Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 19 Czerwca 2018, 11:54

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
[dyskusja] Aborcja 

Aborcja powinna byc
Legalna 48%  48%  [ 23 ]
Legalna, gdy dziecko pochodzi z gwałtu lub zagraża życiu matki 8%  8%  [ 4 ]
Legalna, gdy dziecko pochodzi z gwałtu, zagraża życiu matki lub jest ciężko chore 38%  38%  [ 18 ]
Nielegalna 6%  6%  [ 3 ]
Liczba głosów : 48

[dyskusja] Aborcja 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [dyskusja] Aborcja
  Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 01:15
Cytuj:
miałeś napisać dlaczego zrównanie zabójstwa płodu i noworodka jest absurdem

Oczywiscie niema sztywnej granicy. Tak jak kiedys pisalem, mysle ze spoleczenstwo powinno wypracowac consensus. Dla mnie subiektywnie:
- Maja diametralnie inny wplyw na spoleczenstwo. Tak najbardziej podstawowo: nawet mozg matki przechodzi zmiany w czasie ciazy, ktore maja ja przygotowac pod posiadanie dziecka.
- Noworodek jest rzedy wielkosci blizej czlowieczenstwa. Ma rozwiniete uklady, komunikuje sie, bardzo szybko nabiera samoswiadomosci, ktora jest scisle zwiazana z inteligentnym zyciem.

Cytuj:
jeśli jedyną motywacją dla prawodawstwa ma być sprawnie funkcjonujące społeczeństwo to nie ma nic złego w zabiciu chorego niemowlaka.

Nie mowie, ze to jest jedyna motywacja, ale ze nasze obecne wartosci sa tymi, ktore sie dla nas sprawdzily. Nie uwazam, ze z tego powodu mozna je z calkowita pewnoscia ekstrapolowac na calkowicie nowe warunki.

Dalsza czesc to odlot. Nie sadze, zeby spoleczenstwo bylo bardziej efektywne jesli bedzie zabijac starcow. Moze w przypadku estremalnego glodu (ktory z reszta wlacza zachowania kanibalistyczne). W normalnych warunkach doprowadziloby to do bardzo daleko idacych zmian w relacjach miedzyludzkich, ktorych zwyczajnie nie umiem przewidziec, zeby skomentowac. Zauwaz za to, ze wiele spoleczenstw nie ma problemow z zabijaniem, jesli chodzi o osoby, ktore dopuscily sie pewnych czynow. Nawet glowny argument przeciwko karze smierci nie dotyczy litosci czy laski, tylko braku mozliwosci orzekniecia o winie ze 100% pewnoscia. Czy to nie wyglada po prostu jak instynkt samozachowawczy?

Cytuj:
ale z tym że krowia rodzina czuje ból po zabiciu mućki to już chyba za daleki odlot, co?

Tutaj nie chodzi nawet o relacje matka-dziecko, ktorych zaklocenie ma destruktywny wplyw na psychike obu, ale o wiele innych rzeczy:
- Maja osobowosc.
- Odczuwaja rozne emocje, ktore maja podobne mechanizmy jak u ludzi, np. tez uzywaja kortyzolu do stresu, ktorego poziom jest mniejszy przy odpowiedniej socjalizacji.
- Ucza sie od innych.
- Komunikuja sie.
- Zyja w hierarchiach.
- Maja dlugotrwale znajomosci i sojusze z rodzina oraz innymi czlonkami stada. Tak samo jak u ludzi ilosc znajomosci jest pozytywnie skorelowana z kora mozgowa.
http://animalbehaviorandcognition.org/u ... 017_Vol4(4)_Marino_Allen.pdf

Serio, duzo gorzej czulbym sie konczac zycie krowy niz komorki jajowej.

Ostatnio edytowano Niedziela, 25 Marca 2018, 00:32 przez modeltoja, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Post Re: [dyskusja] Aborcja
  Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 01:41
modeltoja napisał(a):
Oczywiscie niema sztywnej granicy. Tak jak kiedys pisalem, mysle ze spoleczenstwo powinno wypracowac consensus. Dla mnie subiektywnie:
- Maja diametralnie inny wplyw na spoleczenstwo. Tak najbardziej podstawowo: nawet mozg matki przechodzi zmiany w czasie ciazy, ktore maja ja przygotowac pod posiadanie dziecka.
- Noworodek jest rzedy wielkosci blizej czlowieczenstwa. Ma rozwiniete uklady, komunikuje sie, bardzo szybko nabiera samoswiadomosci, ktora jest scisle zwiazana z inteligentnym zyciem.

z jednej strony prawo dżungli, a z drugiej definiowanie człowieczeństwa? przecież to dwie zupełnie różne dyskusje. ja uważam że ze wszystkimi problemami jakie za tym idą, jedynym sensownym kryterium jest kryterium biologiczne. w innym wypadku próba ustalenia granicy jest zwykle jałowa. wykształcenie świadomości? wykształcenie mózgu? wykształcenie CUN? odczuwanie bólu? i tak dalej, byle tylko znaleźć coś, co pasuje pod tezę, a i tak kończy się wybraniem jakiegoś arbitralnego punktu. noworodek nie ma praktycznie w ogóle samoświadomości. jest mniej świadomy niż np. kruk. zabicie ptaka jest bardziej niemoralne niż zabicie dziecka? przecież płód tak samo jak dziecko w końcu będzie samoświadome i także komunikuje się będąc jeszcze w łonie matki.

Cytuj:
Dalsza czesc to odlot. Nie sadze, zeby spoleczenstwo bylo bardziej efektywne jesli bedzie zabijac starcow.

a które społeczeństwo będzie skuteczniejsze w realizacji swoich celów, efektywniejsze z utylitarnego punktu widzenia, to które zabija dzieci czy to które zabija starców? to w którym średnia wieku to 50 lat czy 35? przecież nie potrzeba ekstremalnego głodu, żeby zobaczyć jak wygląda starzejące się społeczeństwo, spójrz na europę.

Cytuj:
Zauwaz za to, ze wiele spoleczenstw nie ma problemow z zabijaniem, jesli chodzi o osoby, ktore dopuscily sie pewnych czynow. Nawet glowny argument przeciwko karze smierci nie dotyczy litosci czy laski, tylko braku mozliwosci orzekniecia o winie ze 100% pewnoscia. Czy to nie wyglada po prostu jak instynkt samozachowawczy?

jasne, ale nie widzę tu związku z aborcją. zabicie mordercy vs zabicie niewinnego dziecka? (już z braku laku niech będzie to "dziecko")

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 02:33
Ad. 1 Dlatego zaznaczylem, ze to moje subiektywne kryteria. Calkowity zakaz niema sensu, bo powoduje patologie, wiec jako spoleczenstwo powinnismy ustanowic punkt graniczny, ktory przyniesie najwiekszy pozytek dla spoleczenstwa:
- Nie bedzie tak niski, ze niepraktyczny.
- Nie bedzie tak wysoki, ze nie do zaakceptowania przez wiekszosc.

Noworodki wykazuje pierwsze oznaki samoswiadomosci w przeciagu kilku miesiecy. W przypadku krukow jakakolwiek samoswiadomosc jest watpliwa. Poza tym jak sam piszesz jest duzo kryteriow, np. dzieci w ciagu pierwszych lat to najszybciej uczace sie mechanizmy jakie znamy. Duzo ciezej bedzie takie biologiczne kryteria znalezc dla plodu w 5 tygodniu.

Ad. 2
Mysle, ze to ktore terminuje niechciane ciaze moze sobie zaoszczedzic cierpienia i bolu. Natomiast, gdyby starzy ludzie byli jedynie obciazeniem to podejrzewam, ze ewolucja by dawno zadbala, zebysmy umierali w dzien po 50.

Na marginesie starsi ludzie to nie nienarodzone dzieci we wczesnym stadium. Moje myslenie sie do nich nie aplikuje, chocby dlatego ze zastosowanie wartosci moralnych na nich to nie ekstrapolacja - sa obecni w spoleczenstwie od tysiecy lat. Naprawde nie widze benefitow z ich eksterminacji. W przypadku niechcianych dzieci nie widze zadnego benefitu z wciagania ich na swiat poza satysfakcja z uszanowania (niezrozumialej dla mnie) moralnosci.

Ad. 3
Jest taki, ze jak widzimy wymierny zysk z zabijania i dodatkowe motywy to sam akt zabojstwa przestaje nas obrzydzac.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 05:16
Proliferzy gorsi od antyszczepionkowcow

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 07:51
Jestem przeciwko aborcji chyba ze ciaza jest wynikiem przestepstwa

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 08:28
Jestem przeciwnikiem ciąży

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 08:33
1. i uważasz, że twoje subiektywne kryteria wymyślone przy piwku powinny decydować o życiu lub śmierci innych ludzi? czy może każdy sam ma sobie wymyślić swoje subiektywne kryteria (np. można abortować dopóki jest pępowina)? dla niektórych zabijanie najbardziej bezbronnych przedstawicieli swojego gatunku to większa patologia niż jakiekolwiek patologie, które mogą wyniknąć z rodzenia dzieci, dlatego są przeciwko aborcji. łatwo mi zrozumieć ludzi, dla których głosowanie na to kogo można odjebać, a kogo nie, jest popierdolone, bo takie działanie "dla pożytku społeczeństwa" może prowadzić w prostej drodze do totalitaryzmu. dlaczego by w takim razie nie hodować ludzi na organy dla pożytku społecznego? albo po prostu zabijać ludzi z nizin i wykorzystywać ich jako dawców?

nie, co do tego że kruki zdają test lustra nie ma żadnych wątpliwości. dziecko rozpoznaje swoja mordę w lustrze w wieku ok. 2 lat. let that sink in.
no właśnie, kryteriów jest wiele, ale jedno jest dość obiektywne i dające się zamknąć w rozsądne ramy czasowe - czyli po prostu powstanie nowego organizmu z gatunku homo sapiens.

2. no nie, ewolucja nie działa w ten sposób (działa raczej odwrotnie). gdyby było tak jak mówisz, to nie byłoby upośledzonych, chorych, kalek, a my bylibyśmy nieśmiertelni. to właśnie dzięki ewolucji, a konkretnie rozwojowi technologii i medycyny jesteśmy zdolni podtrzymywać nasze życie nienaturalnie długo.

Cytuj:
Na marginesie starsi ludzie to nie nienarodzone dzieci we wczesnym stadium.

racja, starcy są już u schyłku życia, natomiast nienarodzone dzieci mają wiele lat przed sobą i ich potencjalny wkład w usprawnienie życia społecznego jest nieskończenie większy, żeby tak odnieść się do twojego punktu widzenia.

Cytuj:
Mysle, ze to ktore terminuje niechciane ciaze moze sobie zaoszczedzic cierpienia i bolu.

być może, a być może w dłuższej perspektywie czasowej sprowadza na siebie zagładę. stwierdzenie, że zabijanie najsłabszych oszczędza cierpienia jest trochę ironiczne, no nie? tak czy inaczej nie uważam, że to dobry argument, bo gdybyśmy uznali, że można zabić innego człowieka, żeby ulżyć swojemu cierpieniu, to kurwa byłoby nie najlepiej.

Cytuj:
Jest taki, ze jak widzimy wymierny zysk z zabijania i dodatkowe motywy to sam akt zabojstwa przestaje nas obrzydzac.

jasne, zabijanie morderców czy gwałcicieli nas nie obrzydza, ale obrzydza nas zabijanie niewinnych nienarodzonych istot. widzisz tu jakąś hipokryzję?

skoro nienarodzone dziecko to tylko wielokomórkowiec, co jest niżej niż krowa czy ptak, to rozumiem że według ciebie za podanie ciężarnej kobiecie środka poronnego bez jej wiedzy powinienem dostać mandat albo upomnienie?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 08:47
ykcuL napisał(a):
hajston napisał(a):
chyba ze ciaza jest wynikiem przestepstwa

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Banned
  Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 09:32
Ale o czym tu w ogóle dyskutować? Chyba większość się zgodzi, że aborcja jest zła. Problem w tym, że tradycyjnie partie, które chcą jej zabronić, nie robią nic, żeby nie dochodziło do sytuacji, w której jest ona konieczna. To powinien być punkt wyjścia, ale my uwielbiamy zaczynać wszystko od końca. Dopóki nie będzie odpowiedniej edukacji seksualnej w szkołach, być może gwałtów ściganych z urzędu, odpowiedniej pomocy finansowej dla samotnych matek, dopóki oszołomy będą np. planować zamykanie okien życia, et cetera - dyskusja o aborcji jest absolutnie nie na miejscu (tj. - powinna być w pełni legalna). O zaostrzaniu prawa aborcyjnego można myśleć, jak już państwo naprawdę wyczerpie wszystkie możliwości, a mimo to problem nie zniknie. Tymczasem nasze państwo od wielu lat nic w tej kwestii nie robi, a obecne prawo aborcyjne jest wynikiem "konsensusu" z lat 90. między władzami a Kościołem, który - o ile dobrze pamiętam - nie był żadnym konsensusem, tylko zwykłym szantażem - przehandlowano ustawę za poparcie Kościoła.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 10:41
Ale ten argument o zabijaniu żyjących idący w parze ze zgodą na aborcja jest tak upośledzony, jak nie przymierzajac, płody, których dyskusja dotyczy

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 10:44
kelsohmm napisał(a):
ykcuL napisał(a):
hajston napisał(a):
chyba ze ciaza jest wynikiem przestepstwa

:3

pomiędzy leszczy

ZOSTAŃ UŻYTKOWNIKIEM ŚLIZG-PREMIUM, BYKU[ZOBACZ JAK]

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 10:45
Nawet nie chce mi się czytać całości, bo pewnie mądrze prawicie ale apel do kobiet (mam, bab, inkubatorów):
MACIE KURWA RODZIĆ! Pan z koloratką tak mówi, więc zamknijcie te ryje wy głupie baby! Kościół będzie decydować o waszym zdrowiu, a nie jakieś spierdolone szpitale i chujowi lekarze! Na Nowogrodzkiej też tak mówią, więc rodzić wszystkie dzieci, te które zaraz umrą też. Rodzić! Ksiendze tak chcą, więc tak ma być!
Czy gwałt, czy bez czaszki...rodzić i amen! Sramy na to czy będziecie to przeżywać możliwe, że do końca życia, sramy na to, że w jakiejś bramie brudny oblech cię zgwałcił...rodzić!

Na własną odpowiedzialność, jak ktoś je lub ma słabe nerwy, to niech nie otwiera (+18)
Spoiler:

Miłego dnia:)

И скучно, и грустно, и некому морду набить

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 10:48
no i wyjaśnił

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 11:14
Raikkonen napisał(a):
Ale ten argument o zabijaniu żyjących idący w parze ze zgodą na aborcja jest tak upośledzony, jak nie przymierzajac, płody, których dyskusja dotyczy

raikkonen jak zwykle celnie, porównywanie zgody na karę śmierci i zgody na aborcję to jest kurwa k o m e d i a

ps te upośledzone płody też są żyjące jakby co :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 11:19
wezcie przestancie o tym gadac, nie wierze w to, ze ktokolwiek ruszy ten wypracowany lata temu kompromis [tak jak ostatnim razem nie ruszyli], pewnie znow trzeba cos przykryc i znalezc temat zastepczy, a kurwa wszyscy lykaja

czarny kurwa marsz, bo pierdola jakies glupoty o kolejnym chujowym projekcie, ale jak Was dymaja w pizdy obecni rzadzacy to kurwa kazdy/kazda japa cicho i siedzi, tfu kurwa w ryje, pelno powazniejszych problemow, ale aborcja i chuj

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 11:22
dokładnie, zamykam

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 11:31
Cz4rny1337 napisał(a):
czarny kurwa marsz,

i 10 pompek xD

nie rozumiem jak argument o zasłonie dymnej i fasadzie dla PRAWDZIWYCH i ZŁYCH działań rządu ma tutaj cokolwiek wnieść. chyba jeszcze mniej wnosi bo kiedy ludzie postanawiają zająć jakieś stanowisko, twoje jest takie, że istnieją ważniejsze stanowiska. tylko nie mówisz jakie :P

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 11:39
oyche napisał(a):
ps te upośledzone płody też są żyjące jakby co :lol:

nie zawsze :razz:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 11:45
Ale nie uważasz, że ponownie robi się burzę, ponownie ludzie tracą energie, czas, niektórzy pewnie pieniądze, tylko po to, żeby znów się nic nie zmieniło? I tych ludzi nie irytuje, że rząd nakłada nowe daniny, że bawi się sądownictwem, że pewnie zaraz zacznie się bawić komornikami [bo wybory blizej i kolejny bait na durny elektorat] i juz teraz jest niezwykle malo chetnych do wykonywania tego przeciez potrzebnego zawodu? I pewnie jeszcze pełno innych spraw.

Nie wiem stary, po prostu irytuje mnie, że jak znów rozmawia sie o HIPOTETYCZNEJ zmianie ustawy, której na 90% nikt nie ruszy [no chyba, że już są aż tak bezczelni] to kurwa kazdy taki aktywny, marsze, dyskusje, statusiki na fejsikach chujemuje, a jak naprawdę już się coś dzieje i już pis cos odkurwia, to cichutko tam poskomla pare osob i jadymy dalej.

Ci ludzie regularnie co pare miesięcy zajmują takie same stanowiska i o to mi glownie chodzi. Poznales kogos kto diametralnie zmienil poglady na temat aborcji bo go przekonaly argumenty drugiej strony? Ten kompromis jest idealny i jakiekolwiek zmiany w ktorakolwiek strone to bzdura i dla nikogo nie beda korzystne.

BTW i juz nie chodzi o zaslone dymna i Z L E dzialania, ale o to, jakiego wscieku [nomenomen] macicy dostaja ludzie na haslo a b o r c j a, a jak im sie powie "zwiekszamy podatki", "rozdamy Twoj hajs seba i karyna" i "ustawimy se sądownictwo" to - aha, spoko, luz, pozderki, nie interesuje sie ta cala polityka, caluje

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 12:22
Znacie kogoś, kogo dotknął ten temat osobiście? Ja akurat znam. Ojciec pewnego chłopaka chciał, aby matka poddała się aborcji, to był "związek" oparty tylko na łóżku, wpadli i facet jasno powiedział że dziecka nie chce, już pieniądze jej dawał. Do akcji wkroczył pewien inny mężczyzna, który postraszył, że jeśli dojdzie do aborcji, to on wszystko powie ojcu tej ciężarnej, bardzo ostremu typowi który nie wiadomo jak zareaguje. Ostatecznie kobieta urodziła, a jej syn ma dziś ponad 40 lat. Cała akcja z aborcją miała miejsce, gdy zainteresowani (cała wspomniana trójka) mieli po 20-22 lata, dawno temu jak można się domyślić. Czasem zastanawiam się, co by było gdyby i że jedynym straszakiem, który odwiódł od decyzji tę kobietę, był ewentualny gniew jej ojca, a nie Bóg, moralność czy piekło. Ojciec tego chłopaka ograniczył się tylko do płacenia alimentów, nawet nazwiska mu nie dał, kompletnie się odciął, kobieta wychowywała go zupełnie sama.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona