Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 14 Grudnia 2017, 18:12

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 805 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
Porady Prawne 
Autor Wiadomość

Ostrzeżenia: 1
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Porady Prawne
  Wysłano: Czwartek, 11 Maja 2017, 16:43
teoretycznie jeżeli masz umowę najmu na czas określony, w której masz wskazany tylko okres wypowiedzenia bez przyczyn, z których ma się to odbyć (choćby to było "z ważnych powodów"), to takie wypowiedzenie nie jest skuteczne

no ale to tylko w przypadku jeżeli sprawa trafiłaby do sądu, a do tego daleka droga

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Maja 2017, 17:08
HPW500 napisał(a):
Siema mam wynajem mieszkania na umowie do 31 sierpnia i okres wypowiedzenia 30 dni. Mogę ją szybciej wypowiedzieć np nie wiem 1 czerwca i po 30 dniach wypierdolic czy muszę czekać aż do końca umowy ? Tak mówi właśnie właściciel mieszkania i nie wiem czy to prawda :D

nie do końca rozumiem jakie masz dokłądnie zapisy w umowie. Niemniej umowa najmu na czas określony nie podelga wypowiedzeniu, chyba ze znajduje się zapis o możliwości złożenia wypowiedzenia.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Maja 2017, 21:16
Mam umowę na czas określony, ale jest też okres wypowiedzenia właśnie.. widzę jedno drugie wyklucza

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Maja 2017, 21:59
Pewnie właściciel chce Cię zrobić w chuja żeby nie szukać szybciej zastępstwa.

Kadłub napisał(a):
Dlatego to forum zmierzam ku końcowi.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 11 Maja 2017, 22:03
okres wypowiedzenia to połowa drogi, musisz mieć jeszcze wskazane przypadki, w których ten okres wypowiedzenia można zastosować

teoretycznie xD

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Maja 2017, 22:21
Tak jak mówi Lowdrider. Jeżeli w umowie nie ma zapisu, że strony mogą wypowiedzieć umowę bez podania przyczyny (bądź w jakichś konkretnych przypadkach), to w razie ewentualnego sporu w sądzie, przegralibyście z właścicielem. Trzeba mieszkać do końca i powiadomić o nieprzedłużeniu umowy minimum 30 dni przed jej końcem.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Maja 2017, 07:46
Lowrider napisał(a):
okres wypowiedzenia to połowa drogi, musisz mieć jeszcze wskazane przypadki, w których ten okres wypowiedzenia można zastosować

teoretycznie xD

Nie jestem na bieżąco z orzecnictwem w tym zakresie, ale na pewno ileś lat temu to trenowałem i jeżlei strony podały okres wypowiedzenia to nalezy to traktować zgodnie z art. 65 k.c. i n. jako chęć wprowadzenia możliwości wypowiedzenia w umowie. Próba obrony stanowiska, że jeżeli w umowie jest wpisany okres wypowiedzenia, ale nie ma podanych przyczyn złożenia wypowiedzenia oznacza, że nie można wypowiedzieć umowy jest tak absurdalny i karkołomny jak pierdoły, które opowiada Morawski na Oxfordzie. No, ale poziom kultury prawnej z dnia na dzień spada, więc tylko pozostaje ludziom bać się iść do Sądu.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 21 Maja 2017, 15:53
Taka sytuacja, narzeczona miała stłuczke 1,5 miesiąca temu. Ziomek na rondzie wjechał jej w dupe, przyjechała policja, jeden świadek postronny zdarzenia również się zatrzymał i czekał na psiaki z nimi. Policja od razu w sumie stwierdziła, że to wina tego kolesia, wszystko git, ale koleś nie przyjął mandatu. Dziewczyna wzięła auto zastępcze bo jest jej niezbędne. Po tygodniu dostała notke z policji, że mężczyzna jadący czarną skodą jest sprawcą, wszystko spoks. Jakieś 2tyg temu dostała list, że ubezpieczyciel tego kolesia wstrzymuje wypłate hajsu na naprawde itp. bo dalej się on nie przyznaje, a dzisiaj kurwa dostała ona telefon z policji, ze jakiś tam śmieć prowadzący tą sprawe zmienił nagle zdanie i to moja kobieta jest niby sprawca :D Dostała ona wezwanie na komisariat i to też dziwne? bo nie do wrocka, tylko do swojej mieściny. Pojebana sytuacja? miał ktoś moze kiedyś podobną akcje? Teraz się ryjemy, że za to auto wypożyczone, naprawde itp. będzie trzeba płacić z własnej kieszeni, a to uzbiera się spooora sumka

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 21 Maja 2017, 18:58
Kto jest winien decydują przepisy. Z reguły winnego wskaże biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Jeżeli on to zrobił to nie widzę szans dla Twojej dziewczyny. Jak będzie na komisariacie niech powie ze chce przejrzeć akta sprawy i zrobi zdjęcie wszystkiego.

Ogólnie specjalizuje się w takich sprawach to jak coś napiszesz ;).

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 22 Maja 2017, 09:27
Cytuj:
Z reguły winnego wskaże biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków.

a z reguły ekspertyza biegłego jest dobrze nasmarowana przez pełnomocnika strony

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 22 Maja 2017, 11:32
Progressive napisał(a):
Cytuj:
Z reguły winnego wskaże biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków.

a z reguły ekspertyza biegłego jest dobrze nasmarowana przez pełnomocnika strony

Jak to sobie wyobrażasz w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez policjanta, w którym biegły bazuje na zdjęciach i notatce policyjnej? Ewentualnie oględzinach auta - i to jest jedyna czynnosc na którą ma wpływ pełnomocnik.

Chyba, że ja od rana nie myślę i coś jeszcze w trawie piszczy.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Maja 2017, 16:12
szczerze nie interesowałem się takimi rzeczami od kuchni, ale z doświadczenia wiem, że biegli potrafią koloryzować. Miałem na myśli oględziny auta i ewentualnie rekonstrukcję wypadku

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Maja 2017, 16:52
oj ja znam biegłego co wydał opinie o naprawie kosiarki (takiej do koszenia poboczy - wartej dobre 100 tys. zł) bez obejrzenia jej. Potem uzupelniajaca, w ktorej napisal ze rozmawial z serwisem autoryzowanym i powiedzieli mu, ze naprawią za x, a tak naprawde napisali mu e naprawia za x +20 tys. zł. Biegli to zakała procesów.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Czerwca 2017, 22:25
co można dostać za wybicie komuś 4 zebów podczas bójki z jednym juz przypałem420 w przeszlosci?
inb4, to nie ja

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 12 Czerwca 2017, 09:35
wszystko zależy od okoliczności. Poczytaj artykuły kodeksu karnego od 156 do 159. Przypał420 z przeszłości nie będzie miał żadnego wpływu na wyrok

a no i jest różnica między bójką, a pobiciem. To też warto wziąć pod uwagę

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Czerwca 2017, 23:47
Nie wiem czy to dobry temat ale

Wykupilem w salonie kosmetycznym karnet zabiegow na wypadanie wlosow. Dokladnie 8, platne z gory, dzieki temu ze znizka 15%. Jestem po 3 zabiegach i mam ogromne pogorszenie stanu wlosow, do tego stopnia ze nie mam zamiaru wiecej przeprowadzac tych zabiegow. Czy jest jakas szansa ze zwroca mi kase za 5 zabiegow ktorych jeszcze nie zrobilem? Albo jakas podstawka prawna o rezygnacji z uslug? Czy musze liczyc na ich ludzki gest?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Czerwca 2017, 06:39
podpisywałeś cokolwiek, czy wszystko tak bardziej na zasadzie - macie tutaj kasa, a Wy robicie mi to i to ?

Dostałeś rachunek/fakturę czy do ręki?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Czerwca 2017, 07:05
Mam rachunek, co zabieg podpisuje dokument w ktorym jest napisane co to za zabieg, ze nie mam zadnych ukrytych chorob i ze u kazdego efekty sa inne, brak efektow to nie powod do reklamacji itd. Tylko ja nie chce reklamowac a jak napisalem nie kontynuowac zabiegow co mi zostaly.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Czerwca 2017, 10:41
Jeżeli na rachunku jest napisane, że 10 zabiegów a nie zabieg to ja bym domagał się proporcjonalnego zwrotu kwoty. Nie mają podstawy żądąć zapłaty za niewykonaną usługę. Wtedy jest to świadczenie nienależne.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Czerwca 2017, 11:25
w normalnym kraju powinni za calosc zwrocic

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 805 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona