Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 17 Października 2017, 06:35

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 130  Następna strona
[medycyna] Ślizg-doktor Ci powie, jak dbać o zdrowie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [medycyna] Ślizg-doktor Ci powie, jak dbać o zdrowie
  Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 17:24
PeterStillNinety's mylisz troche opcję ale opisze to na innym przykładzie- Ty robisz trzode po pijaku w mpk ale w pracy jesteś odpowiedzialnym ogarnietym ziomkiem i np poseł powinien mieć możliwość zbombienia się w czasie wolnym ale podczas wykonywania spraw zawodowych powinien być w 100% sprawny fizycznie i intelektualnie.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 17:29
A jeżeli Peter jest kierowcą tego autobusu?

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 17:31
benek gdybyś był dyrektorem tego szpitala i dowiedziałbyś że przychodzi do pracy pod wpływem alkoholu, to byś olał sprawę "bo mu wychodzi"?

Jest jakaś magia w patrzeniu na lecących samobójców. Część spada spokojnie. Pewnie są pogodzeni z losem, jakby doświadczyli już wszystkiego. Resztę po puszczeniu barierki ogarnia panika - dopiero zrozumieli co tak naprawdę zrobili, że problemy ostatnich dni, tygodni można było rozwiązać. Teraz czeka na nich tylko twarde jak beton lustro wody.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 17:35
Griffin71 napisał(a):
benek gdybyś był dyrektorem tego szpitala i dowiedziałbyś że przychodzi do pracy pod wpływem alkoholu, to byś olał sprawę "bo mu wychodzi"?

Tak się zabawnie składa, że technicznie ten szpital obecnie nie posiada dyrektora. :lol:

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 17:38
No zabawne, ale w sumie nie odpowiada to na pytanie jak byś postrzegał taką postawę z nieco bardziej odpowiedzialnej za ten proceder strony, niż sąsiad/jednorazowy pacjent.

Jest jakaś magia w patrzeniu na lecących samobójców. Część spada spokojnie. Pewnie są pogodzeni z losem, jakby doświadczyli już wszystkiego. Resztę po puszczeniu barierki ogarnia panika - dopiero zrozumieli co tak naprawdę zrobili, że problemy ostatnich dni, tygodni można było rozwiązać. Teraz czeka na nich tylko twarde jak beton lustro wody.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 17:55
To bardzo tendencyjne pytanie. Dlaczego nie zapytałeś mnie jak bym postrzegał taką postawę, gdybym był właścicielem firmy produkującej alkohol? Nie ma czegoś takiego, jak sytuacje obiektywnie dobre i obiektywnie złe - każda sytuacja jest zarazem dobra i zła, a to jaka ona jest dla Ciebie, zależy od tego w którym miejscu stoisz. Ja w omawianej sytuacji stoję z boku i ani mnie to ziębi, ani grzeje.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 18:21
No, wiadomo, z puntu widzenia pedofila ruchanie przedszkolaków jest w porządku.
A tego "dyrektora" pytam z ciekawości, bo może naprawdę uważasz że bycie pijanym w pracy nie ma wpływu na wydajność i precyzję człowieka.

Powrót do góry

Post [medycyna] Ślizg-doktor Ci powie, jak dbać o zdrowie
  Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 18:47
benek187 napisał(a):
To bardzo tendencyjne pytanie. Dlaczego nie zapytałeś mnie jak bym postrzegał taką postawę, gdybym był właścicielem firmy produkującej alkohol? Nie ma czegoś takiego, jak sytuacje obiektywnie dobre i obiektywnie złe - każda sytuacja jest zarazem dobra i zła, a to jaka ona jest dla Ciebie, zależy od tego w którym miejscu stoisz. Ja w omawianej sytuacji stoję z boku i ani mnie to ziębi, ani grzeje.

Czyli gdybys był wlascicielem firmy produkującej alkohol, to przyzwalalbys na to, by Twoi pracownicy przychodzili do pracy pod wpływem alkoholu? Bo głównie o to chodziło w pytaniu Griffina, czy jako pracodawca zezwalalbys swoim podwładnym na przychodzenie do pracy pod wpływem alkoholu. I szczerze, to nic tendencyjnego w tym pytaniu nie dostrzegłem jednak

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 22:15
bloody hell napisał(a):
benek187 napisał(a):

Czyli gdybys był wlascicielem firmy produkującej alkohol, to przyzwalalbys na to, by Twoi pracownicy przychodzili do pracy pod wpływem alkoholu? Bo głównie o to chodziło w pytaniu Griffina, czy jako pracodawca zezwalalbys swoim podwładnym na przychodzenie do pracy pod wpływem alkoholu. I szczerze, to nic tendencyjnego w tym pytaniu nie dostrzegłem jednak

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolejne tendencyjne pytanie. Gdybym był właścicielem firmy produkującej alkohol, to pewnie nie chciałbym, aby moi pracownicy przychodzili do pracy pod wpływem alkoholu. Chciałbym natomiast, żeby pracownicy firmy produkującej alkohol przychodzili do pracy pod wpływem, gdybym był np. właścicielem zakładu pogrzebowego, prywatnym lekarzem, policjantem. Dlaczego nie zapytałeś mnie o spojrzenie z perspektywy tych zawodów, tylko wybrałeś najwygodniejszy dla siebie?

Wojna napędza gospodarkę. Postaw się na miejscu producentów z sektora zbrojeniowego. Jak możesz twierdzić, że mordowanie ludzi jest czymś złym, skoro generuje ogromne zyski? To jest identyczne rozumowanie, jak Twoje uprzeć się i dostrzegać tylko jedną stronę medalu. :)

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 22:33
przecież sam zaproponowałeś taki wariant pytania, w którym jesteś wlascicielem rozlewni alkoholowej :dunno: . Griffinowi, jak i tez mnie, od początku chodzilo o Twoje zdanie na temat tego, jak reagujesz na wieść o tym, że w firmie, której szefujesz, jest koleś ktory pracuje pod wplywem alkoholu. I generalnie nie wazne tu jest, czy szefujesz w rozlewni alkoholowej, sektorze zbrojeniowym czy w produkcji plastikowych pojemnikow do salatek.

no i jesli wychodzisz z zalozenia, ze pracujesz w sektorze x, ale wyjebane masz na to, ze w sektorze y ktos pracuje pod wplywem alkoholu, pomimo ze wyswiadcza Ci (lub innym osobom) jakas usluge, czy cokolwiek innego, w sposob posredni lub nie, to chyba troche pojebane jest, przynajmniej w moich oczach. sa takie zawody, gdzie praca po alkoholu wrecz nie przystoi i przykladowo, skoro jestesmy w temacie o zdrowiu, wizja bycia operowanym przez pijanego lekarza jest chujowa.

i ostatnie - co ma wojna do alkoholu? sektor zbrojeniowy napedza gospodarke w czasie wojny, spoko zgodze sie. Uwazam, ze mordowanie ludzi jest zle, pomimo tego ze generuje ogromne zyski. Ale co to ma do alkoholu w pracy? XD mam to interpretowac tak, ze skoro alkohol zajebiscie napedza gospodarke, to wszyscy najebani powinni chodzic? :wall:

Ostatnio edytowano środa, 2 Sierpnia 2017, 22:46 przez bloody hell, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 22:35
wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 22:46
bloody hell napisał(a):
przecież sam zaproponowałeś taki wariant pytania, w którym jesteś wlascicielem rozlewni alkoholowej :dunno: . Griffinowi, jak i tez mnie, od początku chodzilo o Twoje zdanie na temat tego, jak reagujesz na wieść o tym, że w firmie, której szefujesz, jest koleś ktory pracuje pod wplywem alkoholu. I generalnie nie wazne tu jest, czy szefujesz w rozlewni alkoholowej, sektorze zbrojeniowym czy w produkcji plastikowych pojemnikow do salatek.

no i jesli wychodzisz z zalozenia, ze pracujesz w sektorze x, ale wyjebane masz na to, ze w sektorze y ktos pracuje pod wplywem alkoholu, pomimo ze wyswiadcza Ci (lub innym osobom) jakas usluge, czy cokolwiek innego, w sposob posredni lub nie, to chyba troche pojebane jest, przynajmniej w moich oczach. sa takie zawody, gdzie praca po alkoholu wrecz nie przystoi i przykladowo, skoro jestesmy w temacie o zdrowiu, wizja bycia operowanym przez pijanego lekarza jest troche chujowa.

i ostatnie - co ma wojna do alkoholu? sektor zbrojeniowy napedza gospodarke w czasie wojny, spoko zgodze sie. Uwazam, ze mordowanie ludzi jest zle, pomimo tego ze generuje ogromne zyski. Ale co to ma do alkoholu w pracy? XD mam to interpretowac tak, ze skoro alkohol zajebiscie napedza gospodarke, to wszyscy najebani powinni chodzic? :wall:

Wydaje mi się, że nie rozumiesz na jaki temat toczy się rozmowa.

Postanowiono tutaj tezę, że lekarz pijący w pracy to coś złego. Ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak "zjawisko obiektywnie złe lub dobre". Griffin próbował mi wmówić, że picie w pracy jest złe i zapytał co bym zrobił, gdybym był dyrektorem szpitala. To nie ja zaproponowałem wariant pytania, w którym jestem wlaścicielem rozlewni alkoholowej, tylko użyłem tego argumentu jako przeciwwagi dla argumentu Griffina.

Griffin próbuje mi wmówić, że picie jest złe, ponieważ jako dyrektor - powinienem zareagować. Oczywiście, że z punktu widzenia dyrektora szpitala - jest to sytuacja niepożądana. Jeśli postawię się jednak w innej roli - właściciela rozlewni, to bardzo mnie ta sytuacja cieszy. Skoro w odniesieniu do tej sytuacji pojawiają się sprzeczne interesy, to jak można powiedzieć, że PICIE JEST OBIEKTYWNIE ZŁE? To ja mogę powiedzieć równie dobrze, że PICIE JEST OBIEKTYWNIE DOBRE i sobie tak będziemy pierdolić do śmierci.

Przykład z wojną dotyczy tego samego. Uważasz, że mordowanie jest złe, tylko że Ty nie jesteś ani żołnierzem, ani producentem broni, więc nikogo Twoje zdanie nie obchodzi. Dla żołnierza wojna jest zła - może zginąć. Dla producenta broni - rewelacja, szmal się leje oknami. Po raz kolejny pytam więc - dlaczego twierdzisz, że wojna jest obiektywnie zła, skoro przecież prowadzi do zaspokojenia dużej liczby ludzi i generuje sporo korzyści?

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 23:00
benek187 napisał(a):
Dlaczego nie zapytałeś mnie jak bym postrzegał taką postawę, gdybym był właścicielem firmy produkującej alkohol?

imo to jest zaproponowanie takiego wariantu pytania, nie zadna przeciwwaga.

Doskonale rozumiem o czym jest dyskusja, tylko wydaje mi sie, ze probujesz calkiem proste i logiczne rzeczy ugryzc koniecznie od innej strony. Wiadome, ze punkt widzenia lezy na wprost siedzenia, i zgadzam sie, ze tak mozna dywagować w nieskończoność ale uwazam, ze obranie takiej linii obrony to pojscie na latwizne. Bo pomimo, ze masz jakies argumenty, to są one często malo racjonalne. i tak, jak malo kogos obchodzi moje podejscie do spraw wojny, a sektor zbrojeniowy zaciera rece bo sprzeda wiecej broni, tak tez przywolywanie tu wlasciciela rozlewni, ktory sie cieszy z tego, ze jakis lekarz bedzie najebany kogos operowac to po prostu bzdura.

eot z mojej strony, nie o tym jest ten temat

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 08:55
face kick napisał(a):
Niektóre kwestie są ciekawe i warto zapytać ale spora część, to beka totalna, nie wspominając o odpowiedziach...

Dlatego jak nie masz pojecia o takiej boleriozie to sie na jej temat nie wypowiadaj. Tak jak kilka stron temu

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 20:00
Jak nie mam, borelioza jest spoko na zagrychę do wódki. Wystaw mi złą opinię na "znanylekarz", a teraz idź pisać łzawe oświadczenia i przekaż je swoim koleżankom.

Ku zmartwieniu wielu forumowiczów, dostałem dzisiaj kolejne (najważniejsze) wyniki badań i "panie, jest perfekt, widzimy się za pół roku." :) Świętowane będzie, może borelioza pojawi się na stole, bo wóda popłynie.

Proszę mnie nie obrażać, bo strasznie mnie to rani. :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 06:37
Nie mam polskich znakow i stad ten blad ;///

Co nie zmienia, ze tak sie nie robi, bo to powazna choroba!!

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 09:45
benek, wciąż mi sie odpowiedziałeś, ale zdanie
benek187 napisał(a):
Oczywiście, że z punktu widzenia dyrektora szpitala - jest to sytuacja niepożądana.

pozwolę sobie wziąc jako odpowiedź, że byś typa ze szpitala wyjebał. Czyli widzisz, że dyrektorowi, mającemu na uwadze dobro szpitala i swoich pacjentów (teoretycznie) to nie odpowiada. Jak myślisz dlaczego?
benek187 napisał(a):
Jeśli postawię się jednak w innej roli - właściciela rozlewni, to bardzo mnie ta sytuacja cieszy. Skoro w odniesieniu do tej sytuacji pojawiają się sprzeczne interesy, to jak można powiedzieć, że PICIE JEST OBIEKTYWNIE ZŁE? To ja mogę powiedzieć równie dobrze, że PICIE JEST OBIEKTYWNIE DOBRE i sobie tak będziemy pierdolić do śmierci.

Śmieszne ale próbujesz obalać tezy, których nikt nie postawił.
Ba, nikt oprócz Ciebie w tym temacie w przeciągu kilka ostatnich stron nie używał zwrotu "obiektywnie złe" albo "obiektywnie dobre".

A teraz w temacie, strasznie mi się skronie pocą, chyba bardziej niż każdego innego lata.
Jest jakiś skuteczny specyfik na to?
Do pach używałem blokera i w sumie tam jest ok, ale nie wiem co zrobić ze skrońmi i czołem.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 13:21
Griffinie - cała dyskusja rozpoczęła się od stwierdzenia, że lekarz przychodzący do pracy pod wpływem alkoholu to coś złego. Nie wiem dlaczego uparcie mieszasz w tę sytuację dyrektora placówki. Jeżeli oceniać określone zjawisko zawsze z jakiegoś punktu widzenia (tzn. z pozycji jakiejś konkretnej osoby), to właściwie jakby się uprzeć (tak jak Ty z tym ocenianiem z punktu widzenia dyrektora), to zawsze można powiedzieć, że dane zjawisko jest złe, np. generalnie narodziny dziecka postrzega się jako coś dobrego, a ja twierdzę, że urodziny dziecka, podobnie jak każde inne zdarzenie, jest zarówno dobre (dla zatroskanej mamusi), jak i złe (życiowa porażka faceta, który przypadkowo zalał formę i teraz nie wie jak z tego wyjść).

Jeśli więc pytasz mnie co bym zrobił jako dyrektor, to chyba jest oczywiste, że bym zwolnił delikwenta z pracy, bo inaczej mógłbym ponieść tego przykre konsekwencje, ale jako osoba stojąca z boku tej sytuacji, widzę zarówno plusy, jak i minusy chlejącego doktora i tyle.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 15:15
Benku, czyli zamordowanie człowieka, np Twojej kobiety, nie będzie złe?
Owszem, Tobie będzie smutno, paru jej bliskim czy sąsiadowi też, ale w gruncie rzeczy nie będzie można powiedzieć, że ten czyn jest zły, bo np. właściciel lokalnego zakładu pogrzebowego na tym zarobi?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 21:18
Mój boże, już dawno moglibyśmy zakończyć tę dyskusję, gdybyś rzeczywiście czytał to, co do Ciebie piszę. Przecież wielokrotnie pisałem, że nie ma czegoś takiego, jak zjawiska obiektywnie złe i obiektywnie dobre. To znaczy, że każde zdarzenie jest zarazem dobre i złe. Zamordowanie człowieka (np. mojej kobiety, bo oczywiście głupszego przykładu nie mogłeś wymyślić) również jest i dobre i złe. Dla mnie złe, ale dla kogoś innego może to być pozytywne wydarzenie.

Jesteś fanem koszykówki, a przecież rywalizacja sportowa jest chyba najlepszym dowodem na moje twierdzenia - żaden wynik meczu nie może być uznany za jednoznacznie dobry albo jednoznacznie zły, bo nawet jeśli obie drużyny (zwycięzca i przegrany) pomimo wyniku spotkania awansowały do kolejnej rundy, to zawsze znajdzie się na świecie ktoś, kogo ten wynik nie zadowala (np. kibic, który obstawił u bukmachera odwrotne rozstrzygnięcie). Niestety, żeby to zrozumieć, trzeba być świadomym tego, że określone wydarzenia mają swoje konsekwencje. Samo zaistnienie zdarzenia, wyciągnięte z szerszego kontekstu, nie znaczy nic, dopóki nie obuduje się go w skutki, ale do tego potrzeba już odrobiny wyobraźni...

Wiecie o co biega.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 130  Następna strona