Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 17 Grudnia 2017, 16:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Restauracje 
Autor Wiadomość

Ostrzeżenia: 2
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Restauracje
  Wysłano: środa, 12 Lipca 2017, 18:53
ziomeczki, restauracja w szczecin na kolację z dupeczką ? Średniej klasy, w jakimś ładnym miejscu, dodatkowe punkty za wybor dań bezmięsnych

Powrót do góry

Wysłano: środa, 12 Lipca 2017, 19:51
Kathmandu. Beda dania bezmiesne bo to hindusi, tylko nie wiem co sie miesci pod 'srednia' klasa, no ale nie wiem, w 100 na pare sie zmiescisz

a potem zabierz ja do 17 schodow, a majtki zdejmie jeszcze przed wyjsciem z lokalu

a jak jest fanka magdy gessler i to oglada, to Aramia [otworzyli nowy lokal na podzamczu tez], chociaz tam ciut drozej.

Ogolnie co dupeczka lubi?????

@down
To jest piekny przyklad jak lokalizacja wplywa na cene produktu xD

/edit
wbilem obczaic fejsa bo ponoc dodali [znów] menu tajskie, a tu:

https://www.facebook.com/KathmanduResta ... =3&theater

nasz, polski, teraz Ty tez musisz.

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Ostatnio edytowano środa, 12 Lipca 2017, 19:57 przez Cz4rny1337, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: środa, 12 Lipca 2017, 19:52
Jak Szczecin to przecież kawa w Pazimie :dunno:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: środa, 12 Lipca 2017, 20:07
dzięki, to kathamandu wygląda spoxik, a driny planuje w cafe 22 bo podobno zajebiste widoczki

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: środa, 12 Lipca 2017, 20:36
To prawda, zajebiste. Byłem jako dziecko i zawsze jak wpadam do Szczecina to wracam. Spa w PAZIMie (Radisson) też mega

Powrót do góry

Wysłano: środa, 12 Lipca 2017, 20:39
No ej ale na co to widoki, tyle ze wysoko no i macie blisko z kahtmandu

to tak, kathmandu szama -> przeplacona kawa dla ogladania blokow z wielkiej plyty w 22 -> drink w 17 schodach na dobry sen

ten lokal to typowy cockail bar i ciut inny lvl [kurwa balsam do rak w lazience XD], z miliard butelek do wyboru, mila pani badz mily pan pytaja na co masz ochote [jak masz drink w glowie to prosze, jak nie to mowisz czy kwasne, slodkie, gorzkie, czy na bazie wodki, tequili czy moze burbonu] i proponuja rozne pyszności

polecam ulubionego drinka chaplina

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 13 Lipca 2017, 10:24
Rossi napisał(a):
A w fusion thai byłeś może ? Też całkiem dobre opinie na TA

tl;dr nie idź, wykrajają różyczki z marchewki.

Samo nazwanie tajskiej restauracji Buddha to niezły przypał. XD Karta ma 20 stron i 100 dań. Curry w ich wydaniu to rozwodnione mleko kokosowe z 3 kawałkami kurczaka i 3 bakłażana. Past na pewno nie robią na miejscu, ale to w sumie bez znaczenia bo nie dodają. Jak kasują 40 zeta za curry to mogliby raz na jakiś czas pojechać do berlina i kupić tajską bazylię, trawę cytrynową, galangal, kurwa cokolwiek. O nadętej atmosferze podkręcanej przez kelnerów nie bardzo chce mi się pisać, bo rozmawiamy o jedzeniu a to niezła ściema i wiedziałem o tym jeszcze zanim byłem na kursie gotowania w Tajlandii #pansiemanko

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Lipca 2017, 11:01
Buddha jest częścią jakiegoś większego "konglomeratu" o nazwie Exotic Restaurants - znajduje się w nim też Bombay (indyjska kuchnia) i Tokyo Sushi'n'Grill (jest chyba jasne, że to dania kuchni japońskiej). Nie byłem nigdy w żadnym z tych lokali, ale wydaje mi się, że Buddha i Tokyo powstały trochę na fali fejmu. O ile Bombay pewnie serwuje znakomite jedzenie (wszak właścicielką jest Anita Agnihotri, de facto była Miss Indii, a gotują tam kucharze z Indii, więc niby powinni znać swoją kuchnię), o tyle Buddha i Tokyo to takie egzotyczne dodatki, które pewnie są trochę formą eksperymentu.

Rozdźwięk pomiędzy jakością tych restauracji wydaje się być duży, bo widze, że Buddha jest tutaj trochę jechana, a czytałem też opinie, że Bombay jest najlepszą tego typu restauracją w całej Polsce (widze, że np. wygrywali w Trip Advisor w 2012, 2013, 2014).

Wiecie o co biega.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 13 Lipca 2017, 11:18
No ten TA jest z lekka chuj warty. Określenie 'najlepsza hinduska restauracja w Polsce' też niewiele znaczy, biorąc pod uwagę ile jest u nas hindusów i prowadzonych przez nich miejsc. Nie mają podjazdu do jakichś szkockich take awayów, gdzie zjesz lepiej i taniej, niestety.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Lipca 2017, 12:30
Zauważyłem, że jesteś bardzo spokojnym i zabawnym człowiekiem, który uruchamia się wyłącznie w temacie kulinariów. Czy to słuszne spostrzeżenie?

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Lipca 2017, 13:03
A jakie to ma znaczenie?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 13 Lipca 2017, 14:35
benek187 napisał(a):
Zauważyłem, że jesteś bardzo spokojnym i zabawnym człowiekiem, który uruchamia się wyłącznie w temacie kulinariów. Czy to słuszne spostrzeżenie?

Odczuwam przyjemność kiedy uczciwe biznesy odnoszą sukces i powstają miejsca do których mogę systematycznie wracać, a jest ich w poldonie niewiele (jednak coraz więcej), ale bez przesady z tym uruchamianiem.

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: Czwartek, 13 Lipca 2017, 15:03
Pynch, a jakie są Twoje ulubione miejsca w PL, które stoją na uboczu wobec mainstreamu? Takie nieodkryte perełki powiedzmy

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 13 Lipca 2017, 15:31
Nie wiem czy jest coś takiego w temacie restauracje. Dobre muszą być popularne, wtedy obsłudze się chce a produkty są świeże (jednak popularne często nie są dobre).

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 00:57
@benek187
Zwiedziłem wszystkie oprócz Tokio [ale należy doliczyć Bollywood z indyjską szamą z innych terenów] bo nie jestem fanem sushi, a od japońskich zupek jest w Szczecinie Mugi [polecam full, chociaz nie mam pojecia jak z autentycznoscia, ale bylo pyszne i w spoko cenie]. Buddha uszła, kaczka byla pyszna, spoko sataye, ale juz w Bombayu chujnia. Byłem ze dwa razy i dupy nie urwało i jeśli chodzi o indyjskie zarcie to wlasnie Kathmandu. W Bombayu np dostałem wybitnie twarda wołowine, ewidentnie niedogotowana/przeciagnieta [zalezy jak na to spojrzec]. Bollywood zdziwiło jakimś chinskim makaronem, ale pyszne przystawki ze smazonej cebuli, ale no w sumie nic mi w glowie nie zostało. Ryba była dobra, chyba najlepsza, sumik afrykanski czy cos
We wszystkich trzech knajpach najciekawsza jest opcja z menu degustacyjnym dla 4 osob, mozna sie najesc i po próbować. Ale to bardziej jako ciekawostka i no nie zachwycilo mnie.

Znajomi za to cisnęli Buddhe.

Teraz otwieraja kolejna knajpe - shanghai. Ogólnie szczecinskie lokalne media nakrecaja im mase hajpu odkad interesu pilnuje mocniej syn, robi sie celebrycko [jakis kurwa film maja krecic o historii wlascicielki z więckiewiczem XD]. I ogolnie knajpa jest nahajpowana wsrod szczecinskich biznesmenkow, ktorzy chuja wiedza co jedza, ale jest drogo, kelner spiety, marka znana, mozna omowic interesy

Co do tejkałeji to w Szczecinie byl Anadi Grill [jakoś tak], no kurwa 3 stoliki w centrum handlowo-bazarowym, za 30 pare zlotych mogly sie najesc dwie osoby no i chuja sie utrzymało.

