłem żeby móc się pobawić jak FPSRussia :D
http://www.youtube.com/watch?v=RWtxs5rl7jk

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona