Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Lipca 2018, 13:00

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 916, 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923  Następna strona
Polityka 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
  Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 11:11
kamson. napisał(a):
NIC SIĘ NIE ZMIENIA

zmienia się np to, ze kiedys moglem isc w niedziele robic zakupy, a teraz musze stac w kolejce na stacji bo jakis zjeb tak ustalil. Moim zdaniem to duza i wkurwiajaca zmiana

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 11:33
Czemu schodzicie z tematu reformy SN na gospodarkę? Inb4 Sąd Najwyższy ocali polskich przedsiębiorców przed zgodnymi z literą prawa przepisami podatkowymi xD
Nigdzie nie wspomniałem ani słowem o ruchach rządu w kwestii przedsiębiorców, w ogóle przed uciskiem fiskalnym żadna konstytucja nie broni, apples and oranges.

pomiędzy leszczy

ZOSTAŃ UŻYTKOWNIKIEM ŚLIZG-PREMIUM, BYKU[ZOBACZ JAK]

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 11:36
Cały czas rozmawiamy o szeroko pojętej polityce i zainteresowaniu się nią, nie tylko o SN.
Przypomnę tutaj twój jakże inteligentny wpis sprzed dwóch stron:

Cytuj:
kamson. napisał(a):
kosciey napisał(a):
Sugeruję iż polityka to rozrywka dla kombinatorów, kretynów i zboczeńców.

i kosciey ma rację, a Wy się interesujecie jakimś powierzchownym gównem, nie chcę tu świrować foliarza, ale jako szare jednostki mamy na tym świecie gówno do powiedzenia i emocjonowanie się jakimś cyrkiem to strata energii

Czyli co, teraz uważasz, że kwestie gospodarcze w polityce powinny być tematem zainteresowania szarego obywatela, zaś jeśli chodzi o kwestie prawne, to nie ma sensu bo TO I TAK NIC NIE DA?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 11:39
Moje stanowisko jest takie, że w kwestiach podatków też bym nie wojował, bo rząd i tak ustawi sobie system gospodarczy tak, żeby było mu to na rękę i żeby mógł sobie na luziku pyknąć następne wybory na głosach głównych beneficjentów obecnego stanu rzeczy.

e:
Kropka, ale Ty przecież, z tego co pamiętam, robisz na państwówce, w dodatku jednej z grubszych, to nie wyjeżdżaj tu z małymi przedsiębiorcami pls

pomiędzy leszczy

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 11:48
ale co to ma do rzeczy gdzie ja pracuję? może moje dzieci, żona czy ktokolwiek z rodziny pracuje, pracował lub będzie pracował u prywatnego przedsiębiorcy i jestem żywo zainteresowany tym tematem? co to jest za tunelowe podejście, że patrzę tylko na to, co dotyka mnie bezpośrednio i nie widzę świata poza sobą? poza tym, uważam, że zarządzanie firmy w której pracuje leży i kwiczy właśnie ze względu na to, że jest państwowa i sytuacja byłaby całkowicie inna, gdyby właścicielem był prywatny kapitał. może mam dość już pewnych patologii i myślę o tym, żeby pracować u prywatnego przedsiębiorcy, może właśnie dlatego mam na uwadze ich sprawę? może nie będę nigdy pracował u prywaciarza. to ma być powód żebym się nie interesował tym tematem? białasie...

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 11:52
No ale podatki są ważne dla małych przedsiębiorców, nie można całkowicie zmusić rządu do działania, ale można zmusić ich do podjęcia decyzji bardziej korzystnych (oczywiście na których oni ugrają coś dla siebie, no ale takie jest życie) dla społeczeństwa, czyli właśnie dla tych małych przedsiębiorców, bo to otwiera ludziom drogę do działania. Jakby w sejmie była jakaś partia wolnościowa i był inny układ sił, to by musieli iść na pewien kompromis a nie lecieć full retard jak teraz 500+, 300+, chujwieco+ w socjalistycznym szale.

PS mam własną działalność, zanim ktoś zarzuci mi pracę na państwowym czy inny, jakże istotny argument tej klasy w dyskusji

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 11:56
No tak, nie zmienia się nic, ale w Polsce mamy tyle ustaw, że przeczytanie ich zajęło by 400 lat, czy ile ludzie tam wyliczyli jakiś czas temu. To wszystko dotyczy naszego życia.
Chyba że ktoś jest kompletnym laikiem i mimo 40 lat na karku nadal kręci głową gdy podjeżdża na stację paliw i widzi ponad 5zł na wyświetlaczu za litr, nalewa, odjeżdża i tyle, nie ma pojęcia dlaczego tak, skąd się to wzięło i chuj, trzeba płacić, wszystko kosztuje, taka konstatacja. Znam takich ludzi, nie chodzą na wybory nie kumają nic z polityki, teraz interesują ich kurwa wakacje w Grecji a nie sądy i polityka PiS. Tak jest.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 11:58
Problem jest tu jeszcze taki, że obie strony prowadzą swoją propagandę, a zdrowo myślący człowiek po prostu ma ochotę wyrzygać się na ten syf bo nie ufa już nikomu (wszyscy zawiedli), a alternatywy brak.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 11:59
no bo co zostaje, głos na psl? :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 12:04
Nie, to ma być powód, dla którego nie będziesz mnie pouczał o urokach pracy w sektorze prywatnym, bo ja akurat mam osobiste doświadczenia w tej materii. Ogólnie mam wrażenie, że nie do końca mnie rozumiecie. Poglądy mamy bardzo podobne, ja po prostu jestem fatalistą w kwestiach politycznych, brak mi wiary w działania oddolne i swoje zaangażowanie wolę poświęcać na inne rzeczy.

Spoiler:

I Motyw zauważył jeszcze jedną ważną rzecz. Wzdrygam się na sam widok tego, jak opozycja niczym sępy rozkminia jak by tu nawpierdalać się jak najwięcej krążąc nad protestującym społeczeństwem, a ja po prostu nie chcę nabijać kapitału politycznemu nikomu.

pomiędzy leszczy

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 12:05
Kukiz'15 był próbą wbicia klina w obecny system, ale poległ na roszadach personalnych, honorowym szabelkowaniu (aka "hurr durr, my nie jesteśmy partia polityczna, żegnajcie subwencje"), braku struktur regionalnych i w sumie samej podstawie tego ugrupowania, czyli fakcie, że jest zbieraniną skrajnie różnych środowisk, których jedynym celem było postawienie stopy w Sejmie, a potem niech się dzieje co chce.

Ostatnio edytowano Piątek, 6 Lipca 2018, 12:09 przez MoTyW, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 12:08
Jakie to przepisy w Polsce są takie strasznie zle? Bo cos czuje ze jakby przyszło co do czego to każdy by nabrał wody w usta i puścił jakis frazes o skomplikowanych podatkach i w ogóle i ten tego. Oczywiście trzeba uwzględnić porównywalne państwa i ich systemy prawne. Bo to ze w jakims Mozambiku płaca tylko podatek od ilości posiadanych krów to nie jest argument.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 12:08
kamson. napisał(a):
Nie, to ma być powód, dla którego nie będziesz mnie pouczał o urokach pracy w sektorze prywatnym, bo ja akurat mam osobiste doświadczenia w tej materii. Ogólnie mam wrażenie, że nie do końca mnie rozumiecie. Poglądy mamy bardzo podobne, ja po prostu jestem fatalistą w kwestiach politycznych, brak mi wiary w działania oddolne i swoje zaangażowanie wolę poświęcać na inne rzeczy.

Spoiler:

I Motyw zauważył jeszcze jedną ważną rzecz. Wzdrygam się na sam widok tego, jak opozycja niczym sępy rozkminia jak by tu nawpierdalać się jak najwięcej krążąc nad protestującym społeczeństwem, a ja po prostu nie chcę nabijać kapitału politycznemu nikomu.

no ja cię rozumiem i w sumie się zgadzam, też jestem trochę tym słynnym symetrystą, tylko druga strona medalu jest taka że ile by złego nie mówić o antypolskiej platformie, to to co teraz odkurwia pis jest jeszcze gorsze

ale jebać kod i stare baby

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 12:16
Cytuj:
Nie, to ma być powód, dla którego nie będziesz mnie pouczał o urokach pracy w sektorze prywatnym, bo ja akurat mam osobiste doświadczenia w tej materii.

Typie, cała moja rodzina pracuje w sektorze prywatnym. I nie pouczam cię, tylko zwracam uwagę. No ale ty wiesz wszystko najlepiej jak widzę, erystyka to twoja mocna strona.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 12:19
Już drugi raz wyjeżdżasz do mnie na podstawie jakichś swoich wyobrażeń i założeń, a później się jeszcze ciskasz, gratulacje.

pomiędzy leszczy

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 12:51
Cytuj:
Jakie to przepisy w Polsce są takie strasznie zle?
- prawo podatkowe, obowiązki osób prowadzących działalność, pliki JPK (księgowi robią na tym biznesy, informatycy sprzedają programy i uzależniają od siebie mikroprzedsiębiorców), SENT (podobnie), odpadówka teraz wchodzi, uzyskiwanie decyzji na budowę (jak ktoś chce samemu spróbować to nara), pozwolenia na działalność wpływającą np. na środowisko, sprawozdawczość środowiskowa to w ogóle labirynt (np. KOBiZE), kodeks pracy też ma mnóstwo koślawych przepisów. Od chuja tego jest. Palikot kiedyś to próbował ogarnąć.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 12:55
tylko zamiast sie skupic na gromadzeniu kapitalu politycznego centro-lewicowego to chuj kurwa pedały i transy, spierdolil to koncertowo, polska nie gotowa

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 13:00
Dokładnie. Ale ten kierunek akurat słuszny był.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 13:06
kamson. napisał(a):
Czemu schodzicie z tematu reformy SN na gospodarkę? Inb4 Sąd Najwyższy ocali polskich przedsiębiorców przed zgodnymi z literą prawa przepisami podatkowymi xD
Nigdzie nie wspomniałem ani słowem o ruchach rządu w kwestii przedsiębiorców, w ogóle przed uciskiem fiskalnym żadna konstytucja nie broni, apples and oranges.

bardziej rozwinięty od nas świat mówi, że to chujowe. świat bogatszy od nas mówi, że to złe rozwiązanie. tylko partia obrażonego na świat Kaczora ma rację.
Wadliwy system dał nam największy rozwój spośród demoludów, system się myli. Rację ma ta część kraju która gorzej sobie poradziła przez ostatnie 30 lat.
Prawnicy selekcjonowani w systemie przez 30 się mylą. rację mają ci przez system odrzuceni.

Co jeszcze wiesz lepiej kamson?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 13:08
Akurat systemu nie można rozpatrywać w kategorii "ma rację", bądź "nie ma racji". System to system, ma swoje wewnętrzne reguły, do których pozostałe elementy musza się dopasować i tyle.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 916, 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923  Następna strona