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 01:02
pynchon napisał(a):
Nie wiem czy jest coś takiego w temacie restauracje. Dobre muszą być popularne, wtedy obsłudze się chce a produkty są świeże (jednak popularne często nie są dobre).

Podam Ci przykład o co mi chodzi - mamy w Bydgoszczy restaurację, która rok w rok dostaję rekomendację G&M, ale jest w tak marnej lokalizacji, że nikt jej prawie w mieście nie kojarzy

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 07:45
Cz4rny1337 napisał(a):
od japońskich zupek jest w Szczecinie Mugi [polecam full, chociaz nie mam pojecia jak z autentycznoscia, ale bylo pyszne i w spoko cenie]

Co do tejkałeji to w Szczecinie byl Anadi Grill [jakoś tak], no kurwa 3 stoliki w centrum handlowo-bazarowym, za 30 pare zlotych mogly sie najesc dwie osoby no i chuja sie utrzymało.

Mugi podnieśli ceny i wydaje mi się, że przy okazji ograniczyli porcje, no ale jednak ich ramen to jest ramen, a innego ramenu w Szczecinie nie zjesz o ile się nie mylę, a człowiek czasem musi opierdolić ramen, bo pęknie co nie. Udon też spoko i szacunek mam do niego duży. Inna sprawa, że: 1) ich ostry ramen na początku był ostry, ale pewnie ktoś się poskarżył i już nie był, ale niedawno wprowadzili, że zamawiasz ostry ramen i jeszcze możesz sobie podbić +1 do ostrości za 3 zł, czyli podwójnie ostry XD czyli pewnie po prostu czuć, że jest ostry, no kurwa chciałem go obadać z tydzień temu ale sobota godzina 16:00 i nie było gdzie usiąść.
no i 2) jak zamawiasz zupe z makaronem i jeszcze dokładkę makaronu łącznie za 33 zł, to wypadałoby się najeść, a zdarzało mi się, że zjadłem i się oblizałem i rozglądałem co tu jeszcze przekąsić.

No a nawet wczoraj tęskniłem za Anadii Grill bo autentyczna hinduska szama za śmieszne pieniążki była, ale pusto zawsze tak jak piszesz, miał coś ten kucharz otwierać nowego swojego, ale ostatnio dostał etat w Nowym Browarze i będzie tam robił dania wege i sosy, więc pewnie nowy biznes mu nie wypalił.

Aaa nie wiem czy byliście w Spiżarni na Bramie Królewskiej, całkiem spoko, w stosunku do ceny wręcz rewelacja, młode chłopaki na kuchni gotują, a najlepszy rosół z gęsi jaki jadłem z domowymi kluseczkami, w ogóle dużo gęsiny w menu, domowy śledzik w śmietanie z pysznymi ziemniaczkami, boczek wolno pieczony no ogólnie wariacje na temat kuchni lokalnej, no i można IPA wypić do obiadu, witaj normalny świecie.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
moderator

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 08:37
Sidd aka AlbatrBoss napisał(a):
Podam Ci przykład o co mi chodzi - mamy w Bydgoszczy restaurację, która rok w rok dostaję rekomendację G&M, ale jest w tak marnej lokalizacji, że nikt jej prawie w mieście nie kojarzy

No dobra, w omawianym Szczecinie jest coś takiego jak Lavender, topka zachodniopomorskiego, położona z 10km za miastem losowo wśród jakichś domków jednorodzinnych.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 08:53
W kontekście wspominanej wcześniej Buddha Restaurant - wyjaśnijcie nieobytemu w świecie, czy to jest normalne, ze się dopłaca za poziom ostrości? Bo tam to curry z kurczakiem zamawiasz niby już ostre, ale jak chcesz mieć "tajsko ostre" to dopłacasz 5 zł... To nie jest trochę tak, jakby zamawiać stek i dopłacać za możliwość wyboru stopnia wysmażenia mięsa?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
moderator

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 09:11
A można wymienić ryż na frytki?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona