Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 20 Czerwca 2018, 18:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
[zabawa][przyjemność] kostka Rubika 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [zabawa][przyjemność] kostka Rubika
  Wysłano: Poniedziałek, 8 Stycznia 2018, 11:47
Ja zaś właśnie zamówiłem sobie ShengShou 2x2x2. Ciekawi mnie jak się układa taką kostkę, bo przecież ona nie ma środków, więc metoda na pewno jest odrobinę inna. Muszę się jakoś oderwać od 3x3x3, bo ułożyć ją umiem, a na Fridricha na razie nie mam ochoty, natomiast potrzebuję jakiejś odmiany. :)

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 8 Stycznia 2018, 12:14
jest trochę inna, ale jak ogarniasz 3x3 to z tego co pamiętam ogarniesz też 2x2 na logikę

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 8 Stycznia 2018, 12:42
Na całą kostkę 2x2x2 Fridrichem jest tylko 9 algorytmów? 7 na OLL i 2 na PLL? Jeśli tak, to śmiesznie mało. :)

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 8 Stycznia 2018, 15:37
Jak ktoś lubi nietypowe kostki, to polecam rubiks magic puzzle, taka mata którą trzeba ułożyć. Bardzo efektownie wygląda, jak się układa w 1-2s

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 14:59
Bleh, dotarła do mnie ta Shengshou 2x2x2 i jest okropna. Nie wiem czy to dlatego, że w 2x2x2 nie ma środków, ale niemalże nie ścina pod kątem. Właściwie każdy ruch musi być jak od linijki. Jest w środku jakaś jedna śruba, ale póki co nie wiem czy ona po prostu sprawi, że ramiona kostki będą się jeszcze luźniej kręcić czy może oddali je od siebie, żeby kostka wybaczała więcej.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 20:18
Jak nasmarujesz to będzie lepiej, też mam ShengShu dwójkę i z tego co pamiętam chodziła przyzwoicie, choć dawno nie układałem bo nie jarają mnie jakoś kostki o rozmiarach innych niż 3x3x3

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 09:15
Nie mam nic do smarowania, ale rozkręciłem trochę szmaciurę (właściwie to miała chyba trzy śrubki, a nie jedną, jak podałem wyżej) i się poluzowała. W sensie, że ściany się rozchodzą bardziej. Niemniej, konstrukcja tej kostki sprawia, że i tak nie jestem jej fanem, nawet po lekkim rozkręceniu.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 09:51
Jako smar do kostki polecam biosilk maracuja oil (odżywka do włosów z rossmana) kosztuje parę złotych, a robi cuda z kostką i tańsze od tych profesjonalnych smarów

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 14 Stycznia 2018, 21:14
Wrzucam tak w ramach ciekawostki jak wygląda mój progres. Nie wiem nawet ile już się bawię w układanie, ale kostkę dostałem na mikołajki, więc pewnie około miesiąca. Z sesji na sesję widać postęp, w którego jestem bardzo zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najzabawniejsze jest to, że pierwszym ułożeniu dzisiaj pobiłem swój dotychczasowy rekord. :))

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 20 Stycznia 2018, 17:49
Sesja numer pięć, jeśli kogoś obchodzi:

Obrazek

Pobiłem swój poprzedni rekord w trakcie tej sesji... czterokrotnie. Poprzedni rekord pobity o 9.99 sekundy, LOL. Rozjebał mnie ten czas, bo do tej pory miałem ogromną radochę z 55 sekund, a nie spodziewałem się, że da się przebić 50 sekund podstawowym LBL-em.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 20 Stycznia 2018, 18:00
ja chyba coś koło 30 sekund rekord ułożyłem LBLem ale nie pamiętam

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 20 Stycznia 2018, 18:13
Nie wierzę. LBL bez wrzucania slotow i algorytmów z Fridricha na OLL i PLL? Wydaje mi się to wręcz niemozliwe.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 20 Stycznia 2018, 18:24
zaraz poszukam kostki i zrobię FORM CHECK

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 20 Stycznia 2018, 22:01
Właśnie zrobiłem sobie kilkanaście ułożeń lblem żeby sprawdzić czy da się zejść poniżej 30s tą metodą i udało mi się wykręcić czas 23.92, więc myślę że można i regularne średnie sub20 robić

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 20 Stycznia 2018, 23:21
Może i się da robić sub20, ale ilekroć na YT puszczam sobie gości, którzy chwalą się sub20 metodą dla początkujących, to jedynie F2L jest robiony tą metodą, a cała reszta to właściwie CFOP. To nie jest żadna metoda LBL dla początkujących. LBL dla początkujących to jest krzyż, białe narożniki, krawędzie drugiej warstwy (czyli żadnych slotów), żółty krzyż, permutacja tego krzyża, orientacja narożników (czyli ciągłe zamienianie miejscami trzech narożników), a potem sexy move na dwóch lub trzech niespermutowanych narożnikach. Czy Ty mówisz o takim właśnie układaniu w 23 sekundy?

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 20 Stycznia 2018, 23:57
Dokładnie tak jak piszesz, od początku do końca czystym lblem. Z tym że wiadomo, to ułożenie po prostu było dosyć szczęśliwe, od razu chyba zrobił mi się krzyż z permutacją pod rękę, średnią z tych ułożeń miałem koło 36s. Ale podtrzymuję że przy solidnym treningu dałoby się zejść sub20, teraz te ułożenia mnie porządnie wymęczyły bo nie układałem lblem od jakichś 4 lat i ciężko się było przestawić

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 21 Stycznia 2018, 08:21
Wątpię, żebyś mial sub20 z 5 ułożeń..na pewno nie na oficjalnych scramblach

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 21 Stycznia 2018, 22:27
Zszedłem z rekordem dzisiaj do 42.43. Zabawne, bo nawet nie byłem rozgrzany, to było moje pierwsze ułożenie tego dnia. Kilka minut później, robiąc drugą sesję dwunastu ułożeń, pobiłem swoje ao5 - 53.06 wyszło. Jednocześnie pobiłem też swoje ao12 - 55.71.

Rozkminiłem też dzisiaj dwa rozwiązania.

Pierwsze dotyczy wkładania do drugiej warstwy (chociaż w sumie można to też zastosować do wkładania białych narożników). Na ogół, każdy algorytm do wkładania krawędzi składa się jakby z dwóch mniejszych, z których jeden jest mega przyjemny, a drugi niewygodny. Doszedłem do tego, że mały regrip, a właściwie obrót kostki w bok, zamienia ten mniej przyjemny algorytm w dużo bardziej przystępny. Muszę przetestować jeszcze czasowo jak to wychodzi z tym regripem.

Drugie rozwiązanie dotyczy sexy move. Do tej pory waliłem na ślepo pod koniec układania, nie wiedząc ile razy dokładnie muszę zrobić ten algorytm. Tymczasem, okazuje się, że to widać po ułożeniu kostki. Jeśli klocek, który chcę obrócić, skierowany jest żółtym kolorem do mnie, to cztery razy, a jeśli żółtym kolorem w prawo, to dwa razy. To jest przydatne, bo odruchowo wiadomo ile razy obrócić, a nie że trzeba cały czas sprawdzać czy się udało czy nie.

Na marginesie, sprawdzałem dzisiaj ile mi zajmuje totalnie podstawowa kwestia, jaką jest biały krzyż, i wynik jest zatrważający. Średnio robię go w jakieś 10-11 sekund, co jest absurdalnym wynikiem, bo takim sensownym standardem są 3-4 sekundy. Jeśli bym zbił tutaj z siedem sekund, to właściwie otarłbym się o 35 sekund i może, ale to może, przy jakimś wyjątkowo sprzyjającym scramblu i jeszcze jakimś sensownym treningu dotarłbym do 30 sekund.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 24 Stycznia 2018, 08:43
Wczoraj zastanawiałem się jak by tu usprawnić swoje czasy, ale zarazem nie musieć uczyć się pełnego Fridricha. Odrzuciłem od razu uproszczony Fridrich, bo tam uproszczony to jest tylko OLL, a PLL zostaje pełny. Wydawało mi się, że pozostają mi jedynie jakieś alternatywne metody typu Roux, Keyhole, aż tu nagle trafiłem na 4LLL. Po szybkiej analizie metody doszedłem do wniosku, że to jest świetny łącznik między początkującym LBL-em, a Fridrichem. 4LLL jest metodą o tyle fajną, że w praktyce do nauczenia się zostaje mi już tylko "3LLL", ponieważ pierwszy etap 2-look OLL'a to jest tak naprawdę coś, co umiemy z innych metod, czyli budowa żółtego krzyża z kropki, kreski i L. Drugi etap 2-look OLL'a to siedem algorytmów, które kończą od razu całą żółtą warstwę. Potem zostaje tylko 2-look PLL, ale zastanawiam się czy ma znaczenie tutaj kolejność, tj. czy mogę sobie najpierw spermutować krawędzie, a potem narożniki, czy jednak muszę najpierw spermutować narożniki, a dopiero potem krawędzie. Wydaje mi się, że to chyba nie ma większego znaczenia, skoro we Fridrichu są algorytmy, które permutują jednocześnie to i to.

EPLL jest o tyle zabawny, że choć są tam cztery algorytmy, to właściwie wystarczy znać dwa - jeden załatwia zamianę sąsiadujących ze sobą par krawędzi, a drugi (wykonany w odpowiedniej ilości) może zamienić trzy krawędzie na lewo, trzy krawędzie na prawo, a nawet wszystkie cztery krawędzie (chociaż algorytm na to jest na tyle prosty, że nie ma sensu korzystać z innego i powtarzać go kilkakrotnie).

Czytałem, że używając 4LLL można dobić nawet do sub20, ale na to się nie nastawiam. Zakładam, że po nauczeniu się algorytmów, na początku pewnie będę notował jakieś 1,5 - 2 minuty, bo raz, że nowe algorytmy, a dwa, że w przeciwieństwie do LBL'a, tutaj jest trochę więcej sytuacji, w których trzeba samemu ocenić układ kolorów na kostce. Mam nadzieję, że na dłuższą metę uda się jednak zejść poniżej 30 sekund, bo to taka bariera, która strasznie działa na moją wyobraźnię. :)

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 28 Stycznia 2018, 16:47
Czy ktoś się bawi magnetycznymi kostkami? Zastanawiałem się nad MoYu Weilong GTS2 M. Chodziły mi po głowie GAN-y, ale 200 zł to już trochę przegięcie. Czy ktoś może polecić jakieś inne magnetyczne kostki do 100 zł?

E: Bawiłem się właśnie trochę, coś mi się tam poukładało, moje ao12 przy ostatnich 50 ułożeniach oscylowało wokół jednej minuty, aż tu nagle wyszło mi pojedyncze ułożenie... 39.123. Poprzedni rekord rozjebany o 5 sekund. Wyjątkowo szczęśliwy układ na kostce. Szkoda, że tego nie nagrałem. Mimo wielu ułożyłeń sub50, cały czas mój najlepszy sfilmowany czas to 50 sekund. :/

E2: Łoo, coś tu się powaliło. Przed chwilą wyszło mi 39.007. Drugie sub40. W szoku.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona