Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Listopada 2017, 15:05

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
Porady Prawne 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Porady Prawne
  Wysłano: Poniedziałek, 20 Marca 2017, 20:45
Siema, miałem dzisiaj dziwną sytuacje zadzwonił do mnie gość z komisariatu ze mam złożyć jakieś zeznania podał pokój godzinę i nie chciał mi powiedzieć o co chodzi. Nie dostałem wcześniej żadnego pisma

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Marca 2017, 21:37
2do5 napisał(a):
kapec napisał(a):
Legalne nie jest, a postępuje tak dlatego żeby płacić za Ciebie mniejsze podatki. Pamiętaj że emeryturę dostaniesz ze składek odprowadzanych m.in. z tej minimalnej krajowej

no ja jak najbardziej rozumiem to z takiej perspektywy, tylko dziwi mnie kwestia przelewu całości wynagrodzenia na konto, bo jeżeli na umowie mam przykładowo 1500 netto, a dostaję wypłatę powiedzmy 3000 netto, to tak na prawdę tylko połowa z całości jest opodatkowana i uregulowana prawnie, skarbówka nie dopierdala się do takich rzeczy i nie wychwytuje ich od razu?

imo mniejsze ryzyko jeśli twój boss będzie puszczał dwa przelewy przykładowo jeden 1500 tytułem wypłata a drugi 1500 jako premia

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 21 Marca 2017, 09:39
Canold napisał(a):
Siema, miałem dzisiaj dziwną sytuacje zadzwonił do mnie gość z komisariatu ze mam złożyć jakieś zeznania podał pokój godzinę i nie chciał mi powiedzieć o co chodzi. Nie dostałem wcześniej żadnego pisma

tak sie zdarza, przy czym musial skads miec Twoj numer. Ja bym zadzwonil na ten komisariat na ktory masz sie stawic i dowiedxzial ocb.

@2do5: Twoj szef, albo jest palantem, albo nie wiem... No jezeli ktokolwiek zrobi mu kontrole to bedzie mial przypał. Nawet pisanie 1500zl wynagrodzenie, a 1500zl premia mu nie pomoze, bo to zacznie przybierac charakter regularnej premii, ktora tez jest oskladkowana. Chyba, że wymyślił sposób jak te przepisy omijać i będzie bogaczem.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 21 Marca 2017, 12:53
Koleś robił na podobnej zasadzie to dostawał minimalną na konto i nadwyżkę pod stołem do łapy. W twoim przypadku wg mnie wychwycenie tego przez Tę Gnidę i jego gang jest nieuniknione.

Takie same jak Janusz Korwin Mikke na zostanie prezydentem Polski.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Marca 2017, 14:30
okej chłopaki, może po prostu go zle zrozumiałem, może jest głupi, tak czy siak pogadam z nim i jakoś lepiej to rozegramy, dzięki

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Marca 2017, 17:33
jak to jest teraz z dlugami osob zmarlych? jak moge sprawdzic czy dana osoba miala jakies? wiem ze tutaj https://konsument.krd.pl sie robi konto i potem wysyla skan dowodu tozsamosci ale przy zmarlych to co wtedy? skan aktu zgonu?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 01:22
No cześć, studiuję sobie i naszły mnie pytania natury egzystencjalnej (Mode nie banuj za offa). Jak ktoś chce studiować prawo bez pomysłów lub małych pleców to bez harowy będzie Lipton - usłyszałem przed pójściem na studia. I to w sumie prawda.( dzięki manci za szczerość) Przesyt olbrzymi, kancelarie jak grzyby rosną a etatów państwowych też mało. Więc z ciekawości, co robicie żeby wypłynąć na wierzch? Ja coś tam skrobie w monografiach naukowych do cv, uczę się dwóch języków jeden już znam, a i tak czuję alfabetyczne układanie akt w najbliższej przyszłości po magisterce. Praktyki, nawet darmowe we Wrocławiu to jakaś porażka pod względem dostępności, a co aplikacja to gorsze perspektywy. Nie wiem czy nie opłaca się walnąć ogólnej dla tego referendarza chociaż, bo plany o radcowksiej odbiera mi zwiększająca się liczba aplikantów. Chciałeś to masz śpiewał Oskar.Touche. W sumie chciałem tylko przekazać bolączki i zapytać fellow lawyertobes czy serio później też taki dramat. No. Tyle.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 03:06
Tak sie mowi o tym przesycie, a w Szczecinie kancelarie radcowskie zmuszone sa do wywieszania w gablotce w OIRP ogloszen ze potrzebuja aplikantow [10 kancelarii...]

Myśle, że grunt to praktyka najwczesniej jak sie da, nawet jak chujowa, nawet jak darmowa, potem juz tylko lepiej

Moj jeden ziomek np. obral droge komornika, tez jest wyjscie

Ja bym sie sklanial ku jakiemus korpo, ale na mnei juz za pozno, robisz sobie w jakims deloitte [nie jest sie AZ tak ciezko dostac], potem wyblagasz zgode na aplikacje i jakos sie toczy

no ale ogolnie widmo zycia za te smieszna kase z aplikacji to troche nieporozumienie, dlatego warto miec wlasny biznes/druga branze ktora rozliczac na zasadzie dzialalnosci gospodarczej [nie wiem kurwa, opierdalanie ubezpieczen w wolnym czasie]

ale ogunie nie jest dobrze, mysle.

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 11:16
hej ile trwa kupno działki? tzn chodzi mi o same formalności u notariusza. Wszystkie odpisy, wyrysy, wypisy z tych księg i innych gównien już mam
pozostaje iść do notariusza

ile to potrwa? da się to załatwić od ręki?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 11:26
Umawiasz się ze sprzedawcą u notariusza na konkretny dzień, notariusz pisze waszą umowę, ustalacie jak przekazujesz pieniądze i koniec.
Ty akurat kupujesz, to nie posądzam Cię o nic, jako że jesteś Ślizgerem, ale pieniądze przy sprzedaży polecam brać do ręki na miejscu, bo wyjebywanie na hajs przy takich transakcjach się zdarza. Same nerwy w tych urzędach to nic w momencie, gdy nie masz ani nieruchomości, ani pieniędzy za nią, bo typ gada że nie ma jeszcze przelewu i chuj, czekaj. Nie polecam, oszuści są wszędzie, a kasa na stole to kasa na stole. Niestety moja mama padła ofiarą takiego typa, ale skończyło się dobrze.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 18:03
Ishi napisał(a):
No cześć, studiuję sobie i naszły mnie pytania natury egzystencjalnej (Mode nie banuj za offa). Jak ktoś chce studiować prawo bez pomysłów lub małych pleców to bez harowy będzie Lipton - usłyszałem przed pójściem na studia. I to w sumie prawda.( dzięki manci za szczerość) Przesyt olbrzymi, kancelarie jak grzyby rosną a etatów państwowych też mało. Więc z ciekawości, co robicie żeby wypłynąć na wierzch? Ja coś tam skrobie w monografiach naukowych do cv, uczę się dwóch języków jeden już znam, a i tak czuję alfabetyczne układanie akt w najbliższej przyszłości po magisterce. Praktyki, nawet darmowe we Wrocławiu to jakaś porażka pod względem dostępności, a co aplikacja to gorsze perspektywy. Nie wiem czy nie opłaca się walnąć ogólnej dla tego referendarza chociaż, bo plany o radcowksiej odbiera mi zwiększająca się liczba aplikantów. Chciałeś to masz śpiewał Oskar.Touche. W sumie chciałem tylko przekazać bolączki i zapytać fellow lawyertobes czy serio później też taki dramat. No. Tyle.

W Poznaniu dla osób RZETELNYCH jest nawet sporo roboty. Wśród znajomych na aplikacji kiedy na 1 roku wszyscy sie cieszyli na etat i opłacenie aplikacji obecnie na 3 roku większość zarabiała ponad 3 tys. zł na rękę. W dobrych kancelariach radca dostaje na fakturze 8/9 k zł (taką ofertę dostałem dzisiaj). Naprawdę nie jest tragicznie, potrzeba świadczenia usług w tym całym burdelu który robi władza jest olbrzymi, przy czym są to z reguły bardzo nudne i nierozwijające zajęcia. Ja ofercie odmawia, bo wole robić własny biznes i na nim zarobić tego połowę niż dla kogoś. Może głupie myślenie, ale tak już mam.

