Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 17 Stycznia 2018, 02:19

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 816 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
Porady Prawne 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Porady Prawne
  Wysłano: Czwartek, 26 Października 2017, 08:24
DMS napisał(a):
Chciałbym zrobić na uniwerku projekcję Big Shorta połączoną z krótkim wykładem/dyskusją na temat przyczyn i skutków kryzysu z 08/09 w Polsce. Czy jeżeli wypożyczę film z biblioteki to mogę coś takiego zrobić bez żadnych zgód? Zgodnie z tym co jest napisane tutaj: http://legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/zapytaj-prawnika/blog/79,projekcja-filmu-dla-spolecznosci-lokalnej - będzie to miało wartość edukacyjną/naukową. Czy musiałaby to organizować oficjalnie uczelnia czy wystarczy puszczenie tego przez stowarzyszenie uniwersyteckie?

zrób to przez uczelnie i tyle. W czym problem?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 26 Października 2017, 13:39
Głównie problem organizacyjny - przez swoją organizację to w zasadzie rezerwuję salę i zapraszam ludzi a przez uczelnie to nawet nie wiem jak do tego podejść.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 26 Października 2017, 15:28
to ja bym podszedł do tego tak, że robisz pokaz dla określonej ZAMKNIĘTEJ grupy osób - swoich znajomych i nie czerpiesz z tego korzyści majątkowej. Nie jestem specjalistą od praw autorskich, ale wydaje mi się, że jeżeli ktoś swój film puszcza dla zamkniętego grona swoich znajomych to jest to dozwolony użytek.

Innej opcji nie widzę - chyba żeby namówić biblioteke od tego.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 26 Października 2017, 15:59
Na pewno da się to w jakiś sposób rozwiązać, bo takie coś robią na Politechnice Gdańskiej jako koło naukowe. Pytałem i twierdzą, że korzystają z furtki art. 27 (http://www.prawoautorskie.pl/art-27-dozwolony-uzytek-publiczny-instytucji-naukowych) jednak nim to w ogóle popchnę to muszę mieć pewność.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 28 Października 2017, 00:33
@mancipium, taki pokaz koła naukowego z zasady jest otwarty dla ludzi nawet spoza uczelni, poza tym w tym przypadku, gdy prawnie jest przewidziana możliwość zapewnienia takiego użytku dla uczelni, chybione jest trzymanie się kurczowo korzystania na własny użytek
@DMS, jak chcesz to odezwij się na pw mogę Ci podesłać treść komentarza, na którym się oparłem, ale nikt Ci tu na sto procent zagadnienia nie wyjaśni, bo nikt nie wie jak to będzie wyglądać ( czy chcesz puszczać fragmenty i na ile to będzie merytoryczne spotkanie a na ile darmowy seans)

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Piątek, 10 Listopada 2017, 15:30
zarabiam na boostowaniu kont w lolu (biorę zamówienia od od serwisu i jestem rozliczany co miesiąc za granie w komputer). mowa o 2-4k na miesiąc. jaka forma opodatkowania będzie dla mnie najlepsza i co w zasadzie muszę płacić? wiem tylko tyle, że muszę zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Listopada 2017, 17:18
Zainteresuj się może jak wygląda sprawa z prowadzeniem działalności z wykorzystaniem osobowości prawnej inkubatorów przedsiębiorczości (np. inkubatory.pl) - tam płacisz 300 zł mc i masz możliwość wystawiania faktur. Normalna DG Cię raczej zabije przy takich przychodach.

Sam znam tylko bardzo pobieżnie więc to tylko jakiś tam pomysł do rozważenia.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Listopada 2017, 21:03
Dwupak napisał(a):
zarabiam na boostowaniu kont w lolu (biorę zamówienia od od serwisu i jestem rozliczany co miesiąc za granie w komputer). mowa o 2-4k na miesiąc. jaka forma opodatkowania będzie dla mnie najlepsza i co w zasadzie muszę płacić? wiem tylko tyle, że muszę zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą

popros o platnosci na paypala i to olej ;).

zalozenie dz. gosp. jezeli wczesniej nie zakladales to około 470zł miesięcznie składek. Od dochodzu (pomniejszonego o składkę na ubezp. zdrowotne w wysokosci 255zł) płacisz 18% podatku, chyba ze wybierzesz ryczałt (ale nie warto). majac dz. gosp. wiele rzeczy mozesz potem wpisac w ksozty co jest bardzo przydatne.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 18 Listopada 2017, 20:47
orientujecie sie moze ile moze kosztowac polityka prywatnosci? gdzie ktos mi zrobi to tanio?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Niedziela, 19 Listopada 2017, 08:07
dlaczego chcesz mieć ją napisaną przez prawnika? masz jakieś indywidualne wymagania?

Nie lepiej wziąć z innego portalu i przystosować dla siebie?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 22 Listopada 2017, 01:08
w maju się przepisy poważnie zmieniają i będziesz musiał jeszcze raz się z tym pieprzyć jbc

Powrót do góry

Wysłano: środa, 22 Listopada 2017, 17:29
orientuje się któryś ślizger jak wygląda sytuacja w zawodach prawniczych w poszczególnych państwach UE? Potrzebuję info dot. Słowacji, priv najlepiej byki

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Grudnia 2017, 21:19
10 listopada dostałem mandat w komunikacji miejskiej za brak biletu.
Byłem przekonany, że kartę miejską mam doładowaną do 10 listopada włącznie.
Okazało się, że miałem doładowaną do 9 listopada, do godz. 00;00. Mój błąd- przyjmuje mandat.
Kwestia taka, że kontroler wsiadł jeden przystanek od tego na którym ja miałem wysiadać.
Powiedział, że jeżeli nie mam czasu to mogę wysiąść, a on zeskanuje kartę i mandat przyjdzie pocztą.
Tak też zrobiłem. Na mandat czekałem do dzisiaj.
Mandat nie przyszedł, przyszło za to przedsądowe wezwanie do zapłaty w kwocie 302 zł. Mandat to kwestia 100-120 zł.
Mam to zapłacić do 5 grudnia. W innym wypadku będzie rozpoczęte postępowanie sądowe i egzekucyjne i już nie 300 tylko 450 zł :D
Kontaktuje się więc z osobą, która na piśmie jest oznaczona jako osoba prowadząca sprawę.
Pani przez telefon odsyła mnie do Zarządu Transportu Dróg i Zieleni.
Poszedłem zatem do ZTDiT (dział obsługi klienta).
Tam poinformowali mnie, że muszę udać się do kancelarii prawnej, która się zajmuje takimi sprawami, i że muszę złożyć pisemne zażalenie w tej sprawie.
W kancelarii dzisiaj już byłem, żeby to wyjaśnić, ale niestety pocałowałem klamkę- zamknięte.
Macie jakieś inne pomysły oprócz tego zażalenia?
Mandatu na oczy nie widziałem i mam bulić ponad 3 stówy. No kurwa.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2017, 11:59
Pokaż mi na pw to wezwanie

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2017, 12:24
dziwne, że tak szybko wysyłają wezwanie. Niezła mafia, kancelaria sobie zarabia na wezwankach, żeby ludzi jak najszybciej oskubać.

Kto wystawia mandat? ZTDiZ i tak mają Ci dać mandat do ręki. Podpisałeś go? Spójrz na cennik i wpłać im kwotę równoważną za mandat (tam może być tak, że zależnie jak szybko zapłacisz są rożne widełki). Zapłać za najniższą stawkę, bo nie dostałeś tego mandatu. Zresztą dziwna praktyka - kontroler powinien z Tobą wyjść na Twoim przystanku i tam dać Ci mandat.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2017, 13:01
Żadnego mandatu nie dostałem, w tym rzecz. Kontroler zeskanował moją nie ważną kartę miejską i powiedział, że mogę wysiąść, a mandat przyjdzie pocztą.
Rolka, wieczorem wyślę zdjęcia pisma na pw.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2017, 21:19
no mi też rzuć

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2017, 10:08
https://www.zdzit.olsztyn.eu/index.php/ ... a-biletowa

według info tutaj mandat to trzy paki, w autobusach jest inne info? jak tak to zrób zdjęcie i pokaż

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2017, 11:23
O kurwa, to ładnie się bawią. Rok temu płaciłem 100 zł. Nawet do głowy mi nie przyszło, że tyle może kosztować mandat, więc nie sprawdzałem tego na ich stronie.
Dla pewności zobaczę jaka informacja podana jest w autobusach.
Jeśli inna, to mogę się jakoś odwołać?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2017, 12:29
jak zapłacisz do 7 dni to jest 50zł, więc masz się o co kłócić

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 816 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona