Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 20 Stycznia 2018, 21:24

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Góry 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Góry
  Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 13:47
Przed rokiem byłem na lomnickim sedle i polecam. Na skalnata dolinę możesz wejść albo wjechać wyciągiem. Tam masz knajpkę i w ogóle. Później masz do wyboru lomnickie sedlo wyciągiem na który wbijasz od kopa albo łomnice na którą bilet musisz kupić kilka dni wcześniej, ale tu musisz mieć stalowe jaja. Masz?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 13:53
A co konkretnie Cię interesuje? W sensie masz ochotę zdobywać wyższe szczyty czy głównie zależy Ci na rekreacyjnym wyjściu i podziwianiu widoków?

Na początek mocno polecam Dolinę Białej Wody. Stratujesz z Łysej Polany czyli przejścia granicznego między Polską, a Słowacją. Przechodzisz przez mostek i kierujesz się wzdłuż niebieskiego szlaku. Lecisz chwilę asfaltem, potem lasem i po jakimś czasie dotrzesz do różnych polan, a tam do koloru do wyboru. Naprawdę warto pokręcić się w tamtych okolicach. Trasa mało wymagająca (choć długa), a widoki na góry pięknie. Do tego potoki, rzeczki, wodospady. Ja będąc miesiąc temu trafiłem jeszcze na lodowce. Mało uczęszczane miejsce, spokój, cisza i dzika natura 100%. Osobiście polecałbym uzbrojenie się w mapę i zboczenie ze szlaku, bo po drodze można trafić naprawdę w magiczne miejsca. Ale nawet idąc głównym szlakiem będzie co podziwiać. Przede wszystkim piękny wodospad Kacza Siklawa i koniecznie odwiedzić Litworowy Staw, woda krystalicznie czysta. Pierwszy raz będąc w Tatrach poczułem się jak w Alpach. Czasami trasa może być nużąca (zwłaszcza jak się idzie lasami), ale naprawdę warto. W internecie znajdziesz mnóstwo opisów jak się tam dostać i gdzie najlepiej pójść. Tylko trzeba uważać, bo sporo tam niedźwiadków się kręci, nam się udało na jednego trafić ;)

Spoiler:

Warto też wybrać się na Łomnicę (mi niestety nie dane było), ale najlepiej zadzwonić kilka dni wcześniej i zarezerwować sobie miejsce na kolejkę górską, bo innej drogi dostania się na ten szczyt nie ma. Znajoma była i mocno sobie chwaliła. Zarówno sam przejazd kolejką nad przepaściami jak i później widoki z Łomnicy niezapomniane. Z tego co się orientuje kolejka kosztuje 50 euro, ale tak jak pisałem warto zadzwonić jak najwcześniej i zapytać o przejazd. Będąc na sylwestra w Tatrach próbowałem się tam dostać, ale było wszystko zarezerwowane. Pobyt trwa tam godzinę.

Oprócz tego Lodowa Przełęcz, Szczyrbskie Jezioro czy jaskinie. Polecam też Słowacki Raj, jeśli chodzi o szczyty to Krywań.
I będąc na Słowacji KONIECZNIE odwiedź Małą Fatrę w Karpatach. Widoki stamtąd zrobiły na mnie większe wrażenie niż te tatrzańskie, choć góry są dużo niższe. Ale różnorodność krajobrazu i rzeźba terenu sprawiają, że można się zakochać w tych górkach. Tu widok z Małego Krywania :

Spoiler:

"Więc zaczęliśmy od nowa nienawidzić lub żałować, człowiek zawsze znajdzie w życiu jakieś hobby"

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 20:18
Akurat szukałem porady, szanuję konkretne posty na temat, dałbym lajka ale wciąż nie ma Leona.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Sierpnia 2017, 13:05
Ktoś ma obcykane góry Stołowe? Będę od niedzieli do wtorku w schronisku na Szczelińcu i chciałem coś zwiedzić. Na niedziele planuje pętle dookoła Szczelińca bo będę dopiero po południu pewnie(wieczorem oczywiście spadające gwiazdy). Za to w poniedziałek chce zrobić pętle w Parku Narodowym Gór Stołowych, startował będę oczywiście ze schroniska na Szczelińcu. Co jest najfajniejsze w tym parku? Długość trasy planuje tak +/- na 25km. Szkoda, że tam nigdzie nie ma schronisk :o.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5