Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 14 Sierpnia 2018, 07:51

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
[zabawa][przyjemność] kostka Rubika 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [zabawa][przyjemność] kostka Rubika
  Wysłano: Wtorek, 13 Lutego 2018, 14:14
H7 napisał(a):
uwierzyłem na nowo w Ślizg czytając ten temat, propsy chłopaki
myślałem że tu już tylko słuchacze Plaiboi Kartiego i trapów

jak coś to Benek słucha sobie trapów w trakcie układania, to chyba trochę burzy Twój światopogląd.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Lutego 2018, 14:56
Dobra, kostka ułożona :D Trochę utrwalę sobie algorytmy, których musiałem się nauczyć od nowa (część chyba pierwszy raz, bo teraz trochę inaczej przechodzę z żółtego krzyża do ułożonej kostki niż kiedyś) i przejdę do uproszczonej metody Freidrich. Tu :arrow: http://kostka-rubika.web.iq.pl/fridrich ... zenie.html jest według was dobrze wszystko wytłumaczone, czy lepiej szukać innego źródła?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Lutego 2018, 17:07
Ja się z tej strony uczyłem LBL-a i uważam z perspektywy czasu, że to nie jest najlepszy materiał szkoleniowy. Jak patrzę np. na F2L we Fridrichu, to ta strona właściwie nie tłumaczy nic. Do Fridricha o wiele bardziej wolę: http://www.speedcubing.pl/kursy/333/tec ... on/1/wstep

Chociaż generalnie nie ma chyba strony, która zadowala mnie w 100%, więc biorę po trochę rozwiązań z każdego źródła.

Swoją drogą po raz kolejny przekonałem się, że najlepiej poprawia mi się wyniki mniej więcej po jednym piwie. To jest dość zabawne, bo co prawda nie wpływa to zbyt dobrze na moje kojarzenie, ale mega wyluzowuje mi dłonie i wszystko idzie mi o wiele płynniej. xD Teraz zrobiłem swoje najlepsze mo3, ao5, ao12, ao25, ao50, ao500 i ao1000. :)

E: Obrazek

Kurwinkę wczoraj przeczyściłem i PB w Walentynki wyszedł. xD

Godzinkę po PB włączyłem kamerę i akurat sfilmowałem sobie 27.196:
https://www.youtube.com/watch?v=j6B0K1VIy1s

Kolejna edycja:

Obrazek

Kurwa jaka to jest faza, jak się bez Fridricha wypierdala takie czasy.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Lutego 2018, 22:57
Z okazji 1500 ułożeń LBL+4LLL wrzucam statystyki:

Obrazek

Jak widać, postęp w odniesieniu do poprzednich wrzutów jest bardzo niewielki. PB jest fajne, ale cała reszta mnie średnio satysfakcjonuje. Dopadła mnie smutna konstatacja, że przegapiłem moment na naukę F2L. Z tego co czytam, powszechnie zaleca się go przy czasach ok. minuty i jest to słuszna sugestia, ponieważ próbowałem zrobić solve za pomocą F2L i moje czasy oscylują przy tej metodzie ok. 70 sekund. Jest to po prostu trudne mentalnie do pokonania - przestawić się z czasów ~ 40 sekund na czasy ~ 70 sekund. Poza tym rzeczywiście, LBL mnie trochę spaczył i mimowolnie szukam rozwiązań z tej metody, zamiast uparcie konstruować sloty.

Tak czy siak, trenuję teraz te zjebane sloty i olewam czasy, bo mam wrażenie, że w moim układaniu to F2L jest najsłabszym elementem. Mam też dość spory problem z białym krzyżem, bo generalnie umiem go rozwiązać, ale robię to na lewej ścianie. Zastanawiam się czy warto zmarnować trochę czasu, żeby jednak układać go na dole, ale dzięki temu pozbyć się regripa i mieć lepszy lookahead do F2L-a? Bo naprawdę, jak próbuję układać krzyż na dole, to mi to zajmuje jakieś absurdalne ilości czasu. Wiem, że na dłuższą metę pewnie układanie na dole da lepsze efekty, ale nie wiem czy chce mi się jebać z tym na tyle, żeby popsuć sobie przyjemność z układania.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Lutego 2018, 15:29
Powiem tyle - nauka PLL to jest coś w chuj przyjemnego. xD Śmiałem się na początku, że ogarnięcie tylu algorytmów będzie jakiś wyczynem na miarę mistrzostwa świata, a teraz okazjonalnie sobie rzucę okiem na jakiś case, poćwiczę go pięć minut i już go znam. Oczywiście, samo utrwalenie tych ruchów, wykonywanie ich bez zastanowienia i w sposób technicznie poprawny, to jest coś, co muszę dopracować, ale idzie o wiele łatwiej, niż się spodziewałem.

A, U, Z i H znałem już wcześniej, ale ciągle je dopracowuję. W międzyczasie nauczyłem się E (moje ruchy D są chujowe, więc tu muszę poćwiczyć), J (na prawą rękę jest przepiękna, uwielbiam tę permutację), a przed chwilą ogarnąłem T. W przypadku J mam tylko problem z elementem RURF, który mi nie siedzi, zaburza płynność całego algorytmu. W przypadku T natomiast, wkurwia mnie, że końcówka algorytmu kończy się identycznie, czyli RURF. Gdyby tam było U', to byłoby mistrzostwo świata. Tak czy siak, egzekucja obu tych permutacji jest dość podobna i zadziwia mnie, jak płynnie się je realizuje.

Wynika z tego, że nie do końca świadomie nauczyłem się już 10 z 21 permutacji. Zostały mi dwie N, dwie R, cztery G, F, Y i V. Byłem początkowo przerażony permutacjami G i ich zakręceniem, a tu się okazuje, że ich rozpoznanie jest dziecinnie proste. U mnie wygląda to tak: headlighty na ścianie L, a: bloczek z przodu (permutacja Ga), bloczek z prawej ale oddalony ode mnie (Gb), bloczek z tyłu (Gc), bloczek z prawej ale zbliżony do mnie (Gd).

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 24 Lutego 2018, 14:32
Obrazek

Po ogarnięciu tych 11 PLL-i w sumie zauważyłem sporą poprawę. Czasy spadły o jakieś 2-3-4 sekundy. Generalnie teraz dość robię czasy w okolicach 35 sekund. Jaram się, że w końcu wpało ao5 sub30. Zakładam, że pozostałe permutacje, zwłaszcza G, pozwolą mi zejść jeszcze jakieś 2-3 sekundy. Jak będę średnio robił 30 sekund właściwie znając ledwie 8 OLL i nie używając w ogóle Fridrichowego F2L, to będzie to dla mnie zadowalające.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 24 Lutego 2018, 14:32
zazdroszcze zajawki

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 24 Lutego 2018, 14:37
Przyznaję, że mam pierdolca na tym punkcie. Nie spodziewałem się, że to się tak potoczy, ale teraz mam kostkę zawsze przy sobie i układam ją bez przerwy. ;-)

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Marca 2018, 11:33
Trochę mi się te czasy zatrzymały w miejscu. Zszedłem o kolejną sekundę w porównaniu do poprzedniego wrzutu, ale to żaden postęp. Trochę mnie to wkurwiło, więc wziąłem się za permutacje G. Wszystkie permutacje, które mi zostały do nauczenia, są wkurwiające, bo każdą poprzednią w sumie byłem w stanie przekształcić w inną, wygodniejszą dla mnie, jakimś innym algorytmem, a te, które mi teraz pozostały, są dla mnie bardzo trudne do przekształcenia.

Znalazłem na YT bardzo fajny poradnik J Perma o fingertrickach PLL i tam też pojawiają się bardzo fajne metody rozpoznawania permutacji G i ich wykonywania. Te metody są świetne, bo opierają się o położenie bloczku względem świateł znajdujących się na lewej ścianie. Rozpoznawanie jest całkiem proste. Same algorytmy są też o wiele przystępniejsze dla mnie od tych najpopularniejszych, bo opierają się TYLKO na ruchach R/R', U/U' i D/D'. Żadnych F, żadnych L, a tym bardziej żadnych B. To, co mnie jeszcze jara w tych algorytmach, to to, że Ga i Gb się wzajemnie uzupełniają, tzn. Gb na ułożonej kostce daje układ pod Ga i odwrotnie - Ga na ułożonej kostce daje układ pod Gb. To samo dotyczy Gc i Gd, które prowokują się wzajemnie. Jest to świetne rozwiązanie, bo pozwala jednocześnie ćwiczyć dwa algorytmy jednocześnie. Bawiłem się chwilę Ga, prowokując go przez Gb i paradoksalnie szybciej nauczyłem się Gb. Tak czy siak, ogarnąłem już oba i bardzo się z tego powodu cieszę, chociaż oczywiście zajmie mi kupę czasu dopracowanie tych ruchów, bo póki co tylko umiem wykonać, a nie wykonać szybko.

Próbowałem w ostatnich dniach pobawić się jeszcze F2L, ale zostawię sobie to na później. Strasznie mnie męczą te czasy po 50-60 sekund. Najpierw pełen PLL, potem F2L.

A jak tam u Was? Które permutacje sprawiają Wam największe trudności, a które lubicie najbardziej? Znacie może jakieś fajne OLL-e, oczywiście poza uproszczonym Fridrichem i OLL-ami "T"? Może są tam jakieś ukryte, banalnie proste algorytmy? Przyznam szczerze, że poza wyżej wymienionymi, nie sprawdzałem nawet całej reszty.

Obrazek

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Marca 2018, 13:38
W temacie prostych OLLi uczyłem się początkowo z tutoriali Thenia: https://www.youtube.com/watch?v=aR5pvP3 ... Qd5m_RaEi5, z tego co pamiętam strasznie chaotycznie mówi ale faktycznie te OLLe od niego po kilku powtórzeniach wchodziły więc polecam :) Jeśli chodzi o ulubione PLLe to T, J, E i U, natomiast N to jest jakieś nieporozumienie, nie znoszę jak się pojawia

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 10 Marca 2018, 16:29
Miałem taki moment, że zacząłem trochę tracić motywację, bo niby uczę się kolejnych permutacji, ale czasy stoją w miejscu i nie byłem w stanie pobić właściwie żadnego PB - single, ao5, ao12, ao25, wszystko stało w miejscu. Dorzuciłem więc kolejne permutacje - obie R oraz V. R jeszcze ujdą, ale V mnie strasznie wkurwia, bo po zrobieniu "y" pojawia się R'F'. Gdyby tam było F, byłaby to cudownie płynna permutacja, a tak to F' strasznie mi haczy. Niemniej, zawsze to szybsze, niż kombinowanie z wykonaniem innego perma. 18/21 PLL, jeszcze tylko te frajerskie N i F.

Nie sądziłem, że będę w stanie zapamiętać wszystkie permutacje. Na pierwszy rzut oka brzmi to jak pojebane przedsięwzięcie. Niemniej, pamięć mięśniowa robi swoje. Niektóre permutacje zapisuję sobie dla pewności w notatniku i dzisiaj miałem nie lada problem z zapisaniem R', bo umiem ją wykonać, ale za chiny ludowe nie potrafię z głowy podać notacji.

Mam jeszcze czasem zwiechę przy rozpoznaniu G, tzn. wiem, że to G, ale nie atakuję odruchowo algorytmu, bo muszę skojarzyć który to. Póki co kojarzę sobie to na tej zasadzie, że blok z przodu to 1(a), z tyłu to 3(c), z prawej to 2 i 4, czyli na tej zasadzie, że jak naprzeciw mnie (przód/tył) to nieparzyste, a jak z boku, to parzyste.

Ta cała nauka dała mi sporo satysfakcji, ponieważ dzisiaj zrobiłem sobie kilkadziesiąt solvów i okazuje się, że jest spora poprawa.

Obrazek

Wszystkie istotne ao udało mi się pobić, a do tego zaliczyłem też 22.49, czyli byłem relatywnie blisko swojego single PB. Zaczynam też w miarę regularnie przebijać się przez 30 sekund - na ostatnie 39 ułożeń, udało mi się to 15 razy. Cieszy mnie to bardzo, bo generalnie chociaż średnią mam bliską 30 sekund, to ona opiera się o same 31/32/33 sekundy, a sub30 zdarzało mi się baaardzo rzadko.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 10 Marca 2018, 17:45
paczcie go jebaniutki https://www.youtube.com/watch?v=nt00QzKuNVY

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Marca 2018, 00:47
@benek187 przyznam, że nie czytałem wszystkiego, ale jak nie siedzi Ci jakiś pll czy oll to jest sporo kanałów na yt gdzie dają alternatywne rozwiązania..czasem może być 1-2 ruchy więcej, ale możesz być bardziej przyzwyczajony do danego fingershortcuta(tak to się mówiło? Xd) więc w efekcie i tak lepsze czasy na tym wykrecisz. I na pewno warto trenować układanie białego krzyża, tzn patrzysz na ten chaos i tak długo patrzysz, aż będziesz w stanie np z zamkniętymi oczami go ułożyć, żeby wiedzieć co chcesz zrobić a nie błądzić i w trakcie układania szukać ruchów. Optymalnie chyba z każdej sytuacji można w 5 czy 6 ruchów zrobić biały krzyż z tego co pamiętam

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 11 Marca 2018, 08:50
Korzystam ze speedsolving.com - tam jest podane po kilkanaście algorytmów na każdy perm. :)

E: Znowu kolejne rekordy:

Obrazek

mo3:
27.401, 25.197, 25.059

ao5:
29.116, (35.259), 27.401, 25.197, (25.059)

Do tego ao12 też poprawione, chociaż to się wkurwiłem, bo chciałem przebić 30, ale się nie udało. Trochę szczęścia też mi dopisało, bo nie trafiam za często perm N, z którym kompletnie nie wiem co robić.

Wiecie o co biega.

Ostatnio edytowano Niedziela, 11 Marca 2018, 13:55 przez benek187, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Marca 2018, 13:40
A to spoko, ja za późno ogarnąłem to i praktycznie olle wszystkie z tej polskiej strony się uczyłem i żałuję trochę. A tak btw, ktoś tu układa z blindfolda?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 11 Marca 2018, 13:56
Mr Burns bodajże pisał, że Old Pochmanem układał/układa.

E: Czy scramble z CSTimera są w miarę zgodne ze scramblami turniejowymi pod względem trudności? Do tej pory scramblowałem z głowy, ale teraz zacząłem używać 3x3x3 WCA i moje czasy zaczynają wariować. Kręcąc z ręki celowo sobie trochę utrudniałem i mieszałem na nowo, jeśli wyszedł mi ZBYT ŁATWY układ, ale chyba nie utrudniałem sobie aż tak bardzo, że na scramblach z CSTimera obcinam po kilka sekund. :O

Obrazek

Single:
21.469 F' U2 L2 F' D2 B2 L2 U2 L2 F R2 D R B2 L B2 L' D F' D2

mo3:
1. 24.945+ R' D B2 D2 F U2 R F B L2 U2 L2 F2 D R2 D F2 D2 B2 L2
2. 24.431 F U2 F D2 B2 R2 F' R2 B' U2 R2 U' F L' F2 U2 R F' D' B2 F2
3. 21.469 F' U2 L2 F' D2 B2 L2 U2 L2 F R2 D R B2 L B2 L' D F' D2

ao5:
1. (31.534) D R2 B2 D2 R2 U' B2 D L2 F2 U2 L' B D R' B' U' F' D' L2 R'
2. 31.513 L' D F B R L' B' U R D' R2 U' R2 U R2 L2 U' R2 D
3. 24.945+ R' D B2 D2 F U2 R F B L2 U2 L2 F2 D R2 D F2 D2 B2 L2
4. 24.431 F U2 F D2 B2 R2 F' R2 B' U2 R2 U' F L' F2 U2 R F' D' B2 F2
5. (21.469) F' U2 L2 F' D2 B2 L2 U2 L2 F R2 D R B2 L B2 L' D F' D2

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Marca 2018, 18:28
PO PO PO PO.

Nauczyłem się całego PLL.

Zostawiłem sobie na koniec obie N i F perm. Okazuje się, że F perm jest W CHUJ BANALNY, podobnie jak jeden z Na perm. Nb jest gównem obesranym.

Ten trigger R'FR2U'R'U' to jest jebane miszczostwo źwiada. J, T i F z jego powodu są moimi ulubionymi permami.

Cała lista:

Aa perm: (x') L2 D2 L' U' L D2 L' U L' (x)
Ab perm: (x') R U' R D2 R' U R D2 R2 (x)
E perm: x' R U' R' D R U R' D' R U R' D R U' R' D'
F perm: R' U' F' R U R' U' R' F R2 U' R' U' R U R' U R
Ga perm: R2 U R' U R' U' R U' R2 U' D R' U R D'
Gb perm: R' U' R U D' R2 U R' U R U' R U' R2 D
Gc perm: R2 U' R U' R U R' U R2 U D' R U' R' D
Gd perm: R U R' U' D R2 U' R U' R' U R' U R2 D'
H perm: M2 U' M2 U2 M2 U' M2
Ja perm: L' U' L F L' U' L U L F' L2 U L U
Jb perm: R U R' F' R U R' U' R' F R2 U' R' U'
Na perm: R U R' U R U R' F' R U R' U' R' F R2 U' R' U2 R U' R'
Nb perm: R' U R U' R' F' U' F R U R' F R' F' R U' R
Ra perm: R' U2 R U2 R' F R U R' U' R' F' R2 U'
Rb perm: L U2 L' U2 L F' L' U' L U L F L2
T perm: R U R' U' R' F R2 U' R' U' R U R' F'
Ua perm: R U' R U R U R U' R' U' R2
Ub perm: L' U L' U' L' U' L' U L U L2
V perm: R' U R' U' y R' F' R2 U' R' U R' F R F
Y perm: F R U' R' U' R U R' F' R U R' U' R' F R F'
Z perm: y M2' U' M2' U' M' U2' M2' U2' M' U2

Teraz chyba ogarnę z 10 OLL-i łatwiejszych i w końcu F2L. Optymalizacja PLL pewnie na końcu, bo już wiem, że mi kilka permów po prostu nie siedzi.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Marca 2018, 22:11
Co za lipa. Wczoraj zrobiłem 20.99, nowe PB, ale ciągle walczę o sub20. Przed chwilą zrobiłem 21.29, mój drugi czas w życiu, a ułożenie było na tyle śmieszne, że po F2L miałem już krzyż, a po krzyżu skip PLL. No cholera, 1,3 sekundy zabrakło, muszę szybciej reagować. :(

E: Sfilmowałem sobie 22.80, jakby kogoś to obchodziło:
https://www.youtube.com/watch?v=BPXYdvPd7s0

Gruba zajebka przy krzyżu i F2L, strasznie dużo czasu tam tracę. :o

E2: Ech, co za skurwiałe gówno. Pobiłem PB z 20.99 na... 20.194. Ciągle ta jebana dwójka na przedzie. Dwie dziesiąte sekundy zabrakło, a wyjebałem Y perm bez mydła na koniec.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 24 Marca 2018, 14:52
Kurwa, tej jebany F2L mnie dobija. xD Zaparłem się jak pojebany i nie układam już LBL-em, tylko zaawansowanym F2L. Nauka permutacji była przy tym łatwa i przyjemna, bo permutacje były dość łatwe do rozpoznania z uwagi na to, że wszystko zawierało się w jednej warstwie. Tutaj wszystkie klocki są rozkurwione po całej kostce, mój lookahead nie istnieje na dalej niż dwa ruchy w przód, a na domiar złego zdarza mi się rozpierdalać załadowane sloty wkładając w inny slot. Moje PB F2L-em to póki co 27 sekund niecałe, ale to na grubym farcie. Ao5 33 sekundy, ale powiedziałbym raczej, że moje wiarygodne czasy to raczej 37-40 sekund.

Jak ja się pierdolę z najprostszymi case'ami jak dziecko, a tu kurwa jeszcze mirrory, wkładanie do tyłu, no absurdalnie dużo możliwości jest w tym etapie i aż mi się kiełbasi w głowie na samą myśl. :lol:

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 25 Marca 2018, 18:41
Łał, kurwa, zaczynam łapać o co chodzi w F2L. Do tej pory niby intuicyjnie starałem się rozwiązywać najłatwiejsze przypadki, ale dzisiaj popatrzyłem na algorytmy i na to co one konkretnie robią i w sumie robiłem rzeczy bardzo podobne intuicyjnie, ale nigdy nie byłem pewien czy robię dobre ruchy i robiłem je trochę okrężną drogą. Udało mi się już 10 razy walnąć sub30, co jest dla mnie nie lada wyczynem w przypadku tej metody. Widzę potencjał. xD

Wiecie o co biega.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona