Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 22 Czerwca 2018, 08:47

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
[zabawa][przyjemność] kostka Rubika 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [zabawa][przyjemność] kostka Rubika
  Wysłano: Niedziela, 28 Stycznia 2018, 22:47
Dou napisał(a):
Wątpię, żebyś mial sub20 z 5 ułożeń..na pewno nie na oficjalnych scramblach

Szczęśliwie wczoraj moje przypuszczenia zostały jednoznacznie potwierdzone - byłem na finałach Krakowskiej Ligi Speedcubingu i w oczekiwaniu na rundę finałową trójka najlepszych po pierwszej rundzie zawodników postanowiła się pościgać dla beki układając lblem właśnie, siedziałem naprzeciwko jednego z nich - Marszałka, który już w drugiej próbie zrobił sub19, kilka ułożeń później walnął 16.xx, i generalnie zdecydowana większość jego ułożeń była sub20. Mieszał według scrambli, nie z ręki, przyglądałem się uważnie więc mogę również potwierdzić że nie rozszerzał ani trochę podstawowego lbla, wszystko najprostszym.

benek187 napisał(a):
Czy ktoś się bawi magnetycznymi kostkami? Zastanawiałem się nad MoYu Weilong GTS2 M. Chodziły mi po głowie GAN-y, ale 200 zł to już trochę przegięcie. Czy ktoś może polecić jakieś inne magnetyczne kostki do 100 zł?

Zdecydowanie nie polecam, przy Twoich aktualnych czasach przyniesie więcej szkody niż pożytku

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 29 Stycznia 2018, 11:02
Z czego wynikają te szkody? Bo powiem szczerze, że taka kostka wiąże się z dwoma nowymi aspektami. Pierwszy to lepsze dociąganie ścian, co bez wątpienia jest zaletą. Drugi aspekt może się okazać wadą, ale może się też okazać zaletą - chodzi o to, że przy magnesach, trzeba ponoć wykonywać mocniejsze ruchy. Per saldo wygląda to jak wyjście na zero albo uzyskanie wartości dodatniej, stąd moje pytanie.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 29 Stycznia 2018, 17:10
benek187 napisał(a):
lepsze dociąganie ścian, co bez wątpienia jest zaletą

No właśnie w tym tkwi sęk że nie, to jest zaletą kiedy ma się czasy przynajmniej powiedzmy sub12, natomiast w przypadku gdy dopiero zaczyna się układać sprawi to tyle, że nie nauczysz się dokładnie dokręcać ścian, bo magnesy jakoś to wyciągną za Ciebie. Ja na przykład po jakichś dłuższych przerwach od układania, jak czuję że straciłem wyczucie i szarpię ułożenia zamiast układać płynnie, przerzucam się na kostkę która nie ścina nawet z 20 stopni i dopiero po kilkudziesięciu takich ułożeniach wracam do normalnej, i wtedy zwykle czasy wracają do normy.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 29 Stycznia 2018, 18:09
Rozumiem i nawet się z Tobą zgadzam - nawet jeśli magnesy zrobią za mnie robotę, to to nie jest moja zasługa, tylko sprzętu, przez co wcale nie staję się lepszy, mimo iż teoretycznie mogę poprawić swoje czasy.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Stycznia 2018, 15:07
Obrazek

Właśnie taki numer mi się odjebał. Miałem dwie dobrze zorientowane krawędzie żółtego krzyża i zauważyłem, że jak dorobiłem pozostałe dwie, to automatycznie mi się zrobił układ do wykończenia przez dwa sexy move. Jak je robiłem, to aż mi się pod dupą paliło, bo czułem, że czas będzie gruby. Niezły skok, w ostatnich dniach poprawiłem rekord na 39.007, a tutak takie pierdolnięcie.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 1 Lutego 2018, 20:46
Zacząłem trochę poważniej bawić się w 4LLL. 1 etap OLL znam, z drugiego nadal 5/7 alforytmów. Jeśli chodzi o PLL, to znam już algorytmy na zamianę trzech narożników na lewo i na prawo (chociaż mam spory problem z rozpoznawaniem sytuacji, bo algorytm zaczyna się od x, co sprawia, że za szybko do niego chcę podejść i przegapiam moment, w którym powinienem w ogóle rozpoznać case, ale ten sam problem miałem w metodzie podstawowej i tam też czasem musiałem wykonać ten sam algorytm aż trzy razy, żeby ustawić narożniki). Korzystam z R2 D2 R U R' D2 R U' R, a także z L2 D2 L' U' L D2 L' U L. To jeszcze jako tako idzie. Większy problem mam z krawędziami, bo do tej pory znałem algorytm na zamianę trzech krawędzi na lewo i na prawo, ale to były algorytmy z M. Teraz uczę się tych z RU. O ile algorytm na przesunięcie krawędzi na prawo znam i umiem wyegzekować, o tyle tego odwrotnego za cholerę nie potrafię, bo to nie jest odbicie na zasadzie L' zamiast R, tylko algorytm wykorzystujący R. Dlatego, z głupa, w lewo dalej obracam algorytmem z M. Nie wiem już sam które są szybsze - te z RU, czy te z M. Tych z M się nie da wykluczyć całkowicie, bo są potrzebne do zamiany czterech krawędzi na wprost siebie i do zamiany dwóch sąsiadujących par krawędzi.

Póki co przyznam, że nawet nie jest tak źle, jak myślałem. Zrobiłem sobie dziesięć ułożeń i średnia (mean, nie average) to 58 sekund (czasy od 47 sekund do 1:06). Zaskoczyło mnie to w chuj, bo totalnie podstawową metodą mean ze 181 ułożeń mam... 56:88. Widzę poważny potencjał w tej metodzie, żeby jebnąć sub30, ale jeszcze mi trochę zejdzie na doskonaleniu.

Swoją drogą, może Ty Burns mi podpowiesz... szukam jakiegoś sensowniejszego algorytmy na bowtie, bo ten, który wykorzystuję, jest tragiczny (F, R' F', L, F, R, F', L'). Jest strasznie nienaturalny i nie umiem go płynnie wykonać (zwłaszcza pierwszej czwórki, bo druga już jako tako wchodzi).

E: Ależ mi się czasy poprawiły. :) Zszedłem już z rekordem do 34 sekund (4LLL, bo przy metodzie podstawowej nadal te 32 sekundy). ao5 spadło mi rekordowo do 37.30. ao12 - 44.53. ao100 - 52.73. To rekordowe ao5 mnie rozwaliło, bo zaliczyłem 34, 36, 36, 38 i 50 sekund, przy czym do tej pory sub40 to się zdarzało od święta, a tu aż cztery razy. Generalnie ao12 czy już w ogóle ao100 jest słabe, bo ciągle mam pewne braki w algorytmach i zaczynam kombinować okrężną drogą, przez co jakieś 25% moich czasów jest powyżej 1 minuty (ale tylko jakieś 8-9% powyżej 1:10, więc już jakichś większych wtop nie zaliczam).

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Lutego 2018, 21:42
Postanowiłem, że na fazę założę sobie kanał na YT, gdzie będę wrzucał filmiki z mojego postępu. Jeśli ktoś chce, jest już pierwsze ułożenie, mój najlepszy sfilmowany do tej pory czas (choć dość daleki od rekordu):

https://www.youtube.com/watch?v=F11YaKE ... e=youtu.be

Jakość chujowa, ujęcie chujowe, ale dopiero się uczę. Za to w tle leci Pikers!

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Lutego 2018, 21:44
Szanuję takie połączenie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Lutego 2018, 00:40
benek187 napisał(a):
Swoją drogą, może Ty Burns mi podpowiesz... szukam jakiegoś sensowniejszego algorytmy na bowtie, bo ten, który wykorzystuję, jest tragiczny (F, R' F', L, F, R, F', L'). Jest strasznie nienaturalny i nie umiem go płynnie wykonać (zwłaszcza pierwszej czwórki, bo druga już jako tako wchodzi).

osobiście robię obrót tak, że żółta ściana jest przede mną i złe krawędzie w lewym dolnym rogu oraz prawym górnym i algorytm: D R U R' D R U' R', jak dla mnie bardzo wygodne ale jak Ci nie siądzie to to też będzie dobre:
https://youtu.be/47JfJxU7EjM?t=48s

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Lutego 2018, 01:31
Na pewno dobrze to spisałeś? Bo nie wychodzi mi właściwie nic po tym algorytmie. Rozumiem, że żółta ściana przed Tobą oznacza w praktyce x'. Zgaduję, że zjadło Ci gdzieś apostrof - najpewniej na D.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Lutego 2018, 15:36
Nie wiem czemu, ale zawsze na kacu układa mi się lepiej i biję jakieś rekordy. Dzisiaj to samo, poukładałem na fazę kilkanaście razy kostkę, żeby rozruszać palce i pomyślałem, że może coś ułożę na czas z timerem. Już przy pierwszym ułożeniu wyszedł mi rekord i w końcu rozjebałem 30 sekund. Wyszło mi 28.70. Dużo szczęścia, bo krzyż miał już dwa dobrze zorientowane ramiona, a krzyż chyba zajmuje mi relatywnie najwięcej czasu (albo to albo F2L).

Link do ułożenia, jeśli kogoś. W razie czego, w tle ponownie Piki.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Lutego 2018, 15:40
Co to za kostka? Polecasz? Muszę w końcu zamówić jakąś, na dodatek jak byłem na święta w domu to starej (taka najprostsza za kilka zł) nie znalazłem.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Lutego 2018, 15:53
Moja pierwsza i jedyna (hmm, właściwie nie pierwsza, bo dostałem Rubik's Brand, ale oddałem ją w pizdu) do tej pory 3x3x3, czyli Yuxin Little Magic Stickerless. Kupiłem ją tylko dlatego, że nie znałem się w ogóle na kostkach, a ktoś ją tu zasugerował. Okazało się, że dla początkującego to bardzo fajna kostka. Kilka dni temu wyczyściłem kurwę, bo w środku po prostu pastwisko się zrobiło, a potem poszedłem za czyjąś radą z tego tematu, i zaorałem ją trochę maracuja oil od Biosilka (zabawne, że moja dziewczyna akurat to miała wśród kosmetyków), to się zrobiła taka popierdolona, że musiałem siłą hamować ściany, żeby się nie kręciły same. Po kilku dniach jest już dużo lepiej, trochę się uspokoiła.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Lutego 2018, 15:55
To nie wiem, czy brać twoją, czy Thunderclapa v2: https://www.magicznakostka.pl/produkt/m ... zarna/866/

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Lutego 2018, 15:56
Nie wiem, w życiu nie miałem innej kostki w rękach poza gównem od Rubika i tym Yuxinem.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 18:03
benek187 napisał(a):
Na pewno dobrze to spisałeś? Bo nie wychodzi mi właściwie nic po tym algorytmie. Rozumiem, że żółta ściana przed Tobą oznacza w praktyce x'. Zgaduję, że zjadło Ci gdzieś apostrof - najpewniej na D.

Sorry, oczywiście brakuje apostrofa po drugim D: powinno być D R U R' D' R U' R'

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Lutego 2018, 20:41
E: Trochę się pozmieniało, więc edytuję post. :)

Obrazek

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Lutego 2018, 21:57
Jubileuszowe tysiąc ułożeń, więc podrzucam wyniki.

Obrazek

Obrazek

Trochę się pozmieniało, udaje mi się systematycznie poprawiać ao500 i ao200. ao1000 jest średnio miarodajne, bo w sumie zawiera w sobie dość dawne ułożenia, kiedy robiłem po 50-60 sekund średnio. Już sześć razy sub30, także jestem bardzo zadowolony. No i w końcu dzisiaj, właściwie niemalże przez przypadek, nauczyłem się kolejnego algorytmu z 2lookOLL. Został mi tylko jeden, najbardziej nieprzyjemny. W 2lookPLL znam już właściwie wszystko.

Do tego, gdzieś przez przypadek, zacząłem delikatnie ogarniać OLL z układu, który nie ma krzyża. Najbardziej oczywistym i najfajniejszym przypadkiem jest litera T, która ma po dwie żółte kostki równolegle do siebie (nie wiem jak to określić, ale speedcuberzy na pewno wiedzą, o co mi chodzi). Ten case wystarczy rozjebać przez sexy, a potem sledge hammer i od razu cała żółta ściana jest ułożona. Zauważyłem też, że np. podobne T, ale nie mające po dwie żółte kostki obok siebie równoległe, lecz po jednej, można walnąć tym samym algorytmem i u mnie to prowadziło do bow tie. Nie wiem czy to norma czy przypadek, ale będę z tego korzystał.
Dość często zdarza mi się też H na żółtej ścianie, także jest to kolejny case, na który w sumie warto się nauczyć czegoś.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Lutego 2018, 22:20
uwierzyłem na nowo w Ślizg czytając ten temat, propsy chłopaki
myślałem że tu już tylko słuchacze Plaiboi Kartiego i trapów

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Lutego 2018, 13:59
Znalazłem starą kostkę, co ciekawe była w dokładnie tym miejscu, w którym być miała a jak debil szukałem jej kilkukrotnie po całym domu, bo byłem pewny, że sprawdziłem na początku, czy nie jest na swoim miejscu. Dochodzę do żółtego krzyża (na początku układam biały krzyż, białą ścianę, 2 rzędy przylegających ścianek, wspomniany krzyż) i dalej nie pamiętam algorytmów. Trzeba będzie sobie przypomnieć :D

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona