Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 19 Czerwca 2018, 04:10

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 866 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona
Góry 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Góry
  Wysłano: Niedziela, 3 Stycznia 2016, 21:19
Spoiler:

w związku z falą zgonów w górach temat dla zapaleńców fanów donguralesko bo każdy lubi chodzić po górach, on też https://youtu.be/wDVBpyqt4rM dlatego też Polacy się sami unicestwią, a emigracja postawi ten kraj na nowo za norweskie korony i kanadyjskie dolary

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Post Re: Góry [Tatry, Himalaje itp.]
  Wysłano: Niedziela, 3 Stycznia 2016, 21:27
Bóldupiłbym na tych himalaistów wszelkiej maści ale przede wszystkim ze względu na zmarłych sobie odpuszczę. Ja rozumiem, że "E TY TO NIGDY NIE ZROZUMIESZ TEJ PASJI, UMARU TAK JAK CHCIAU". No i dobrze skoro chciał to niech go prywatne służby szukają a nie jeszcze muszą się poświęcać TOPR i inne temu podobne.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Stycznia 2016, 21:29
tylko bieszczady jebac tatry

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Stycznia 2016, 21:45
Fizyk, TOPR składa się z takich samych zapaleńców i pasjonatów. Nie są zmuszeni przez sytuację majątkową do pracy tam.
Jedynie jak giną TOPRowcy przez idiotów :nonono:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Stycznia 2016, 22:05
Z tematu Nudy/ciekawostki wyjebaliby mnie pewnie do Zdjęcia & Obrazki & GIFy, więc wolę wrzucić tutaj:

Zdjęcia Tatr widzianych z Krakowa
http://www.krakow4u.pl/Tatry-z-Krakowa.html

Może i odległość nie powala (ok. 105 km), ale kilka ujęć wyszło naprawdę świetnych, polecam sprawdzić.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Stycznia 2016, 23:17
Nie ma drugiego miejsca gdzie odnajduje taki spokoj jak w gorach. Za dzieciaka nie rozumialem po cholere lazic po gorach z ciezkim plecakiem, czesto w chujowa pogode. Teraz nie rozumie jak mozna nie chodzic po gorach. Pokochalem calym sercem. Co prawda jak na razie mam schodzony tylko Beskid Slaski, czyli pagorki, jednak nie powiedzialem ostatniego slowa w tej kwestii.

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 17:38 przez kr0pka, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 17:37
Myslalem ze tylko ja mam tak na bani ze jak czuje ze zycie jest chujowe to musze wyjechac w gory :roll:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 19:45
nigdy nie bylem w górach ale jak się uda zdać sesję to się wybieramy he

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 19:58
kr0pka napisał(a):
Nie ma drugiego miejsca gdzie odnajduje taki spokoj jak w gorach.

Mam to samo. Zdecydowanie wolę góry niż morze. Od małego bywałem w górach z rodzicami i zawsze to lubiłem. W (już) tamtym roku też byłem w Zakopanem chociaż był to 3 dniowy wyjazd, w którym nie wiele robiłem. Byłem gdzieś tam na Gubałówce + w mieście, a resztę czasu spędzałem gdzieś na jakiś wyludnionych polanach z blantem z widokiem na góry. Baterii naładowałem więcej niż przez tydzień nad morzem, użerając się z tysiącem Januszy z parawanami. W tym roku jeśli pierwotne plany wakacyjne mi nie wypalą to planem C jest znowu uderzenie gdzieś w góry (niekoniecznie w Polsce), tym razem jednak już coś pochodzić po górach. Jako małolat niewiele brakowało, a bym zginął w górach, ale jakoś mnie to nie zraziło. Właściwie ostatnio zajawka wróciła ze zdwojoną siłą. Szkoda tylko, że wśród znajomych ciężko znaleźć osobę, która by podzielała moje zdanie. Tzn. moja była ma dużą zajawkę na góry i często jeździ, no ale przecież nie będę z nią śmigał.

"Więc zaczęliśmy od nowa nienawidzić lub żałować, człowiek zawsze znajdzie w życiu jakieś hobby"

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 20:11
Zapraszam slizgerow w beskid slaski, mam bardzo blisko i wiekszosc schodzone. Na stozku to bylem juz chyba z 15 raz. Godzinka autem, poltorej marszu i jestem w innym, lepszym swiecie.

Powrót do góry
  Wysłano: Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 20:32
polecam rowniez beskid

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 21:01
Też mam fazę na łażenie po górach, nie ma lepszej formy odpoczynku i relaksu. Te bardziej dostępne szczyty w tatrach mam zaliczone, na te bardzo wymagające nigdy się nie wybiorę bo nie czuję się na siłach. Niestety porażający procent "turystów" to idioci. Wystarczy jechać do Zakopanego latem i przejść się na Kasprowy Wierch albo Giewont. Szlaki niby proste, dostępne dla każdego ale mimo wszystko wymagające trochę rozsądku. W zeszłym roku na szlaku na Kasprowy mijałem Grażynę w butach na obcasie i skórzanych leginsach. Pomijam już fakt że było ~30 stopni więc z dupy szła jej para, czekałem tylko aż wypierdoli się na jakimś kamieniu i poleci po zboczu na sam dół :lol: Na szczęście nie dotarła nawet do Myślenickich Turni i zawróciła. Mnóstwo ludzi wybiera się w góry w klapkach i na gołe pudło, jakby szli na plażę :wall: Wybieranie się w wysokie Tatry przy takiej pogodzie to też niezłe ekstremum. Nawet posiadając odpowiedni ekwipunek i doświadczenie szansa na wypadek jest spora.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 21:42
każdy zna karpacz i śnieżkę, a zatem opowieść: 3 lata temu zjechałem omyłkowo po dzikim zboczu sankami z wielkiej kopy pod świątynię wang, mniej więcej wzdłuż trasy kolejki linowej, emocji i adrenaliny nie uspokoiła nawet zakupiona w pobliskiej żabce wuda

via wikipedia
Cytuj:
Dolna stacja wyciągu znajduje się na wysokości 795 m n.p.m., natomiast górna na wysokości 1322 m n.p.m.. Różnica poziomów wynosi 527,98 m; długość pokonywanego odcinka w poziomie to 2204,45 m, natomiast długość ukośna to 2278 m. Lina nośna opiera się na 25 podporach.

Czasem iq zawodzi jak się starasz nas rozgryźć
Daję tajfun na strony, zapierdalaj na orczyk

Szad - I Niech Szukają Mnie Kule

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 22:06
Bieszczady one love

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Stycznia 2016, 22:10
Raz w życiu byłem w górach - w Sudetach. Konkretnie w Górach Sowich. Zdobyłem nawet szczyt. Położony na wysokości tysiąca stu piętnastu metrów nad poziomem morza pagórek Hohe Eule, znany bardziej jako Wielka Sowa. Całość miała miejsce ładnych parę lat temu, bo chyba w szóstej klasie podstawówki na biwaku. A zaczęło się niewinnie. Po przejechaniu autobusem prawie całej Polski naszym oczom ukazał się piękny hotel. Jasna elewacja aż biła po oczach luksusem i dawała nadzieję na dobrą zabawę. Jak okazało się chwilę później - nie tam mieliśmy się zatrzymać. Miejscem docelowym był jakiś zjebany peerelowski kloc położony dwie działki dalej. Po zakwaterowaniu się poszliśmy na kolację na stołówkę. Żarcie było kurwa ohydne. Normalką były akcje typu włos w surówce, czy chamsko rozcieńczane wodą mleko podawane do płatków. Pamiętam nawet, że w ramach odwetu na kucharkach, jeden typ z mojej klasy ostatniego dnia pobytu w tej norze zasymulował potknięcie się niosąc talerz pełen chujowego barszczu. Człowiek git. Z całego ośrodka wypoczynkowego najbardziej zapadł mi w pamięć dozorca (?) który ciągle chodził najebany i śmierdziało od niego alkiem, wielki obdrapany basen, w którym graliśmy w piłkę, a który wodę widział jedynie wtedy, gdy padał deszcz i prysznice koło basenu, w których znaleźliśmy bardzo dużo pustych butelek po tanim winie. Naprawdę urokliwe miejsce. Mam nadzieję, że ta buda spłonęła.
Same góry były fajne, zwiedzaliśmy też m.in. kompleks Riese. No ale co z tego, przecież byliśmy w szóstej klasie, każdy miał w dupie te góry, a tym bardziej jakieś niemieckie sztolnie.
Ostatnio coś mnie naszło i postanowiłem, że w 2016 postaram się pojechać w góry. Bardzo chciałbym odwiedzić Sudety po raz drugi. Teraz na spokojnie, ponapawać się i w ogóle. Góry są lepsze niż morze. Góry to historia, a woda to tam chuj.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Stycznia 2016, 16:27
Nooo ja czaje sie tylko na mozliwosc wyjechania w gory sowie pozwiedzac kompleks riese, jedyne marzenie na ten moment chujowego zycia :(

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Stycznia 2016, 16:42
Góry zdecydowanie wolę zimą. Już się nie mogę doczekać wyjazdu na deskę.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Stycznia 2016, 16:48
Ja tam wolę na łyżwach pozjeżdżać, polecam bardzo.

http://www.youtube.com/user/bobairbeats
bobairbeats@gmail.com

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Wtorek, 5 Stycznia 2016, 18:55
w Norwegii piękne widoki
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Sudety/okolice Kudowy Zdrój
Spoiler:

A w tym roku Bieszczady obowiązkowo

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 6 Stycznia 2016, 03:54
Jeśli chodzi o fajną i raczej łatwą do wejścia to polecam Babią Górę "najwyższy szczyt całych Beskidów Zachodnich, poza Tatrami najwyższy szczyt w Polsce i drugi co do wybitności (po Śnieżce)".
Beskid Żywiecki, więc ze śląska niedaleko. Najlepiej iść czerwonym szlakiem przez Sokolicę, dobre widoki.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 866 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona