Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 14 Sierpnia 2018, 07:53

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 159  Następna strona
[medycyna] Ślizg-doktor Ci powie, jak dbać o zdrowie 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [medycyna] Ślizg-doktor Ci powie, jak dbać o zdrowie
  Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 12:50
A masz wszystko ok w ogóle z nosem/zatokami? Masz drożny? Robiłeś kiedyś TK?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 17:36
Palisz papierosy?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Maja 2018, 20:27
No z nosem już wszystko w porządku, drożny, nic nie leci, szlugów nie pale.

To był w ogóle pierwszy mój jakiś problem z zatokami kiedykolwiek, to na tyle poważne że trzeba aż robić tomografie (chyba że to nie o to „TK” Ci chodziło :D )? Nawet z tym u lekarza nie byłem, powinienem?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 10:03
A o TK to pytam, bo myślałem, że może masz jakieś bardziej przewlekłe problemy z zatokami/nosem. Ja bym poszedł do lekarza jak Ci to przeszkadza. :razz:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Czerwca 2018, 14:36
Zredukowałem trochę fatu. Pokazały mi się żyły na czole i widać gołym okiem jak pulsują, czy to normalne?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Czerwca 2018, 16:01
to tętnica skroniowa zapewne.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Czerwca 2018, 18:04
Cierpi ktoś z was na stałe bóle głowy z nieznanej przyczyny? Jak w połowie kwietnia mnie zaczął baniak boleć tak do dziś codziennie, nie mam poza tym żadnych innych objawów. Najczęściej tępy ból z tyłu i czasami pulsuje do skroni i czoła. Ból nie jest może jakiś silny ale wkurwia i trochę utrudnia życie, ktoś coś?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Czerwca 2018, 07:39
A skąd wiesz że nieznanej przyczyny? Robiłeś badania?

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Czerwca 2018, 12:50
Przecież pisze, że nie zna przyczyny

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 8 Czerwca 2018, 17:29
^ :lol: :lol:

ja nie pomogę, ale myślę, że warto wybrać się z tym do neurologa, najlepiej specjalizującego się w leczeniu bólów głowy.
najpierw jednak warto zawsze zmierzyć sobie ciśnienie (tylko nie aparatem nadgarstkowym), rozważyć, czy ból nie wynika z napięcia mięśni karku.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 07:47
Wie ktoś czy w takiej sytuacji ugram jakieś hajsy z ubezpieczenia szpitala? Siostra w przypadku złamania ręki dostała 12k od takiej firmy co zarabia na tym, że bierze jakiś tam procent z tego co wywalczone, ale faktycznie wywalczają dużo.

Robię takie kopiuj/wklej mojej historii, bo ostatnio ziomeczkowi wysyłałem.

To tak w skrócie, ale i tak się rozpisze więc z góry przepraszam, no ale pewnego dnia poszedłem sobie zrobić usg jąder normalnie jak każdy facet i wyszło że wszystko ok, ale mam przepukline w pachwinie. To pojechałem się zarejestrować na operacje i dali mi termin na 15 marca. No to przyjechałem 15 marca, 16 marca z rana już miałem operacje i 17 marca w sobote mnie wypuścili do domu jakoś z rana, po południu zacząłem mocno gorączkować. W niedziele 18 marca przyjechałem do szpitala od razu na oddział po znajomości i tam doktorek powiedział, że mam siatke w pachwinie więc to ciało obce i organizm reaguje gorączką i wszystko jest okej. No to wróciłem do domu. Problem w tym, że gorączka się nasilała, miałem okłady na głowe plus brałem po 2-3 paracetamole na raz co 4 godziny i nic nie spadało, więc we wtorek (lub środę) pewna osoba z rodziny, która pracuje w szpitalu i jest tam dość ważną osobą zagadała do zastępcy oddziału i on kazał mi zapierdzielać szybko na izbe przyjęć, to ojciec po mnie przyjechał bo mnie tak bolała rana i brzuch że nie byłem w stanie chodzić i pojechaliśmy na izbe. Zrobili mi morfolofie i tam się okazało że wszystkiego mam w sobie za mało np Hemoglobiny nie miałem prawie wcale, miałem 4 a powinieniem mieć 14. Jakaś wartość zapalna, która u zdrowego człowieka wynosi 0-10 (CRP) u mnie wynosiła aż 350 co jest przegięciem. Poszła decyzja o transfuzji 3 worków krwi i 3 worków osocza, byłem tak wystraszony, że szok bo jednak słyszysz że będa ci toczyć krew to w głowie ma się różne jazdy, przez noc przetoczyli mi krew, rano wysłali mnie na usg, tam nic nie wynikło bo nic nie było widać w moim brzuchu bo miałem sam gaz po poprzedniej narkozie. Wysłali mnie więc na tomograf z kontrastem, kontrast wstrzykują ci do żył i sie czujesz jakbyś się gotował przez pare sekund, serce prawie ci wychodzi z ciała, mega straszne uczucie jak sie jest tak osłabionym, źle to zniosłem, no i wyszło, że mam w środku krwawienie wewnętrzne z naczyń i krwiaka wielkości ~14cm, co jest przyczyną tej wysokiej gorączki i stanu zapalnego. Tomograf był jakoś o 10:00, o 11 miałem wyniki z którymi przyszła od razu pani anstezjolog i kazała mi podpisać zgode na pozostanie na OIOM oraz na...śpiączke i właśnie podpisanie zgody na śpiączke było czymś co siada mocno na głowie. No i od razu pojechałem pilnie na stół operacyjny, jakoś o 12 już mnie operowali na ostrym dyżurze, operował mnie ten sam lekarz co zrobił tą pierwszą operacje, bo jest taka zasada, że inny lekarz po kimś nie chce poprawiać. No i na szczęście skończyło się bez śpiączki tylko miałem taką rure średnicy 1cm w brzuchu co odprowadza krew do takiego worka, to chyba była środa, i potem po obudzeniu standardowo mega bóle w brzuchu, no ale to po drugim cięciu w ciągu 5 dni, więc to zrozumiałe. W sobotę miałem już wyjść ze szpitala, ale zagadałem z profesorem aby mnie przetrzymał do poniedziałku, bo nie chcę tak szybko wychodzić jakby coś jeszcze raz miało się stać. Do soboty był ok, leżałem, bolało, jak chodziłem to na specjalnym chodziku, nie mogłem się podnieść, ale nie gorączkowałem, w sobote znowu zacząłem gorączkować, a przypominam, że w sobote miałem wyjść ze szpitala. Znowu na tomograf z kontrastem który zniosłem już o niebo lepiej, po tomografie okazało sie że ten super chirurg nie doczyścił mojego krwiaka do końca, nie zauważył jakiejś warstwy koło nerek no i decyzja, że będą mnie ciąć po raz 3, jednak profesor i dyrektor oddziału odsunęli tego lekarza od obowiązków i nie został dopuszczony do mojej operacji, operował mnie już sam profesor bo szpital nie mógł pozwolić sobie na wpadkę, ten chirug tylko miał stać i się przyglądać. Po powrocie z trzeciej operacji wieczorem miałem znowu gorączkę, ale to faktycznie pourazowa, bo jednak trzeci raz mi ciachali brzuch plus dostałem kolejnego drena czyli tą rure co odprowadza krew tylko teraz miała z 3 cm grubości, dali morfine dwa razy i przeszło. No i kolejny tydzień w szpitalu...dzień w dzień wielki ból bo to ani wstać samodzielnie, ani sie ubrać, do toalety tylko przy obecnosci kogos bo od razu bym na glebe leciał, wyciąganie tych rur i cewnika na żywca to masakra, wyszedłem na wielkanoc rano o 9 akurat na śniadanie i do teraz leże w domu, nie jestem w stanie samodzielnie się ubrać, ciężko jest się umyć, nawet spodni czy butów sam nie założe, zwolnienie na 5 miesięcy, rehabilitacja i zryta psychika bo miałem świadomość że mogłem przy drugiej operacji tego nie przeżyć. No i od teraz jakoś do września tryb ultra oszczędny, ani żadnego wysiłku, nawet zakupów dźwigać nie można, chujowo mega. Do tego mega mocne bóle w tych dziurach po drenach, paskudna 14 centymetrowa blizna i w ogóle..plus strata pamięci z ostatnich 2-3 miesięcy, musiałem załatwiać w banku nowy pin i te sprawy. I w sumie było tego więcej ale już ciężko mi to pisać, wszystko 100% prawda bez żadnego koloryzowania.

Powrót do góry

Lokalizacja: Bitch, I walk around North Lauderdale, like Fuck err'body!
Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 08:31
ja pierdole, coś strasznego

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 08:37
Współczuję mocno, ale Cię urządzili.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 10:07
Spoiler:

całkowicie odechciało mi się działać w kierunku naprawy pachwin po tym co przeczytałem :shock:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 10:12
Pierwszy plaster ten z plamą od krwi i płynów to na całej długości jest cięcie, drugi ten po lewej to pod nim są dziury od drenów.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 10:19
W życiu miałem 11 operacji. Praktycznie na całym ciele mam blizny. Te po drenach sie zagoją i nie będzie dziur więc głowa do góry i bedzie git. Jak to mówią blizny dodają męskości. Sam mam szycia na udach o długości ok 20-25 cm. Na nogach i rękach mam małe dziury po aparacie Ilizarova (takie "rusztowanie" które wydłuża kończyny. Druty wychodzą na wylot a następnie po 7-8 mscach ściągają go na ŻYWCA bez żadnego znieczulenia) Więc głowa do góry bo inni przeżywali gorsze męczarnie. Zdrowia życzę

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 12:23
Jeżeli chodzi o odszkodowanie to wszystko zależy od tego,czy ten lekarz który operował 1 i 2 raz popełnił oczywisty błąd lub nie wykonał koniecznych czynnosci.Problem polega na tym,że lekarze nawzajem się bronią i skuteczność pozów o błąd medyczny ejst bardzo niska.

Możesz uderzyć do:
http://www.bpp.gov.pl/wojewodzkie-komis ... medycznych

to nie jest chyba drogie postępowanie i nie musisz być profesjonalnie reprezentowany.

Co do firm odszkodowawczych to wezmą od Ciebie 20-30%. Wyższych prowizji nie płać. Co do zasady są wstanie z reguły o te 20-30% więcej wywalczyć i nie ponosisz kosztów i masz duchowy spokój. Wypadki i błędy mdyczne to z punktu widzenia prawników trudne sprawy i z reguły każdy chętnie weźmie bo ma widmo wielkiej kasy z % od wygranej, ale mało kto umie te postępowania prowadzić dobrze :).

Współczuje Ci bardzo, bo ja też niedawno miałem problem z jądrem (opisywałęm tutaj). Bolało jak skurwersyn, aż się położyłem z bólu. Niby miałem tylko zapalenie. Od zdarzenia minął ponad miesiąc i praktycznie o tym zapomniałem. Najgorsze, że jeszcze 3/4 tygodnie po bólu czasem bolało. Teraz mam tylko chuć jak za młodu. Ciekawe czy to lato, czy coś innego.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 14:47
właśnie - poza tym w zgodzie, którą podpisywałeś przed operacją, krwiak na pewno był wymieniony jako jedno z powikłań; to też chroni lekarza.
poza tym tak jak napisał mancipium - sąd nie zna się na medycynie, więc zasięga opinii biegłych, a biegli są lekarzami.
oczywiście nie zniechęcam od ubiegania się o swoje, bo całkiem możliwe, że chirurg był po prostu niestaranny, ale po prostu może być problem z uznaniem winy.

tak btw, to z zajęć coś takiego kojarzę, że w momencie ubiegania się o zadośćuczynienie, należy uiścić opłatę w wysokości 10% żądanej kwoty odszkodowania. prawda to?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 16:12
Na drogę sądową nie mam zamiaru wchodzić, jednak z jakąś firmą, która bierze procent od tego co ugra chętnie spróbuję. Szczególnie, że podczas 2 operacji usuwali tego krwiaka tak jak pisałem, ale nie usunęli go do końca, coś zostało pominięte i trzeci raz musieli mnie ciąć, także jakieś szanse są

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Czerwca 2018, 16:14
Opłata za wszczęcie powództwa przed Sądem wynosi 5%. Kubs1948 przed zawarciem umowy wyślijmi kopie na priv czy coś to CI napisze czy ktoś nie robi Cie w konia, bo często te Kancelarie działają na dzłodziejskich zasadach, większość jest chyba spoko, ale można się naciąć.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 159  Następna strona