Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 22 Kwietnia 2018, 19:22

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 865 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Następna strona
Góry 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Góry
  Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 13:47
Przed rokiem byłem na lomnickim sedle i polecam. Na skalnata dolinę możesz wejść albo wjechać wyciągiem. Tam masz knajpkę i w ogóle. Później masz do wyboru lomnickie sedlo wyciągiem na który wbijasz od kopa albo łomnice na którą bilet musisz kupić kilka dni wcześniej, ale tu musisz mieć stalowe jaja. Masz?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 13:53
A co konkretnie Cię interesuje? W sensie masz ochotę zdobywać wyższe szczyty czy głównie zależy Ci na rekreacyjnym wyjściu i podziwianiu widoków?

Na początek mocno polecam Dolinę Białej Wody. Stratujesz z Łysej Polany czyli przejścia granicznego między Polską, a Słowacją. Przechodzisz przez mostek i kierujesz się wzdłuż niebieskiego szlaku. Lecisz chwilę asfaltem, potem lasem i po jakimś czasie dotrzesz do różnych polan, a tam do koloru do wyboru. Naprawdę warto pokręcić się w tamtych okolicach. Trasa mało wymagająca (choć długa), a widoki na góry pięknie. Do tego potoki, rzeczki, wodospady. Ja będąc miesiąc temu trafiłem jeszcze na lodowce. Mało uczęszczane miejsce, spokój, cisza i dzika natura 100%. Osobiście polecałbym uzbrojenie się w mapę i zboczenie ze szlaku, bo po drodze można trafić naprawdę w magiczne miejsca. Ale nawet idąc głównym szlakiem będzie co podziwiać. Przede wszystkim piękny wodospad Kacza Siklawa i koniecznie odwiedzić Litworowy Staw, woda krystalicznie czysta. Pierwszy raz będąc w Tatrach poczułem się jak w Alpach. Czasami trasa może być nużąca (zwłaszcza jak się idzie lasami), ale naprawdę warto. W internecie znajdziesz mnóstwo opisów jak się tam dostać i gdzie najlepiej pójść. Tylko trzeba uważać, bo sporo tam niedźwiadków się kręci, nam się udało na jednego trafić ;)

Spoiler:

Warto też wybrać się na Łomnicę (mi niestety nie dane było), ale najlepiej zadzwonić kilka dni wcześniej i zarezerwować sobie miejsce na kolejkę górską, bo innej drogi dostania się na ten szczyt nie ma. Znajoma była i mocno sobie chwaliła. Zarówno sam przejazd kolejką nad przepaściami jak i później widoki z Łomnicy niezapomniane. Z tego co się orientuje kolejka kosztuje 50 euro, ale tak jak pisałem warto zadzwonić jak najwcześniej i zapytać o przejazd. Będąc na sylwestra w Tatrach próbowałem się tam dostać, ale było wszystko zarezerwowane. Pobyt trwa tam godzinę.

Oprócz tego Lodowa Przełęcz, Szczyrbskie Jezioro czy jaskinie. Polecam też Słowacki Raj, jeśli chodzi o szczyty to Krywań.
I będąc na Słowacji KONIECZNIE odwiedź Małą Fatrę w Karpatach. Widoki stamtąd zrobiły na mnie większe wrażenie niż te tatrzańskie, choć góry są dużo niższe. Ale różnorodność krajobrazu i rzeźba terenu sprawiają, że można się zakochać w tych górkach. Tu widok z Małego Krywania :

Spoiler:

"Więc zaczęliśmy od nowa nienawidzić lub żałować, człowiek zawsze znajdzie w życiu jakieś hobby"

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 20:18
Akurat szukałem porady, szanuję konkretne posty na temat, dałbym lajka ale wciąż nie ma Leona.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Sierpnia 2017, 13:05
Ktoś ma obcykane góry Stołowe? Będę od niedzieli do wtorku w schronisku na Szczelińcu i chciałem coś zwiedzić. Na niedziele planuje pętle dookoła Szczelińca bo będę dopiero po południu pewnie(wieczorem oczywiście spadające gwiazdy). Za to w poniedziałek chce zrobić pętle w Parku Narodowym Gór Stołowych, startował będę oczywiście ze schroniska na Szczelińcu. Co jest najfajniejsze w tym parku? Długość trasy planuje tak +/- na 25km. Szkoda, że tam nigdzie nie ma schronisk :o.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 10:16
Cytuj:
KOMUNIKAT (zaktualizowany)

Wczoraj w godzinach nocnych otrzymaliśmy informacje z Francji. Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz utknęli na wysokości ok. 7.400m pod kopułą szczytowa Nanga Parbat.Po nocy spędzonej na tej wysokości podjęli próbę zejścia niżej.

Wiadomość sprzed chwili, otrzymana z Francji: Na chwilę obecna znajdują się nadal na wysokości ok. 7.400m w oczekiwaniu na pomoc.

Zorganizowana została akcja ratunkowa koordynowana przez Ambasady Francji i Polski. W zespole koordynującym jest również Robert Szymczak - lekarz wysokogórski, himalaista. Baza pod K2 została powiadomiona o zaistniałej sytuacji. Podjęta została decyzja: 4 Himalaistów wyprawy (wyposażonych w sprzęt ratowniczy oraz tlen) oczekuje na informacje w sprawie helikoptera (możliwości przelotu), aby ruszyć z bazy pod K2 na akcję ratunkową pod Nanga Parbat.

Będziemy informowali o kolejnych działaniach.

Janusz Majer

Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 10:21
no niebezpieczna zabawa, ale czego się nie robi gdy tolerancja rośnie, a trzeba poczuć kopa. oby ratownikom nic się nie stało (ratowanym też, no ale z własnej woli się tam pakowali).

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 10:29
Ogólnie wyglada to słabo, szczególnie ze Mackiewicz ma podobno liczne odmrożenia + problemy z wzrokiem i nie daje rady schodzić. Oby zdążyli bo lepszej ekipy do ratowania niż ta z pod k2 nie ma.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 11:41
ślepota śnieżna to niby chuj, gorzej z chorobą wysokościową bo to obrzęk mózgu.
Przeczytałem tez, że nie ma rzekomo opcji ich wysadzić zaraz obok tej dwójki tylko ekipa będzie musiała wchodzić od podstawy ściany i może to zająć nawet dzień. Kiepsko, no ale gość ogólnie robi te akcje na biedaka.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 11:46
Fakt, nie miał odpiętego budżetu.
Dwa, podobno w Pakistanie już zmrok, wiec nie wiadomo czy nie będzie trzeba czekać do rana.

Obrazek

Powrót do góry

Post Góry
  Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 12:11
Wyprawa na K2 nie będzie zagrożona? Oby udało ich się szczęśliwie stamtąd ściągnąć

Ta babeczka stoi przed dylematem nie do zazdroszczenia bo z tego co czytam jest w stanie samodzielnie zejść, a jednak czeka? Chociaż też widzę info że jednak schodzi

Podobno akcja ratunkowa dopiero jutro, NIE ZNAM SIĘ, ale w takim stanie gość nie ma chyba za dużych szans siedząc noc w jakiejś szczelinie w bardzo chujowym stanie

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 12:39
nie jest zagrożona.
Dylemat słaby, ale schodzi. Nie ma co się dziwić, ona mu tam na gorze i tak najprawdopodobniej nie jest w stanie pomoc, ale może ocalić chociaż jedno zycie.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 12:57
Pojawiło się info, że jutro rano wyrusza ekipa ratunkowa bo tam już ciemno.
Najpierw mają ratować francuzkę, potem Polaka, coś średnio to widzę jak typ już nie może za bardzo się ruszać.

e: Francuzka schodzi, jest już na wysokości C3

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 13:11
I oni chyba nie poręczowali wiec nie wiem jak zamierzają go znieść

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 13:26
podobno do tego miejsca mają 4-5 godzin wchodzenia, z 6000 na 7200. Trzymam kciuki za Mackiewicza, ale mam nadzieję że sprawa jest realna, finalnie będzie w tym klinczu jakieś dobre półtora dnia, a do ataku szczytu może mieli zapas tlenu na tyle czasu. Co do kobiety to wszędzie widzę sprzeczne informacje czy zeszła czy nie :( Straszna akcja

Kadłub napisał(a):
Dlatego to forum zmierzam ku końcowi.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 13:34
Jakiś facet z PZA zwrócił uwagę na to czy ewentualnie Mackiewicz będzie w stanie przebierać nogami, to tak w kwestii braku poręczowania.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 14:31
Francuzi to chyba wyjebane maja

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 15:01
Przejebana sprawa, ale przy takim stanie zdrowia i warunkach jakie mają być w nocy (-60 stopni i silny wiatr) szanse na przeżycie gość ma naprawdę niewielkie. Ale oby się udało.

"Więc zaczęliśmy od nowa nienawidzić lub żałować, człowiek zawsze znajdzie w życiu jakieś hobby"

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 15:16
Zależy, gdzie go zostawiła, jak w jakiejś szczelinie to uchroni go przed wiatrem. Zobaczymy ale wyglada to słabo. Tydzień temu czytałem ze super pogoda, będą atakować szczyt, mija tydzień a tu tragedia.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 15:17
tak w ogóle, jak prawnie wygląda obowiązek pomocy takim gagatkom?
jbc nie kwestionuję sensu pomocy, ot ciekawość.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Stycznia 2018, 15:28
Jeśli są w stanie zapłacić, albo oni albo ubezpieczenie to wzywają helikopter i ogień. Na takiej wysokości potrzebny jest jeszcze ktoś kto po nich wyjdzie. Mają farta, że ci z K2 są względnie niedaleko. Jeśli by ich nie było to chyba pizda z dziobem, chociaż może się myle, ale no co - biora jakichś pakistańców ratowników z podnóża masywu i rzcuają go na 6k mówią wchodź jeszcze wyżej ? To nie Everest, ze wyprawy komercyjne są tam cały rok i cała infrastruktura działa 24/7, tu nikogo nie ma.

Ostatnio edytowano Piątek, 26 Stycznia 2018, 15:30 przez imo, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 865 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Następna strona