Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 12 Grudnia 2017, 11:20

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Broń Palna 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Broń Palna
  Wysłano: środa, 4 Października 2017, 20:25
bron palna, brzmi ciekawie.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 4 Października 2017, 20:30
Megidox napisał(a):
Jeśli chodzi o zrobienie krzywdy nożem, może i 11 minut ale warto ->https://www.youtube.com/watch?v=XmW82bOZ79U

Jedno zdanie było w miarę inteligentne, bo przyspieszyłem sobie moment, gdzie gość macał się z tym chłopcem i nie poświęciłem 11 minut ale wytłumacz mi proszę, czemu warto było to zobaczyć?

Runiuś...KOCHAM CIĘ!

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Października 2017, 20:33
Choćby po to, żebyś wiedział, że jedno nieprecyzyjne cięcie na odlew, które trafi w złe miejsce wystarczy, żebyś dłużej nie stąpał po tym padole łez. Zresztą mój dobry kumpel dostał kose w ten sposób i faktycznie weszło w mięso gładko dokładnie jak na filmiku. Brzuch do szycia, dużo szczęścia.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: środa, 4 Października 2017, 21:04
Czas na film o widelcach. Dobry, celny cios i po sprawie. U mnie łyżeczki mają ostre zakończenie przy uchwycie, czas nakręcić o nich film, ku przestrodze. Lampy solarne z ogrodu moich kochanych rodziców mają ostre zakończenie do wbijania w ziemię, nakręćmy film, bo jeden celny cios i śmierć. Patyczki do szaszłyków, jak dobrze trafisz, będzie bieda, lecimy z filmem. Skrzydło Tupolewa nawet drzewa ścina, nie wspominając o głowie, nakręćmy...a nie, już nakręcili film. Mogę tak długo.
Ogólnie film był bardzo odkrywczy, porywczy i profesjonalny. Teraz już wiem co nóż może zrobić z ludzkim ciałem przy tańczeniu makareny.

Runiuś...KOCHAM CIĘ!

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Października 2017, 21:33
kurwa jak ktos będzie chcial cie pociac to zrobi to nozem, nie twoja zjebana łyzeczką wiec skoncz udawac inteligenta

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Października 2017, 21:35
Myślę, że najgroźniejszym narzędziem zbrodni jest w istocie klawiatura.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Października 2017, 22:27
FK w filmie chodziło o coś przeciwnego - nie fakt że celnie wykonany atak może zrobić krzywdę a właśnie że byle jakie z dupy ruchy mogą być fatalne w skutkach.

P.s Jeśli się uprzesz to długopisem możesz krzywdę zrobić.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 5 Października 2017, 10:23
Serio? Ten film, gdzie chłop jedyne co robi, to maca się z tym chłopcem jest jakimkolwiek wyznacznikiem? Zobaczyłem drugi raz i ten "raniony" kilka razy trzymał już chłopca za nadgarstek i puszcza. Nie próbuje wykręcić mu łapy, nie korzysta z nóg, po prostu pozwala chłopakowi, żeby ten go pomazał markerem na użytek filmu, który sobie pan Damian opublikował. Muśnięcie markerem golasa jest tym samym, co muśnięcie nożem po kurtce/bluzie czy nawet koszulce w którą jesteś ubrany? Oczywiście, jak ktoś dźgnie kogoś w bebechy czy tętnicę, to po ptokach ale w takich wypadkach nie trzeba filmów instruktażowych, bo to jest tłumaczenie, że 2 + 2= 4. Tam nie ma odrobiny realizmu, bo gdy adrenalina działa, to człowiek robi wszystko, żeby ocalić życie, a tutaj mamy pokaz makareny. Równie dobrze mogli powiesić prosiaka na haku, rozbujać go i ciąć go jakimś tasakiem i: patrzcie, oto efekty cięcia tasakiem.
"Wierzcie mi na słowo, Patryk tutaj stracił kciuka, stracił żyły..."

Cenię sobie każdego trenera, (chociaż czytając co Damian ma mądrego do napisania na patronite, powątpiewam) który coś potrafi ale zawsze wolałem tych, którzy mówili, że jebać zasady i uczyli czegoś, czego nie nauczy się teraz człowiek na tych pięknych i wspaniałych akademiach sztuk walki.

Runiuś...KOCHAM CIĘ!

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Października 2017, 10:47
broń nie zabija ludzi, posty facecika ich zabijają

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Czwartek, 5 Października 2017, 11:17
To powinieneś wiedzieć że większość trenerów Kravki, Combat 56, Hallera czy mundurowi instruktorzy walki w bliskim kontakcie powie Ci jedno i to samo - najskuteczniejszą obroną przed nożem jest dobry sprint bo byle dzban bez umiejętności może niezłe kuku zrobić

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 5 Października 2017, 11:48
Nigdy tego nie negowałem i oczywiście masz rację ale idąc z panną, z dzieckiem, z rodzicami, sprint nie pomoże, no chyba że chce się ich zostawić na pastwę losu. Po prostu nic odkrywczego.
Jak będę miał więcej czasu, to może na konkretnych przykładach rozwinę temat, który nie powinien być Ci obcy, a jest on nieskończony.

Runiuś...KOCHAM CIĘ!

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Października 2017, 12:31
Cytuj:
Nigdy tego nie negowałem i oczywiście masz rację ale idąc z panną, z dzieckiem, z rodzicami, sprint nie pomoże

To oczywiście osobna kwestia, o której nie było wcześniej mowy i wtedy trzeba się liczyć z tym, że dla swoich bliskich stracisz życie... I po to właśnie przydaje się pistolet.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 3
Banned
  Wysłano: Czwartek, 5 Października 2017, 12:39
Ok, ale jednak mimo wszystko pozostaje kwestia - Ty masz pistolet, on ma pistolet, wychodzimy w rejony dzikiego zachodu i pojedynków o 12, kto szybciej pociągnie za spust :dunno: Sytuacja hipotetyczna, ale jednak realna, jestem oczywiście za poszerzeniem dostępu do broni, ale jeśli nawet jakimś cudem to przejdzie, to Kaczyński i tak zadba o to, żeby naród się nie mógł na niego zbroić, wyobrażasz sobie miesięcznice przy Wawelu i co któryś kodziarz z gnatem przy pasku? A pomimo ich spierdolenia, to nie są ludzie, którym by broni nie przyznali w nowym systemie. Chyba, że idziemy zupełnie w rejony teksańskie, i czekamy co z tego wyniknie.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Października 2017, 09:29
Cytuj:
Ok, ale jednak mimo wszystko pozostaje kwestia - Ty masz pistolet, on ma pistolet, wychodzimy w rejony dzikiego zachodu i pojedynków o 12

Szczerze wątpię, choć jako sytuacja hipotetyczna przykład ten nawet się sprawdza.

Nie komentuję projektu ustawy, za sprawą którego mamy poruszenie w tym temacie, teoretyzuję raczej na temat potencjalnej przydatności możliwości posiadania broni. Sytuacja jest oczywiście skomplikowana i oczywiście również mam obawy - nie jesteśmy Szwajcarią, gdzie każdy obywatel, jeśli dobrze pamiętam, rokrocznie przechodzi kursy i testy sprawdzające jego umiejętności posługiwania się bronią. Nie jesteśmy także USA, gdzie prawo do posiadania broni leży u podstaw ich państwowości i zdążyli już wypracować w miarę odpowiednie podejście do tej kwestii. Można dyskutować czy Polacy jako naród powinni dostęp do broni otrzymać, zdania zawsze będą podzielone. Łatwo też patrzy się na ten temat przez własny pryzmat ("jestem odpowiedzialny, nigdy nie użyłbym broni poza sytuacją, gdzie zachodzi taka konieczność, tylko w samoobronie"), ale jednocześnie każdy zdaje sobie sprawę, że ufać w tej kwestii może tylko sobie, a w świecie, gdzie broń może mieć każdy stawiasz na szali bardzo duże zaufanie do reszty społeczeństwa. Czy Polacy na tyle sobie ufają? Raczej nie.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Października 2017, 09:32
zaden polak nie ufa polakom, brak zaufania do drugiej osoby to nasza cecha narodowa

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Października 2017, 11:59
jestem jak najbardziej za takim podejściem do broni jakie jest w stanach
oczywiście z wprowadzeniem tego musiałyby zostać również stanowczo zaostrzone kary dla pojebów z karą śmierci włącznie

Powrót do góry

Lokalizacja: to miasto nie pachnie jak szlugi i kalafiory, raczej jak butle wódy i puste torby
  Wysłano: Piątek, 6 Października 2017, 15:28
ja jestem przeciwnikiem dostępu do broni, bo będzie to stwarzać niebezpieczeństwo, wiem, że kontrargumenty zwolenników mówią, że teraz źli ludzie mają broń, a dobrzy nie mają, ale czy naprawdę tak jest? ile zdarza się rocznie napadów z bronią w ręku w naszym kraju? czy naprawdę mamy z tym taki problem, że musimy zbroić społeczeństwo by mogło się bronić? nie jest też tak na pewno, że każdy zły skurwysyn, który chce, tę broń posiada, ułatwiając dostęp do broni praktycznie damy do ręki broń każdemu drobnemu bandziorowi, który będzie chciał napaść na pobliski sklep, oczywiście wtedy sklepikarz też będzie posiadał broń, ale kurwa wpychamy się w rejony dzikiego zachodu i pojedynków o 12 jak ezio słusznie zauważył, i to jest takie super fajne yolo wolność? plus zwiększymy (albo wgl wprowadzimy) liczbę niewielkich strzelanin w patodzielnicach
podsumowując nie widzę żebyśmy mieli teraz problem, a możemy go stworzyć ułatwiając dostęp do broni, więc jest to kompletnie niepotrzebne
jeżeli się mylę, to proszę o podesłanie statystyk związanych z użyciem broni, żeby pokazać, że ta broń w rzeczywistości jest komuś potrzebna, bo zawsze słyszę ogólne gadanie, że źli ludzie mają, a dobrzy nie i co mają zrobić

nigga, hustlers don't stop, they keep goin'
you can lose your life but it gon' keep goin'
why not risk life when it's gon' keep goin'?
when you die somebody else was born

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Października 2017, 15:55
http://neuropa.liberte.pl/czy-wiecej-br ... eczenstwo/

Proszę, choć trochę w drugą stronę i tu wychodzi, że raczej broń potrzebna nam nie jest.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 3
Banned
  Wysłano: Sobota, 7 Października 2017, 20:33
Zasadniczo, liberalizacja jakaś przepisów tak, szczególnie w aspekcie uznaniowości panów komendantów, ale przecież należy zauważyć, że nawet Wołomin i Pruszków dość rzadko sięgali po argumenty palne, raczej jakieś bijatyki, noże itd. A te grupy to na luzaku mogły zrobić z Warszawy dziki zachód. Więc w sumie jeszcze nie jest z nami tak źle. Secundo - dostępność broni gazowej i śrutowej. Jeśli kupisz sobie pistolet na śrut, i zaatakuje Cię koleś z nożem, to w najgorszym razie i tak po postrzale w głowę z odległości 1,5/2m gość jest martwy, w najlepszym, opanowania, i tak go raczej skutecznie zneutralizujesz strzelając w nogę. Więc jakaś forma obrony i tak jest. O czarnoprochowcach już nie wspominając.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8