Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 17 Stycznia 2018, 02:20

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
[zabawa][przyjemność] kostka Rubika 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [zabawa][przyjemność] kostka Rubika
  Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 01:39
Istnieje coś takiego (oprócz internetu o którym wspomniałeś) jak książki, nauczyciele, czy zawsze można podpatrzeć jak ktoś inny gra obok Ciebie. W czym gorsze jest uczenie się na czyiś błędach od nauki na swoich porażkach?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 02:05
face kick napisał(a):
Dou, argument godny geniusza. Nie korzystasz z algorytmów w przypadku kostki Rubika? Nie korzystaj z telewizora. Nie korzystaj z długopisu, bo w sumie też chuj wie jak go zrobić. Kanalizacja...sraj w krzaki. Prąd? Kable jakieś... Samochody? Stal? Metal? Gratuluję. Jeśli nie dostrzegasz różnicy, między ułatwianiem sobie układania kostki Rubika, a wynalazkami, to gratuluję.

ale go wyjaśniłeś :bowdown:

Spoiler:

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 07:42
Dostosowałem argument do Twojego wywodu fk

https://www.youtube.com/watch?v=VoE04a1RHwk

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 08:05
algorytm na przypierdalanie się do wszystkiego wynalazł już dawno sbl czy hyde i on się znudził jakoś w 2014

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 13:43
Ablazir napisał(a):
Jaką kostkę polecacie tak za około 30 zł? Coś od ShengShou? Myślę o https://strefa-kostek.pl/shengshou-auro ... -1919.html

Podobno teraz YuXin Little Magic, koło 20 kosztuje.
Face kick - wydaje mi się że nie wiesz do końca o czym mówisz. Żeby grać na przyzwoitym poziomie w szachy musisz się nauczyć solidnie przynajmniej podstawowych otwarć, a im dalej w las tym więcej pamięciówki, często arcymistrzowie komentując swoje partie mówią coś w stylu "w 20 posunięciu kusiło mnie żeby grać skoczek g5, ale z tego co pamiętałem ten ruch prowadzi do przegranej pozycji i trzeba w tej sytuacji grać ruch X". Tyle tylko, że wraz ze wzrostem doświadczenia wzrasta zrozumienie danej dziedziny i ta późniejsza nauka jest zdecydowanie bardziej świadoma, to nie jest mnemoniczne zapamiętywanie sytuacji, a raczej wyrabianie ogólnych wniosków na podstawie analizy setek partii rozegranych w podobnej pozycji i teorii szachowej.
Z kostką jest tak samo, żeby zacząć układać warto kilka podstawowych algorytmów poznać, później im dłużej układasz tym lepiej rozumiesz czemu to tak działa, umiesz coraz więcej coraz bardziej skomplikowanych algorytmów, do niektórych dochodzisz intuicyjnie sam, ale sama znajomość tak naprawdę nic nie daje - żeby osiągać dobre wyniki trzeba to rozumieć, potrafić łączyć, modyfikować w zależności od sytuacji, dodatkowo w przypadku kostki błyskawicznie rozpoznawać powstałe właśnie sytuacje. To moim zdaniem najlepiej obrazuje to o czym piszę, jest to rekonstrukcja ułożenia Feliksa (najlepszy speedcuber aktualnie) w którym osiągnął czas 4,75s: https://www.youtube.com/watch?v=31y1UkaEDeo - mimo że używał tu w miarę podstawowych algorytmów, jest to ułożenie znajdujące się poza zasięgiem właściwie wszystkich pozostałych zawodników.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 14:52
Facekick chyba nie zaznajomił się z takim pojęciem jak wynajdywanie koła od nowa

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):
haha biedny motyw się naprodukował a carrington i tak ją tylko kutasem w czoło uderzy i elo

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 15:16
face kick napisał(a):
Czy szukanie algorytmów nie jest w jakiś sposób żałosne? Polegacie (co niektórzy) na tym, co osiągnęli inni. Na patenty, ale nie na swój rozum, umiejętności, inteligencję... Bawiąc się kostką wolałem liczyć na siebie, niż na schematy. Fajnie osiągnąć coś samemu...podobno:)
Zagrajmy w szachy/warcaby/kółko i krzyżyk...czekaj czekaj, sprawdzę na jutubie, wyuczę się na pamięć.
Sukces w chuj.

Nie ma to jak wyrabiać sobie złe nawyki i utrwalać je w imię... właściwie w imię czego? Gdyby społeczeństwo rozumowało w ten sposób, prawdopodobnie ryłbym do Ciebie tego posta porożem jelenia na korze brzozy, co w gruncie rzeczy było by równie zabawne, co bezcelowe.

E: Zamówiłem sobie na fazę Yuxin Little Magic 3x3x3 Stickerless Bright. Całkiem niezłe opinie i wersja stickerless wygląda w chuj ładnie. :)

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 19:42
Łał, wczoraj zamówiłem tę Yuxin Little Magic 3x3x3 Stickerless Bright ze strefakostek.pl, a kilka minut temu właśnie dotarła do mnie paczka. Rewelacyjnie szybko. Sama kostka jest dla mnie kosmiczna. Nie wiem czy jest obiektywnie dobra czy nie, ale w porównaniu do tego gówna, którym się bawiłem, niebo a ziemia. Ściany ścinają jak szalone, nic się nie blokuje, a w tym poprzednim śmieciu nie tylko delikatne wychylenie ściany blokowało obrót, ale i często nie mogłem obrócić ściany, kiedy wszystko było idealnie równo. W szoku, jak wielka różnica może być między dwoma kawałkami plastiku.

Póki co w końcu nauczyłem się (oczywiście LBL) robić F2L i żółtego crossa, robię to bez większego problemu (ale wciąż wolno, bo ok. 2 minut). Tak naprawdę F2L i żółty cross to jest może dopiero połowa drogi, a w sensie ilości algorytmów do nauczenia, to może co najwyżej ze 25% albo i mniej, ale i tak frajda jest już teraz. :)

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 20:25
Przekonaliście mnie.
Za czasów kiedy układałem kostkę Rubika, mogłem poprosić rodziców, żeby kupili mi książkę: Jak układać kostkę Rubika? Teraz mam do nich spóźniony żal, bo powiedzieli mi tylko, że z każdej strony powinien być jeden kolor...a tu chuj, zero pomocy. Wtedy nie miałem internetu, miałem commodore c64, więc też chujnia.
Kupię se już ułożoną kostkę i będę mógł wszystkim oznajmić: patrzcie chamy! Ułożona! Bo o to w tym chodzi:)

И скучно, и грустно, и некому морду набить

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 20:36
Jak chcesz się pochwalić przed ludźmi, którzy coś ogarniają w tym temacie to bardziej liczy się czas w jakim ułożyłeś kostkę niż sam fakt jej ułożenia:)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 20:42
Kupiłem ułożoną, wykonałem jeden ruch, cofnąłem ten ruch i zajęło mi to niecałą sekundę! Ha! Ułożona!
Pobiłem rekord świata! Możecie się pochwalić, że chociaż na forum ze mną popisaliście. Nie gratulujcie, znam swoją wartość.
Pozdro:)

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 20:44
Nie pozostaje nic jak pogratulować

KTO PRAWILNY TEN NIEWINNY

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 00:11
face kick napisał(a):
Kupiłem ułożoną, wykonałem jeden ruch, cofnąłem ten ruch i zajęło mi to niecałą sekundę! Ha! Ułożona!
Pobiłem rekord świata!

Klasyk, każdy kto się uważa za super oryginalnego i inteligentnego tak robi jak złapie kostkę w łapy pierwszy raz, to był jeden z głównych powodów dla których przestałem układać kostkę w miejscach publicznych, nie byłem w stanie już ukryć zażenowania po usłyszeniu tego tekstu kolejny raz :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 00:47
Mr Burns napisał(a):
to był jeden z głównych powodów dla których przestałem układać kostkę w miejscach publicznych

Pomijając moją ironię, to gratuluję zajęć w miejscach publicznych. Pomijam też fakt, że przejmujesz się opinią innych. Wiem już skąd te oburzenie, że za dzieciaka bawiłem się (dosłownie) kostką Rubika, a Ty opierasz wręcz na tym swoje życie i opierasz się na reakcji innych osób. Komentują? Uuu! Czas na zmiany!
Ktoś zacznie się śmiać, że sikasz na siedząco i przestaniesz sikać czy uciekniesz w krzaki?
Ja pierdolę, wczułeś się mocno ale przepraszam jeśli Cię uraziłem. Jeśli kiedyś się spotkamy, to śmiało układaj przy mnie kostkę Rubika, nie wyśmieję Cię, bo nie chciałbym Cię ranić. Nawet podrzucę Ci schematy, żeby lepiej Ci poszło i pogratuluję wygranego życia. Wyluzuj Burns, ja doceniam Twoje umiejętności i nawet wstawiłbym się za Tobą, gdyby ktoś szydził, że w miejscach publicznych bawisz się kostką Rubika. Całym sercem za Tobą!
Ma ktoś patent jak wygrać w "wojnę" w karty? Uczciwie oczywiście:) Ja mam patent na wyjebanie komuś kopa na ryj i zmuszenie go do przyznania się do przegranej ale taka gra, to nie gra, zero satysfakcji.
Wyluzuj chłopie i pierdol zdanie innych, nawet moje, chociaż jest wyjątkowo ambitne:)

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 00:49
Jak czekasz np. na komunikację miejską to co złego jest w układaniu kostki?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 01:01
Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie, każde zajęcie dobre. Gorzej, jeśli ktoś wylewa łzy i rezygnuje z tego, bo "ktoś" to komentuje. W krzaki i tam układać...i sikać:)

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 09:39
face kick napisał(a):
Mr Burns napisał(a):
to był jeden z głównych powodów dla których przestałem układać kostkę w miejscach publicznych

Pomijając moją ironię, to gratuluję zajęć w miejscach publicznych. Pomijam też fakt, że przejmujesz się opinią innych. Wiem już skąd te oburzenie, że za dzieciaka bawiłem się (dosłownie) kostką Rubika, a Ty opierasz wręcz na tym swoje życie i opierasz się na reakcji innych osób. Komentują? Uuu! Czas na zmiany!
Ktoś zacznie się śmiać, że sikasz na siedząco i przestaniesz sikać czy uciekniesz w krzaki?
Ja pierdolę, wczułeś się mocno ale przepraszam jeśli Cię uraziłem. Jeśli kiedyś się spotkamy, to śmiało układaj przy mnie kostkę Rubika, nie wyśmieję Cię, bo nie chciałbym Cię ranić. Nawet podrzucę Ci schematy, żeby lepiej Ci poszło i pogratuluję wygranego życia. Wyluzuj Burns, ja doceniam Twoje umiejętności i nawet wstawiłbym się za Tobą, gdyby ktoś szydził, że w miejscach publicznych bawisz się kostką Rubika. Całym sercem za Tobą!
Ma ktoś patent jak wygrać w "wojnę" w karty? Uczciwie oczywiście:) Ja mam patent na wyjebanie komuś kopa na ryj i zmuszenie go do przyznania się do przegranej ale taka gra, to nie gra, zero satysfakcji.
Wyluzuj chłopie i pierdol zdanie innych, nawet moje, chociaż jest wyjątkowo ambitne:)

Ale gdzie tu u mnie spina :wink: ? Każdy kto układa doświadczył takiego zachowania jakie Ty opisałeś dziesiątki razy i nikt nie reaguje na to oburzeniem, a raczej właśnie poczuciem lekkim zażenowania i pobłażliwym uśmiechem kiedy kolejna osoba wykonuje ten dowcip i oczekuje że będziesz się śmiał. To natomiast mnie bardziej zastanowiło:
face kick napisał(a):
Pomijam też fakt, że przejmujesz się opinią innych

Face kick, naprawdę uważasz że cofnięcie ruchu i wykonanie go ponownie to OPINIA :D ?
I nikt tu się nie oburza na Ciebie za to że bawiłeś się kostką, zasadniczo od tego ona jest, sprzeciw wzbudza raczej Twoja swego rodzaju pogarda dla osób tutaj które chcą się nauczyć układać. To że Tobie wystarczało ułożenie jednej ścianki, do czego doszedłeś sam, nie oznacza że innych też będzie satysfakcjonować. Prawdopodobnie też wydaje Ci się że do ułożenia całości można dojść w podobnie intuicyjny sposób, co jest absolutną nieprawdą. Jak Cię kiedyś spotkam na schodach albo jak zawitasz do Krakowa i dasz wcześniej znać chętnie Ci sprezentuję kostkę żebyś mógł sobie to sam zweryfikować - mówię to bez cienia jakiejś złośliwości i na serio, możesz uznać tę obietnicę za wiążącą.

Na koniec ciekawostka, fragment wywiadu z autorką najpopularniejszej obecnie metody układania, Jessicą Fridrich, jak widać bez internetu ludzie też mieli się skąd uczyć, i jak widać nawet kobieta, która wymyśliła rewolucyjną metodę wraz z multum algorytmów do niej najpierw jednak układała z użyciem jakichś algorytmów już istniejących.
"KR: Skąd w ogóle pomysł kostki Rubika? Jak nauczyła się Pani układać?

JF: Wówczas, w 1981 roku, kostka Rubika rozchodziła się w tysiącach egzemplarzy. Niestety w Czechosłowacji była niedostępna. Studiowałam więc kostkę... na papierze. Znajomy przywiózł jeden egzemplarz z podróży do Węgier ale nie umiał jej ułożyć. Mnie się to udało - z pomocą komutatorów i prymitywnej, rosyjskiej metody - chociaż zajęło mi to kilka godzin. Układania uczyłam się z gazet, magazynów a później również od innych kostkowiczów.

KR: Ile czasu zajęło Pani opracowanie metody Fridrich?

JF: Tworzenie systemu do był proces. Zaczęłam układać latem 1981 roku a system (w swojej obecnej postaci) był udostępniony w 1983 roku. Nie pamiętam pierwszych algorytmów do każdej sytuacji. Kiedy znajdowałam lepsze – po prostu porzucałam poprzednie. Metoda w obecnej formie jest produktem finalnym łączącym wszystkie informacje, jakie do mnie docierały, łącznie z dyskusjami z innymi pasjonatami - ważną postacią w tym procesie był Mirek Goljan. Przeszłam kilka wariacji mojego systemu zanim uzyskała obecny kształt."

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 09:45
face kick napisał(a):
Pobiłem rekord świata! Możecie się pochwalić, że chociaż na forum ze mną popisaliście. Nie gratulujcie, znam swoją wartość.
Pozdro:)

Brzmi nad wyraz imponująco. Jeśli interesują Cię podobne sztuczki, z ułożonej kostki wystarczy 63 razy wykonać algorytm R, U' - w rezultacie kostka ponownie ułoży się sama, a przypadkowy widz będzie zszokowany, widząc że wykonałeś 126 ruchów bez patrzenia na kostkę! To dopiero numer!

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 10:25
Gdybym wiedział, że wywołam taki płacz, to nie poruszyłbym faktu, że ktoś przestał układać sobie kostkę w miejscu publicznym, bo "ktoś" to wyśmiał. Nazwałbym takie zachowanie po imieniu ale jako że jestem dobrym człowiekiem, okażę litość:)
Gdybym wiedział, że tak banalne zdania, zostaną tak odebrane i źle zrozumiane, a zarazem wywołają płacz, to też bym się nie wypowiadał. Tak więc przepraszam najmocniej.
Ciekawe jak sobie radziły pierwsze osoby trzymające kostkę...żadnych algorytmów, internetów...chuj nie robota. Ciekawe czy wtedy też wyśmiewano ich publicznie i tylko w piwnicy próbowali ją ułożyć, bo tak mocno się przejmowali.
Na koniec dodam, że znowu ułożyłem w mniej niż sekundę:
Spoiler:

Trzymajcie się chłopcy i róbcie swoje! Powodzenia i pozdrowienia! Liczy się hobby, a nie zdanie jakiegoś chama:)

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 11:03
Oj facekick, a Ty dalej o jakimś wydumanym wyśmiewaniu, dyskusja z Tobą jest naprawdę bezcelowa, bo ciężko mi uwierzyć że autentycznie wydaje Ci się że takie układanie w sekundę przez super zabawnych ziomeczków jest z ich strony próbą obrażenia posiadacza kostki. Nie, nie jest, wręcz przeciwnie, przeważnie pojawia się w pakiecie z teksami "daj, pomieszam Ci tak że nie ułożysz xd", " ja to bym takiej nie ułożył nawet jak bym tydzień miał ".

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona