Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Lipca 2018, 05:24

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923  Następna strona
Polityka 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
  Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 13:11
Nie piłem tu do uszczerbku na PRze międzynarodowym, tylko do wtrącenia o przedsiębiorcach i B2B rozpierdalanych przez zupełnie inne ruchy rządu. Widzę u mnie z wiedzą jak u Ciebie z czytaniem.

pomiędzy leszczy

ZOSTAŃ UŻYTKOWNIKIEM ŚLIZG-PREMIUM, BYKU[ZOBACZ JAK]

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 13:13
pogaduchy napisał(a):
Przecież ci napisał. kiedy inwestorzy się zniecierpliwią. czym się zniecierpliwią? gównoburzą w piaskownicy.

No więc wedle mnie i ty i on się pomyliliście. Zła odpowiedź...

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 13:13
kr0pka napisał(a):
ale co to ma do rzeczy gdzie ja pracuję? może moje dzieci, żona czy ktokolwiek z rodziny pracuje, pracował lub będzie pracował u prywatnego przedsiębiorcy i jestem żywo zainteresowany tym tematem? co to jest za tunelowe podejście, że patrzę tylko na to, co dotyka mnie bezpośrednio i nie widzę świata poza sobą? poza tym, uważam, że zarządzanie firmy w której pracuje leży i kwiczy właśnie ze względu na to, że jest państwowa i sytuacja byłaby całkowicie inna, gdyby właścicielem był prywatny kapitał. może mam dość już pewnych patologii i myślę o tym, żeby pracować u prywatnego przedsiębiorcy, może właśnie dlatego mam na uwadze ich sprawę? może nie będę nigdy pracował u prywaciarza. to ma być powód żebym się nie interesował tym tematem? białasie...

kamson myśli kategoriami "beneficjentów" i "uciskanych", nie może mu przyjść do głowy, że w systemie znakomita większość pracuje na siebie i zależy mu na jego wydajności i wysokich standardach.
człowiek oczadzony walką polityczną

MoTyW napisał(a):
Akurat systemu nie można rozpatrywać w kategorii "ma rację", bądź "nie ma racji". System to system, ma swoje wewnętrzne reguły, do których pozostałe elementy musza się dopasować i tyle.

gdy jest trudność we wskazaniu dokładnie za jaką część dobrego odpowiadają konkretne elementy systemu, trzeba dokonywać oceny całościowej. na białorusi i ukrainie były przewroty bo tam system działa chujowo. w Polsce działał dobrze, więc po co przewrót jednego z filarów?

kamson. napisał(a):
I Motyw zauważył jeszcze jedną ważną rzecz. Wzdrygam się na sam widok tego, jak opozycja niczym sępy rozkminia jak by tu nawpierdalać się jak najwięcej krążąc nad protestującym społeczeństwem, a ja po prostu nie chcę nabijać kapitału politycznemu nikomu.

jaki delikatny, nie chce się ubrudzić :(

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 13:21
jogi napisał(a):
Cytuj:
Jakie to przepisy w Polsce są takie strasznie zle?
- prawo podatkowe, obowiązki osób prowadzących działalność, pliki JPK (księgowi robią na tym biznesy, informatycy sprzedają programy i uzależniają od siebie mikroprzedsiębiorców), SENT (podobnie), odpadówka teraz wchodzi, uzyskiwanie decyzji na budowę (jak ktoś chce samemu spróbować to nara), pozwolenia na działalność wpływającą np. na środowisko, sprawozdawczość środowiskowa to w ogóle labirynt (np. KOBiZE), kodeks pracy też ma mnóstwo koślawych przepisów. Od chuja tego jest. Palikot kiedyś to próbował ogarnąć.

Ale masz świadomość tego ze 90% wymienionych przez Ciebie rzeczy wymusza na nas ustawodawstwo unijne? Z cała pewnością cała sprawozdawczość w zakresie ochrony środowiska. Chyba tylko JPK jest nasza inwencja. Co Ci konkretnie w prawie pracy nie odpowiada?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 13:37
Cytuj:
Ale masz świadomość tego ze 90% wymienionych przez Ciebie rzeczy wymusza na nas ustawodawstwo unijne?Z cała pewnością cała sprawozdawczość w zakresie ochrony środowiska.
- z całą pewnością nie. Urzędnicy dublują informacje, ta sama sprawozdawczość jest wysyłana w różne miejsca na różnych formularzach - GUS, opłaty, Kobize, teraz prawo wodne, pomiary do Gminy, Starostw, kopia do WIOŚ, GIOŚ sroś... to nie jest wymysł Unii, to jest wymysł naszej popierdolonej biurokracji.
SENT i JPK to samo. Ludzie starszej daty nie ogarniają tego. Zresztą samo założenie SENT-u że wszyscy kradną jest popierdolone.
Cytuj:
Co Ci konkretnie w prawie pracy nie odpowiada?
- taki przykład. Masz pracownika, który zachowuje się podejrzanie (np. otyłego kierowcę, który zasypia za kierownicą), gadasz z nim ale on w zaparte że jest ok, co możesz zrobić? Wysłać go na badania? Jakie? Uprawnienia do wózków - prawo pracy nie nadąża za zmianami w technologii i za ofertą rynku, sprawdź co się dzieje z kategoriami wózków - popierdolone. Co 4 niedziela wolna - spróbuj wdrożyć w systemie czterobrygadowym. Itp itd. Generalnie wszyscy sobie jakoś radzą ale z naciskiem na jakoś.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 13:49
Ale właśnie ze tak. Znajdź mi prosze ustawę środowiskowa która nie odwołuje sie dyrektywy czy rozporządzenia. Analogicznie w przypadku wspomnianego KOBiZE. Co do dalszej części to trudno mi polemizować bo zbyt dużo ogólników. Generalnie rozumiem i zgadzam sie z Toba w dużej mierze, ale uwierz ze nie odstajemy ani na plus ani na minus jeśli chodzi o ustawodawstwo. Tak niestety jest i stoją za tym liczne grupy interesów żeby w przeróżny sposób zarabiać na tego typu bzdurnych regulacjach. Ale to dotyczy wszystkich nie tylko Polski.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 14:00
No ale co mnie ochodzi że nie odstajemy. Dajesz pytanie które są złe to Ci odpowiadam.

Cytuj:
Ale właśnie ze tak. Znajdź mi prosze ustawę środowiskową która nie odwołuje sie dyrektywy czy rozporządzenia.
- nie ma takich. Ale w drugą stronę pokaż mi Dyrektywę czy Rozporządzenie które każe Ci powielać te same informacje do tych wszystkich których wymieniłem. Przepisy unijne są wdrażane u nas chujowo, na ostatnią chwilę, bez reflekcji, bez zinwentaryzowania tego co już mamy i stąd burdel. Po za tym wszystkie ustawy srodowiskowe są starsze niż aneksja Polski do UE więc chujowy przepisy istniały wcześniej.

Aha. Dałem Ci konkrety a nie ogolniki.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 14:44
Nie dałeś żadnych konkretów tylko wypisałeś jakieś losowe obowiązki nie uzasadniając w jaki sposób utrudniają życie ponad miarę (bo o to ze są miej pretensje do Brukseli). Bo nie napiszesz chyba ze wysłanie jpk jest takim strasznie ciężkim obowiązkiem. A i dałeś jakis dziwny przykład jakie to niby prawo pracy jest be bo nie możesz zwolnić pracownika który zasypia za kołkiem. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to raczej problem leży u Ciebie i do siebie powinieneś mieć o to pretensje.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 16:32
Co Ty pierdolisz to ja nawet nie.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 18:57
No nie wiem. Nie potrafisz nawet zdefiniować co Ci przeszkadza typie. Typowy syndrom wiele frazesów zero konkretów. Jeżeli chcesz robić biznes zajmując sie tylko robieniem biznesu to mam zła wiadomość bo urodziłeś sie jakieś 150 lat za późno.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 19:18
Dałem Ci konkretne przykłady problemów jakie wynikają z nieścisłości w prawie pracy. To sa tematy z którymi ludzie się zdarzają ciągle przez to że prawo jest nieprecyzyjne (przykłady badań lekarskich, uprawnień do STB, czas pracy zmianowy) a Ty mi pokretnie ze to ogolniki i że to ja mam problem bo nie wiem co robić by jeszcze za chwilę stwierdzić ze prawo jest be bo to Bruksela i za chwilę.ze to nie jest problem ponad miare. Jaka miare? Schizofreniczne to wszycho. Chciałeś przykładów, podałem Ci jak na tacy. Zrób z tym co chcesz. Wyjebane.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 20:02
Mi tylko chodzi o to ze nie zgadzam sie z takim podejściem ze u nas robi sie przedsiębiorcy pod górkę bo z tymi problemami spotykają sie wszyscy w naszej czesci świata. Zapytaj sie Francuza co sądzi o prawie pracy. Zapytaj sie Czecha co sądzi o stosowaniu RODO. Zapytaj sie Niemca co sądzi o gospodarowaniu opakowaniami. Ja sie tym nie przejmuje, bo jakbym sie przejmował to juz dawno doszedłbym do wniosku ze tu nie ma innego wyjścia tylko trzeba pakować walizki. Nie mam żadnego interesu w tym żeby kogokolwiek przekonywać do mojego punktu widzenia, tylko jak ktoś chce żeby było „normalnie” to powinien w pierwszej kolejności pożegnać sie z UE bo to tam leży problem bzdurnych przepisów i całej masy ludzi którzy z tych bzdurnych przepisów czerpią profity. U nas oczywiście tez jest pierdolnik tylko my nawet nie mamy takiej mocy sprawczej żeby z tym zrobić porządek bo unia wie lepiej jak powinno być.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 20:21
czyli chuja wiesz a mędrkujesz że inni chuja wiedzą

rozumiem że antyludzkie przepisy skarbowe czy zusowskie też są winą unii europejskiej

idziesz na dłuższe l4 i siedzisz kilka miesięcy w domu a jak w ostatni dzień wyślesz maila do kogoś z firmy to oddajesz hajs za cały okres za jaki dostałeś zasiłek

jak źle odprowadzasz składki to nikt ci o tym nie powie tylko jak będzie zbliżać dziesięcioletni termin przedawnienia to się dopiero urząd odezwie i ci dokurwi że masz zapłacić całą zaległość razem z odsetkami, bo przecież nie można było tego wcześniej stwierdzić

jeszcze ci wjedzie skarbówka na kontrol, znajdzie jakieś nieprawidłowości z vatem, więc zajmą ci wszystkie rachunki bankowe przedsiębiorstwa. nie masz z czego zapłacić pracownikom ani kontrahentom, dobrze prosperująca firma zaczyna padać. zwracasz się do skarbówy o zwolnienie określonych kwot na wypłaty dla pracowników, zwalniają ci konkretne kwoty do zapłaty pracownikom, po czym robią ci postępowanie karnoskarbowe bo od tych wynagrodzeń nie odprowadziłeś podatku. a firma oczywiście zlikwidowana, syndyk sprzedaje nieruchomości żeby zaspokoić wierzytelności wobec skarbuwy powstałe na skutek zajęcia

no jebana unia co ona nam za przepisy wciska, czesi i słowacy mają to samo

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 20:52
No chyba poplynales za bardzo to po pierwsze a po drugie to co to za śmieszne myślenie ze jak kontrahent Ci nie zapłaci to mozna wjechać na pełnej i zajmować telewizory i ciągniki a jak Ty nie zapłacisz podatku to od razu hurr durr niedobre państwo zajmuje rachunki bankowe i jeszcze jakieś odsetki trzeba zapłacić. A co Państwo ma Ci sponsorować działalność czy co?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 21:00
nie, państwo ma sponsorować patusów bez szkoły dając kolejne zasiłki i doprowadzać do likwidacji przedsiębiorstw i wyprzedaży majątku żeby się podatek zgadzał, a nie wspierać rozwój tych przedsiębiorstw żeby wyszli na prostą, zwiększali obroty i zatrudniali ludzi :dunno: :dunno:

plus jeśli w tej sytuacji mówisz o sponsorowaniu, to po prostu nie masz pojęcia o czym mówisz xD

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 21:03
Lowrider napisał(a):
państwo ma wspierać moje państwowe przedsiębiorstwo

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 21:07
Nie wiem skąd w dyskusji wziąłeś kasę na patusow bo zupełnie nie o tym było ale Ok. A co do sponsorowania przez państwo to juz nie wyjeżdżaj ze państwo nie ma własnych pieniędzy bo wiadomo o co chodzi. A jak juz, to nie płacąc podatków okradasz tych którzy je płaca wiec nie wiem z czym masz problem.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 21:13
Ale tu nie chodzi o nieplacenie tylko o pomyłki. Jest tak jak Lowrider pisze. Zresztą funkcjonuje coś takiego w skarbowce jak akt czynnej skruchy. Bez kitu. To jest dopiero popierdolone. Kajasz się za to że się pomyliłeś i urzędnik może Ci darować lub nie. To nie z Unii przyszło.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 21:21
czynny żal w sumie a nie skrucha ale i tak beka w chuj z tego jest xD co to kurwa za popierdolony pomysł

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 21:23
jogi napisał(a):
Ale tu nie chodzi o nieplacenie tylko o pomyłki. Jest tak jak Lowrider pisze. Zresztą funkcjonuje coś takiego w skarbowce jak akt czynnej skruchy. Bez kitu. To jest dopiero popierdolone. Kajasz się za to że się pomyliłeś i urzędnik może Ci darować lub nie. To nie z Unii przyszło.

i takie rzeczy trzeba rozpierdolić, ale PiS tego nie zrobi, jego zainteresowania są w zupełnie innej dziedzinie. dla platformy to były rzeczy istotne. polecam indeks wolności gospodarczej zobaczyć jak leciał do góry za platformy

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923  Następna strona