Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 24 Maja 2018, 16:47

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Czasy beki? cisza przed nawałnicą? 
Autor Wiadomość

Ostrzeżenia: 1
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Czasy beki? cisza przed nawałnicą?
  Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 08:58
Ja uważam że dzisiejsze czasy to czasy tzw. beki bardzo mało rzeczy jest robione na poważnie, przykładem jest choć by nasza muzyka rap gdzie jeden z topowych polskich raperów mówi że nie nagra poważnej płyty, sukces żartu muzycznego jakim był Gang Albanii itd. takich przykładów jest wiele choćby popowa muzyka komercyjna która zbliżyła się swoim poziomem do disko polo. Co ciekawe tak wyśmiewany tu polski raper Eldo już dawno zauważył to co ja teraz zauważam, posłuchajcie: https://youtu.be/QV0Rm4olntQ?t=111, https://www.youtube.com/watch?v=LUV2ArC_eDM czy z CKCUA https://www.youtube.com/watch?v=gzJ3WAKlPmg. W tamtych latach kiedy wypuszczał te kawałki miałem jeszcze nadzieje że trend się zmieni, z tego co on pisał on już chyba nie miał...Nawet polityka dziś stała się kabaretem tu chyba filmików czy opisów nie muszę wam wysyłać, jest to szczególnie niebezpieczne ponieważ politycy odpowiadają za najważniejsze sprawy dotyczące cywilizacji wręcz nią kierują.
Tematów do przytaczanie jest ogrom praktycznie każda dziedzina ludzkiej wytwórczości sztuki itd się zblamażowała od jedzenie po muzykę od politykę po sport.
Czemu ten temat umieszczam, urodziłem się jeszcze w latach 80 wy możecie nie pamiętać tamtych lat ale jeszcze w latach 90 świat działał na innych zasadach, zmianę dało się wyczuć już w 1998, przynajmniej ja ją wtedy zaczynałem odczuwać na przykładzie właśnie muzyki, bardzo wiele kiepskich i bekowych kawałków wtedy zaczynano grać w stacjach komercyjnych, oczywiście jeszcze skala tej beki była mało zauważalna ale już spadek poziomu dało się odczuć
https://www.youtube.com/watch?v=IlDjEd8gAkI czy https://www.youtube.com/watch?v=5llcBScGuAE

Czemu piszę "cisza przed nawałnicą" z dwóch powodów po pierwsze standard życia materialnego np. nas Polaków bardzo wzrósł od lat 90 a druga sprawa to brak zdecydowanego sprzeciwu mas wobec tych kuriozalnych rzeczy które się dzieją...czemu tak jest sam do końca nie wiem? Cisza przed nawałnicą jak cisza przed jakąś katastrofą.

Ciekawi mnie czy to samo obserwujecie, czy zgadzacie z moimi obserwacjami, proszę wypowiadajcie się obficie bo jak sądzę temat jest bardzo istotny :idea:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Post Re: Czasy beki? cisza przed nawałnicą?
  Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 09:34
Toy-Box - Tarzan & Jane (Official Music Video) > eldo

więc nie rozumiem w czym problem oraz o co chodzi.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 09:37
Chce żeby ren temat został poważnie potraktowany BX, więc napisz coś mądrze a nie bzdurki...

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 09:42
90 kto wg ciebie ma najlepszy przekaz w polskim hip-hopie?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 09:48
Też jestem ciekaw, jest jakis ostatni prawdziwy ?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 09:48
Eldo rzecz jasna, a tak swoją drogą emanowanie beką na wszelkich portalach i ogolnie w social mediach, wyśmiewanie się z chorych ludzi, śmierci, życzenie komuś brzydkich chorób, wgl te oświecone pokolenie to bym kurwa rozstrzelał

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 10:05
retrox napisał(a):
a tak swoją drogą emanowanie beką na wszelkich portalach i ogolnie w social mediach, wyśmiewanie się z chorych ludzi, śmierci, życzenie komuś brzydkich chorób, wgl te oświecone pokolenie to bym kurwa rozstrzelał

ale to nie wina pokolenia, po prostu internet umożliwił ludziom takie zachowania bez konsekwencji. tacy ludzie byli zawsze, tylko dotąd najczęściej wyłaziło to z nich przy okazji, w tłumie, a internet to taka nieprzerwana publiczna egzekucja w hyde parku gdzie wszyscy noszą maski.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 10:21
może i coś w tym jest, tylko zastanawia mnie skąd tacy ludzie się biorą i co musi siedzieć w ich głowach, bo podejrzewam, że 95% użytników np takiego ślizgu nie ma zajawki na wypisywanie 'zdychaj kurwo' pod zdjęciami panny, która np umiera w tej chwili na raka (przypomniało mi się zdjęcie jakiejś dziewczynki z Kubą Błaszczykowskim na fb) z autopsji znam sytuację w której moja znajoma miała wypadek samochodowy, 4 jej znajomych zginęło na miejscu i przez jakiś czas trwały spekulacje czy ona wgl przeżyła, a na jednym z portali zaczeły latać wpisy typu "sprzedam drążek do zmiany biegów z płuca wyżej wymienionej dziewczyny" albo "nie musicie się już zastanawiać, zdechła" w takich chwilach boli mnie, że ciężko nawet wykonać samosąd i dojść do tego, kto coś takiego pisze, dlatego props jak stąd do vegas dla tego od kaszy jaglanej, że ukrucił jebanego śmieszka

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 11:30
retrox napisał(a):
może i coś w tym jest, tylko zastanawia mnie skąd tacy ludzie się biorą i co musi siedzieć w ich głowach, bo podejrzewam, że 95% użytników np takiego ślizgu nie ma zajawki na wypisywanie 'zdychaj kurwo' pod zdjęciami panny, która np umiera w tej chwili na raka (przypomniało mi się zdjęcie jakiejś dziewczynki z Kubą Błaszczykowskim na fb) z autopsji znam sytuację w której moja znajoma miała wypadek samochodowy, 4 jej znajomych zginęło na miejscu i przez jakiś czas trwały spekulacje czy ona wgl przeżyła, a na jednym z portali zaczeły latać wpisy typu "sprzedam drążek do zmiany biegów z płuca wyżej wymienionej dziewczyny" albo "nie musicie się już zastanawiać, zdechła" w takich chwilach boli mnie, że ciężko nawet wykonać samosąd i dojść do tego, kto coś takiego pisze, dlatego props jak stąd do vegas dla tego od kaszy jaglanej, że ukrucił jebanego śmieszka

no ok, ale gdzie tu beka o której mowa wyżej?

że ludzie to kurwy to wszyscy wiemy

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 11:52
w mentalności ludzi kurew takie zachowania to beka i to jest dla mnie najsmutniejsze, jak zły charakter dla wielu ludzi przybrało pojęcie beki

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 13:21
Rossi napisał(a):
Też jestem ciekaw, jest jakis ostatni prawdziwy ?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

gracz z numerem pierwszym synu

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 13:21
Na mój chłopski rozumek ten kij ma dwa końce, wszechobecna beka to równowaga dla wszechobecnego terroru. Dziś mamy więcej stresujących wiadomości niż kiedykolwiek, gorące njusy z całego świata docierają do nas od razu, naraz, zewsząd. I to wcale nie jest tak, że dziś jest gorzej niż kiedykolwiek, po prostu złe wiadomości lepiej się sprzedają, więc jesteśmy nimi bombardowani. A humorek jak wiadomo rozładowuje napięcie - im więcej stresu, tym większa chęć do beki, im mocniejsze bodźce stresujące, tym większe zapotrzebowanie na bodźce relaksujące, akcja-reakcja ziomutku. A tolerancja wciąż rośnie.
Na potwierdzenie swych słów mam badania przeprowadzone na próbie 1 osoby. Od kilku miesięcy jestem na informacyjnym detoksie - wyczyściłem fejsa, żeby nawet przypadkowo nie ładować sobie głowy gównoinformacjami o kolejnych ofiarach, kataklizmach, kłótniach zjebów w sejmie o kolejne gówno z dupy, przepychanek lewaków z prawakami no i mówię wam, lewatywa dla mózgu. Czego nie planowałem, a co również się zmieniło, to moje zapotrzebowanie na bekę. Humor wykonał zdrowy zwrot w dowcip bazujący bardziej na ironii i zaskoczeniu a nie szoku i niedowierzaniu, nie oglądam już setek memików pojebanych, stałem się normikiem - i jest super. Teraz mi się wydaje, że poczucie humoru jest jak dupa - im więcej bodźców-bolców, tym bardziej rozjechana dziura, którą trzeba zapychać coraz większymi bolcami, żeby cokolwiek poczuć.
Polecam każdemu taką wstrzemięźliwość, bo w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia, a co za dużo, to niezdrowo.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 13:35
bardzo ładny post, z którym mocno się zgadzam kolego jaca, z drugiej strony można powiedzieć, że kwestia beki poszła mocno w innym kierunku, kiedyś 3/4 społeczeństwa (dywaguje, że tyle) targało łacha oglądając śmiechu warte z Drozdą czy inny tego typu szit, teraz ewaluowaliśmy na wydaje mi się bardziej wykwintny rodzaj humoru mimo wszystko, bardziej wypełniony wyczutym sarkazmem, fajną ironią, oczywiście pomijam grupe podludzi dla których beką jest pisanie zdechnij na raka kurwo

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 15:21
Dla tych idiotów z internetu wszystko jest beką, dopóki nie dotknie ich bliskich. Życzę im tego w najmroczniejszych zakątkach mojego umysłu. W sumie to zawsze tak było. Tyle, że internet pozwolił jak zwykle na samowolkę, beka jest dobra dopóki ma granice jak napisał Jaca.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 15:28
Kiedyś wypowiadając pewne słowa trzeba było liczyć się z możliwością różnej reakcji oponenta a teraz na forach, social media itd można pisać co dusza zapragnie bo błędnie ludzie sa przekonani o swojej anonimowości.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 16:10
normizm, konformizm czy postmemizm?

to są te pytania

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 17:06
Ja bym w tym takiego znaczenia netu nie podnosił bo w sejmie czy na ulicy też jest dużo beki a to jednak jest real i tam można jednak oberwać. To że beka jest formą odreagowania stresu w dziejszym życiu to się jak najbardziej z Jacą zgadzam natomiast jest jeszcze jeden motyw beka bo sądzimy że na te całe gówno polityczne systemowe sądzimy że nie mamy wpływu, więc co pozostaje? pośmiać się z tego...

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 17:25
to już wgl jest przytłaczające w sumie, że na gówno nas otaczające pozostaje tylko śmiech

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 18:34
bo SĄDZIMY że na te całe gówno polityczne systemowe sądzimy że nie mamy wpływu

Sądzimy jest tu słowem kluczem, jakoś za PRLu ludzie występowali przeciw władzy nie bali się wychodzić na ulice, czemu teraz jest inaczej?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 5 Lipca 2017, 19:28
Jeszcze pare lat temu ślizg trudnił się w różnego rodzaju distrojach i całe forum miało z tego beke wręcz żyło tym, a teraz taka odmiana.
Od zawsze najłatwiej śmiać się ze słabszego (gruby, rudy) teraz internet plus akceptacja głupoty i jest jak jest.
Ostatnio oglądałem jakieś kompilacje z Family Feud i byłem w ciężkim szoku jakimi ludzie są debilami i się tym wręcz szczycą, pl też do tego dąży.

CHUDSON napisał(a):
instrukcja jak poderwac kolezanke:
1. zrobic domowke (bedziesz gospodarzem czyli fejm imprezowy masz gwarantowany)
2. zaprosic znajomych w tym owa kolezanke
3. napierdolic sie w chuj i ją troche też (chociaż niekoniecznie)
4. znaleźć moment kiedy bedziecie sami
5. przyswirowac pijanego podrywacza na żarciku i ja pocowalowac
6. nara

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona