Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 24 Czerwca 2018, 08:08

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
[zabawa][przyjemność] kostka Rubika 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [zabawa][przyjemność] kostka Rubika
  Wysłano: Niedziela, 24 Stycznia 2016, 20:40
3x3 umiałem w około 1.5 minuty, 2x2 tez mi się udawało, ale to było rok temu i nie wiem, czy wszystko pamiętam.

Ogólnie fajna sprawa, poukładam jeszcze kiedyś.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 24 Stycznia 2016, 21:01
hahahaha typy w temacie otagowanym "[zabawa][przyjemność]" gadają o najlepszym smarowaniu :lol: :lol:
podbijam użytkownika rkn

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Niedziela, 24 Stycznia 2016, 21:06
japierdole ciarki jak czytam temat. Creepypasta

Obrazek[color=#0040FF]

https://soundcloud.com/datkidiabolik/sets/4-sell <-SZUKASZ BITÓW RAPERZE?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 16 Grudnia 2017, 20:24
Dostałem w pracy na mikołajki jakąś taką tandetną 3x3x3. Zacząłem się tym bawić i mnie wciągnęło jak pojebane. Czytałem o algorytmach, czasem nawet mi się udaje ułożyć kostkę patrząc na nie (wbrew pozorom, początkującemu trudno jest ułożyć kostkę nawet mając instrukcję). Bawiłem się dzisiaj z pamięci, bez patrzenia na algorytmy i jakiś tam postęp jest. Zaczynam od krzyża, który staram się ułożyć spontanicznie (nawet nie wiem czy jest na to algorytm). Ubzdurałem sobie (nie wiem czemu, ale uparłem się, że będę tak robił), że krzyż, jak patrzę na niego na wprost, musi być ułożony tak, żeby lewa ściana była niebieska, dolna - pomarańczona, górna - czerwona, prawa zaś - zielona. Skojarzyłem sobie to tak, że są dwa skosy: lewo-dół i góra-prawo. Zapamiętałem to hasłem BORG (blue, orange, red, green - zgodnie z przedstawionymi przed chwilą skosami). Gotowy biały krzyż trzymam na wprost siebie i "wywijam" do góry nogami - lewa ściana dwa razy, prawa dwa razy, górna dwa razy i dolna dwa razy (w którąkolwiek stronę). Wtedy na stronie przeciwległej do wcześniej stworzonego białego krzyża powstaje biały krzyż z pustym środkiem. Trzymam ten krzyż na górnej ścianie i patrząc na wprost na kostkę, obracam środkowym rzędem tak, żeby jego środkowa kostka była identyczna ze środkową kostką górnego rzędu. Akurat to jest banalne. Jak już środki w górnym rzędzie i środkowym są takie same, wtedy "wywijam" boki krzyża ponownie dwukrotnie. W efekcie mam biały krzyż i jego ramiona na bocznych ścianach mają już właściwy kolor na łączeniu i na środku kostki. Tu też nie mam problemu. Dość łatwo potrafię też dokończyć białe narożniki, wystarczy chwilę pokręcić i tu właściwie też nie potrzebuję algorytmów. Kończę z białą ścianą na górze i T na każdej bocznej.

Białą ścianę trzymam po lewej stronie. Przed sobą widzę ścianę układaną, czyli T odwrócone w lewo o 90 stopni. Od tego momentu potrzebne mi są dwa algorytmy. Jeden z nich służy temu, żeby "podstawę" T przenieść w dół (tak jakby schować ją pod lewe "ramię" T), a drugi do tego, żeby "podstawę" T przenieść w górę (analogicznie - żeby schować ją pod prawe "ramię" T).

Zapamiętanie algorytmu na schowanie podstawy pod lewe "ramię" przyszło mi dość łatwo. Wiem, że moja notacja nie jest prawidłowa, ale najpierw kręcę prawą ścianę w górę (nazywam sobie to w myślach "RU" - right up), potem dolna w prawo (DR - down right), prawa w dół (RD - right down), potem dolna w lewo (DL). RU DR RD DL. Potem kolejne cztery ruchy, czyli prawa w dół (RD), bodajże obrót całej ściany w lewo o 90 stopni, prawa ściana w górę i obrot całej ściany o 90 stopni w prawo. Tu mogłem się pomylić w opisie z obrotem, bo teraz nie pamiętam czy najpierw o 90 stopni w lewo czy w prawo, ale w praktyce nie mam z tym problemu.

Problem niestety pojawia się, kiedy muszę schować podstawę T pod prawym ramieniem. Na to za cholerę nie mogę zapamiętać algorytmu, a jest on przecież dość podobny. Czasem mi się to udaje metodą prób i błędów, ale na ułożeniu białej ściany i dwóch warstw całej reszty kończy się na razie moja zabawa. Wiem, że z tego ułożenia, do żółtego krzyża najłatwiej przejść ustawiając żółtą ścianę tak, żeby utworzył się na niej taki "haczyk" - żółta środkowa kostka, żółta lewa kostka i żółta górna kostka, ale nie znam jeszcze na pamięć algorytmu na ułożenie z tego krzyża.

Dzisiaj sobie na fazę zmierzyłem czas i w sumie dojście do tego momentu, który wyżej opisałem, zajęło mi ponad 5 minut. Chujowo jak pies w porównaniu do waszych wyników, ale i tak sprawia mi to niezłą satysfakcję.

Uczę się na podstawie opisu z tej strony (8 etapów opisanych na lewej belce - rozumiem, że jest to LBL dla psów):
http://kostka-rubika.web.iq.pl/

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Grudnia 2017, 22:34
Przypomniałeś mi benek187, że miałem sobie kupić kostkę :D

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Grudnia 2017, 22:39
>24 stycznia 2016 roku był prawie dwa lata temu

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Grudnia 2017, 22:49
Od tamtej pory parę razy próbowałem ułożyć kostkę jak byłem w domu, ale nie pamiętam jak zrobić algorytmy na końcu, w innych też czasem się gubię :/ Z miesiąc, czy dwa temu też mi ktoś o przypomniał o układaniu, więc to nie tak, że miałem na myśli post na początku tej strony xd

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Grudnia 2017, 23:42
Benek, polecam tutorial od Sajwo na Youtube, łatwiej zapamiętać jak się to widzi, dodatkowo jako osoba która układa na w miarę wysokim poziomie nauczy Cię tak, żebyś nie wyrobił sobie już na początku złych nawyków które później byłoby Ci ciężko zmienić
https://youtu.be/huQ7ML70YFU

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Grudnia 2017, 00:01
Jeśli się nie myle, to Polak ma rekord świata w układaniu kostki na czas z zamkniętymi oczami (blindfolded) i układanie parę kostek na raz z zamkniętymi oczami (multiblindfolded) pan Marcin Maskow Kowalczyk.
Ot, taka ciekawostka.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Grudnia 2017, 00:27
Maskow już od dawna nie jest rekordzistą w singlu blindem, natomiast od 4 lat ma rekord w multiblindzie faktycznie - w godzinę zapamiętał, a potem ułożył 41 kostek na 41, co jest wynikiem wciąż nieosiągalnym dla kogokolwiek. Niestety nie miał na świecie żadnej konkurencji i rzucił aktywny udział w zawodach, wrócił w tym roku tylko na mistrzostwa świata gdzie zajął drugie miejsce.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Grudnia 2017, 13:25
Ten Sajwo układać potrafi, nie mam co do tego wątpliwości, ale tłumaczyć nie potrafi z grosz. Nie sposób zrozumieć czegokolwiek z jego filmików. "I tu robimy tak", "robimy taką kombinację" i zrozum coś, jak on z prędkością świetlną przestawia ściany.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Grudnia 2017, 22:12
Jaką kostkę polecacie tak za około 30 zł? Coś od ShengShou? Myślę o https://strefa-kostek.pl/shengshou-auro ... -1919.html

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Grudnia 2017, 23:15
Swego czasu thunderclap był bardzo polecany, mam i też polecam. W granicach 30zl jakoś jest, bardzo fajna kosteczka, ścina rogi spoko i nawet jakiś rekord ponizej 20sekund na niej zrobiłem. Ale może coś się w międzyczasie zmieniło

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Grudnia 2017, 23:20
Na fb też mi polecają Thunderclapa: https://www.magicznakostka.pl/produkt/m ... zarna/866/ Będę musiał o niej poczytać :D

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 00:02
W porównaniu do Aurory na pewno jest lepszy

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 00:45
Czy szukanie algorytmów nie jest w jakiś sposób żałosne? Polegacie (co niektórzy) na tym, co osiągnęli inni. Na patenty, ale nie na swój rozum, umiejętności, inteligencję... Bawiąc się kostką wolałem liczyć na siebie, niż na schematy. Fajnie osiągnąć coś samemu...podobno:)
Zagrajmy w szachy/warcaby/kółko i krzyżyk...czekaj czekaj, sprawdzę na jutubie, wyuczę się na pamięć.
Sukces w chuj.

И скучно, и грустно, и некому морду набить

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 00:46
Podobno na wysokim poziomie tak się w szachy gra, że uczy się sytuacji na pamięć i potem wybiera z kilku wariantów.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 00:58
face kick napisał(a):
Czy szukanie algorytmów nie jest w jakiś sposób żałosne? Polegacie (co niektórzy) na tym, co osiągnęli inni. Na patenty, ale nie na swój rozum, umiejętności, inteligencję... Bawiąc się kostką wolałem liczyć na siebie, niż na schematy. Fajnie osiągnąć coś samemu...podobno:)
Zagrajmy w szachy/warcaby/kółko i krzyżyk...czekaj czekaj, sprawdzę na jutubie, wyuczę się na pamięć.
Sukces w chuj.
Czemu sam sobie smartfona/kompa nie stworzysz tylko żerujesz na cudzych rozwiązaniach i kupujesz w sklepie? Właśnie z tego samego powodu używa się algorytmów

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 01:13
Ciekawe ile ci to zajęło faceciku biorąc pod uwagę, że wynalazcy (czyli osobie, która znała mechanizm kostki od podszewki) zajęło to ponad miesiąc:)
Nie odpowiadaj, wszyscy wiemy, że już za pierwszym razem zszedłeś poniżej 10 sekund:)

KTO PRAWILNY TEN NIEWINNY

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 01:17
Dou, argument godny geniusza. Nie korzystasz z algorytmów w przypadku kostki Rubika? Nie korzystaj z telewizora. Nie korzystaj z długopisu, bo w sumie też chuj wie jak go zrobić. Kanalizacja...sraj w krzaki. Prąd? Kable jakieś... Samochody? Stal? Metal? Gratuluję. Jeśli nie dostrzegasz różnicy, między ułatwianiem sobie układania kostki Rubika, a wynalazkami, to gratuluję.
Ablazir napisał(a):
Podobno na wysokim poziomie tak się w szachy gra, że uczy się sytuacji na pamięć i potem wybiera z kilku wariantów.

Ale uczy się na własnych błędach/doświadczeniach czy oglądając jutuba? Pierwsi gracze mieli przejebane.
Nie ma kompa, nie ma neta, a tu w jakieś szachy chcą grać... Możliwe, że rzucali sobie w mordę tymi figurkami, bo jak się nauczyć grać bez jutuba? Nie da rady! Trafił "królową" w oko i wygrywał, podobno tak było...szach mat!

И скучно, и грустно, и некому морду набить

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona