Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 16 Stycznia 2018, 14:17

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1017 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Programowanie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Programowanie
  Wysłano: Piątek, 5 Stycznia 2018, 08:32
Z dobrą znajomością Blendera możesz liczyć na pracę jako grafik i to w bardzo szerokim zakresie. Praktycznie wszystko, od gier do projektowania stanowisk biurowych. Oczywiście sama znajomość tego jednego programu nie wystarczy, bo będziesz potrzebował wykształcenie wyższego za zakresu informatyki, grafiki, projektowania przestrzennego czy materiałoznawstwa i opanowania innych, podobnych aplikacji.
AutoCAD to program dla inżynierów, konstruktorów, mechaników i jeżeli nie będziesz się kształcił w tym kierunku to nauka tego programu nie ma sensu. Zresztą ciężko uczyć się AutoCADa nie wiedząc po co się to robi i do czego się go wykorzystuje. Samo oglądanie tutoriali pozwoli Ci poznać podstawowe narzędzia, ale dopiero rozwiązywanie jakiś problemów, realizacja projektów z wykorzystaniem zdobytej wiedzy spowoduje, że zobaczysz sens używania tego narzędzia. Inaczej skończysz swoją przygodę wiedząc, w którą ikonę kliknąć, aby nadać wymiar czy narysować okrąg. Korzystałem z AutoCADa oraz z Mechanicala (grafika 2,5 D, taka specjalna wersja CADa) robiąc reduktory i przekładnie na studiach i do takich zastosowań wystarczyły poradniki z internetu (na przykład, gdzie klikać, żeby wstawić znormalizowany element).
Wszystko zależy od tego co chcesz robić, bo przecież będziesz uczył się po to, aby zdobyć dobrą pracę i wykorzystać te umiejętności. Jeżeli mogę podpowiedzieć, to polecam iść w kierunku programowania i pracy jako, np. tester aplikacji. Dużo pracy, duże pieniądze i wygodne życie. Zresztą tu są użytkownicy pracujący w zawodzie, więc ich możesz popytać. Na pewno wiedzą więcej ode mnie ;)

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 01:38
nie chodzi o programowanie, ale tu pewnie ktoś będzie wiedzieć jak działa sam mechanizm

strona posiada live chat i wiem że posiadają logi tego co kto do nich pisał, minimum kilka dni przed ( http://www.eloboost24.eu w razie w)
zazwyczaj to zapisuje przeglądarkę, płytę główną nie wiem, ip? rozchodzi mi się o to, żeby mieć czyste konto, jakbym nigdy z nimi nie pisał i nie wiem czy mam pisać z innego komputerka specjalnie, czy wystarczy przeglądarka inna

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 08:18
Odpal sobię kartę incognito w Chromie i pewnie wystarczy.

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 09:39
Dwupak, nie żebym cię oceniał, ale po co korzystasz ze stronki boostującej elo w gównogierce? :cool:

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):
haha biedny motyw się naprodukował a carrington i tak ją tylko kutasem w czoło uderzy i elo

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 10:32
hanys napisał(a):
Odpal sobię kartę incognito w Chromie i pewnie wystarczy.

Incognito działa w drugą stronę, tj. nie zapisuje nic na Twoim komputerze, ale ich serwer będzie widział ten sam numer IP, cookies itp.

Do tego celu lepiej jakiś darmowy VPN, np. ten wbudowany w nowej Operze.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 11:00
Przecież to czyści takie rzeczy jak cookies(po stronie klienta), local storage i session storage, a to tam zwykle ładuje się jakieś dane o wcześniejszym logowaniu itd. Oczywiście jeżeli sprawdzają po IP to inny temat i wtedy VPN, ale w zasadzie ten sam IP niekoniecznie mówi o tym, że to ten sam użytkownik.

Spoiler:

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 13:44
kamson. napisał(a):
Dwupak, nie żebym cię oceniał, ale po co korzystasz ze stronki boostującej elo w gównogierce? :cool:

jestem po drugiej stronie barykady :- )

dziękuję ślicznie za pomoc

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 14:13
Fischer napisał(a):
Oczywiście sama znajomość tego jednego programu nie wystarczy, bo będziesz potrzebował wykształcenie wyższego za zakresu informatyki, grafiki, projektowania przestrzennego czy materiałoznawstwa i opanowania innych, podobnych aplikacji.

Dobra,a jest sens żeby bez tego wyższego wykształcenia brał się sam za to?

bo nie wiem czy warto się tego uczyć a tu jest przykładowa oferta pracy którą byłbym zainteresowany
https://pl.indeed.com/viewjob?jk=e1bae5 ... s&from=web

I czy z poradników w necie będę w stanie opanować np. właśnei blender czy jakiś inny program na wyższym poziomie?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:03
A to szacuneczek, Dwupak, przepraszam za podejrzenia :oops:

Ja z kolei mam pytanko do tuz i hobbystów webdeveloperki (o Tobie mówię, soulkast):
W swojej programistycznej przygodzie postanowiłem zabrać się w końcu za www. Czy powinienem od podstaw, mozolnie, rzemieślniczo robić sobie front-end od zera, żeby zapoznać się z technikaliami, czy wyłożyć na to lachę i zapierdalać z bootstrapem? Tą słynną ogólnie pojętą wiedzę w kwestii programowania posiadam, znam składnie html (xD) z css, js i php to tak średnio akurat.

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):
haha biedny motyw się naprodukował a carrington i tak ją tylko kutasem w czoło uderzy i elo

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:08
Ale chcesz się nauczyć czy potrzebujesz coś na szybkości ogarnąć ?

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:15
Uczyć się, oczywiście. Ciągle się uczę.

Mam w głowie mały hobbystyczny projekt, przy którym średnio mi się widzi zabawa w css na golutkiej stronie, bo uważam to za strasznie żmudną robotę i wolałbym te niezbędne podstawy budowy strony wyłapać z bootstrapa, ale jeśli dłubanie od zera jest produktywniejszym sposobem na przyswojenie sobie tych języków to wiadomo, że to zrobię.

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:27
No to ja bym radził opanować najpierw HTML czy CSS'a( + Sass) na takim poziomie, żebym samemu móc w sobie w stanie ogarnąć takie rzeczy jakie są w Bootstrapie. Często trzeba coś dodatkowo ogrywać i warto wiedzieć co siedzi pod maską, a html czy css to nie jest wiedza magiczna, więc szybko to można opanować. No i przede wszystkim uczyć się z nowych źródeł(CSS Grid i Flexbox). Chyba, że już teraz jesteś w stanie sam sobie to ogarnąć, ale po prostu szkoda Ci czasu, to wtedy bierz Bootstrapa, pytanie czy na pewno go potrzebujesz, bo do samego grida to nie trzeba całego bootstrapa brać :).

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:35
Wielkie dzięki za naprowadzenie, zabieram się do roboty w takim razie

e:
Zobaczę na ile sprawnie będę tego cssa przyswajał, jak już nie będzie mi sprawiał większych problemów to pośmigam na bootstrapie

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 14 Stycznia 2018, 13:25
Potrzebuję jakichś angielskich stron z artykułami o wszelakiej tematyce IT, ktoś?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 14 Stycznia 2018, 13:43
https://hackernoon.com/,
https://medium.com/topic/technology

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 14 Stycznia 2018, 13:50
polecam Hacker News, masa ciekawych linków codziennie i bardzo fajne, cywilizowane dyskusje w komentarzach

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 14 Stycznia 2018, 14:01
Ogólnie rzecz biorąc jest mi to potrzebne na zajęcia. Muszę znaleźć jakieś 3 artykuły po ang. o tematyce IT, następnie opowiadać o nich, coś tam od siebie dodać (rozwinąć temat). No i szukam jakichś tematów, które mógłbym przyswoić w ten jeden dzień aby sensownie o nich opowiadać.

Gdzie przedmiot to j.angielski, a babka od ćwiczeń nie posiada żadnej wiedzy o IT.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1017 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51