Wiem też, że np. obecnie na rocznikach prawa jest połowa tego co była u mnie. Ze mną aplikację kończyło (czyli przetrwało 3 lata) około 180 osób, obecnie 1 rok ma 80 osób jedynie. Nie jest źle, ale warto mieć pomysł na siebie i dużo wiedzy (tego i tego nie mam). Natomiast mało jest ludzi rzetelnych, terminowych, którym się zawsze chce, a to clue.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 18 Kwietnia 2017, 23:39
Czołem, ja w sprawie "rutynowej kontroli" jakie urządza drogówka. Ogólnie chodzi mi o to czy oni faktycznie nie maja nas prawa zatrzymywać do kontroli bez powodu? Jak to w końcu jest z tym? W razie kontroli mogę się wykłócać z nim o to, ze nie miał żadnego powodu do zatrzymania mnie? Pytam teoretycznie, bo wiadomo ze jak się nie ma nic na sumieniu to lepiej pokazać mu co trzeba i spierdalać, ale jak się trafia jakas niemiła kurwa to zawsze staram się go wkurwić rownież(oczywiście wszystko ma swoje granice). A że jeżdżę bejcą to te jebane kontrole z dupy zdążają się kurwa dosyć często.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 24 Kwietnia 2017, 22:23
Halo, potrzebuje stanu faktycznego dotyczacego nieruchomosci, moze ktos ma problem jakis ostatnio i cos podrzuci he

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: środa, 26 Kwietnia 2017, 18:32
Hiho może mi ktoś polecić prawnika/kancelarie ogarniającą sprawy związane z przenoszeniem rezydencji podatkowej?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 26 Kwietnia 2017, 19:24
ślizgery prawnicy polecą jakieś ciekawe tematy pracy magisterskiej z zakresu prawa cywilnego? mile widziane 3 propozycje, rodzinne odpada

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: środa, 26 Kwietnia 2017, 19:28
jak masz zamiar pracować w kancelarii to przerób sobie jakiś temat który ci się przyda w trakcie, jakieś skutki niewykonania zobowiązań czy coś z prawa budowlanego

Powrót do góry

Wysłano: środa, 26 Kwietnia 2017, 19:38
właśnie uderzam w stronę zobowiązań, spadków czy po prostu rzeczowego

o budowlanym nie myślałem, bo całe gówno z tego miałem na studiach

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Maja 2017, 15:20
Siema mam wynajem mieszkania na umowie do 31 sierpnia i okres wypowiedzenia 30 dni. Mogę ją szybciej wypowiedzieć np nie wiem 1 czerwca i po 30 dniach wypierdolic czy muszę czekać aż do końca umowy ? Tak mówi właśnie właściciel mieszkania i nie wiem czy to prawda :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Maja 2017, 16:07
HPW500 napisał(a):
Siema mam wynajem mieszkania na umowie do 31 sierpnia i okres wypowiedzenia 30 dni. Mogę ją szybciej wypowiedzieć np nie wiem 1 czerwca i po 30 dniach wypierdolic czy muszę czekać aż do końca umowy ? Tak mówi właśnie właściciel mieszkania i nie wiem czy to prawda :D

To byłoby nielogiczne, oczywiście możesz wypowiedzieć kiedy chcesz, taka jest istota zawartego okresu wypowiedzenia (przy takiej 'kategorii' umowy jak wynajem)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Maja 2017, 16:16
zuperhero napisał(a):
HPW500 napisał(a):

To byłoby nielogiczne, oczywiście możesz wypowiedzieć kiedy chcesz, taka jest istota zawartego okresu wypowiedzenia (przy takiej 'kategorii' umowy jak wynajem)

Tak czułem że jebany chce nas zatrzymać. Dzięki :)

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona